Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

24 perce, Imi (Astra) írta:

Még egy gyors kérdés: A betét visszahelyezése az csak egyszerűen annyi, hogy bele kell tolni a betétet? Van vmi különlegesebb eljárás?

Egyébként miután kiszedtem a gyújtáskapcsoló betétet, akkor látszódott, hogy vmiért több darab is le volt törve róla, illetve belül sem volt tökéletes minden. Szóval most útban van az új kormányzár, és az új gyújtáskapcsoló betét. 

Köszi az infókat.

Úgy rémlik csak simán visszatoltam, már jó régen szereltem, meg nekem összerakáskor már le is volt véve a kormányoszlopról.

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotya!

Nekem sem akart összemenni, nem tudom számít-e az Bárdis volt. Azt a részt ami megakasztja óvatosan megcsiszoltam, és simán bement a helyére, cserébe ki is jön könnyen ha benyomom a stiftet szinte bármilyen állásban. Azóta stabilan a helyén van, túl vagyunk egy olajcsere perrióduson is, semmi baj vele. Ez immo nélküli betét volt, sajnos fotót nem csináltam.

 

Ma azzal lepett meg, hogy lakáskulccsal ki tudtam nyitni az ajtót, így hamarosan megint előkerül nálam is a zárprojekt.:(

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Pingvin írta:

"Vezérműszíj szakadás!"

Nem kócolt össze semmit? Szelepek jól érzik magukat?

Nem  tudni...  előbb hoztam meg az új  vezérműszettet.  

Hál istennek van egy megbízható  ismerősöm.. rövidesen nekifog és kiderül..

Link to comment
Megosztás:

2 órája, lombi írta:

Sziasztok!

 

opel astra f 1.4 be milyen méretű gyertyakulcs kell?

Én 21-esnek mértem...

1 óra, Pingvin írta:

Szia Zotya!

Nekem sem akart összemenni, nem tudom számít-e az Bárdis volt. Azt a részt ami megakasztja óvatosan megcsiszoltam, és simán bement a helyére, cserébe ki is jön könnyen ha benyomom a stiftet szinte bármilyen állásban. Azóta stabilan a helyén van, túl vagyunk egy olajcsere perrióduson is, semmi baj vele. Ez immo nélküli betét volt, sajnos fotót nem csináltam.

 

Ma azzal lepett meg, hogy lakáskulccsal ki tudtam nyitni az ajtót, így hamarosan megint előkerül nálam is a zárprojekt.:(

Na igen panaszkodtak már többen is hogy sok után gyárit reszelni kell.

1 órával ezelőtt, Laca49 írta:

Nem  tudni...  előbb hoztam meg az új  vezérműszettet.  

Hál istennek van egy megbízható  ismerősöm.. rövidesen nekifog és kiderül..

Azért mielőtt megpörgetitek az új szettel nézzetek be a szelepfedél alá, hogy himba nem tört-e. De én 90%-ra tippelem hogy 2-3 szelep is görbült. Az 1.4 nem szokta átvészelni a szakadást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Én 21-esnek mértem...

Na igen panaszkodtak már többen is hogy sok után gyárit reszelni kell.

Azért mielőtt megpörgetitek az új szettel nézzetek be a szelepfedél alá, hogy himba nem tört-e. De én 90%-ra tippelem hogy 2-3 szelep is görbült. Az 1.4 nem szokta átvészelni a szakadást.

Semmi nem tört, nem görbült.. ( Szerintem iszonyatos szerencsém, hogy alapjáraton  és  üresben állva szakadt el a szíj, no és ,hogy  kötélről nem  próbáltuk indítani a vontatáskor    :D) már itthon van az autó szépen  ketyeg

Módosítva : Laca49
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, lombi írta:

szia a zsu oldalán a denso gyertyához az van írva hogy kulcsnyillás 16mm külsőmenet 14mm

 

akkor a kulcsnyillás az nem a gyertyakulcs mérete?

A menet átmérője ami betekeredik a hengerfejbe az 14miliméter, a hatlapolás meg vagy 21milis, vagy  amit találtál az meg 16 milis, tehát ilyen gyertyakulcs kell hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A menet átmérője ami betekeredik a hengerfejbe az 14miliméter, a hatlapolás meg vagy 21milis, vagy  amit találtál az meg 16 milis, tehát ilyen gyertyakulcs kell hozzá.

Enyém... astra f caravan  combi...  1,4  C14-nz  a gyertyakulcs 16 mm es  vagyis a gyertya kulcsnyílása

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. május 1. at 20:11, Astra F Caravan írta:

Attól függ milyen gyertya van benne. Általában az egypólusúakhoz 21mm-es a többpólusúakhoz 16mm-es kulcs kell.

