Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Segitséget szeretnék kéreni.

5 évvel ezelött vásároltam egy 94' évjáratú F Astra Caravant. 1.4i (60kw) 174.000 km-rel. Jelenleg 206.000 km-nél tartok.

Vásárlástól számitott kb 1000 km után hengerfejes lett. Sikbaköszörülést meg mindent megcsináltak.

Azóta hálistennek sokat nem kellett költeni rá.

DE

Mintha kicsit gyenge lenne a motor, sajnos nincs lehetőségem kompreszió ellenőrzésre.

Mostanában ellenőrizni kell a kiegyenitő tartályt, mert a hütőviztem is elfolyik.

3 hónapja a E85-öst használom 60-40 arányban.

Most töltöttem utána másodszor vizet, majdnem üres volt a tartály . Három hetente ellenörzöm. Átlagban havi 650 km megyek vele.

Júliusban szeretnék Mátraházára menni nyaralni.

Megnéztem alul, hogy van-e csöpögés, de nem látok semmit, annyit vettem észre, hogy van egy kis levegőkifújás a motor és a váltó érintkezése között, nem tudom hogy ez esetleg bajt jelent-e.

Mire számithatok, Tudna nekem valaki segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Elkezdett lejönni a kárpit a hátsó ülés fölött. Mivel érdemes visszaragasztani? Leszedés 2 emberes? Ha jól emlékszek, mintha Zotya már csinált volna ilyet-de nem biztos... :rolleyes:

Ja igen... Sajna kárpitos egyenlőre nincs, de még keresek. Valaki tud errefelé kárpitost? ;)

Link to comment
Megosztás:

Minek vettél hegesztőt? :rolleyes: Hogy elhuzza a szekrényt? ;)

De szerintem simán feldrótozhatod, ha nem sokára lesz rá uj.

Az lesz. :D

11333 hozzászólásod után ezt komolyan kérded, vagy szivatsz minket? :D

Neeem, csak igazán kibírhatott volna még pár napot, amíg megjön az új. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Elkezdett lejönni a kárpit a hátsó ülés fölött. Mivel érdemes visszaragasztani? Leszedés 2 emberes? Ha jól emlékszek, mintha Zotya már csinált volna ilyet-de nem biztos... :rolleyes:

Ja igen... Sajna kárpitos egyenlőre nincs, de még keresek. Valaki tud errefelé kárpitost? ;)

Csináltam, műbőrt ragasztottam fel Pálma-büdösragasztóval, de nem vált be melegben elengedi ahol feszül.

Link to comment
Megosztás:

Mindekinek ekkorát kottyan a kipufcső?

A felfogatás letört a dobról. Tök copás, most várom az új dobot, most levegyem a régit meghegesszem, vagy addíg feldrótozzam? :rolleyes:

Én műszaki előtt rakattam vonóhorgot, a szerelő ojan ügyes volt hogy nekem a felfogatást leflexelte ;) Aztán dobolt egy darabig a kipufogó, lökősből egy kis darabot ki kellet vágnom mert a vonóhorgon dobolt :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Elkezdett lejönni a kárpit a hátsó ülés fölött. Mivel érdemes visszaragasztani? Leszedés 2 emberes? Ha jól emlékszek, mintha Zotya már csinált volna ilyet-de nem biztos... :D

Ja igen... Sajna kárpitos egyenlőre nincs, de még keresek. Valaki tud errefelé kárpitost? :P

G astra? mert szerintem azt nem lehet csak úgy visszaragasztani...ha 5 ajtós a géped, nekem van egy eladó tetőkárpitom ha arra lenne szükséged picit 1-2 helyen poros, de egyébként makulátlan...ha érdekel keress meg...püben... ^_^

Link to comment
Megosztás:

G astra? mert szerintem azt nem lehet csak úgy visszaragasztani...ha 5 ajtós a géped, nekem van egy eladó tetőkárpitom ha arra lenne szükséged picit 1-2 helyen poros, de egyébként makulátlan...ha érdekel keress meg...püben... :D

Ja, igen, F, csak rossz helyre írtam- már jeleztem hogy elcsesztem... ^_^ De azért köszi! :P

Link to comment
Megosztás:

Tegnap ki akartam cserélni az üzemanyagszűrőt erre látom, hogy a gyári cső szűrőre menő gumicső része tele van hosszanti repedésekkel. Szerencsére még a benzin nem szivárog, de így mégsem hagyom.

Kérdésem:

- azt a csövet csak egyben lehet cserélni vagy lehet valalhogyan csak a gumicső részt is?

- Ha csak egyben lehet akkor le kell hozzá venni az egész tankot?

- érdemes ilyen gyári csövet vadászni ezzel a kék műanyagcső két végén gumicső kombinációval vagy lehet oda sima gumi üzemanyagcsővet tenni?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap ki akartam cserélni az üzemanyagszűrőt erre látom, hogy a gyári cső szűrőre menő gumicső része tele van hosszanti repedésekkel. Szerencsére még a benzin nem szivárog, de így mégsem hagyom.

