Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

motortér felől még nem hallgattam, mert indítás után kb 5-10 mp-ig áll fenn. Néha 2-3 mp. Hétfőn megnézetem...

Ok rendben! Nekem egyszer volt hasonló, bár nálam állandóan fent állt... három napomba tellet mire kiderítettem, hogy a légszűrő házamban a szűrő alatt volt egy csudi szép nagy diófalevél :D ..... ezáltal érdekessen kapott levegőt a motor....de nálad szerintem nem ezzel lesz probléma. de ha más nem akko a dktor bácsi majd előveszi a sztetoszkópját ;) és az inyekciós tűjét, és biztos (remélhetőleg) fájdalom(díj) mentessen orvosolja a problémát!

Link to comment
Megosztás:

Ok rendben! Nekem egyszer volt hasonló, bár nálam állandóan fent állt... három napomba tellet mire kiderítettem, hogy a légszűrő házamban a szűrő alatt volt egy csudi szép nagy diófalevél ;) ..... ezáltal érdekessen kapott levegőt a motor....de nálad szerintem nem ezzel lesz probléma. de ha más nem akko a dktor bácsi majd előveszi a sztetoszkópját :D és az inyekciós tűjét, és biztos (remélhetőleg) fájdalom(díj) mentessen orvosolja a problémát!

ebben a díjmentes dologban én nem lennék olyan biztos :P Ráadásul februárban volt cserés a vízpumpa... Na mindegy, majd a MESTER kideríti,hogy mi a gubanc... De miért csak hidegben? Miért csak indításkor? Semmikor máskor, csak indításkor. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani a hangot, mikor van egy csöved, benne valami nagynyomású folyadék. Van egy szeleped ebben a csőben. Ha fullra el van zárva a szelep, nincs hang. Ha fullra ki van nyitva, nincs hang. Viszont ha kicsit nyitod ki, adhat ki hangot az áramlás. Valami ilyesmi... Termosztát? :D Egyre jobban idegesít :D

Link to comment
Megosztás:

ebben a díjmentes dologban én nem lennék olyan biztos ;) Ráadásul februárban volt cserés a vízpumpa... Na mindegy, majd a MESTER kideríti,hogy mi a gubanc... De miért csak hidegben? Miért csak indításkor? Semmikor máskor, csak indításkor. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani a hangot, mikor van egy csöved, benne valami nagynyomású folyadék. Van egy szeleped ebben a csőben. Ha fullra el van zárva a szelep, nincs hang. Ha fullra ki van nyitva, nincs hang. Viszont ha kicsit nyitod ki, adhat ki hangot az áramlás. Valami ilyesmi... Termosztát? :P Egyre jobban idegesít :D

Megértem hogy bosszant, én is igy vagyok ezzel ha nemtudom mi lehet, viszont ha csak hidegben csinálja és tényleg csak egy pár másodpercre akkor én gondolnék még vmi olyanra hogy lehet hogy vmi bevan szorulva, mondjuk egy forgóalkatrész tengelye, ez akár fogaskerék is lehet. mert ugyebár ahhoz nagyobb erő kell megmozdítani, és addig amig be nem dolgozza magát addig búg. Aztán hamár elég meleg jólesz. Én még ilyesmire tudok gondolni. vagy lehet kis retek ment vhova és amit szorul. De persze ez is csak egy tipp, amivel nem szeretném borzolni az idegeid!de remélem nem komoly!

Link to comment
Megosztás:

Arra nincs megoldás. :D

Elcsendesedik vagy hirtelen megszűnik?

Amúgy szekunderlevegő kompresszor, bár még soha nem láttam olyat, de azt mondják az szokott ilyet csinálni. Viszont azt valószínűleg eddig is kellett volna hallanod.

Hirtelen megszűnik. Pár mp az egész, ha nagyon hideg van, akkor jobban hallom, de ha mondjuk eljövök dolgozni, áll 8 órát az autó, szépen lehűl, beindítom, semmi hang. De ha mondjuk áll2 napot hétvégén, és hétfőn +20 fok van, beindítom, akkor sem hallom. Először ACpumpára, vagy vízpumpára gondoltam.

Kompresszor? Kompresszoros az autóm? ;)

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen megszűnik. Pár mp az egész, ha nagyon hideg van, akkor jobban hallom, de ha mondjuk eljövök dolgozni, áll 8 órát az autó, szépen lehűl, beindítom, semmi hang. De ha mondjuk áll2 napot hétvégén, és hétfőn +20 fok van, beindítom, akkor sem hallom. Először ACpumpára, vagy vízpumpára gondoltam.

