Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A kétvezetélest a cserétől függetlenül ki lehet mérni multiméterrel, az új is lehet rossz. A tanknál meg nézd meg hogy a sárvédő alól a szénszűrőtől a tankhoz hátramenő cső átjárható-e. Amig nem derül ki a hiba oka, vegyél egy pár 100forintos univerzális tanksapkát, az szellőzik.

A kimérést le tudnád írni,hogy hogy kell?Nem vagyok egy nagy multiméter guru :)

Link to comment
Megosztás:

A kimérést le tudnád írni,hogy hogy kell?Nem vagyok egy nagy multiméter guru :)

Ellenállás mérésre állítod a műszert, lehúzod a csatit a jeladóról például hideg motornál, meg üzemmelegen és megméred az ellenállását.

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

(forrás FPepe)

Ha hidegen nagyon más értéket mérsz akkor lehet gyanakodni hogy rossz. Tehát a mostani 35-30 fokos hidegindításnál 1.8-2 KOhm körül kell lennie. De ha gázpedál mozdításra megjavul akkor akár a pillangószelep poti is ki lehet kopva. Nincs a közelben ilyen motoros autó hogy átted egy próbára?

Link to comment
Megosztás:

Ellenállás mérésre állítod a műszert, lehúzod a csatit a jeladóról például hideg motornál, meg üzemmelegen és megméred az ellenállását.

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

(forrás FPepe)

Ha hidegen nagyon más értéket mérsz akkor lehet gyanakodni hogy rossz. Tehát a mostani 35-30 fokos hidegindításnál 1.8-2 KOhm körül kell lennie. De ha gázpedál mozdításra megjavul akkor akár a pillangószelep poti is ki lehet kopva. Nincs a közelben ilyen motoros autó hogy átted egy próbára?

Most értem haza.Óra szerinti majdnem 90 fokos víznél 285 ohm-ot mutat a műszer.Este mérek hidegen is,szerintem 8-9-nél hamarább nem fog kihűlni.Addig is cserélek alsó talpast.Sajna nincs most a közelemben olyan,amiről át tudnám tenni próbára.

Link to comment
Megosztás:

Most értem haza.Óra szerinti majdnem 90 fokos víznél 285 ohm-ot mutat a műszer.Este mérek hidegen is,szerintem 8-9-nél hamarább nem fog kihűlni.Addig is cserélek alsó talpast.Sajna nincs most a közelemben olyan,amiről át tudnám tenni próbára.

Motorháztető kinyit. Nekem így áll a garázsban most. Holnap hőgomba cserék, mert légtelenítés után sem hajlandó kapcsolni a hőgomba.

Link to comment
Megosztás:

Most értem haza.Óra szerinti majdnem 90 fokos víznél 285 ohm-ot mutat a műszer.Este mérek hidegen is,szerintem 8-9-nél hamarább nem fog kihűlni.Addig is cserélek alsó talpast.Sajna nincs most a közelemben olyan,amiről át tudnám tenni próbára.

Érdemes lenne még átnézni a motor szívórészén nincs-e fals levegő szívás. Az összes levegőcsövet vákuumcsövet ami a fojtószelep házhoz csatlakozik meg kell nézni nincs-e kirepedve valamelyik. Egyébként a mostani nagy melegekben nekem se emeli meg nagyon az alapjáratot ilyenkor nem nagyon kell a dúsítás de azért fuldokolni nem kellene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F Caravan (benzines) üzemanyagtank levegőztető csöveit, beleértve az aktívszenes szűrőig elvezetett csöveket is. Mennyire időigényes meló kitakarítani? Mert alig nyeli a tank az anyagot... A szűrőt ki lehet iktatni?

Hát a legegyszerűbb ha fúrsz 1-2-es fúróval egy lyukat a tanksapkába a zárlyuk mellett oldalról, és elfelejted az egészet. Vagy megkeresed a sárvédő alatt az aktivszenes tartályt, megnézed hogy a tank felé menő cső átjárható-e ha igen akkor lehúzod teszel a végére egy pár 100 forintos benzinszűrőt, rögzíted egy kábelkötegelővel, ahonnan lehúztad meg ledugózod. ha nem járható átt a tank felé, akkor le kell venni a tankot, mert ugye nem lenne jó ötlet arrafelé megfújatni mert akkor a dzsuva bemegy a tankba.

