Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hali

Én ezt nem hiszem el... egyszerűen túl szép h igaz legyen, irreális.

A nagy olajgyártók miért nem jöttek még rá, hogyan készítsenek ilyen adalékot?

Ők miért nem kísérletezik ki, és adják annyival drágábban a frankó olajukat?

Bocs, ha túl pesszimista voltam, de kérlek, győzzetek meg! Nagyon király lenne, egy a mostanihoz képest gyakorlatilag surlódásmentes motorral közlekedni!

Link to comment
Megosztás:

Na,most kissé zavarban vagyok! :) Nem tudom szabad,vagy illik-e ilyet,de azt hiszem mindenkinek a segítségére lehet ez az oldal: Technika

Minden nagyon részletesen,lépésről lépésre le van fényképezve,szöveg nélkül is érthető.Van itt alvázvédőzés,ülés csere,ülés felújítás,ledesítés,váltórudazat javítás,törött rugó csere,alapjárati motor tisztítás,EGR szelep lezárás,gyertyacsere,és még sok minden!

Bal oldalt van a menü,ott válaszd a TECHNIKA-t, és rögtön alatta: Napraw to sam.

Úgy gondolom így már bátrabban hozzáfog az ember,hogy pontosan látja,mit is kell csinálnia,és az itteni hozzászólásokkal,magyarázatokkal együtt tényleg gyerekjátéknak tűnik majd minden munka :) .

Mindazonáltal,ha nem jól tettem,jelzést kérek,és azonnal törlöm a hozzászólást!!!

Ez nagyon frankó lehetne ha tudnék lengyelül... Bár ahol vannak képek azt simán fel lehet fogni. Jó lenne ez angolul nagyon. Azért kösz, böngészgetem

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon frankó lehetne ha tudnék lengyelül... Bár ahol vannak képek azt simán fel lehet fogni. Jó lenne ez angolul nagyon. Azért kösz, böngészgetem

Én se vágom a lengyelt,de azzal amit itt olvastam és amit ott látok,megvilágosultam :) . Pl. olvasgattam az AGR szelep lezárásáról,de nem nagyon mertem volna belekezdeni a szóbeli instrukciók alapján.Viszont így,hogy látom milyen egyszerű,még a héten szakítok rá időt.De mondjuk én értetlen vagyok,nekem látnom is kell azt,amit mások szóból is megértenek :) .Ez van.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt nem hiszem el... egyszerűen túl szép h igaz legyen, irreális.

A nagy olajgyártók miért nem jöttek még rá, hogyan készítsenek ilyen adalékot?

Ők miért nem kísérletezik ki, és adják annyival drágábban a frankó olajukat?

Bocs, ha túl pesszimista voltam, de kérlek, győzzetek meg! Nagyon király lenne, egy a mostanihoz képest gyakorlatilag surlódásmentes motorral közlekedni!

Az összes nagy olajgyártó adalékolja az olaját, az adalékok aránya általában 20% körül szokott mozogni. Az adalékoktól és azok arányától függ lényegében, hogy az olaj milyen minőségű lesz. A kenőolajgyártók által használt adalékok fejlesztése azonban nem feltétlenül egyezik meg a másodlagos adalékok fejlesztésével.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

LevyS

Link to comment
Megosztás:

Én ezt nem hiszem el... egyszerűen túl szép h igaz legyen, irreális.

A nagy olajgyártók miért nem jöttek még rá, hogyan készítsenek ilyen adalékot?

Ők miért nem kísérletezik ki, és adják annyival drágábban a frankó olajukat?

Bocs, ha túl pesszimista voltam, de kérlek, győzzetek meg! Nagyon király lenne, egy a mostanihoz képest gyakorlatilag surlódásmentes motorral közlekedni!

Az olajgyártók is tesznek adalékot a termékeikbe (már amelyik), de azok csak az olaj minőségi jellemzőit hivatottak

javítani (pl habosodásgátló, óldószerek, stabilizálószerek). A másodlagos adalékok, amik a súrlódást hivatottak csökkenteni,

elég drága előállítási költségekkel rendelkeznek. Ezért is nem kerülnek alapból az olajba.

Gondold el, hogy a most 1500-3000Ft/L árú minőségi olajok 3000-6000Ft/L-be kerülnének... ki venné őket? Mindenki maradna

az olcsóbb adalék nélkülinél!

