Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

29 perce, wookie írta:

Zotya bakker! Ilyet le se írj! Ezek már nem ladák. Nyúló csavarok, amiket folyáshatárra húzunk. Minden alkalommal csere! 

Hát, én meg azt hallottam hogy a gyári csavarok kibírnak még egy lehúzást ezzel szemben vannak olyan után gyáriak amik kapásból nyúlnak. Személyes tapasztalat az hogy a gyári csavarok lehúzva még egyszer nekem jól viselkednek már 96 ezer kilométer óta. Aztán annyira nem értek ehhez. 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Hát, én meg azt hallottam hogy a gyári csavarok kibírnak még egy lehúzást ezzel szemben vannak olyan után gyáriak amik kapásból nyúlnak. Személyes tapasztalat az hogy a gyári csavarok lehúzva még egyszer nekem jól viselkednek már 96 ezer kilométer óta. Aztán annyira nem értek ehhez. 

Mindegyik eleve nyúlik az alap meghúzási nyomaték utáni forgatási szög alapján. Akkor nyúlnak meg. Ezért sem értem, hogy benzinesnél miért használható a régi, ha csak egyszer volt megnyújtva. Lehet kibírja még, de nem kockáztatnék.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, daykiller írta:

Mindegyik eleve nyúlik az alap meghúzási nyomaték utáni forgatási szög alapján. Akkor nyúlnak meg. Ezért sem értem, hogy benzinesnél miért használható a régi, ha csak egyszer volt megnyújtva. Lehet kibírja még, de nem kockáztatnék.

Jójó, de most mit csináljak, szedjem szét? Ment így 96 ezret már tökmindegy nem? :goofy: Dieselnél nagyobb a nyomás ott jobban gáz nem? 

Link to comment
Megosztás:

Ez most olyan mint visszatenni a még nem lógó vízpumpát. A rekordnál én is visszatettem a csvaarokat, de akkor még csóró tanuló voltam, és másodjára kellett levenni a hengerfejet (elsőre vettem új csavarokat) illetve az öntöttvas hengerfejes, meg kicsit jobban túl van méretezve minden tekintetben, illetve a vezérműtengely nem jön ki másképp csak ha az az oldali középső 3 csavart kitekeri az ember. :D Működött utána is hibátlanul, de ugye 2 év alatt nem tudott annyit menni az autó hogy az számítson. 
A napi használós autómba amivel most megyek évi ~40ezret, nem merném már bevállalni. 

Link to comment
Megosztás:

Nekem is visszament a régi hf. csavar vagy hét éve, mert ahol cseréltük (egy vidéki kisváros) a hf. tömítést, nem volt/tudtak adni csavart, és másnap menni kellett az autóval.  Nagyon nem örültem neki, de hála Istennek azóta nincs gond, pedig már jó sokat ment az autó.

Nyilván nem így kell ezt rendesen csinálni, hanem ahogy Wookie írta, de ahogy mind a ketten is írtátok, és én is tapasztaltam,  jó eséllyel kibírja.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, wookie írta:

Ez most olyan mint visszatenni a még nem lógó vízpumpát. A rekordnál én is visszatettem a csvaarokat, de akkor még csóró tanuló voltam, és másodjára kellett levenni a hengerfejet (elsőre vettem új csavarokat) illetve az öntöttvas hengerfejes, meg kicsit jobban túl van méretezve minden tekintetben, illetve a vezérműtengely nem jön ki másképp csak ha az az oldali középső 3 csavart kitekeri az ember. :D Működött utána is hibátlanul, de ugye 2 év alatt nem tudott annyit menni az autó hogy az számítson. 
A napi használós autómba amivel most megyek évi ~40ezret, nem merném már bevállalni. 

Hát én nem tudom ilyen mélyen nem ástam bele magam a  témában, de mivel nekem jó, így marad úgy ahogy van. Majd ha hengerfejes lesz az autó akkor elmondhatom hogy esetleg ez miatt van. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Szeretnék egy kis segítséget kérni a Szakiktól! :) 

Izzítórelét cserélnék Isuzu 1.7Td-ben. A mellékelt képen a "made in japan" doboz lesz az? (transtron) (egyszerűen nem kaptam 

eddig sehonnan egyértelmű választ, csak egy e-bay-es linket találtam erről az alkatrészről:

(fordítás szerint ez az izzítórelé):

http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CAVALIER-GLOW-PLUG-RELAY-ISUZU-1-7-DIESEL-TRANSTRON-QOS-5-8970803170-02-/291997908406

Csere oka, (főleg mostanság aktuális ugye): egyszerűen túl rövid ideg izzít, vagyis mindig ugyanannyi - rövid - ideig,

hőmérséklettől függetlenül, így a reggeli indulás elég karcos a 10-12 izzítással.  Joggal feltételezhetem,

hogy a relével lesz gond? 

köszönöm ha tudtok segíteni.

