Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Koránt sem biztos, hogy jó helyre írom a kérdésemet, de az elektromos kérdések topikjába sem biztos, hogy teljesen illene.

Szóval nagyon megtetszett az Omegákban lévő hátsó ablaknál felhúzható elektromos roló. Kérdésem az, hogy ez a szerkezet beépíthető-e az F astra sedan-ba, vagy valamelyik másik márkáét kell beletenni. (BMW?) A neten lehet találni 2-3 képet ilyen beépített rolóról, de leírást vagy adatot nem igazán. Van valami információtok a dologról?

Link to comment
Megosztás:

1.4es sedanom van, és az a gond, hogy göröngyös utakon, illetve felhajtókon lekoccan a középső dob. Ha jól megnéztem a hasát ez az a pontja az autónak ami a legalacsonyabban van. Mit lehet vele kezdeni? Van hozzá laposabb? Vagy esetleg más autóról középső dobot érdemes átszerelni?

Link to comment
Megosztás:

1.4es sedanom van, és az a gond, hogy göröngyös utakon, illetve felhajtókon lekoccan a középső dob. Ha jól megnéztem a hasát ez az a pontja az autónak ami a legalacsonyabban van. Mit lehet vele kezdeni? Van hozzá laposabb? Vagy esetleg más autóról középső dobot érdemes átszerelni?

Nekem ferdehátú, (bár szerintem ilyen szempontból mindegy), oldalról megnézve alig van lejjebb a középdob mint az autó hasa. Biztos jól áll ott minden, nincsenek pl. kinyúlva a gumi tartók? Esetleg arra tudok még gondolni hogy el vannak gyengülve a rugók a futóműben és ezért túl nagyot bukkan a kocsi. Járok én is mindenféle vad utakon (pizzafutár vagyok) de soha nem volt még ilyen gondom (45.000km alatt)!

Link to comment
Megosztás:

1.4es sedanom van, és az a gond, hogy göröngyös utakon, illetve felhajtókon lekoccan a középső dob. Ha jól megnéztem a hasát ez az a pontja az autónak ami a legalacsonyabban van. Mit lehet vele kezdeni? Van hozzá laposabb? Vagy esetleg más autóról középső dobot érdemes átszerelni?

Az is lehet, hogy csak elfordult a cső és vele együtt a dob, ezért nem jól áll a cső gyári görbülete.

Vagy már buherálták a csövet...

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem ez ilyen típushiba lehet, mert mikor hozzám került az autó, akkor már fenn állt ez a probléma. De akkor megnézem, hátha lehet egyszerűbben orvosolni. Köszi mindkettőtöknek!

Ilyen "tipushibával" már akkoriban sem lehetett volna eladni egyetlen autót sem.

Pedig én már a második utángyártott középdobomat nyűvöm, mégse lóg.

Link to comment
Megosztás:

Ma egy Merci kisteher hátulról totálkárra törte a karavánomat!Nekem többet senki ne merje az Astra törés tesztjét emlegetni!Semmi bajom nem lett pedig 25 méterre lökött el és olyan erővel hogy a kaszni hátulját betolta az utastérbe megcsavarodott az egész a motortartó bak is eltörött még a tükröm is letört!

Most veszek egy ugyan ilyent!

Link to comment
Megosztás:

..SZIASZTOK......NEMTOM FÉKÜGYBEN KI TUDNA SEGITENI.................MERT A JOBB ELSÖ FÉKEM SZORULT MEG MISKOLFELÉ AUTÓZVA.ÉS FELKEMÉNYEDETT A FÉKPEDÁLOM.........MINTHA BESZORULT VOLNA A VÁKUM.

Nekem egyszer a féklámpa kapcsolónál eltartotta egy vastag kábel akkor szorult így,vagy leragadt a munkahenger dugattyúd!Próbáld megütögetni a kereket!

Link to comment
Megosztás:

Ma egy Merci kisteher hátulról totálkárra törte a karavánomat!Nekem többet senki ne merje az Astra törés tesztjét emlegetni!Semmi bajom nem lett pedig 25 méterre lökött el és olyan erővel hogy a kaszni hátulját betolta az utastérbe megcsavarodott az egész a motortartó bak is eltörött még a tükröm is letört!

Most veszek egy ugyan ilyent!

részvétem

mi eladó belőle? :D

Link to comment
Megosztás:

Ma egy Merci kisteher hátulról totálkárra törte a karavánomat!Nekem többet senki ne merje az Astra törés tesztjét emlegetni!Semmi bajom nem lett pedig 25 méterre lökött el és olyan erővel hogy a kaszni hátulját betolta az utastérbe megcsavarodott az egész a motortartó bak is eltörött még a tükröm is letört!

Most veszek egy ugyan ilyent!

Részvétem a kocsi miatt. A biztosító tett már vmi ajánlatot a kárrendezésre?