Aki akar, önthet bele külön ilyen másodlagos adalékot. :)

Amúgy meg ha megnyugtat, én is megcsináltam már ezt a tesztet, és meggyőzött :) Pedig elég szkeptikus tudok lenni ilyen téren :)

Link to comment
Megosztás:

Az olajgyártók is tesznek adalékot a termékeikbe (már amelyik), de azok csak az olaj minőségi jellemzőit hivatottak

javítani (pl habosodásgátló, óldószerek, stabilizálószerek). A másodlagos adalékok, amik a súrlódást hivatottak csökkenteni,

elég drága előállítási költségekkel rendelkeznek. Ezért is nem kerülnek alapból az olajba.

Gondold el, hogy a most 1500-3000Ft/L árú minőségi olajok 3000-6000Ft/L-be kerülnének... ki venné őket? Mindenki maradna

az olcsóbb adalék nélkülinél!

Aki akar, önthet bele külön ilyen másodlagos adalékot. :)

Amúgy meg ha megnyugtat, én is megcsináltam már ezt a tesztet, és meggyőzött :) Pedig elég szkeptikus tudok lenni ilyen téren :)

Sziasztok!

Meggyőzőtt engem is!

Elhiszem hogy ez jó adalék, de most őszintén egy hétköznapi embernek kell ilyen adalék a normális szervízeltetés mellett p a kocsijába, és normális használtahoz?

Én évi 15000 és 20000km között autózóm nekem nem kell ilyen az autóba! Az ÓTÓ azért van hogy használjuk és van egy természetes kopása is, Elér egy kort amikor már nem kell vele foglalkozni. Elvisszük az autópiacra vagy a bontóba.

Azt ennyi.

Remélem nem bántottam meg senkit, további szép napot!

És igaza van opel16v -nek aki akar öntsön bele ilyet!

Link to comment
Megosztás:

Én évi 15000 és 20000km között autózóm nekem nem kell ilyen az autóba! Az ÓTÓ azért van hogy használjuk és van egy természetes kopása is, Elér egy kort amikor már nem kell vele foglalkozni. Elvisszük az autópiacra vagy a bontóba.

Azt ennyi.

Kétségkívül van egy ilyen trend, és az autógyártók új marketingpolitikájuk szerint is egyre inkább arra törekszenek, hogy minél hamarabb lecseréld az autódat, és újat vegyél. Különösen azok az újautó tulajdonosok nem szoktak a kocsijukra vigyázni, akik előre tudják, hogy 2-3 év múlva lecserélik egy másikra. Ám ha jól látom, nemcsak a fórumozók jelentős részének, hanem Neked is elég idős autód van: 15 éves lesz, és mégis megéri vele foglalkozni. Az a bizonyos kor, amire Te is utalsz, véleményem szerint "tisztes kor" egy autónál, és mai viszonyok között 2,5-3 modellciklusnak felel meg.

Link to comment
Megosztás:

Kétségkívül van egy ilyen trend, és az autógyártók új marketingpolitikájuk szerint is egyre inkább arra törekszenek, hogy minél hamarabb lecseréld az autódat, és újat vegyél. Különösen azok az újautó tulajdonosok nem szoktak a kocsijukra vigyázni, akik előre tudják, hogy 2-3 év múlva lecserélik egy másikra. Ám ha jól látom, nemcsak a fórumozók jelentős részének, hanem Neked is elég idős autód van: 15 éves lesz, és mégis megéri vele foglalkozni. Az a bizonyos kor, amire Te is utalsz, véleményem szerint "tisztes kor" egy autónál, és mai viszonyok között 2,5-3 modellciklusnak felel meg.

Igaz

Nálam 18-19 évesnél tervezem az eladást ha egyáltalán kell valakinek, na most 13 évet garázsban állt csak most pár éve porosodik kinn az utcán.

Ha 1 éves korátók kinn porosodott volna akkor már rég eladtam volna

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előttem szólókkal. Az adalékot annak ajánlom szívesen figyelmébe, akinek fontos

a motor élettartam hosszabbítása. Mert míg egy normál használatú átlagos személyautó motorja

átlagosan 200-300e km-t megy generálig (nem arról beszélek, amikor úgy közlekednek már egy

autóval, hogy több olajat eszik, mint benzint), ezt az adalék folyamatos használatával jelentősen

ki lehet tolni.

Autóban példaképpen a versenyautó motorját tudom felhozni, ami már a negyedik szezonját fogja

futni ebben az évben, kopás szinte semmi nincsen még benne. Pedig előtte akár egy szezon után

is látványos kopás volt az előző konfiggal, adalék nélkül. ebben a motorban kezdetek (generál) óta

van adalék. Gépeknél (kisgépkölcsönző) viszont ennél látványosabb is az élettartam hosszabbodás,

legjobb példám a már említett aggregátor, ami 3 éve már selejtezés előtti állapotban volt, és azóta

nem romlott az állapota, akkor kapta meg az adalékot. Pedig egy ilyen aggregátor 3-4 év átlagos

élettartammal bír a kölcsönzőben (ez már több mint 6 éves).

