Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

48 perce, zotya975 írta:

Az anyósoldali lábtérben a lila AC-relénél 0 30-87-es kapcsokat összekötve is el lehet indítani direktben a szivattyút. Ez a fekete ( 30) és a piros-kék ( 87) szín kábel. Ha ezekről készítesz egy leágazást  pillanatkapcsolóval összezárva őket fel tudod termelni előre a nyomást. Itt mondjuk a relé kimarad a körből. 

Naja, csak ott folyik ám több ampernyi villanyáram :D

A vezérlőszálat ilyen szempontból okosabb dolog piszkálni, viszont abba meg kell egy soros diófa, hogy a kívülről jövő feszej ne butítsa meg az ECUt. Mondjuk a ki/bementek általában védettek tápfesz és GND ellen.

Őszinténszólva egyébként ezt elég kendács megoldásnak tartom, csakúgy mint skodás hűtőkapcsolót...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Bundee írta:

Naja, csak ott folyik ám több ampernyi villanyáram :D

A vezérlőszálat ilyen szempontból okosabb dolog piszkálni, viszont abba meg kell egy soros diófa, hogy a kívülről jövő feszej ne butítsa meg az ECUt. Mondjuk a ki/bementek általában védettek tápfesz és GND ellen.

Őszinténszólva egyébként ezt elég kendács megoldásnak tartom, csakúgy mint skodás hűtőkapcsolót...

Pont annyi folyik mint amennyi alapból az AC-nek kell. Pontosabban amennyit felvesz.:rolleyes: A különbség hogy nem az ECU kapcsolja a relével hanem te egy nyomógombbal. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Bundee írta:

Naja, csak ott folyik ám több ampernyi villanyáram :D

A vezérlőszálat ilyen szempontból okosabb dolog piszkálni, viszont abba meg kell egy soros diófa, hogy a kívülről jövő feszej ne butítsa meg az ECUt. Mondjuk a ki/bementek általában védettek tápfesz és GND ellen.

Őszinténszólva egyébként ezt elég kendács megoldásnak tartom, csakúgy mint skodás hűtőkapcsolót...

Jól kivitelezve mondjuk egy plusz relével meg lehet csinálni nem kendács módon is,viszont nem értem,ha valami különleges indoka nincs akkor mi a repedt töknek kell ez?

Azt én is észrevettem,hogy hosszabb állás után kb. egy másodperccel tovább kell tekertetni mire beindul,de! ez a motor kenésének igencsak kedvez.

Hosszabb állás után a motorolaj egy része visszaszivárog a tekenőbe,ha nem egyből,hanem egy két motorfordulat után indul,addigra a szivattyúnak van ideje részben felnyomni az olajat legalább a járatokba.

Ha egy injektoros motorral köszörülni kell,akkor annak okára fényt kell deríteni(pl. tápnyomás, érzékelők, falslevegő,map szenzor,gyújtás,átégett hf.tömítés stb.)Még egy szétkopott motornak is röffenni kell,amint a pozíciójelek megérkeznek a vezérlőbe.

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Szabadij írta:

Jól kivitelezve mondjuk egy plusz relével meg lehet csinálni nem kendács módon is,viszont nem értem,ha valami különleges indoka nincs akkor mi a repedt töknek kell ez?

Azt én is észrevettem,hogy hosszabb állás után kb. egy másodperccel tovább kell tekertetni mire beindul,de! ez a motor kenésének igencsak kedvez.

Hosszabb állás után a motorolaj egy része visszaszivárog a tekenőbe,ha nem egyből,hanem egy két motorfordulat után indul,addigra a szivattyúnak van ideje részben felnyomni az olajat legalább a járatokba.

Ha egy injektoros motorral köszörülni kell,akkor annak okára fényt kell deríteni(pl. tápnyomás, érzékelők, falslevegő,map szenzor,gyújtás,átégett hf.tömítés stb.)Még egy szétkopott motornak is röffenni kell,amint a pozíciójelek megérkeznek a vezérlőbe.

Nekem mindíg is alapból hosszabb idő kell ha elinduljon, hacsak nem leállítás után egyből indítok újra. ( a pumpa-benzinnyomást már kizártam)A fene sem tudja miért, de különösebben nem foglalkozom vele.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, pasla09 írta:

Akkor értelmezem... Az F2 bizti alatt érted a felső sor második FI jelzésű biztijét...ez kapjon áramot mondjuk a belső világítás állandó 12V-járól, beiktatva egy pilla kapcsolót? Vagy inkább keressek olyat ami csak gyújtás alatt kap ménkűt? :hehe:

Igen, így értem. De érdemes egy kis relét berakni, mert a pillanatkapcsolók(nyomógombok) nem biztos, hogy szeretik a jó pár amper terhelést... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Valaki esetleg tudja, hogy az minek a jele/előjele, ha sűrűn kell állítanom a kuplungbovdenen befele (!) ? Tehát nem kifele, mintha kopna a tárcsa, hanem befele kell tekernem a csavart, és mostanában egyre sűrűbben. Állítok rajta, de már 1-2 nap múlva megint visszamegy. A bowdenre gyanakodtam, de nincs "kiszőrösödve",  szóval szerintem nem az fog elszakadni, hanem valami a kuplungszerkezetnél lesz. :(

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Raptor1 írta:

Sziasztok!

