Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

3 minutes ago, zotya975 írta:

Szerintem ez még mindíg a Map szenzor ( főleg mert ha jól tudom neked nincs Agr szeleped):

34 Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor

Low voltag

( a 34-es kódra az agr-t innen szedtem fórumról )
Akkor ezek szerint egy új mapszenzorból is kifogtam egy rosszat? Az úgy kellemes dolog :) Akkor holnap rendelünk egy másikat háátha..
Hmm akkor jó hogy nem találom sehol..

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Opci írta:
6 hours ago, Opci írta:

( a 34-es kódra az agr-t innen szedtem fórumról )
Akkor ezek szerint egy új mapszenzorból is kifogtam egy rosszat? Az úgy kellemes dolog :) Akkor holnap rendelünk egy másikat háátha..
Hmm akkor jó hogy nem találom sehol..

( a 34-es kódra az agr-t innen szedtem fórumról )
Akkor ezek szerint egy új mapszenzorból is kifogtam egy rosszat? Az úgy kellemes dolog :) Akkor holnap rendelünk egy másikat háátha..
Hmm akkor jó hogy nem találom sehol..

Annyit meg lehetne még nézni hogy a vákumcsöve nincs-e kirepedve, belefújással ellenőrizni hogy a motor felé átjárható-e.

Link to comment
Megosztás:

Üdv  Úrak!                                                                                                                                                                                       Megtudja nekem valaki mondani hogy x17dtl olajszivattyúnál, a nyíllal jelölt helyen van -e valami tömítés? Mert erőteljesen elkezdett ott szivárogni az olaj! De nem találtam rá sehol érdemleges választ! bon-_203_0646057.jpg.32326358da1d456cbf6

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Eddig is olvasgattam a fórumot de még csak most regisztráltam, mert akadt egy kis bibi.. 

Vissza olvastam az alapjáratról és pont nem rég írta Zotya, hogy mitől lehet alacsony. De!! Nekem magas és nem értem miért, takarítottam alapjárati motort, azt a kis ufó alakú izét a tűzfalon, a mellette lévő MAP szenzort cseréltem használtra, a vákuum csöveket kiszedtem egy másik autóból (bontóban) és még mindig magas. Ritka de van mikor jó.. Van egy alkatrész a levegőszűrőben amire megy egy cső, az egy kicsit rozsdás.. lehetséges hogy akadozik a működése. Az mi egyáltalán? Lehet attól ez a probléma?

Az autó amúgy 1992-es C14NZ motorral ellátott csodajárgány! Nagyon szeretem :)

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Lajos12 írta:

Sziasztok! 

Eddig is olvasgattam a fórumot de még csak most regisztráltam, mert akadt egy kis bibi.. 

Vissza olvastam az alapjáratról és pont nem rég írta Zotya, hogy mitől lehet alacsony. De!! Nekem magas és nem értem miért, takarítottam alapjárati motort, azt a kis ufó alakú izét a tűzfalon, a mellette lévő MAP szenzort cseréltem használtra, a vákuum csöveket kiszedtem egy másik autóból (bontóban) és még mindig magas. Ritka de van mikor jó.. Van egy alkatrész a levegőszűrőben amire megy egy cső, az egy kicsit rozsdás.. lehetséges hogy akadozik a működése. Az mi egyáltalán? Lehet attól ez a probléma?

Az autó amúgy 1992-es C14NZ motorral ellátott csodajárgány! Nagyon szeretem :)

Esetleg még meglehet nézni a fékdevandert is, hogy nem-e lukas a membránja. Ott is szívhat fals levegőt...

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, free0228 írta:

Üdv  Úrak!                                                                                                                                                                                       Megtudja nekem valaki mondani hogy x17dtl olajszivattyúnál, a nyíllal jelölt helyen van -e valami tömítés? Mert erőteljesen elkezdett ott szivárogni az olaj! De nem találtam rá sehol érdemleges választ! 

2068702-20151216-DF3OBg.jpg

Piros paszta, az van.

Módosítva : nagyonkezdő
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Lajos12 írta:

Sziasztok! 

Eddig is olvasgattam a fórumot de még csak most regisztráltam, mert akadt egy kis bibi.. 

Vissza olvastam az alapjáratról és pont nem rég írta Zotya, hogy mitől lehet alacsony. De!! Nekem magas és nem értem miért, takarítottam alapjárati motort, azt a kis ufó alakú izét a tűzfalon, a mellette lévő MAP szenzort cseréltem használtra, a vákuum csöveket kiszedtem egy másik autóból (bontóban) és még mindig magas. Ritka de van mikor jó.. Van egy alkatrész a levegőszűrőben amire megy egy cső, az egy kicsit rozsdás.. lehetséges hogy akadozik a működése. Az mi egyáltalán? Lehet attól ez a probléma?

