Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Tudni kell, hogy tegnap volt váltóolajcserém, de ma délig semmi baja sem volt.

70W90 es szintetika ment bele. Az jó, vagy kell valami adalék hozzá, hogy jó legyen?

Eeeeeeee, azért lásd be elég valószínűtlen, hogy pont olajcsere után 1 nappal törjön el a kuplungtárcsa rugója...

Nem lehet, hogy kevés az olaj, vagy ilyesmi... amúgy gyári váltóolajat ajánlott beletenni...

Link to comment
Megosztás:

Valószínűlek nem eltört, csak ki lehet kopva, mert ma pl egyáltalán nem csinálta még. De ha belegondolok, lehet, hogy vagy 1 hónapja is ezt hallottam, de az csak egyszer volt, és nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert azóta sem jött elő tegnapig.

Az olaj megvan benne, mi is gondoltunk rá, szintjelző csavar ki, olaj tölt, szinte egy feles sem ment bele és már megjelent a tulfojón.

Link to comment
Megosztás:

Ja, figyu már a hátsók régiek?

Normálisan voltak tárolva? Nem szálszakadt valamelyik? elképzelhető, hogy egy tél alatt megszakat, saját tapasztalatból tudom mondani.

Igen a hátsók régiek, de elég jók.A típus megegyezik.

talán 1 tizeddel túl vannak fújva, d nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

Centírozás után a rezonancia határa eltolódott felfelé!vagy 5 km/h-val.

Link to comment
Megosztás:

Ja, a gyári olaj az sűrűbb?

Ezt már nem akarnám kivenni belőle, mert egyébként meg minőségi lenne, ha sűrűbbet javasoltok, akkor inkább valami adalékkal oldanám meg, ha erre van mód.

Nem tudom, hogy milyen a gyári olaj viszkozitása... csak úgy megemlítettem, hogy azt szokták ajánlani a hozzáértők...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én írtam egy hete azt a rángatásos dolgot.

Na most azóta egyszer jelentkezett, és többet nem.

Lehetett esetleg benzintől :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll:

Sőt 2 hete tettem a tankba Petrol benzinadalékot... viszont már előtte is jelentkezett, de kisebb mértékben.

Mit javasoltok :?: Esetleg próbáljak meg egy 98-ast beletenni :?: :?:

Hétvégén megyek Pestre, jó lenne ha nem kéne idegeskedni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én írtam egy hete azt a rángatásos dolgot.

Na most azóta egyszer jelentkezett, és többet nem.

Lehetett esetleg benzintől :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll:

Sőt 2 hete tettem a tankba Petrol benzinadalékot... viszont már előtte is jelentkezett, de kisebb mértékben.

Mit javasoltok :?: Esetleg próbáljak meg egy 98-ast beletenni :?: :?:

Hétvégén megyek Pestre, jó lenne ha nem kéne idegeskedni. :lol:

Nekem a gyertyacsere oldotta meg a dolgot!

Link to comment
Megosztás:

Hány km lehet bennük?

A gyári gyertya elvileg 60000 kilométerenként cserés, de többet is kibír!

A gyertyák 25.000 Km mentek, a benzinszűrő meg nem tudom mikor lett cserélve. Mennyi idő közönként szokták a brenyaszűrőt cserélni?

Lehet attól rángatás??

Link to comment
Megosztás:

Hát ha nem kap benyát rendesen, vagy kap, de senki nem hajlandó meggyújtani akkor rángathat. Gyergyákat a szinük alapján is tudod ellenőrizni. De én elsőre benzinszűrőt cserélnék a helyedben, asszem olyan 1500HUF-os tétel.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha nem kap benyát rendesen, vagy kap, de senki nem hajlandó meggyújtani akkor rángathat. Gyergyákat a szinük alapján is tudod ellenőrizni. De én elsőre benzinszűrőt cserélnék a helyedben, asszem olyan 1500HUF-os tétel.

nekem a gyerty kábel miatt rángatott az autóm.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Hopsz, most látom hogy ezt a benya adalékot kicsit összekevertem a protekkel... :oops: :oops:

Ettől függetlenül azért változatlanul elég sok dolog okozhatja.

A gyertyakábelekt pl. kimérheted, vagy kölcsönkérhetsz valakitől egy tutira működő köteget.

Link to comment
Megosztás:

Hopsz, most látom hogy ezt a benya adalékot kicsit összekevertem a protekkel... :oops: :oops:

Ettől függetlenül azért változatlanul elég sok dolog okozhatja.

A gyertyakábelekt pl. kimérheted, vagy kölcsönkérhetsz valakitől egy tutira működő köteget.

Vettem 1650-ért benyaszűrőt (ennyit megér a dolog, mégha nem is az okozza...), azt valamikor a héten berakatom, a kábeleket meg kímérem otthon.

Köszönöm a segítséget :!: :!:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Újabb problémámmal rukkolok elő(remélem ezért is megkapom

a leosztást hogy milen amatőr vagyok)

Az astra F caravan üzemanyagszűrőjét hol találom?Gondolataim szerint a motortérben kellene vele találkoznom,

de nem köszönt rám!

Hátul van a tanknál?Aláfekvéssel vagy emeléssel kell cserélni?

Köszi a segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Újabb problémámmal rukkolok elő(remélem ezért is megkapom

a leosztást hogy milen amatőr vagyok)

Az astra F caravan üzemanyagszűrőjét hol találom?Gondolataim szerint a motortérben kellene vele találkoznom,

de nem köszönt rám!

Hátul van a tanknál?Aláfekvéssel vagy emeléssel kell cserélni?

Köszi a segítséget !

Én láma vagyok, de mintha valaki úgy tájékoztatott volna, hogy a jobb hátsó ülés magasságában a tank előtt van elhelyezkedve. :roll: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Újabb problémámmal rukkolok elő(remélem ezért is megkapom

a leosztást hogy milen amatőr vagyok)

Az astra F caravan üzemanyagszűrőjét hol találom?Gondolataim szerint a motortérben kellene vele találkoznom,

de nem köszönt rám!

Hátul van a tanknál?Aláfekvéssel vagy emeléssel kell cserélni?

Köszi a segítséget !

Inkább akna, vagy emelő :lol:

Link to comment
Megosztás:

A karaváné nem ott van ahol az 5 ajtósé?Mert akkor elég csak aláfeküdni, meg egy kicsit bírkózni!(jobb hátsó küszöb alatt?)

De, ott van, be kell csusszani alá.

Arra figyeljetek, hogy azért lehetőleg legyen rajta nyíl, bár anélkül is fel lehet rakni, az alakja alapján :lol: :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.