Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Na holnap viszem egy autóvillamossági kórházba a kocsim.

Már bizton állithatom, hogy a meleg hozza ki a problémát, mert mikor ilyen sötét van, akkor sose jelentkezik. A meleggel mit csináljak :?: :?: :lol:

Szóval egy hete mikor az a kánikula volt, na azóta egyetlenegyszer jelentkezett, és érdekes akkor is egész nap a nap süttete kicsi kocsim karosszériáját. Nekem ez gyanus... kiváncsi leszek mi a kaki van vele...

Bocs kicsit zagyva voltam... :roll: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most jöttem meg a mocival a pécsi Bosch szervízből.

Megmondom őszintén kellemesset csalódtam, mert dolgozó lány korrektűl álltak hozzám. Remélem a munkájuk eredménye is ilyen sikeres lesz!

Mielőtt elhoztam volna az autót (fizetés előtt) mondták mennyek vele egy jó nagy kört, hogy teszteljem az eredményt. Voltam már régen ilyen helyen, de ott fizetés előtt az autóhoz sem nyúlhattam.

Gyújtógyertyát cseréltek (SUPER WR8D+) ill. a gyújtásnál találtak egy kontakthibát, ami okozhatta a rángatást. Motordiagnosztika szerepel még a számlán, ill. kicseréltettem velük az üzemanyagszűrőt. 11.500 Ft. fizettem.

Remélem minden rendben lesz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96' Astra F Caravanom van, X14XE.

Olyan problémám van, amivel nem tudok mit kezdeni, és szerintem sokminden lehet az oka.

A helyzet az, hogy hideg motornál az auto kiválóan működik, viszont ha bemelegedett, rángatni kezd észrevehető kellemetlen módon.

Cseréltem termosztátot, bontóba vettem gyújtókábel-készletet, üzemanyagszűrőt cseréltem.

A katalizátor-dob teljesen üres, csörög is rendesen.

Tudnátok segíteni szűkíteni a kört a hibával kapcsolatban?

Másik kérdésem, hogyan lehet kivenni a légcsőből az érzékelőt úgy, hogy ne törjem el?

Köszönöm

Üdv.: Rauros

Link to comment
Megosztás:

Csak a tapasztalat... :lol:

Tegnap meg ma mentem vele egész szépen, és hát tegnap este egyszer egy picit rántott, de különben töbször nem jelentkezett.

Most voltam megint a szervízben és mentünk vele, de nem jelentkezett, és mondta a ürge, hogyha újra előjön akkor vigyem vissza gariba megnézik.

Reménykedek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96' Astra F Caravanom van, X14XE.

Olyan problémám van, amivel nem tudok mit kezdeni, és szerintem sokminden lehet az oka.

A helyzet az, hogy hideg motornál az auto kiválóan működik, viszont ha bemelegedett, rángatni kezd észrevehető kellemetlen módon.

Cseréltem termosztátot, bontóba vettem gyújtókábel-készletet, üzemanyagszűrőt cseréltem.

A katalizátor-dob teljesen üres, csörög is rendesen.

Tudnátok segíteni szűkíteni a kört a hibával kapcsolatban?

Másik kérdésem, hogyan lehet kivenni a légcsőből az érzékelőt úgy, hogy ne törjem el?

Köszönöm

Üdv.: Rauros

:shock:

SZÓVAL A BONTOTT gyertyakábel, a 4 polusu gyertya amit az elöző hozzászólásodnál tettél bele, a csörgő katalizátor.......

akár.... :?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Végül is nem tettem bele négypólusú gyertyát, belevaló kétpólusút tettem bele.

Gyújtókábel hideg motornál lehet jó, melegnél pedig rossz?

Csak vennem kell újat ezek szerint, nem úszom meg....

Köszi!

Azért ha van más ötlet, szívesen fogadom.

Köszi

Rauros

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudjátok mit vettem észre?

Aztatat, hogy mintha kezdene lusta lenni a moci.

Nem igazán kigyorsításnál vehető észre, hanem inkább végre, bár jórészt városban megyek, ugye ez is okozhat a kipuban stb, némi lerakódást, de a mult héte madarasra menet meglövettem (már amenyire ezt lehet mondani nálam), és 130-ig nem is volt igazán semmi feltűnő, ment normálisan, bár nem szoktam padlózni, így most is csak oan 3/4 kázzal gyorsitottam, de 140-től mindegy volt, hogy 3/4 vagy padló, szinte csak mászott 160-ig. Naggggyon lassan.

Szerintetek megérett a lamdám egy cserére? még valszer a gyári van bent és már van a mociban vagy 150 ezer.

Mit gondoltok, vagy migyem el diagnosztikára, aztán maj akkor kiderűl?

Link to comment
Megosztás:

Ja, egyébként semmi rendellenes hang, nincs moraj stb, fogyi sem nőtt, sőt, szóval ténylegesen moci kifáradást azt kizárnám. Meghát nem is tudna nálam miben kifáradni, hisz 4000 fölé csak városon kívüli előzésnél megy esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Ja, el is felejtettem, kiolvastam otthon a hibakódot, 1,4,10,5.

Ki tudja, ez mit jelent?

Sajnos nincs ilyen hibakódtáblázatom, és a neten sem találtam(Multec s)

Egy ilyen támlázat nekem is jól jönne, bár még soha nem gyúladt ki a kontroll járás közben, de ki tudja mikor kellhet.

Link to comment
Megosztás:

Ja, el is felejtettem, kiolvastam otthon a hibakódot, 1,4,10,5.

Ki tudja, ez mit jelent?

Sajnos nincs ilyen hibakódtáblázatom, és a neten sem találtam(Multec s)

De várj csak, valakinek olvastam itt a fórumon, hogy van táblázata.... ja, az már nem aktuel, ember2 volt, de ő már rég nem jelentkezett, meg zárolták is a topic-ok.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudjátok mit vettem észre?

Aztatat, hogy mintha kezdene lusta lenni a moci.

Nem igazán kigyorsításnál vehető észre, hanem inkább végre, bár jórészt városban megyek, ugye ez is okozhat a kipuban stb, némi lerakódást, de a mult héte madarasra menet meglövettem (már amenyire ezt lehet mondani nálam), és 130-ig nem is volt igazán semmi feltűnő, ment normálisan, bár nem szoktam padlózni, így most is csak oan 3/4 kázzal gyorsitottam, de 140-től mindegy volt, hogy 3/4 vagy padló, szinte csak mászott 160-ig. Naggggyon lassan.

Szerintetek megérett a lamdám egy cserére? még valszer a gyári van bent és már van a mociban vagy 150 ezer.

Mit gondoltok, vagy migyem el diagnosztikára, aztán maj akkor kiderűl?

Igy látatlanban nehéz.., de lehet a katalizátor eltömődve pl. vagy az üzemanyagszűrő.

Link to comment
Megosztás:

Igy látatlanban nehéz.., de lehet a katalizátor eltömődve pl. vagy az üzemanyagszűrő.

Végül is igazad lehet, hisz ránézésre mindkét említett alkatrész még az eredeti, talán a szürő nem de őt igencsak kicserélem, hisz nem nagy összeg.

Azé' megvárom a klubkártyámat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.