Kompresszor? Kompresszoros az autóm? :D

Persze körbefülelhetnéd, hogy honnan jön a hang. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mivel nem volt semmi dolgom, ezért szétsztedtem a középső konzolt, de sehogysem tudtam kivenni a rádiót, kiváncsi voltam, hogy a tekerők kívül kell-e világitania vhol. Kitekertem a hernyócsavarokat, meg csináltam célszerszámot, de az a nyomorult meg se mozdult. Amúgy van benne másik pilács is? Vagy potyára összakarmolásztam a kezemet. ;) Mindegy most marad így, de ha már szétt van szedve, megnézem miért nincs kormányzáram. Ha lól láttam egy csavarral van bilincsszerűen felfogatva a kormányoszlopra. Ha leszedem többet látok? Végülis milyen elven működik a kormányzár? Vagy eltörhették, és ne is foglalkozzak vele? :D

Mit is szerettél volna? :P A fűtés állitógombjai/tekerői világitanak..pontosabban meg vannak világitva. A gyári rádiók meg, ezek szerint, jól be vannak gyógyulva :D .. Én kivettem a kesztyűtartót és onnan piszkáltam, rásegitettem...de erről már irtam valakinek valahol... :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki kicserélte Daewoo-sra a belső világitást, épp odapasszolt...azt hiszem Nexia-ból, azon van kapcsoló... De már nem tudom ki és mikor. :D

Hogy is oldotta meg pontosan, milyen alkatrészekkel? Le van ez írva valhol?

Lassan irom hogy jobban megérts :D :D A Novyy lecserélte a belső világitását Daewoo Nexia-ból származó belső világitásra mert neki is hiányzott hogy nem tudja lekapcsolni, mindig világit ha kinyitja az ajtót. Egyszerűen kicserélte a lámpatestet-vagy hogyan nevezzem-egyik ki, másik be a helyére...de a részleteket nem ismerem, csak tudom hogy csinálta mert olvastam. Az "elektromos" topickban vissza lehet keresni. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Mindegy most marad így, de ha már szétt van szedve, megnézem miért nincs kormányzáram. Ha lól láttam egy csavarral van bilincsszerűen felfogatva a kormányoszlopra. Ha leszedem többet látok? Végülis milyen elven működik a kormányzár? Vagy eltörhették, és ne is foglalkozzak vele? :D

Mondom az árat: Gyári gyújtáskapcsoló zárbetét 19 ezerpárszáz Csergőnél. Van utángyári 4-5 ezerért, de az garantáltan nem nyomható be az eredeti helyére, mert szorul.

Ha megszűnt a kormányzár akkor az nagy valószínűséggel egy kis rugó törése miatt van a gyújtáskapcsoló zárbetétjében. Ennek a kijavítására (1000 Ft) van egy zárjavító Érden, de csak kiszerelt zárral foglalkozik. A gyújtáskapcsoló zárbetétet úgy lehet kiszerelni a helyéről, hogy alulról az öntvény házon van egy 2,5 mm-es luk, ahová be kell nyomni egy 2 mm-es kemény drótot. Utána a kulcsot garázs állásba fordítva az egész betét kihúzható a házból ( nem megy könnyen). Visszaszerelés fordítva ugyanez, bár nekem nem sikerült, és segítséget kellett hívnom. A trükk az volt, hogy mivel a zárbetét nem ment be tövig a helyére, ezért a gyújtáskapcsolót a zárral ellentétes oldalon le kellett szerelni (csavarok), ekkor már beugrott a zárbetét a helyére, és ezután a gyujtáskapcsolót vissza lehetett szerelni és kész.

Link to comment
Megosztás:

Mit is szerettél volna? :P A fűtés állitógombjai/tekerői világitanak..pontosabban meg vannak világitva. A gyári rádiók meg, ezek szerint, jól be vannak gyógyulva :D .. Én kivettem a kesztyűtartót és onnan piszkáltam, rásegitettem...de erről már irtam valakinek valahol... :D

Neeem, magán a gyári Blaukpunt rádión van a felkapcsoló/hangerőszabályzó gomb. Nekem csak ez világitt. Ezen kívül kéne még másnak is? Mittomén, kazettanyílás, sávválasztók...stb? Mert ha nem akkor nem szedem ki.

