Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Most ha azt hiszed okosat mondtál, nagyon tévedsz!

Az eredeti új gyári dob sem tartott nálam tovább 3 évnél annó ('94) az első új Asztrámon..... Aztán márkaszervízben feltették a másodikat (szintén gyárit), de az sem tartott tovább!

Persze lehet lukas dobbal is autózni, de az nem az én stílusom. <_<

Az én kipuffogóm tovább fog élni mint maga a kocsi...ugyanis saválló a külső boritása :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali

Közben kattan egyet a kormányoszlopom jobbra-balra tekerésnél egyaránt. Mi lehet az oka?

Nem a kormányzár szarakodik?

Most ha azt hiszed okosat mondtál, nagyon tévedsz!

Az eredeti új gyári dob sem tartott nálam tovább 3 évnél annó ('94) az első új Asztrámon..... Aztán márkaszervízben feltették a másodikat (szintén gyárit), de az sem tartott tovább!

Persze lehet lukas dobbal is autózni, de az nem az én stílusom. :lol:

Poénkodtam, azt hittem érted. :lol:

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy mennyibe kerül mostanság egy alapjárati motor?

Mondjuk ennyibe? <_<

Link to comment
Megosztás:

Jeszus...azt hittem olcsóbb <_<

tavaly én 5e-ért vettem bontóban vadi újat, de már korábban írtam, hogy van egy felesleges alapjárati motorom TPS jeladóval együtt,( a dízelhez nem kell :lol: ) amit szívesen felajánlok, ha szükség van rá. Nem kerül semmibe, csak azt lenne jó tudni, hogy az 1,8-asé megegyezik-e a tieddel? Anno a zacsin csak annyi volt, hogy "fastra"

Link to comment
Megosztás:

tavaly én 5e-ért vettem bontóban vadi újat, de már korábban írtam, hogy van egy felesleges alapjárati motorom TPS jeladóval együtt,( a dízelhez nem kell <_< ) amit szívesen felajánlok, ha szükség van rá. Nem kerül semmibe, csak azt lenne jó tudni, hogy az 1,8-asé megegyezik-e a tieddel? Anno a zacsin csak annyi volt, hogy "fastra"

Nem tudom...hogyan lehet megtudni? Nekem 1.4-es 16v

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy kis segítség!

A mobil telefontartómat felragasztottam a kormányoszloptól balra a kormány és a fényszóró kapcsoló közé (eddig már kétszer), de a melegben az öntapadósa mindig leválik. Már annyira dühít, hogy képes lennék megfúrni és felcsavarozni a műszerfalra, csak azt nem tudom, hogy elbírja-e az a műanyag panel? Van az alatt valami keményebb lemez? Ha lemezcsavarral szerelem fel, akkor kb. milyen hosszú csavar nem tesz még kárt a mögöttes térben?

Van aki tudja?

Link to comment
Megosztás:

Furulya? Ezt nem teljesen értem...de megint arra fogom hogy 4 kor keltem <_<

Szia Alex!

Ahogyan epk is írta nem a külseje rohad el hanem a belseje, nekem a gyári dob 7 évet és 80e km-t bírt ki, kivülről semmi nem látszott rajta és belül viszont teljesen kész volt. Úgy öntöttem ki belőle a rozsdát mikor levettem és a súlya is rögtön a felére csökkent :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Alex!

Ahogyan epk is írta nem a külseje rohad el hanem a belseje, nekem a gyári dob 7 évet és 80e km-t bírt ki, kivülről semmi nem látszott rajta és belül viszont teljesen kész volt. Úgy öntöttem ki belőle a rozsdát mikor levettem és a súlya is rögtön a felére csökkent <_<

Én is kb. 100 ezernél cseréltettem hátsó dobot. Kivülről makulátlan volt, de már valami csörgött benne. Amikor leszedte a szerelő és lekoppintotta a végét a betonra az egész belseje összeszakadt. Mondta, ha feltesszük az új dobot jobban fog menni a kocsi, mert ez jól visszafoghatta. Feltettük az újat, mentem egy próbakört... Hát tényleg érezhetően jobban húzott...