1946729-20150816-BknX3j.jpg

Szerintem némi csőcibálással meg lehet állapítani melyik megy hátra.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A tanksapkán a lyukat régebben kifúrtam, csak a levegőzéssel van a baj tankoláskor, ugyanis lassan tudom bele nyomatni. Át kell fújkálnom az összes csövet, amin lélegezhet. Legalább 5 perc kell a fél helyett amíg feltöltöm. Mindig lekattan a pisztoly... Egyébként hol futnak ezek a csövek, a küszöb mögött, vagy a padló alatt középen?

Módosítva : Porter
Link to comment
Megosztás:

Köszi! A tanksapkán a lyukat régebben kifúrtam, csak a levegőzéssel van a baj tankoláskor, ugyanis lassan tudom bele nyomatni. Át kell fújkálnom az összes csövet, amin lélegezhet. Legalább 5 perc kell a fél helyett amíg feltöltöm. Mindig lekattan a pisztoly... Egyébként hol futnak ezek a csövek, a küszöb mögött, vagy a padló alatt középen?

Benzincső mellett az alján, ami a tanktól jön hátra. Pontosabban a töltőcsőre, mert onnan megy tovább a tank tetejére. Látni is lehet, hogy melyik cső jön hátulról.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A tanksapkán a lyukat régebben kifúrtam, csak a levegőzéssel van a baj tankoláskor, ugyanis lassan tudom bele nyomatni. Át kell fújkálnom az összes csövet, amin lélegezhet. Legalább 5 perc kell a fél helyett amíg feltöltöm. Mindig lekattan a pisztoly... Egyébként hol futnak ezek a csövek, a küszöb mögött, vagy a padló alatt középen?

Szia!

Neked inkább a tankoló cső melletti szuszogó csövet kellene megnézni, mert az dugulhatott el. A tankoláskor keletkező felhabzás nem a széntartály hibája.

Ha alulról megnézed a tankolónyílást, akkor ott van egy vastagabb(befelémenő) meg egy vékonyabb(szuszogó) cső.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Neked inkább a tankoló cső melletti szuszogó csövet kellene megnézni, mert az dugulhatott el. A tankoláskor keletkező felhabzás nem a széntartály hibája.

Ha alulról megnézed a tankolónyílást, akkor ott van egy vastagabb(befelémenő) meg egy vékonyabb(szuszogó) cső.

...Vagy beletörted a felső rugós csappantyút (azt ami azért van, hogy boruláskor ne folyjon ki a lé) a töltőcsőbe a pisztollyal, ahogy nekem sikerült pár éve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Zotyát (975) és Stirlitzet kérdezném elsősorban, de privát helyett inkább itt, hátha másnak is érdekes a válasz.

Toronygumicsere. Ha a gátlóról csavarnám le az anyát, elforog a gátló szára, még terhelés alatt is. A vége hatszögű, de ha azt fogom, nem férek hozzá az anyához hajlított csillagkulccsal a toronygumi perselye vagy mije miatt, ami 3-4cm magas. Nem szivesen fognék rá a lengéscsillapító szárára alulról, mivel az még nem cserés. Micsináljak?

Másrészt ugye szabad a gátló szárát ide-oda tekergetni?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Miközben eltekered a kormányt a gátló szára ami végén a csavar van viszonylag fix a kasztnihoz képest, és a szár körül a gólyaláb fordul el a kerékaggyal együtt. Légkulccsal legkönnyebb leszedni azt a csavart de ha az nincs akkor 18-as csőkulcs belsejében kell az imbusszal tartani a lengéscsillapító szárát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Zotyát (975) és Stirlitzet kérdezném elsősorban, de privát helyett inkább itt, hátha másnak is érdekes a válasz.

Toronygumicsere. Ha a gátlóról csavarnám le az anyát, elforog a gátló szára, még terhelés alatt is. A vége hatszögű, de ha azt fogom, nem férek hozzá az anyához hajlított csillagkulccsal a toronygumi perselye vagy mije miatt, ami 3-4cm magas. Nem szivesen fognék rá a lengéscsillapító szárára alulról, mivel az még nem cserés. Micsináljak?

Másrészt ugye szabad a gátló szárát ide-oda tekergetni?

Köszi.