Mondom az árat: Gyári gyújtáskapcsoló zárbetét 19 ezerpárszáz Csergőnél. Van utángyári 4-5 ezerért, de az garantáltan nem nyomható be az eredeti helyére, mert szorul.

Ha megszűnt a kormányzár akkor az nagy valószínűséggel egy kis rugó törése miatt van a gyújtáskapcsoló zárbetétjében. Ennek a kijavítására (1000 Ft) van egy zárjavító Érden, de csak kiszerelt zárral foglalkozik. A gyújtáskapcsoló zárbetétet úgy lehet kiszerelni a helyéről, hogy alulról az öntvény házon van egy 2,5 mm-es luk, ahová be kell nyomni egy 2 mm-es kemény drótot. Utána a kulcsot garázs állásba fordítva az egész betét kihúzható a házból ( nem megy könnyen). Visszaszerelés fordítva ugyanez, bár nekem nem sikerült, és segítséget kellett hívnom. A trükk az volt, hogy mivel a zárbetét nem ment be tövig a helyére, ezért a gyújtáskapcsolót a zárral ellentétes oldalon le kellett szerelni (csavarok), ekkor már beugrott a zárbetét a helyére, és ezután a gyujtáskapcsolót vissza lehetett szerelni és kész.

Hááát most így jobban belegondolva, nem is zavar annyira a kormányzár hiánya! :D Azt hittem egyszerűbb a móka. Meg aztán vasárnap Keszthelyre kell mennem, lehet el se készülnék vele, inkább visszapakolok mindent. Majd egyszer ha több időm lesz, meg pénzem, nekiesek mégegyszer. Végülis nem is a kormányzár hiányzott, csak az időnkénti nemindulást próbáltam kiszűrni, hátha a gyujtáskapcsolóban van a bibi. De ezt a leírást elmentem, jól jöhet később, köszönöm! ;)

Link to comment
Megosztás:

Reggel elindultam a kocsival, nem volt fűtés. Mikor hazaértem megint szétbarmoltam a középsőkonzolt, le volt akadva egy bowden. Nem volt vészes, csak egyszer szorult be a fejem a kormánykerék, és az ajtó közé. :D Viszont ma kétszer produkálta a nem-indulást. Először harmadszorra indult, következő alkalommal meg hatodszorra. Da akkor a kulcs elfordításakor azonnal. Ha viszont köszürülök úgy hogy nem veszem vissza a gyujtást közben egyáltalán nem indul el. ;) Volt már vki ilyen hibája?

Link to comment
Megosztás:

Reggel elindultam a kocsival, nem volt fűtés. Mikor hazaértem megint szétbarmoltam a középsőkonzolt, le volt akadva egy bowden. Nem volt vészes, csak egyszer szorult be a fejem a kormánykerék, és az ajtó közé. ;) Viszont ma kétszer produkálta a nem-indulást. Először harmadszorra indult, következő alkalommal meg hatodszorra. Da akkor a kulcs elfordításakor azonnal. Ha viszont köszürülök úgy hogy nem veszem vissza a gyujtást közben egyáltalán nem indul el. :D Volt már vki ilyen hibája?

Lehet hogy teljesen más, de nekem is szokott ilyeneket csinálni a lefulladások után...vagy/és néha olyankor is amikor csak simán indulni szerettem volna...mondjuk leggyakrabban olyankor amikor csak 5-10 percre volt leállitva. De ezt a szenvedésemet részben nyomon követhetted itt a fórumon is :D Ha megcincáltam a gyújtásmodul csatiját akkor is lefulladt vagy épp lefulladás után meg egyre startolt.. Most lecseréltem. Ha megcincálom a csatit nem reagál rá, ami ebben az esetben jó jel, de még nem merek semmit sem kijelenteni egyértelműen mert még kevés km van benne azóta.. Lehet neked is érdemes volna megnézetni, mondjuk a Karcsival, vagy egy másikat tartósan bepróbálni, persze ha tudtok kölcsönkérni... :P :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy mekkora dolog, az több tényezőtől függ, pl. attól, hogy a mostani gyújtásmodul hogy van a tartólemezén rögzítve. Az enyém még gyárilag rá volt öntve, azt úgy kellett levésni róla, hogy az újat fel tudjam csavarozni a helyére, sőt a rögzítőfuratokat menettel is én furtam bele a tartófülbe. De ha a mostani modulod csavaros rögzítésű, akkor elvileg gyorsabb a művelet, csak arra figyelj, hogy lehetőleg a modul és a tartófül közé tegyenek szilikonzsírt a jobb hővezetés érdekében.

