Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

bocs h ide irok de sehol nemtudom ezt megkérdezni! egy kondenzátort hogy tudok kimérni hogy jó e vagy rossz? van multiméterem. de farad jelzést nemigen találok rajta. :D vagy hogy van az jelölve rajta?

Tedd a műszert vezeték szakadásmérésre ha jó elméletileg csippannia kellene egyet... ha sipol folyamat megállás nélkül akkor zárlat... de nem 100% os igy a mérés.

Link to comment
Megosztás:

Légteleníteni én úgy tudom, hogy meleg motornál kell. Amikor már a termosztát is nyitva van. Tehát meleg járó motornál, az egyvezetékes hőgombát, (ami az órának adja a jelet) kitekered majdnem teljesen. Csak annyira, hogy a víz tudjon jönni kifelé. Amikor már elviekben levegő nem jön csak víz akkor jó. De én is megcsináltam 5-6x mire nem bugyogott. Nekem is állandóan előjött a bugyogás. Addig addig légtelenítettem amíg egyszer csak megszűnt a bugyogás.

Hát ma üzemmeleg motornál meg akartam próbálni ezt a légtelenítéses dolgot (kb 6km mentem előtte vele) de előtte meg akartam nézni a kiegyenlítő tartályt hát sapka levétel után jött volna ki a folyadék mintha forrot volna...aztán visszazártam a kupakot és abbahagyta, a légtelenítést már nemmertem bevállalni.. ez így normális? (gondolom a tulnyomás megszünt ezért kezdte ezt csinálni.. bár venti még nem kapcsolt ami amugy tutira működik valamelyik nap is ment)

Link to comment
Megosztás:

Hát ma üzemmeleg motornál meg akartam próbálni ezt a légtelenítéses dolgot (kb 6km mentem előtte vele) de előtte meg akartam nézni a kiegyenlítő tartályt hát sapka levétel után jött volna ki a folyadék mintha forrot volna...aztán visszazártam a kupakot és abbahagyta, a légtelenítést már nemmertem bevállalni.. ez így normális? (gondolom a tulnyomás megszünt ezért kezdte ezt csinálni.. bár venti még nem kapcsolt ami amugy tutira működik valamelyik nap is ment)

Ott a válasz....amúgy sem jó játék ha leforrázod magad. :D Hideg motornál csináld.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, biztos felmerült már kérdésként, de nem tudom végigbogarászni az összes előzményt.

Opel astra F (2002) AC pumpát kellene megint cserélni. Tavaly volt csere, ennyit bírt. Olyan típusbetegségféle. Milyet érdemes beletenni, amiről van tapasztalat, hogy menni is fog vele? Van ötlet? Vagy aki hasonlóan szívott már az AC pumpával tud infót adni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, biztos felmerült már kérdésként, de nem tudom végigbogarászni az összes előzményt.

Opel astra F (2002) AC pumpát kellene megint cserélni. Tavaly volt csere, ennyit bírt. Olyan típusbetegségféle. Milyet érdemes beletenni, amiről van tapasztalat, hogy menni is fog vele? Van ötlet? Vagy aki hasonlóan szívott már az AC pumpával tud infót adni?

Típusbetegség??? Úgy érted utángyártott ípusok betegsége, mert a gyári szépen bírja az astrákban... szerintem.

Tőlük érdemes vanni és nem feltétlen a legolcsóbbat: ko-csi.hu

Link to comment
Megosztás:

Érdekes jelenségre lettem figyelmes. Korábban bosal dobom volt és a nyáron szintén ilyet kapott újat. Ezen hátsó dobokon van az elején egy apró furat amin a kondenzvíz kicsoroghat így jelentősen növeli az élettartamot, hogy télen nem fagy bele a víz.

Ami érdekes, hogy az előző dobnál semi különös nem volt végezte a dolgát a furat. Az új dobon meg mintha kicsit nagyobb lenne ez a lyuk és alapjáraton hallani, hogy ott is rendesen kifúj a kipuf gáz és gázelvételkor meg hörög is eggyet amit szintén onnan hallani.

Én raktam össze a kipuf rendszert így már többször alámásztam a kocsinak hátha valahol máshol nem raktam rendesen össze és ott fúj ki, de nem... mindíg csak a kis furat felől jönnek a hangok.

Tapasztalt már valaki ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes jelenségre lettem figyelmes. Korábban bosal dobom volt és a nyáron szintén ilyet kapott újat. Ezen hátsó dobokon van az elején egy apró furat amin a kondenzvíz kicsoroghat így jelentősen növeli az élettartamot, hogy télen nem fagy bele a víz.

Ami érdekes, hogy az előző dobnál semi különös nem volt végezte a dolgát a furat. Az új dobon meg mintha kicsit nagyobb lenne ez a lyuk és alapjáraton hallani, hogy ott is rendesen kifúj a kipuf gáz és gázelvételkor meg hörög is eggyet amit szintén onnan hallani.

Én raktam össze a kipuf rendszert így már többször alámásztam a kocsinak hátha valahol máshol nem raktam rendesen össze és ott fúj ki, de nem... mindíg csak a kis furat felől jönnek a hangok.

Tapasztalt már valaki ilyet.

Szia!

Igen nekem is ugyanolyan mint neked.