Hát vagy ráfogsz mégiscsak fogóval, és légkulcsal lelövöd, akkor nem pörög annyit körbe mint ha simán csak racsnissal tekernéd, vagy hosszított csillagvillás kell, egy 6-os imbusszal ellentartva, legalábbis nekem ilyen a vége.

1947479-20150817-WNtbWr.jpg

1947480-20150817-2DC2v6.jpg

Én az első verziót játszottam, nem karcolta meg a teló szárát a fogó, mert keményebb anyagból van.

Link to comment
Megosztás:

Hát vagy ráfogsz mégiscsak fogóval, és légkulcsal lelövöd, akkor nem pörög annyit körbe mint ha simán csak racsnissal tekernéd, vagy hosszított csillagvillás kell, egy 6-os imbusszal ellentartva, legalábbis nekem ilyen a vége.

Én az első verziót játszottam, nem karcolta meg a teló szárát a fogó, mert keményebb anyagból van.

Én is. Azért kicsit aggodtam, hogy mögkaristolja, de nem láccot rajta semi, gondolom nem ez a "gyári" technólógia.

Link to comment
Megosztás:

Én is. Azért kicsit aggodtam, hogy mögkaristolja, de nem láccot rajta semi, gondolom nem ez a "gyári" technólógia.

Valószinűleg nem ez, de nekem sem volt hosszított 18-as csillagvillásom, hogy az imbusszal ellentartva tekerjem le. A 18-as dugókulcsom is alig ért be a csavarig a krovaszárat nem tudtam teljesen beledugni, bővíteni kell a szerszámkészletet. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Miközben eltekered a kormányt a gátló szára ami végén a csavar van viszonylag fix a kasztnihoz képest, és a szár körül a gólyaláb fordul el a kerékaggyal együtt. Légkulccsal legkönnyebb leszedni azt a csavart de ha az nincs akkor 18-as csőkulcs belsejében kell az imbusszal tartani a lengéscsillapító szárát.

Nekem elforog minden, a szár, a gólyaláb, pedig nem iszom. Nem imbuszos a gátló vége, hanem "hatlapfejű". Csőkulccsal nem tudom hogy kéne.

Hát vagy ráfogsz mégiscsak fogóval, és légkulcsal lelövöd, akkor nem pörög annyit körbe mint ha simán csak racsnissal tekernéd, vagy hosszított csillagvillás kell, egy 6-os imbusszal ellentartva, legalábbis nekem ilyen a vége.

Én az első verziót játszottam, nem karcolta meg a teló szárát a fogó, mert keményebb anyagból van.

Nagyon szar csillagkulcsom lehet, mert nem értem el vele az anyát.

Én is. Azért kicsit aggodtam, hogy mögkaristolja, de nem láccot rajta semi, gondolom nem ez a "gyári" technólógia.

Sajnos csak ez a ráfogós verzió marad! A gyári megoldás az angol nyelvű könyvem szerint az, hogy "unscrew the piston rod nut", de huncutul hallgat arról, hogy mivel. :icon1: Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hát vagy ráfogsz mégiscsak fogóval, és légkulcsal lelövöd, akkor nem pörög annyit körbe mint ha simán csak racsnissal tekernéd, vagy hosszított csillagvillás kell, egy 6-os imbusszal ellentartva, legalábbis nekem ilyen a vége.

Én az első verziót játszottam, nem karcolta meg a teló szárát a fogó, mert keményebb anyagból van.

Nekem elforog minden, a szár, a gólyaláb, pedig nem iszom. Nem imbuszos a gátló vége, hanem "hatlapfejű". Csőkulccsal nem tudom hogy kéne.

Nagyon szar csillagkulcsom lehet, mert nem értem el vele az anyát.

Sajnos csak ez a ráfogós verzió marad! A gyári megoldás az angol nyelvű könyvem szerint az, hogy "unscrew the piston rod nut", de huncutul hallgat arról, hogy mivel. :icon1: Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Nem normál csillagvillás kell, van olyan aminek hosszabb a nyaka, nem tudom milyen mert élőben még nem találkoztam vele...vagy esetleg a régi fajta csőkulcs. A gátló vége szerintem márkafüggő hogy milyen. Az én könyvemben az van írva hogy oldjuk a dugattyúrúd anyáját mélyen behajlított csillagkulcsal, ez lehet a "hosszúnyakú". De például nekem 18-as kulcs kell hozzá, valaki ha jól rémlik 17-eset vagy 19-eset írt, ezért nem hiszem hogy van értelme beszereznem pont ehhez spéci kulcsot. Most is egy 19-essel lőttem le, nem sarkazta le szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

...Vagy beletörted a felső rugós csappantyút (azt ami azért van, hogy boruláskor ne folyjon ki a lé) a töltőcsőbe a pisztollyal, ahogy nekem sikerült pár éve.