 

Valaki esetleg tudja, hogy az minek a jele/előjele, ha sűrűn kell állítanom a kuplungbovdenen befele (!) ? Tehát nem kifele, mintha kopna a tárcsa, hanem befele kell tekernem a csavart, és mostanában egyre sűrűbben. Állítok rajta, de már 1-2 nap múlva megint visszamegy. A bowdenre gyanakodtam, de nincs "kiszőrösödve",  szóval szerintem nem az fog elszakadni, hanem valami a kuplungszerkezetnél lesz. :(

 

 

Hát nekem volt ilyen. Vagy visszacsavarodik a bovdenen az anya, ha nincs kontrázva. Vagy pedig a nyomcsapágy belekopik a lamellákba...

Link to comment
Megosztás:

13 perce, pszilaj írta:

Hát nekem volt ilyen. Vagy visszacsavarodik a bovdenen az anya, ha nincs kontrázva. Vagy pedig a nyomcsapágy belekopik a lamellákba...

Akkor lehet, hogy az utóbbi, mert nem tud visszacsavarodni, mert félköríves az anya (igazából ilyen speciális anya) és ugye folyamatos feszítés alatt van. Akkor ez egyik pillanatról a másikra fog elszállni? Átszakad a kinyomócsapágy?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Raptor1 írta:

Akkor lehet, hogy az utóbbi, mert nem tud visszacsavarodni, mert félköríves az anya (igazából ilyen speciális anya) és ugye folyamatos feszítés alatt van. Akkor ez egyik pillanatról a másikra fog elszállni? Átszakad a kinyomócsapágy?

Az, hogy az anya nem tud elfordulni, nem jelenti azt, hogy a bovden benne nem tud elfordulni.

Nem hiszem, hogy egyik pillanatról a másikra átszakad, csak  annyi lesz, hogy a hűtőt is nyomni kell, hogy kiemelje.

De a vége az csere lesz...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Raptor1 írta:

Akkor lehet, hogy az utóbbi, mert nem tud visszacsavarodni, mert félköríves az anya (igazából ilyen speciális anya) és ugye folyamatos feszítés alatt van. Akkor ez egyik pillanatról a másikra fog elszállni? Átszakad a kinyomócsapágy?

Szerintem előbb kopik el a lamella a kuplungszerkezeten minthogy a csapágy pereme átszakadjon.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, wookie írta:

Hátttőőőőőő....
Biztos ön ebben?

 

Neked mindíg ilyen extrém dolgaid vannak...:-)  Ez egy minimum 100ezret futott csapágy, itt támaszkodik fel a kinyomóvilla:

2315325-20160829-OQgwAa.jpg

Ezen még lehetett volna segíteni ha 90fokot fordítok a csapágyon. Itt martak bele a lamellák:

2315326-20160829-B3V3aF.jpg

Csak azért cseréltem mert szárazon futott és nyikorgott.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

22 órája, wookie írta:

Nem tom neked milyen csapágyaid vannak hallod, nekem eddig 8-ból 8 csak egy féleképpen volt felszerelhető. :D

 

Hát ahol bejelöltem filcel van 4 lapolás ( a képen ugye csak kettő látszik) oda megy a kinyomóvilla, ha megunod hogy benyomódott a villa a csapágyba fordítasz rajta 90fokot és megint új helyen nyomja. Az az 1 milis benyomódás az áttétel miatta  pedálnál már több centi.

2315897-20160830-3x8Egp.jpg

 

22 órája, wookie írta:

Más:

Hogy volt az azoknak akiknek lejött a visszafolyó cső a kehelyről a tankban? Alacsony benzinszintnél rángatott meg dadogott az autó? Kezd gyanús lenni hogy a bíborral is ez a helyzet....

Kivettem a szintjelzőt és nem dugtam vissza  a csövet, fél tank alatt kiszippantotta a benzint az AC és rángatott.