Hello Pepe!

Bocsi hogy még mindig ezzel zaklatlak, de mivel te figyelmeztettél rá neked cimezem a kérdést.

Nos, nem tettek a kis szemetek semmit a fül és a modul közé. Én viszont tettem oda valami hővezető maszlagot. Valójában csak arra lennék kiváncsi hogy megfelel-e az oda mivel az valójában számitógéphez való hővezető valami, hm? ;) :D (fehér szinű, ilyen volt"kéznél")

Ja, de azért ám :P :D mástól is szivesen fogadok tanácsokat, válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy teljesen más, de nekem is szokott ilyeneket csinálni a lefulladások után...vagy/és néha olyankor is amikor csak simán indulni szerettem volna...mondjuk leggyakrabban olyankor amikor csak 5-10 percre volt leállitva. De ezt a szenvedésemet részben nyomon követhetted itt a fórumon is :D Ha megcincáltam a gyújtásmodul csatiját akkor is lefulladt vagy épp lefulladás után meg egyre startolt.. Most lecseréltem. Ha megcincálom a csatit nem reagál rá, ami ebben az esetben jó jel, de még nem merek semmit sem kijelenteni egyértelműen mert még kevés km van benne azóta.. Lehet neked is érdemes volna megnézetni, mondjuk a Karcsival, vagy egy másikat tartósan bepróbálni, persze ha tudtok kölcsönkérni... ;) :D :D :D

Hát nem tudom, nekem még nem volt lefulladás, csak nem akar indulni, ha elindult már nincs gond. Meg nem produkálja a hibát olyan hosszú ideig, hogy tudjak hibát keresni. Most nem merem piszkálni, mert kell a kocsi, de ha több időm lesz, elkezdem járó motornál a drótok rángatását, hátha csinál vmit. :P

Link to comment
Megosztás:

...elkezdem járó motornál a drótok rángatását, hátha csinál vmit. :D

Mondjuk egy csini zárlatot. Csak ki ne tépd az összest! ;)

Mert akkor Hening cartárs télleg kipróbálja a gépeden a fékeket meg a többit, te meg pánikolhatsz mellette vagy épp ahol vagy az utastérben... :D :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy csini zárlatot. Csak ki ne tépd az összest! ;)

Mert akkor Hening cartárs télleg kipróbálja a gépeden a fékeket meg a többit, te meg pánikolhatsz mellette vagy épp ahol vagy az utastérben... :D :P :D :D

A féket már leteszteltem. Nem húzott a kocsi semerre. Tudtátok, hogy blokkolásnál minden lepotyog a hátsó ülésről? :D Nem úgy értem, hogy tépem a kábeleket, hanem finoman mozgatom a kábeleket, meg a csatikat. Az elosztófedélben is eléggé be vannak égve az elektródák, azt se ártana cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Neeem, magán a gyári Blaukpunt rádión van a felkapcsoló/hangerőszabályzó gomb. Nekem csak ez világitt. Ezen kívül kéne még másnak is? Mittomén, kazettanyílás, sávválasztók...stb? Mert ha nem akkor nem szedem ki.

Lehet hogy már elkéstem vele, de csak most figyeltem meg én is, hogy alaphelyzetben csak a rádió bekapcsoló/hangerőszabályzó gombja világit. A többi csak akkor ha bekapcsolom. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy már elkéstem vele, de csak most figyeltem meg én is, hogy alaphelyzetben csak a rádió bekapcsoló/hangerőszabályzó gombja világit. A többi csak akkor ha bekapcsolom. :D

Nem késtél el, kösz, akkor mégiscsak szétszedem vhogy, mert nekem mindíg csak a tekerő világit. :P

Mit gondoltál? A gyerek ülés mire való? :D

Nem a gyerek potyogott, hanem a hátizsákom meg az esernyőm. Be se indítom a kocsit addíg, amig nincs mindenki bekötve. De már nem férnek bele gyerekülésbe, sőt még magasító se kell nekik. Az ikrek lassan akkorák mint az asszony, a Patnak meg ott van a középső kétpontos. Először mindenképpen olyat akartam amelyikbe hátul középen is hárompontos van, de sajna ilyen árfekvésben nem találtam. :D Remélem nem feltételezted rólam, hogy menet közben a gyerekek a hátsó ülésen ugrálnak! Elég ütődött, komolytalan ember vagyok, de van egy-két dolog amihez ragaszkodom. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.