Az autó amúgy 1992-es C14NZ motorral ellátott csodajárgány! Nagyon szeretem :)

A légszűrőháznál a hideg-meleg váltószelep van, a hideg motornál a leömlőtől szívja  a levegőt , melegnél már a hűtőrácstól. Itt is szívhat fals levegőt, de a belső levegő keringtető szelepnél is mert ezt is vákum működteti. Mennyi az a magas fordulatszám alapjáraton? Nekem hidegen 1100, melegen megy 900.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

A fékdevander nem tudom mi, de viszont a belső keringtető biztos hogy jó, mert szisszen mikor kikapcsolom. 

Nincs fordulatszámmérőm de rendellenesen magas, 5 éve van meg a kocsi és sose volt ilyen.

Az a hideg-meleg váltószelep ha beragad, az okozhat magas alapjáratot?

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, Lajos12 írta:

A fékdevander nem tudom mi, de viszont a belső keringtető biztos hogy jó, mert szisszen mikor kikapcsolom. 

Nincs fordulatszámmérőm de rendellenesen magas, 5 éve van meg a kocsi és sose volt ilyen.

Az a hideg-meleg váltószelep ha beragad, az okozhat magas alapjáratot?

A fékdevander a fékrásegítű vákumdobja, nagy fekete kerek doboz a főfékhenger mögött. Ha lyukas a membránja ott is tud falsot szívni. Ha leállítod a motort több óra után is tartania kell a vákumot annyira hogy álló motornál 1-2 fékpedál lenyomását még segíti utána keményedik csak fel a pedál. A hideg-meleg váltószelepnek nincs sok jelentősége csak azért van hogy hamarabb melegedjen be a motor, az alapjáratba nem szól bele. Írtad hogy cseréltél Map-szenzort és vákumcsöveket, az injektorház hátuljában a Map-csöve és a vékony kartergázcső nem lett felcserélve? Alulra kell bemenni a kartergázcsőnek a szelepfedéltől, felette meg a Map csöve van.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Tudna nekem valaki segíteni?

Van egy Astra F Caravan-om, (1.4 16V). Nem régiben felvillant a motor ellenőrzés lámpám. Megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot.... de semmi értelmeset nem dob ki. folyamatosan 10-1-1 villogás jön :(

Mi lehet? :(

Válaszokat előre is köszönöm :(

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, free0228 írta:

Köszi, nekem is ezt ajánlották hogy pasztázzam ki! Közben jártam unixban is, tömítéskészletben létezik hozzá tömítés, de külön nem lehet kapni!

dehogynem lehet. Cromaxon paarszáz ft de bemész az első mezgé boltba és kapsz kb 50 ftért

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Petya515 írta:

Halihó!

Tudna nekem valaki segíteni?

Van egy Astra F Caravan-om, (1.4 16V). Nem régiben felvillant a motor ellenőrzés lámpám. Megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot.... de semmi értelmeset nem dob ki. folyamatosan 10-1-1 villogás jön :(

Mi lehet? :(

Válaszokat előre is köszönöm :(

Pillanatnyi hibát van hogy nem tárolja el. Amíg nem jön elő tartósabban nem tudod villogtatással megtalálni mi volt az.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, wookie írta:

dehogynem lehet. Cromaxon paarszáz ft de bemész az első mezgé boltba és kapsz kb 50 ftért

Közben elmentem egy kis autósboltba, eladó  robbantott ábrát elém tette a monitoron, hogy mutassam meg melyikre gondolok, és láss csodát, holnap reggelre itt a gyári tömítés 400 ft-ért! Egy ilyen progi jó lenne otthon is, legalább tudnám név szerint mit is keresek! :) Nem barkobáznék az eladóval!

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, Petya515 írta:

Halihó!

Tudna nekem valaki segíteni?

Van egy Astra F Caravan-om, (1.4 16V). Nem régiben felvillant a motor ellenőrzés lámpám. Megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot.... de semmi értelmeset nem dob ki. folyamatosan 10-1-1 villogás jön :(

Mi lehet? :(

Válaszokat előre is köszönöm :(

Nekem ugyanilyen motorú kocsim van, de 4 számjegyes a hibakód...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2015. 12. 09. at 22:07, reddish írta:

Maga a kopogásérzékelő ritkán szokott meghibásodni. Inkább vezeték vagy a kopogásérzékelőre menő csatlakozó adja meg előbb magát. Érdemes azokkal kezdeni a hibakeresést. Ha valami szakadás van, azt is kopogásérzékelő hibakódnak dobja.