Link to comment
Megosztás:

Mivel egy ugyan ilyen si kombit akarok venni nem szeretném a megmaradt alkatrészeket eladni!A motor térben minden működik!

aha

gondolom gazdasági totálkár, vagymi

törésteszt:

azért valljuk be az astra egy papír autó, törésteszteknél nem pont a hátulról belemenés a tipikus vizsgálat

ja különben az övfeszítők eldurrantak? vagy gondolom nem mert pont fordítva lassultál/gyorsultál, mint egy "rendes" ütközésnél

Link to comment
Megosztás:

Hello! Valahol itt olvastam h az ablakemelő szerkezeten van vmi csavar amivel lehet állítani aüveg dőlésszögét. nekem azért kellene mert mikor mosom a kocsit kicsit befolyik a víz. és látni is az üvegen h befelé dől. esetleg képen is megtudná vki mutatni?

Link to comment
Megosztás:

Hello! Valahol itt olvastam h az ablakemelő szerkezeten van vmi csavar amivel lehet állítani aüveg dőlésszögét. nekem azért kellene mert mikor mosom a kocsit kicsit befolyik a víz. és látni is az üvegen h befelé dől. esetleg képen is megtudná vki mutatni?

Nem kell ahhoz kép :)

Ha leszeded a kárpitot az ablakemelőnél csak 2 csavart fogsz látni, kb a zár ( szakkifejezés következik! ) pöcökjével egy vonalban.

Link to comment
Megosztás:

aha

gondolom gazdasági totálkár, vagymi

törésteszt:

azért valljuk be az astra egy papír autó, törésteszteknél nem pont a hátulról belemenés a tipikus vizsgálat

ja különben az övfeszítők eldurrantak? vagy gondolom nem mert pont fordítva lassultál/gyorsultál, mint egy "rendes" ütközésnél

Azért ezzel némiképp vitatkoznék,

épp két hete tolattak nekem egy 2001-es hyundai akármi személyautóval (főnököm látta csak, én sajnos nem, de kerekestül odébblökte oldal irányba a kocsi hátulját) a kocsik bal hátsó sarka találkozott. Nekem egy pár centis horzsolás lett a fényezésen, meg a lökösön, de a lökösön nem is látszik semmi mosás után már. A hyundai seggén méretes horpadás keletkezett a lemezen és a lökös végigrepedt..

Link to comment
Megosztás:

Azért ezzel némiképp vitatkoznék,

épp két hete tolattak nekem egy 2001-es hyundai akármi személyautóval (főnököm látta csak, én sajnos nem, de kerekestül odébblökte oldal irányba a kocsi hátulját) a kocsik bal hátsó sarka találkozott. Nekem egy pár centis horzsolás lett a fényezésen, meg a lökösön, de a lökösön nem is látszik semmi mosás után már. A hyundai seggén méretes horpadás keletkezett a lemezen és a lökös végigrepedt..

Meg ugyebár egy 1991-es kontstrukcióról beszélünk nem sok értelme van 2012-ben azt latolgatni vajon mik a paraméterei a mai világban jók-e ...stb. A csattkor ugye a szerencse is nagyban belejátszik, ki lehet szállni Trabantból is meg ott lehet maradni egy Audiban is....

Link to comment
Megosztás:

Meg ugyebár egy 1991-es kontstrukcióról beszélünk nem sok értelme van 2012-ben azt latolgatni vajon mik a paraméterei a mai világban jók-e ...stb. A csattkor ugye a szerencse is nagyban belejátszik, ki lehet szállni Trabantból is meg ott lehet maradni egy Audiban is....

A 82-es Passatomban sokkal több vas volt. :D

Nem beszélve arról a baromi hosszú motortérről, amiben a hosszában elhelyezett motor-váltó, nem kis biztonságérzetet adott. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A 82-es Passatomban sokkal több vas volt. :D

Nem beszélve arról a baromi hosszú motortérről, amiben a hosszában elhelyezett motor-váltó, nem kis biztonságérzetet adott. :icon1:

Szép napot Mindenkinek!Azt azért ne feledjük,hogy az Astra F-nél már volt oldalirányú ütközés védelem,ami egy akkori Passatban nemigazán volt jelen.A kor követelményeinek jól megfelt (megfel) az F Astra.1991-ben pár szavazat híján at Év autója lett!OFF A Golf 3 lett akkor az év autója,az Astra F a második.
Link to comment
Megosztás:

Szép napot Mindenkinek!Azt azért ne feledjük,hogy az Astra F-nél már volt oldalirányú ütközés védelem,ami egy akkori Passatban nemigazán volt jelen.A kor követelményeinek jól megfelt (megfel) az F Astra.1991-ben pár szavazat híján at Év autója lett!OFF A Golf 3 lett akkor az év autója,az Astra F a második.

Konkrétan mire gondolsz mint oldalirányú ütközésvédelem? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.