A képek:

https://drive.google.com/drive/folders/0B9FsoeJNZ6R_dTIyLTB0MXRjSjg?usp=sharing

üdv

Tamás

 

 

 

Módosítva : hagymalovag
Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Hát ki hogy...

Én új csavarokat tettem, viszont a síkolást spóroltuk el.

Azóta benne van 70ezer km... :)

Nem vagyok rá büszke, de síkolva se volt.:( Hf. le, pakolás ki-be, Hf. magasnyomásúval és bő zsíroldóval eltakarít, (Úgy, hogy az injektor mindenestől rajta),

ha már kint van, akkor gyors szelepszár szimering és hidrotőke csere, majd minden összerak.

(Kb. ennyit bírtam ott beszerezni:()

Mikor elindultam vele, úgy voltam, jöjjön haza, majd megcsináljuk rendesen, na azóta se kellett hozzányúlni.

Nem tudom igaz-e, de annyit mondott a vidéki szaki, hogy még véletlen se legyen meleg a motor mikor szétkapjuk, és 20 fok körül legyen a levegő, akkor kibírja.

Nyilván jobban örültem volna, ha lett volna lehetőség szakszerűen összerakni, még ha többe is került volna, nem is ez volt életem azon szerelése amire büszke vagyok, de a szükség nagy úr, ha menni kell!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nyilván a szükség nagy úr, meg van rá esély hogy úgy is sokáig elmegy, de azért az ilyen után senki ne várja hogy örökéletű lesz a dolog, és főleg ne legyen felháborodva, ha tényleg nem. 

nyilván akkor kell csak síkolni, ha elment a hfej, de ezek az alu hfejek jellemzően mindig elmennek, ahogy lehúzod és használod őket, addig a csavar tartja síkban. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

39 perce, pszilaj írta:

Hát egyelőre nincs baja. Annyi, hogy valahol a szelepfedél alól szivárog az olaj mert két gyertyának is a töve olajos.

Most majd az is cserélve lesz. Mármint a tömítés. Olajcserekor meg leszedem az olajteknőt is, mert az is ereszt...

Az olajteknő nekem akkor lett szivárgás mentes amikor kivettem a motort, elfektetem, normálisan tetakarítottam, és pasztázva, menetrögzítőzve a csavarokat tettem vissza új tömítéssel. Azóta nem olajos, azóta rozsdás. Amikor csak a fejem és a kipufogó felett egyensúlyozva próbáltam feltenni, soha nem volt jó. Mondjuk az olajgombát kivehettem volna és kitakaríthattam volna a fészkét, de mindíg maradnak el dolgok. 

2450767-20170122-DVxqh6.jpg

Lehet a váltó szivárgásnak is ez lesz a vége, kiveszem aztán rendesen felragasztom a fedeleket. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

Nyilván a szükség nagy úr, meg van rá esély hogy úgy is sokáig elmegy, de azért az ilyen után senki ne várja hogy örökéletű lesz a dolog, és főleg ne legyen felháborodva, ha tényleg nem. 

nyilván akkor kell csak síkolni, ha elment a hfej, de ezek az alu hfejek jellemzően mindig elmennek, ahogy lehúzod és használod őket, addig a csavar tartja síkban. 

Szia Wookie!

Teljesen igazad van, írtam is, hogy nem vagyok erre olyan büszke, és, hogy nem így kell ezt rendesen csinálni, de egy dolgot mondj nekem az életben a bajon kívül, ami örökéletű?

Szerintem becsületére válik ezeknek a huszon-x éves Opeleknek, hogy adott esetben a kellő gondoskodást megkapva, még ilyen szakszerűtlen kertvégi összerakás után is éveken keresztül szolgálják a gazdájukat, és nem írkásznak hülyeségeket, mint egy ismim fiatal fényes szekere, amin minden kijelzőn megjelenített felkiáltójeles mondat, anyagi mételybe dönti a  családi kasszát. 

Igaz, az is benne van, hogy pl. itt pestiában  holap reggel 6-tól riad a szmog, így most pihen egy picit, de inkább így legyen kényszerpihenős, mintshogy a kasszát vágja haza úgy, hogy ne legyen miért boltba menni vele.:happy: (Azért egy százasból itt motort váltót is lehet csereberélni, nem csak egy-két apróságot...)