Kérdésem:

- azt a csövet csak egyben lehet cserélni vagy lehet valalhogyan csak a gumicső részt is?

- Ha csak egyben lehet akkor le kell hozzá venni az egész tankot?

- érdemes ilyen gyári csövet vadászni ezzel a kék műanyagcső két végén gumicső kombinációval vagy lehet oda sima gumi üzemanyagcsővet tenni?

A szűrőtől a tankig ha jól rémlik, csak gumicső van, és legalábbis caravánon nem kell levenni a tankot. Én ha majd egyszer cserélnem kell akkor simán kihagyom a kék-műanyagot, és ez egész gumicső lesz, bár hallottam, hogy csőbilincsel össze lehet hoznia a kettőt. A gyári gumi-kék műanyag kombináció, ha lehet kapni horror árú lehet, de meg kell kérdezni boltban.

Link to comment
Megosztás:

A szűrőtől a tankig ha jól rémlik, csak gumicső van, és legalábbis caravánon nem kell levenni a tankot. Én ha majd egyszer cserélnem kell akkor simán kihagyom a kék-műanyagot, és ez egész gumicső lesz, bár hallottam, hogy csőbilincsel össze lehet hoznia a kettőt. A gyári gumi-kék műanyag kombináció, ha lehet kapni horror árú lehet, de meg kell kérdezni boltban.

Nem caravan az enyém, hanem lépcsőshátú és nekem kombinált gumi-műa-gumi.

A szűrőtól felmegy a tank fölé és a tank peremének tetején megy végig és úgy fela az ac-hoz. Valahol rögzítve is van a tank pereméhez. Egyszerűen nem látom lehetőségét, hogy hozzáférjek tank leszedés nélkül :D

A legjobb lenne ez a gimicső rátoldása a műanyagra. Ha jól látom az gyárilag is valahogyan úgy van összehozva, hogy a gumicsőbe van bedugva a műanyayg és egy rápréselt fém gyűrű tartja rajta. Ha lehet rátolni egy új gumicsővet és elég egy awab bilincs az lenne a legjobb akkor még a tankot sem kellene piszkálnom. Kérdés hogy bírja-e így a 3bart.

Csinált már valaki ilyen rátoldást a gyári kék műanyag csőre?

Link to comment
Megosztás:

Nem caravan az enyém, hanem lépcsőshátú és nekem kombinált gumi-műa-gumi.

A szűrőtól felmegy a tank fölé és a tank peremének tetején megy végig és úgy fela az ac-hoz. Valahol rögzítve is van a tank pereméhez. Egyszerűen nem látom lehetőségét, hogy hozzáférjek tank leszedés nélkül :D

A legjobb lenne ez a gimicső rátoldása a műanyagra. Ha jól látom az gyárilag is valahogyan úgy van összehozva, hogy a gumicsőbe van bedugva a műanyayg és egy rápréselt fém gyűrű tartja rajta. Ha lehet rátolni egy új gumicsővet és elég egy awab bilincs az lenne a legjobb akkor még a tankot sem kellene piszkálnom. Kérdés hogy bírja-e így a 3bart.

Csinált már valaki ilyen rátoldást a gyári kék műanyag csőre?

Opelosfater csinált, de nem tudom neki hány baros a pumpája, valami 2 literes van benne, talán c20ne?

Link to comment
Megosztás:

Nem caravan az enyém, hanem lépcsőshátú és nekem kombinált gumi-műa-gumi.

A szűrőtól felmegy a tank fölé és a tank peremének tetején megy végig és úgy fela az ac-hoz. Valahol rögzítve is van a tank pereméhez. Egyszerűen nem látom lehetőségét, hogy hozzáférjek tank leszedés nélkül :D

A legjobb lenne ez a gimicső rátoldása a műanyagra. Ha jól látom az gyárilag is valahogyan úgy van összehozva, hogy a gumicsőbe van bedugva a műanyayg és egy rápréselt fém gyűrű tartja rajta. Ha lehet rátolni egy új gumicsővet és elég egy awab bilincs az lenne a legjobb akkor még a tankot sem kellene piszkálnom. Kérdés hogy bírja-e így a 3bart.

Csinált már valaki ilyen rátoldást a gyári kék műanyag csőre?

Simán megoldható így ^_^

Az a rápréselt is egy hasonló bilincs, csak nem csavaros.

Link to comment
Megosztás:

Simán megoldható így ^_^

Az a rápréselt is egy hasonló bilincs, csak nem csavaros.

Kösz a segítséget akkor így csinálom. Ez jár a legkevesebb bontással. Legfeljebb nem tankolom tele egy darabig ha nem sikerül és elfolyik a benya akkor ne sok menjen el :D

Apropó! Hogyan lehet megoldani, hogy a ne folyjon ki a tankból az összes benzin a művelet alatt? A szűrőcserekor mindíg csak elszorítottam a gumicsövet és nem folyt, de most ugye a gumit leoperálom és a kemény kék csövet nem tudom elszorítani.