Lenne egy kérdésem.Injektorokat kellene cserélnem mert elengedik a nyomást.Lenne elég jó áron,de G Astrába való.Szerinted bele lehet tenni?

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem, mert megőrjít... X14XE, caravan. Menet közben nagyobb bukkanóknál, vagy úthibáknál fémes lemezcsörgést hallok az autó alól. Balról hallom, de ugye ott ülök. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet. Már többször aláfeküdtem, vizslattam, de nem jöttem rá.

Az biztos, hogy nem a kipufogó torok védőlemeze. Az ugyan lóg, de teljesen más hangja van. Megőrjít...

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem, mert megőrjít... X14XE, caravan. Menet közben nagyobb bukkanóknál, vagy úthibáknál fémes lemezcsörgést hallok az autó alól. Balról hallom, de ugye ott ülök. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet. Már többször aláfeküdtem, vizslattam, de nem jöttem rá.

Az biztos, hogy nem a kipufogó torok védőlemeze. Az ugyan lóg, de teljesen más hangja van. Megőrjít...

Nekem is volt ilyen, előlről hallottam, bukkanóknál. Elvittem futóműves vizsgálatra, elsőre ott sem tudták mi a gond, de aztán meglett a hibás, az a nagy spirál rugó a keréknél (nem vagyok szakember, elnézést a pongyola megfogalmazásért) az volt eltörve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen, előlről hallottam, bukkanóknál. Elvittem futóműves vizsgálatra, elsőre ott sem tudták mi a gond, de aztán meglett a hibás, az a nagy spirál rugó a keréknél (nem vagyok szakember, elnézést a pongyola megfogalmazásért) az volt eltörve.

Ez caravannal nem is olyan ritka hátul, nekem mindegyik el volt törve:

350161-20111002-wc2Unt.jpg

Nekem meg amikor tolattam ki az utcára akkor volt ropogó hangja ahogy a darabok egymáson elmozdultak.

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem, mert megőrjít... X14XE, caravan. Menet közben nagyobb bukkanóknál, vagy úthibáknál fémes lemezcsörgést hallok az autó alól. Balról hallom, de ugye ott ülök. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet. Már többször aláfeküdtem, vizslattam, de nem jöttem rá.

Az biztos, hogy nem a kipufogó torok védőlemeze. Az ugyan lóg, de teljesen más hangja van. Megőrjít...

Nekem is volt ilyen, előlről hallottam, bukkanóknál. Elvittem futóműves vizsgálatra, elsőre ott sem tudták mi a gond, de aztán meglett a hibás, az a nagy spirál rugó a keréknél (nem vagyok szakember, elnézést a pongyola megfogalmazásért) az volt eltörve.

Csak megerősíteni tudom, hogy valószínű az első rugók közül ez egyik el van törve és a letört karika csörömpöl. Ilyen nekem is volt.

De van még egy hibalehetőség, ami a stabilizátor bekötőjének eltörése következtében lép fel. Az is csörömpöl, és csak bukkanóknál... :D

Link to comment
Megosztás:

Csak megerősíteni tudom, hogy valószínű az első rugók közül ez egyik el van törve és a letört karika csörömpöl. Ilyen nekem is volt.

De van még egy hibalehetőség, ami a stabilizátor bekötőjének eltörése következtében lép fel. Az is csörömpöl, és csak bukkanóknál... :D

Nekem is ilyen volt mikor megvettem, csörömpölt a rugótányérban a rugó egy darabja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, alá kellene néznem a kocsi alá, nem tud valaki valahol Budapesten olyan aknát, ami "nyilvános", bárki használhatja?

Az egész város tele van aknákkal, csak meg kell látni :P Vízelvezetők, magasabb padkák, 2 nyomon épített autófeljáró, leteszel4téglátésráálsz stb. :D csak erősen nem mindegy, hogy milyen céllal mennél alá :P

Link to comment
Megosztás:

Az egész város tele van aknákkal, csak meg kell látni :P Vízelvezetők, magasabb padkák, 2 nyomon épített autófeljáró, leteszel4téglátésráálsz stb. :D csak erősen nem mindegy, hogy milyen céllal mennél alá :P

Alvázvédő spray-vel akarom befújni alulról, és ahhoz vízszintesen kellene tartani a palackot, alá kellene bújnom valahogy..

Link to comment
Megosztás:

Alvázvédő spray-vel akarom befújni alulról, és ahhoz vízszintesen kellene tartani a palackot, alá kellene bújnom valahogy..

Háááát... akkor nem elég az "éppen hogy aláférsz" magasság. Esetleg valami ismerősnél állj a vízóra akna fölé, és kérdd meg hogy időnként lökje előrébb. (meg a végén engedjen ki :P ) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy olyan problémám, hogy az adagoló aljából csöpög a gázolaj indítás után és arra gondoltam, hogy ott valami lemezt elhagytam, mert két nagyobb csavarnak a helye van ott. A gázolaj pedig egy illesztésnél csöpög, de egyébként nem vagyok benne biztos hogy ott volt valami, ha valakinek van 17DR astraja és meg tudná nézni, hogy az adagoló aljára mi van felcsavarozva azt nagyon megköszönném. Egyébként nem volt annyira vészes mert ideiglenesen szilóval kinyomtam, de 1-2 nap után megint elkezdett csöpögni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.