Az lesz a hibás, amit Zotya említett. A tartályon belüli tölcséres harangszerű visszacsapás gátló.

Link to comment
Megosztás:

létetik hozzá spec. fogó, ha amennyire csak lehet fent fogod meg, nem lehet nagy baj, az a rész úgysem megy le addig hogy olajat hordjon ki, vagy összebacca a szimmeringet

Az lesz, köszi!

Nem normál csillagvillás kell, van olyan aminek hosszabb a nyaka, nem tudom milyen mert élőben még nem találkoztam vele...vagy esetleg a régi fajta csőkulcs. A gátló vége szerintem márkafüggő hogy milyen. Az én könyvemben az van írva hogy oldjuk a dugattyúrúd anyáját mélyen behajlított csillagkulcsal, ez lehet a "hosszúnyakú". De például nekem 18-as kulcs kell hozzá, valaki ha jól rémlik 17-eset vagy 19-eset írt, ezért nem hiszem hogy van értelme beszereznem pont ehhez spéci kulcsot. Most is egy 19-essel lőttem le, nem sarkazta le szerencsére.

Hát olyat én sem láttam. Nekem is 18-as amúgy. Egyébként a tanácsod alapján a héten beszerzett kulcskészlet dugókulcsával pont rá tudok fogni felülről, mert éppen van annyira hosszú a dugója (hogy rendesen rá is nyúlik az anyára). :icon13: Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az lesz, köszi!

Hát olyat én sem láttam. Nekem is 18-as amúgy. Egyébként a tanácsod alapján a héten beszerzett kulcskészlet dugókulcsával pont rá tudok fogni felülről, mert éppen van annyira hosszú a dugója (hogy rendesen rá is nyúlik az anyára). :icon13: Köszi!

Amúgy az imbuszos teleszkóp véggel vigyázni kell, mert nekem kissé megnyílt egy kilazítás közben. Majdnem elfordult benne az imbuszkulcs. És mivel a vége megnyílt, így az anya jól rászorult.

Szerencsére a toronyszillent miatt kellet szétszedni, így azt nemes egyszerűséggel leflexeltük, majd a teló végét picit megköszörülve jött le az anya...

Hülye egy rész az...

Link to comment
Megosztás:

Hello!szerintetek az milyen megoldás lenne ha a kétvezetékes hőfokmérőt lehuznám és közé iktatnék egy olyan értékű ellenállást am 90fokos vízhőmérsékleten van.Azért szeretném ezt kipróbálni mert azt vettem észre,hogy csak akkor dob hibakódot ha kb.95fok körül van a vízhőfok.(alapjárati motor hibakódot dob+ingadozik az alapjárat ilyenkor)Ki lehetne így próbálni??

Módosítva : Patesz29
Link to comment
Megosztás:

Hello!szerintetek az milyen megoldás lenne ha a kétvezetékes hőfokmérőt lehuznám és közé iktatnék egy olyan értékű ellenállást am 90fokos vízhőmérsékleten van.Azért szeretném ezt kipróbálni mert azt vettem észre,hogy csak akkor dob hibakódot ha kb.95fok körül van a vízhőfok.(alapjárati motor hibakódot dob+ingadozik az alapjárat ilyenkor)Ki lehetne így próbálni??

Milyen motorod van? Ha lehúzod a csatlakozót 50 mp után vészüzembe áll és 80 fokos hűtővíz hőmérsékletnek megfelelő lesz a keverék.

Inkább az lehet, hogy melegebb motornál nem tud tovább szegényíteni a keveréken, húzná vissza az alapjárati motor tengelyét de nincs rá hatással. Nem akad a motor tengelye?

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Hello!X16SzR az alapjárati motort nemrégen vettem úgyhogy nemtudom.Akkor csinálja ha eléri a 95fokot és pl megállok a lámpánál akkor fél perc és dobja a sárga lámpát.. <_<Azért gondoltam egy ellenállással mondjuk 90fokot érzékeljen és úgy kipróbálni.

Módosítva : Patesz29
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.