Vagy készüljek kannával amibe kicsorgatom mindet?

(van visszacsapó az ac pumpában? Arra gondoltam, hogy ha küldök egy kis levegőt a csőbe és ezzel visszanyomatom a csőböl a benyát a tankba akkor már nem tudna kifolyni)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a segítséget akkor így csinálom. Ez jár a legkevesebb bontással. Legfeljebb nem tankolom tele egy darabig ha nem sikerül és elfolyik a benya akkor ne sok menjen el :D

Apropó! Hogyan lehet megoldani, hogy a ne folyjon ki a tankból az összes benzin a művelet alatt? A szűrőcserekor mindíg csak elszorítottam a gumicsövet és nem folyt, de most ugye a gumit leoperálom és a kemény kék csövet nem tudom elszorítani.

Vagy készüljek kannával amibe kicsorgatom mindet?

(van visszacsapó az ac pumpában? Arra gondoltam, hogy ha küldök egy kis levegőt a csőbe és ezzel visszanyomatom a csőböl a benyát a tankba akkor már nem tudna kifolyni)

Csak a csőből szokott kifolyni és nem szív utána a tankból benzint.

Link to comment
Megosztás:

Hali Astrás cartársak, kéne egy kis segítség! Az egyik ismerősömnek van egy F Astrája X16SZ motorral. Hidegen tökéletes, melegen rángat és le-leállogat egy henger. Mi lehet a bibi? Előre is köszi!

Gyertyakábelek, gyertyák, DIS-modul, lambda-szonda, hengerfejtömítés elsőre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van ilyen hangom és akkor tapasztalom, amikor emelkedőn haladok közepes motorterheléssel. (fordulatszámot mérő hiányában nem tudok)

Azt hittem, hogy a kipufogó hővédő lemeze a ludas, mert már eléggé szét volt rohadva és arra gondoltam, hogy a motor ha bizonyos frekvencián rezeg, akkor ez okozhatja. Lecseréltem és továbbra is van ilyen hang. Az autó egyébként semmilyen különleges dolgot nem produkál sem negatív, de különösen nem pozitív értelemben. Viszont idegesít engem is. Arra gondolok, hogy a motorból vagy valamilyen motor közeli fémes alkatrészből ered a hang, de sajnos a motorba nem látok bele és a közelében sem látok olyan alkatrészt ami okozhatja.

Szóval, ha van valakinek valamilyen ötlete, azt már többen szívesen vennénk! :D

Köszi

Eszembe jutott valami!

Hidrotőke nem okozhatja a csörgő hangot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kész a kocsim, a hengerfej tömitést kellet kicserélni, hálistennek ennyi elég volt.

De ha már leszedték akkor az összek körülötte lévő tömitéseket (szelep, kipufogó szelep) és a termosztátot is cserélték. Sikba köszörüléssel együtt + munkadij összesen 28eFt- volt.

És utána jöttek a poénok:

- Szerelés közben letörték az ablakmosó motor kiálló csatlakozóját (folyadék). Pillanat ragasztóval visszaraktam.

- Valamivel lemosták az a gumicsövet mely a szelepektöl vezeti vissza a olajat alulra és "szétmált".

Jelenelg bicigli belsövel és locsolocső kombinációjával oldottam meg mig jövö héten nyitva lesz a bolt. Ránézésre olyan mint az eredeti.

Már csak abban reménykedek hogy ez kibirja egy darabig.

Ennek a csőnek mi a hivatalos megnevezése, vagy hivjam ki a krapekot, hogy "ilyet" kérek és rámutatok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kész a kocsim, a hengerfej tömitést kellet kicserélni, hálistennek ennyi elég volt.

De ha már leszedték akkor az összek körülötte lévő tömitéseket (szelep, kipufogó szelep) és a termosztátot is cserélték. Sikba köszörüléssel együtt + munkadij összesen 28eFt- volt.

És utána jöttek a poénok:

- Szerelés közben letörték az ablakmosó motor kiálló csatlakozóját (folyadék). Pillanat ragasztóval visszaraktam.

- Valamivel lemosták az a gumicsövet mely a szelepektöl vezeti vissza a olajat alulra és "szétmált".

Jelenelg bicigli belsövel és locsolocső kombinációjával oldottam meg mig jövö héten nyitva lesz a bolt. Ránézésre olyan mint az eredeti.

Már csak abban reménykedek hogy ez kibirja egy darabig.

Ennek a csőnek mi a hivatalos megnevezése, vagy hivjam ki a krapekot, hogy "ilyet" kérek és rámutatok?

Mond azt, hogy azt a csövet kéred, ami felvezeti a kartergázt a szelepfedélhez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.