2315903-20160830-KG9spe.jpg

2315904-20160830-WZO3n4.jpg

Ha nem tölti a dobozt a visszafolyó ág akkor nem telik fel  a tankból olyan gyorsan mint ahogy a pumpa szívja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy C14NZ motorkódú astrám, és az lenne vele a probléma, hogy hidegen nincs alapjáratom. Ahogy beindul és amíg a "szívató" rajta van addig van alapjáratom. Ezután elkezd csökkenni a fordulatszám, és ha nem nyomok gázt le is fullad. A gáz elvétele után ismét fogyatkozik az alapjárat. Ez addig tart amíg be nem melegszik a motor. Meleg motornál, csak annyi a baj hogy ingadozik az alapjárat kb 700-850 között, vagy még lejjebb is viszi, de ilyenkor legalább már nem áll le. Hidegen még annyi a probléma, hogy benyomott gázpedálnál, egy darabig tartja azt a fordulatszámot, majd elkezd csökkenni. Alapjárati motor, MAP szenzor, TPS szenzor, lambda szonda, gyertyakábel cserélve. Hőgombák jók, kimérve. Vákuum rendszer átnézve. Gyertya jó, színe is jó. Falsot nem szív. EGR szelep lefalazva. A probléma már több mint 10 éve fent áll, az előző tulaj is szenvedett vele.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Köszi!!

Módosítva : fatadaniel94
Link to comment
Megosztás:

3 perce, fatadaniel94 írta:

Sziasztok!

Van egy C14NZ motorkódú astrám, és az lenne vele a probléma, hogy hidegen nincs alapjáratom. Ahogy beindul és amíg a "szívató" rajta van addig van alapjáratom. Ezután elkezd csökkenni a fordulatszám, és ha nem nyomok gázt le is fullad. A gáz elvétele után ismét fogyatkozik az alapjárat. Ez addig tart amíg be nem melegszik a motor. Meleg motornál, csak annyi a baj hogy ingadozik az alapjárat kb 700-850 között, vagy még lejjebb is viszi, de ilyenkor legalább már nem áll le. Hidegen még annyi a probléma, hogy benyomott gázpedálnál, egy darabig tartja azt a fordulatszámot, majd elkezd csökkenni. Alapjárati motor, MAP szenzor, TPS szenzor, lambda szonda, gyertyakábel cserélve. Hőgombák jók, kimérve. Vákuum rendszer átnézve. Gyertya jó, színe is jó. Falsot nem szív. A probléma már több mint 10 éve fent áll, az előző tulaj is szenvedett vele.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Köszi!!

Nézd meg hogy az injektorház hátuljában a MAP szenzor csöve és a vékony kartergázcső nincs-e felcserélve. A felsőnek kell mennie a MAP-szenzorhoz. Ha jó helyre mennek nézd meg hogy nincsenek-e eltömődve a csonkok az pillangószelep alatt.Más: húzd le mindegyik  kartergázcsövet a szelepfedélről, próbáld meg így. Nagyon kopott motor esetében a sok kartergázba belefullad a motor, de ez mondjuk ritka.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, fatadaniel94 írta:

Sziasztok!

Van egy C14NZ motorkódú astrám, és az lenne vele a probléma, hogy hidegen nincs alapjáratom. Ahogy beindul és amíg a "szívató" rajta van addig van alapjáratom. Ezután elkezd csökkenni a fordulatszám, és ha nem nyomok gázt le is fullad. A gáz elvétele után ismét fogyatkozik az alapjárat. Ez addig tart amíg be nem melegszik a motor. Meleg motornál, csak annyi a baj hogy ingadozik az alapjárat kb 700-850 között, vagy még lejjebb is viszi, de ilyenkor legalább már nem áll le. Hidegen még annyi a probléma, hogy benyomott gázpedálnál, egy darabig tartja azt a fordulatszámot, majd elkezd csökkenni. Alapjárati motor, MAP szenzor, TPS szenzor, lambda szonda, gyertyakábel cserélve. Hőgombák jók, kimérve. Vákuum rendszer átnézve. Gyertya jó, színe is jó. Falsot nem szív. EGR szelep lefalazva. A probléma már több mint 10 éve fent áll, az előző tulaj is szenvedett vele.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Köszi!!

Kezd a gyanúm ECU hibára terelődni, ugyanezt produkálja nekem is. Az EPROM-ból kiolvasott verzió nem stimmel a ráírttal.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Nézd meg hogy az injektorház hátuljában a MAP szenzor csöve és a vékony kartergázcső nincs-e felcserélve. A felsőnek kell mennie a MAP-szenzorhoz. Ha jó helyre mennek nézd meg hogy nincsenek-e eltömődve a csonkok az pillangószelep alatt.Más: húzd le mindegyik  kartergázcsövet a szelepfedélről, próbáld meg így. Nagyon kopott motor esetében a sok kartergázba belefullad a motor, de ez mondjuk ritka.

Nincs felcserélve. A csonk és a cső tiszta, nincs kirepedve. 290000km van a motorban. Erő van benne, olajat nem eszi. Lehúzott karter csőnél is ugyan az a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, astrabandi írta:

Szép estét kívánok . Fagydugó cserénél járok és elsőre nem sikerült a művelet . valószínű meg sértettem a fészket ahova belehet helyezni , az volna a kérdésem ,hogy mivel lenne célszerű a másikat bele ragasztanom . Ha valaki tudná azzal nagyon sokat segítene és meg köszönném .

Bármilyen hőálló paszta megteszi...pölö FBS szilikon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.