Én ilyen személyes példákat tudok felhozni.

Aki viszont 200e km után be akarja tolni az autóját a bontóba, annak tényleg felesleges kiadás... :)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előttem szólókkal. Az adalékot annak ajánlom szívesen figyelmébe, akinek fontos

a motor élettartam hosszabbítása. Mert míg egy normál használatú átlagos személyautó motorja

átlagosan 200-300e km-t megy generálig...

De most az olajba tehető adalékról van szó??

Link to comment
Megosztás:

A kérdés csak aaz, hogy az olajba kell-e?

Ez személyes döntés.

Ha szeretnéd hogy sokáig virgonc legyen alattad az autó, vagyis megtartod már élete alkonyáig,

és használod is rendszeresen, akkor mindenképpen érdemes szerintem. :)

Az meg hogy melyik, attól függ, mennyi km van benne, eszi-e már az olajat, és mennyire.

Link to comment
Megosztás:

Ez személyes döntés.

Ha szeretnéd hogy sokáig virgonc legyen alattad az autó, vagyis megtartod már élete alkonyáig,

és használod is rendszeresen, akkor mindenképpen érdemes szerintem. :)

Az meg hogy melyik, attól függ, mennyi km van benne, eszi-e már az olajat, és mennyire.

188ekm van benne, az olajat csipegeti :) bár nem vészesen az előírt 1l/10 000km-en belül van !

A nyáron lett szelepszár szimmering csere, a hf tömítés és ezek vonzata. Kívülről nem is látszik a moci felől olajnyom.

Induláskor van rövid ideig hidrotőke zene, de gondolom ez ennyi idő és km elteltével szokásos. A szerelő igencsak nézegette, mikor szerelte és láttam rajta, hogy szíve szerint tán még cserélte is volna, de a pénz az +álljt parancsolt :)

Szóval a 10w40-es Metabond olajhoz ilyen infók ismeretében mit javasolsz?

Link to comment
Megosztás:

Ez személyes döntés.

Ha szeretnéd hogy sokáig virgonc legyen alattad az autó, vagyis megtartod már élete alkonyáig,

és használod is rendszeresen, akkor mindenképpen érdemes szerintem. :)

Az meg hogy melyik, attól függ, mennyi km van benne, eszi-e már az olajat, és mennyire.

Ez pontosan lefedi az én esetemet. 2005-ben vettem a gépet a piacon neppertől (155000 km-el :) ). Kapott minden jót ami kellett ahhoz, hogy megbízhatóan szolgáljon. Bele is ment annyi és még + (röpke 1 hónap alatt) mint amennyibe került, de nagyon megbízható gép lett belőle és nem is tervezem, hogy megváljak tőle. Most már 209000 km-nél tartok és közeleg az olajcsere ideje. 10000 km alatt kevesebb mint 1 litert eszik, ez függ attól, hogy mennyi kemény autópályázás van ebben az intervallumban. Tapasztaltam, hogy egy egésznapos 160 körüli tempózás (ezt főleg Németországban követem el) megnöveli a fogyasztást.

Kérdésem az, hogy erre az esetre javasolsz-e, és milyen adalékot? (Alapból Metabond 10-W40 van benne már 30000 km óta.)

Link to comment
Megosztás:

Tapasztaltam, hogy egy egésznapos 160 körüli tempózás (ezt főleg Németországban követem el) megnöveli a fogyasztást.

Kérdésem az, hogy erre az esetre javasolsz-e, és milyen adalékot? (Alapból Metabond 10-W40 van benne már 30000 km óta.)

Már említettem, az autópályázás azért növeli meg az olajfogyit, mert ilyenkor kiforr belőle a lecsapódott pára és

benzin, ezért ilyenkor nagyobbat esik a szint.

Mindkettőtöknek a metabond C-t ajánlom. Klubtagságira, vagy kanna olaj+adalék vételekor tudok 10% kedvezményt a végéből :)

Persze ez csak annak jó ajánlat, aki Pesten vagy környékén lakik, esetleg Somogyország felé útba esik :)

Link to comment
Megosztás:

Mindkettőtöknek a metabond C-t ajánlom. Klubtagságira, vagy kanna olaj+adalék vételekor tudok 10% kedvezményt a végéből :D

Persze ez csak annak jó ajánlat, aki Pesten vagy környékén lakik, esetleg Somogyország felé útba esik :)

Kiru ! És ezt a C-t a múltkoór mikor a kannás olaj vétel volt mé'nem moónctaad? :) :)

Mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.