Link to comment
Megosztás:

Szia Alex!

Ahogyan epk is írta nem a külseje rohad el hanem a belseje, nekem a gyári dob 7 évet és 80e km-t bírt ki, kivülről semmi nem látszott rajta és belül viszont teljesen kész volt. Úgy öntöttem ki belőle a rozsdát mikor levettem és a súlya is rögtön a felére csökkent <_<

A tapasztalatunk teljesen egybevág, csak nekem a 80 ezer három és fél év alatt jött össze.....

Link to comment
Megosztás:

No szóval a kipufogódob..... A mostani egy Zara gyártmányú olasz hátsó dob, amit annó a Bárdinál vettem , 11040 forintért. Ez most ugyanott 8995 Ft. 80000 km és 3 és fél év után zörög.

Körbenéztem a piacon, kerestem rozsdamenteset, de ehhez a típushoz nem gyártanak (talán egyediben valaki elkészítené horror áron). Van még Walker (Lángnál) 11248-ért, (kinek van vele tapasztalata?) Bosal 9227-ért és 13273-ért a Bárdinál (kinek van vele tapasztalata?) MTS 14936-ért a Lángnál (kinek van vele tapasztalata?) Marix 9492-ért (kinek van vele tapasztalata?)

Szerintem 1 hónapon belül cserélnem kell.

Link to comment
Megosztás:

én omegára 2,5 éve vettem lengyel dobokat (középső+hátsó) olcsón, 60e km / 2év volt az élettartam mindkettőnél.

most nemrég cseréltem a hátsót bosal-ra, olcsón megkaptam, kipróbálom :lol: középsőt meg megfoltoztuk, jó lesz az

herélve is <_<

Link to comment
Megosztás:

én omegára 2,5 éve vettem lengyel dobokat (középső+hátsó) olcsón, 60e km / 2év volt az élettartam mindkettőnél.

most nemrég cseréltem a hátsót bosal-ra, olcsón megkaptam, kipróbálom :lol: középsőt meg megfoltoztuk, jó lesz az

herélve is <_<

Bosal-ról azt olvastam, hogy valamiféle alumínium bevonatos lemezből készül, hogy jó legyen (neki :lol: ), de a Walkerről is írtak jókat. Talán a Walker szimpatikusabb, annál is inkább mert állítólag van egy kipufogós itt Sóskúton aki spec ezzel foglalkozik. Telefonon még nem sikerült beszélnem vele, mert csak az üzengetője megy. Majd lehet, hogy személyesen keresem meg. Marha messzire van tőlünk, vagy 800 m, :lol: de egy eldugott helyen.

Utóirat: Az Omegád is 16V vagy csak hencegsz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia epk!

Nekem a csere erre a tipusra történt és csak annyi eddig a tapasztalat, hogy a felfogató fülek a hátuljánál egy bő honap alatt berozsdáltak, de viszont máshol nem látszik rajta semmi, pedig átnéztem, mert ugye 2 év garit vállalt rá a bolt! <_<

Kösz az infót, de sajna a 2 év garancia sem jelent semmit. Az én olaszom (1 év garanciával ha egyáltalán....) eltartott 3 és fél évig.

Most úgy vagyok, hogy inkább drágábbat, de bizonyítottan tartósabbat akarok. Csodálom az Opel 16V-t, hogy nem üti meg a guta a kétévesen elrohadt kipuf dobjával.

Link to comment
Megosztás:

Kösz az infót, de sajna a 2 év garancia sem jelent semmit. Az én olaszom (1 év garanciával ha egyáltalán....) eltartott 3 és fél évig.

Most úgy vagyok, hogy inkább drágábbat, de bizonyítottan tartósabbat akarok. Csodálom az Opel 16V-t, hogy nem üti meg a guta a kétévesen elrohadt kipuf dobjával.

a lányokra koncentrál inkább <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.