Mindkettő kapható mindkét méretben. Gusztus (és gyertyakulcs) dolga hogy melyiket választod.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, KoriKimi írta:

Hogyan lehet kicserélni az első ajtó zsanérjának csapszegét (felsőt-alsót)?

Elkezded kiütni tüskével, ha már odafér a kombinált fogó a stift pereme alà,  akkor megfogod azzal és a fogót ütöd. Képek a googléban /f astra ajtózsanér stift/ találhatók.

 

      . 

Link to comment
Megosztás:

Helló!

szerintetek mi lehet annak az oka, hogy egyes-kettes fokozatban mikor meglódul az autó hangos, fémes csattogás jön alóla? kb egymás után 5-10 elindulásig csinálja utána vagy 100 elindulásig semmi.

olyasmi hangja van, hogy először azt hittem, hogy a hőterelő lemez nekiütődik a kipufogónak, de nem :) ez valmi komolyabb hibának hangzik.

 

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, vitya85 írta:

Helló!

szerintetek mi lehet annak az oka, hogy egyes-kettes fokozatban mikor meglódul az autó hangos, fémes csattogás jön alóla? kb egymás után 5-10 elindulásig csinálja utána vagy 100 elindulásig semmi.

olyasmi hangja van, hogy először azt hittem, hogy a hőterelő lemez nekiütődik a kipufogónak, de nem :) ez valmi komolyabb hibának hangzik.

 

 

Oda kell valaki állítani az út szélére, hogy legalább nagyjából be lehessen azonosítani, hátulról-elölről jön a hang...stb aztán ott lehet keresgélni, rugó, teleszkóp, eltört stabrúd bekötés, féktárcsa-porvédő...stb.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, vitya85 írta:

Helló!

szerintetek mi lehet annak az oka, hogy egyes-kettes fokozatban mikor meglódul az autó hangos, fémes csattogás jön alóla? kb egymás után 5-10 elindulásig csinálja utána vagy 100 elindulásig semmi.

olyasmi hangja van, hogy először azt hittem, hogy a hőterelő lemez nekiütődik a kipufogónak, de nem :) ez valmi komolyabb hibának hangzik.

 

 

Üdv!

Első körben megpróbálnám álló helyben kéziféket kiengedve,sebességbe rakva egedül vagy segítséggel megcibálni-tologatni előre hátra.Ha elég durva hangja van,akkor általában elég könnyen reprodukálható a hiba.

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a problémánk: gyújtás ráadása után a műszerfalon se az olajat, se akksit, se kézifék visszajelzőt nem jelez, indítás után pedig világít a töltés lámpa, a fedélzetin pedig megjelenik egy "F" betű.

Előzmény: a klímakompresszort kicseréltük tegnap, ma feltöltötték. Hazavittük a kocsit, de gondoltuk, hogy még átnézzük a biztosítéktáblát, mert a klíma továbbra sem kapcsol. Végignéztük a biztiket, majd a kocsi mellett állva hallottunk egy pukkanást, mintha elszállt volna egy biztosíték, de nem, mert mindegyik ép.

A kocsi indul, jön megy, de nem jelez vissza a fedélzeti semmit, se átlagfogyasztás, semmit, egyedül a hőmérsékletet írja ki.

Merre keresgéljük a hibát, mi történhetett?

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

17 perce, peacetrang írta:

Sziasztok!

A következő lenne a problémánk: gyújtás ráadása után a műszerfalon se az olajat, se akksit, se kézifék visszajelzőt nem jelez, indítás után pedig világít a töltés lámpa, a fedélzetin pedig megjelenik egy "F" betű.

Előzmény: a klímakompresszort kicseréltük tegnap, ma feltöltötték. Hazavittük a kocsit, de gondoltuk, hogy még átnézzük a biztosítéktáblát, mert a klíma továbbra sem kapcsol. Végignéztük a biztiket, majd a kocsi mellett állva hallottunk egy pukkanást, mintha elszállt volna egy biztosíték, de nem, mert mindegyik ép.

A kocsi indul, jön megy, de nem jelez vissza a fedélzeti semmit, se átlagfogyasztás, semmit, egyedül a hőmérsékletet írja ki.

Merre keresgéljük a hibát, mi történhetett?

Én mégiscsak egy biztire tippelek elsősorban az F7-re azért cseréljétek ki, mégha szemre jónak is tűnik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.