Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék az autómba fordulatszámmérős műszerfalat tenni (most nem olyan), ahhoz a műszerfalon kívül mi kell még? Úgy tudom, a fordulatszámmérő a gyújtásról kapja a jelet, az alapból be van vezetékezve a műszerfalhoz, vagy utólag kell odavezetnem? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék az autómba fordulatszámmérős műszerfalat tenni (most nem olyan), ahhoz a műszerfalon kívül mi kell még? Úgy tudom, a fordulatszámmérő a gyújtásról kapja a jelet, az alapból be van vezetékezve a műszerfalhoz, vagy utólag kell odavezetnem? :roll:

Elvileg be van vezetékezve, szal csak annyi a dolgod, hogy a műszert kicseréled olyanra...

De vigyázz, hogy ne dízelhez valót szerezzél...

Link to comment
Megosztás:

Elvileg be van vezetékezve, szal csak annyi a dolgod, hogy a műszert kicseréled olyanra...

De vigyázz, hogy ne dízelhez valót szerezzél...

Lehet utangyartottat kapni vagy bontobol? Kb. milyen arban? Es melyik eri meg jobban? (Marmint lehetseges, hogy rosszul fog mukodni a bontobol :?: )

Link to comment
Megosztás:

Lehet utangyartottat kapni vagy bontobol? Kb. milyen arban? Es melyik eri meg jobban? (Marmint lehetseges, hogy rosszul fog mukodni a bontobol :?: )

http://www.opelbonto.hu

5-10 között lesz valahol, de ha ráér a dolog, akkor szerintem olcsóbban is hozzá lehet jutni. Ha nem működik akkor max. visszaviszed.

Újonnan nemtom mennyiért mérik, biztos nem olcsó... :?

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 kérésem egy C14NZ-s cartárshoz: megnézné valaki, hogy neki mennyi az a bizonyos W-szám a kilométeróráján? Az enyémen 1111, de nem vagyok biztos benne, hogy ehhez való a műszerfal, ahogy láttam, már cserélték előttem (az alján rajta van filccel, hogy Astra; ez bontókban szokás... :roll: ).

Link to comment
Megosztás:

Thx leslie, akkor ilyet fogok keresni, bár azon gondolkodtam, hogy a jelenlegi műszerfalból áttenném a kilométerórát a fordulatszámmérősbe, már csak a kilométerszámláló állása miatt is... :roll:

Ha Delco Electronics műszeregységed van és VDO fordulatszámmérősbe akarsz kilométerórát áttenni akkor elég sokat kell faragnod, de megoldható. VDO kilométeróra ----> Delco-ba sima ügy :(.

Link to comment
Megosztás:

Thx leslie, akkor ilyet fogok keresni, bár azon gondolkodtam, hogy a jelenlegi műszerfalból áttenném a kilométerórát a fordulatszámmérősbe, már csak a kilométerszámláló állása miatt is... :roll:

Erre nem is gondoltam, hogy a kilométerszámláló is megvaltozik. Ezt nem szeretnem, de latom megoldhato :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elrepedt a klíma csövem... :( Próbáltam keresni szerelőt, de Kecskeméten, akit találtam, az 35.000-et (!!!) mondott :shock: Én ezt azért kicsit sokallom, mivel a neten nézegettem a pesti árakat, ami 10.000 körül van. Ez azért sokkal barátságosabban hangzik!

A kérdésem az lenne, hogy tudna-e vki mondani Kecskemét közelében egy klíma szervízt? Persze, ha vki, tud egy megbízható pesti címet mondani, az is érdekelne!

Előre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elrepedt a klíma csövem... :( Próbáltam keresni szerelőt, de Kecskeméten, akit találtam, az 35.000-et (!!!) mondott :shock: Én ezt azért kicsit sokallom, mivel a neten nézegettem a pesti árakat, ami 10.000 körül van. Ez azért sokkal barátságosabban hangzik!

A kérdésem az lenne, hogy tudna-e vki mondani Kecskemét közelében egy klíma szervízt? Persze, ha vki, tud egy megbízható pesti címet mondani, az is érdekelne!

Előre is köszi mindenkinek!

Keresd meg Speed cartársat pü. ben.Neki nem is olyan régen csinázták.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elrepedt a klíma csövem... :( Próbáltam keresni szerelőt, de Kecskeméten, akit találtam, az 35.000-et (!!!) mondott :shock: Én ezt azért kicsit sokallom, mivel a neten nézegettem a pesti árakat, ami 10.000 körül van. Ez azért sokkal barátságosabban hangzik!

A kérdésem az lenne, hogy tudna-e vki mondani Kecskemét közelében egy klíma szervízt? Persze, ha vki, tud egy megbízható pesti címet mondani, az is érdekelne!

Előre is köszi mindenkinek!

Merre felé lax?Kecsói vagy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, ha nem passzolok az eddigi beszélgetések közé, de úgy érzem azonnal meg kell osszam mai szívásom tárgyát.

Kb 5ezer km-rel ezelőtt adta meg magát a kuplung bowdenem. Csere gyanánt költség hatékony megoldásként 1 utángyártott XY cég terméke került bele.

A bowden végén levő műanyag ívelt anya, ami finom menetemelkedésű meneten van és a kuplung kiemelőkart húzza, szóval a menete ledarálódott, pedál benn maradt, a bowden meg kicsúszott a kiemelő karból. Ha másnak is hasonló a csere bowdenje javaslok rá 1 fém kontraanyát, abból csak nem tűnik el a menet.

Egyébként Békéscsabán jó buli volt ma a Sportcsarnokban a tuning és autó hifi kiállítás.

Link to comment
Megosztás:

Az normalis, hogy ha kikapcsolom a ventillatort, akkor erezhetoen befuj a menetszel a szellozo rostelyokon?

Elozmeny:

Baromira parasodnak esoben az ablakok, pedig uj a pollenszuro es nem is vizesedik. Kikapcsoltam a ventit hogy akkor ablak le, de kikapcsolt allasban is szep lassan felparasodik a szelvedo a szellozok felett....

(nem, belso levego keringetes nincs bekapcsolva)

Most a nagy melegben meg eszrevettem, hogy a klima is meglehetosen gyengen hut. lehet hogy ehhez van koze?

Link to comment
Megosztás:

Az normalis, hogy ha kikapcsolom a ventillatort, akkor erezhetoen befuj a menetszel a szellozo rostelyokon?

Elozmeny:

Baromira parasodnak esoben az ablakok, pedig uj a pollenszuro es nem is vizesedik. Kikapcsoltam a ventit hogy akkor ablak le, de kikapcsolt allasban is szep lassan felparasodik a szelvedo a szellozok felett....

(nem, belso levego keringetes nincs bekapcsolva)

Most a nagy melegben meg eszrevettem, hogy a klima is meglehetosen gyengen hut. lehet hogy ehhez van koze?

Igen, normalis. Ha bekapcsolod a belso levego keringetest, es nincs bekapcsolva a venti, akkor nem jon be a szel.

Az enyem is parasodik, de csak akkor, ha nem megy a venti. Ha a venti mukodik legalabb az 1-es fokozatban (es a belso levego keringetes nincs bekapcsolva), akkor az elso ablak nem parasodik. Csak az oldalsok (es a hatso) kezdenek el parasodni hatulrol elore fokozatosan.

En is nemreg csereltem polenszurot, az enyem sem nedvesedik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.