>>> P0325 Knock sensor NOT PRESENT


Kiszereltük az érzékelőt, nagyon szép állapotú, teljesen újnak néz ki, a réz része csillogott, a vezeték nem szakadt. DELPHI 240 márkájú (ez a gyári). Befújtuk kontakt spray-vel [magyarul sprével :D ] a fém részét megcsiszoltuk drótkefével, de a Check Engine lámpa újra jelentkezik, minden út alkalmával. 
http://kepfeltoltes.hu/view/151224/HPIM9351_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 

Egy másik oldalról olyan tanácsot kaptam, hogy: " A hibakód a kopogásérzékelőnek a hibás működésére utal. Valószínűleg a Computer (ECU) nem dolgozza fel megfelelően a küldött jelet, mert esetleg hibásat küld neki a kopogás érzékelő. Nem tudom milyen motorról van szó, de így első körben megnézném, hogy a gyújtás jól van-e beállítva, ha igen akkor pedig meg kell hallgatni üzemmeleg állapotban, hogy ne csörög-e a motor, mert az tipikusan a kopogásérzékelő meghibásodására utal. Persze csöröghet a motor üzemmelegen a hengerfejben lerakódott koksztól is. Milyen a gyertyakép? A weboldalunkon megtalálja az ezzel kapcsolatos információkat a hírek/gépjárműtechnika menüpont alatt, de az alábbi linken is el tudja érni: http://hibakod.hu/hirek/kategoria-neve/a-gyujtogyertya-feladta-felepitese-gyertyakepek
A diagnosztika alkalmával volt esetleg élő adat nézve? Ha igen nézték, hogy fordulaton mennyire megy el a gyújtás?"

A gyújtógyertyákat még nem néztük meg, de most lesz olajcsere, majd akkor kivesszük.

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, Sanyi81.1 írta:

Sziasztok. Nekem olyan problémám lenne, hogy az üzemanyag szint jelző fogja magát és teljesen felmegy maxra, néha meg jó. F Astra 1.6 X16XEL.

 

Valószínűleg valahol letestel a szintjelzőhöz menő vezeték. Óracsoportnál, kábelkötegnél, stb végig kéne követni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ma leengedtem az elektromos ablakot (tudtommal gyári), eléggé meglassult útban lefelé, kicsit segítettem neki - nem kellett volna. Megállt 2/3 úton, és amikor fel akartam húzatni, azt tapasztaltam, hogy előrebillen az üveg. Szétszedve az ajtót azt látom, hogy a "nagy X" alsó-hátsó csúszó "papucsa" vagy milye akadt ki az alsó hosszú vízszintes sínből. Közel tudom vinni a sín végéhez, de nem tudom visszapattintani (mert elfagynak az ujjaim).

1. Kéne ott lennie valami véghatárolónak, vagy üres az alsó vízszintes vezetősín (nút) vége?

2. Ha a két csavarral rögzített (rövidebb) vezetősínt megoldom (ezt a könyvben nézem), akkor a 4 szegecs kifúrását és a mechanika kivételét meg tudom spórolni, hogy az egész mechanikát billentve visszakapassam a csúszkát a sínbe? (Kínkeservesen fel tudtam küzdeni az üveget, de most mellette van a sínnek, és feszül a szerkezet +csillaggarázs van).

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. Ma leengedtem az elektromos ablakot (tudtommal gyári), eléggé meglassult útban lefelé, kicsit segítettem neki - nem kellett volna. Megállt 2/3 úton, és amikor fel akartam húzatni, azt tapasztaltam, hogy előrebillen az üveg. Szétszedve az ajtót azt látom, hogy a "nagy X" alsó-hátsó csúszó "papucsa" vagy milye akadt ki az alsó hosszú vízszintes sínből. Közel tudom vinni a sín végéhez, de nem tudom visszapattintani (mert elfagynak az ujjaim).

1. Kéne ott lennie valami véghatárolónak, vagy üres az alsó vízszintes vezetősín (nút) vége?

2. Ha a két csavarral rögzített (rövidebb) vezetősínt megoldom (ezt a könyvben nézem), akkor a 4 szegecs kifúrását és a mechanika kivételét meg tudom spórolni, hogy az egész mechanikát billentve visszakapassam a csúszkát a sínbe? (Kínkeservesen fel tudtam küzdeni az üveget, de most mellette van a sínnek, és feszül a szerkezet +csillaggarázs van).

Előre is köszi!

Nincsenek közel a képeim( másik vinyón van) de szerintem addíg ne állj neki amíg nem vettél másik csúszkát, mert lehet azért ugrott ki mert már kopott.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!!

   Kis segítség kellene, nincs üzemi gondom a járgánnyal még, de  alapjáraton az injektor ház fedele alól hallatszik valami zaj ami eddig nem volt hallható és aha az autó hátuljához megyek ott is eléggé hallom az alapjárattól elkülönítve és nem tudom ez nem -e valami lappangó műszaki hiba. Készítettem egy kis videót ha valaki ki tudná szűrni ezt a hiba jelenséget, szerelőnél még nem voltam ez ügyben inkább meghallgatnék pár jó tanácsot, a videon a 22 másodpercnél hallatszik a leghangosabban mikor a kamerát az injektor ház tetejére teszem. Előre is köszi a segítséget.

https://www.youtube.com/watch?v=v-4E31Nc-78&feature=youtu.be

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.