/A cégnél láttam olyan autót, amit eddig márkaszervízben csináltak, a számla szerint mindig minden rendben volt, de mikor megláttam mi jött le belőle olaj helyett, erösen elgondolkodtam azon, hogy milyen díjat erdemelnének ott a szwrvízben a nagyurak!/

Link to comment
Megosztás:

5 órája, pszilaj írta:

Hát egyelőre nincs baja. Annyi, hogy valahol a szelepfedél alól szivárog az olaj mert két gyertyának is a töve olajos.

Most majd az is cserélve lesz. Mármint a tömítés. Olajcserekor meg leszedem az olajteknőt is, mert az is ereszt...

X14XE-nek mi van a forgalmijában, mint környezetvédelmi besorolás?

http://www.autoblog.hu/hirek/hetfon-szmogriado-euro-3-asnal-rosszabb-auto-nem-kozlekedhet/

Elgondolkodtam, hogy lecserélem egy Z16SE-re és átpakolom a cuccokat. :)

Szerk.: csak az +160kg :(

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Tiu írta:

X14XE-nek mi van a forgalmijában, mint környezetvédelmi besorolás?

http://www.autoblog.hu/hirek/hetfon-szmogriado-euro-3-asnal-rosszabb-auto-nem-kozlekedhet/

Elgondolkodtam, hogy lecserélem egy Z16SE-re és átpakolom a cuccokat. :)

Szerk.: csak az +160kg :(

Most egy kicsit nem tudom hová tartozok. Létezik olyan hogy 02 osztály? Vagy símán a 2-esbe tartozik az autóm? :confused:  x16szr

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

5 perce, tuskes írta:

Most egy kicsit nem tudom hová tartozok. Létezik olyan hogy 02 osztály? Vagy símán a 2-esbe tartozik az autóm? :confused:  x16szr

Szerintem ha a V9-es mezőben 5 alatti szám van, akkor nem mehet az autó.

(X16SZR-t sokszor elírták 4 helyett 2-nek, de ez ma már semmit nem jelent sajnos)

https://www.autonavigator.hu/sztori/minden_az_emisszios_normakrol_es_a_most_megszunt_kornyezetvedelmi_plakettekrol-16168

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Tiu írta:

Szerintem ha a V9-es mezőben 5 alatti szám van, akkor nem mehet az autó.

(X16SZR-t sokszor elírták 4 helyett 2-nek, de ez ma már semmit nem jelent sajnos)

https://www.autonavigator.hu/sztori/minden_az_emisszios_normakrol_es_a_most_megszunt_kornyezetvedelmi_plakettekrol-16168

A fene. Olvasom én is közben. " 

Az 6/1990. (IV.12.) KöHÉM rendelet 5. melléklete határozza meg a gépjárművek környezetvédelmi besorolását. A rendelet az elmúlt 15 évben, módosult, konkrétan megváltoztak benne a kategória besorolások. A korábban 2-es környezetvédelmi besorolású jármű – a tulajdonos/üzembentartó kérésére – a melléklet 1 pontjában meghatározott alábbi feltételek teljesülése esetén − 4-es környezetvédelmi osztályba sorolható át. " 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Igazából ahogy olvasom, esetemben kis utánajárás, és persze kis aprópénz, és kérhetem az átsorolást az okmányirodában, amit rögtön megcsinálnak.

A ciki az egészben az, hogy nincs 3 hónapja, hogy új forgalmit kapott az autóm. Ezt viszont ha jól tudom, autómatikusan más osztályba sorolva kellett volna kiállítaniuk. Nem? Bár nem számít, mert akkor is csak 4-es besorolású. :(

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

15 perce, tuskes írta:

Igazából ahogy olvasom, esetemben kis utánajárás, és persze kis aprópénz, és kérhetem az átsorolást az okmányirodában, amit rögtön megcsinálnak.

A ciki az egészben az, hogy nincs 3 hónapja, hogy új forgalmit kapott az autóm. Ezt viszont ha jól tudom, autómatikusan más osztályba sorolva kellett volna kiállítaniuk. Nem? Bár nem számít, mert akkor is csak 4-es besorolású. :(

Ezért írtam, hogy nem leszel előrébb a 4-gyel sem. :(

Link to comment
Megosztás:

6 órája, stirlitz írta:

lehet hülye kérdés, de ha nincs matrica a rendszámtáblán akkor a kékek honnét tudják hogy nem mehet? vagy már rendszám felismerős kameráról megy az egész?

Egy valamennyire hozzáértő kék, ha meglát egy F Astrát, akkor tudja, hogy annak nem szabadna közlekednie. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.