Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ooks, meglesz...

Namármost, ez a gyújtás izé mizé, hol is kell ennek állítódnia, és mi is állítja ezt tulajdonképpen?

Hátha télleg az, bár én is ezt a táblát találtam, amiben a 42 kód, ezt a sebességjeladós dolgot mondja......

THX

Én megnéztem Itt, ha C16NZ motorról van szó, akkor valami gyújtáshibát mond a 42-re (DIS modul)...

Ráadásul nem is logikus a sebességjeladó hiba, attól még nem lehetne indulási probléma, sztem az csak menet közben okozna hibát :)

Link to comment
Megosztás:

...Az indítási probléma meg valszeg más lesz, ami

nem generál hibakódot. B)

Erre mondtam azt neki, hogy mozgassa meg járó motornál a motortérben a kábeleket, ha elosztós gyújtása van, annak az alján van a Hall-egység csatija, nekem legutóbb az okozott ilyen hibát, és nem generált hibakódot. De volt régebben, hogy az ECU tápcsatija volt KH-s, az se generált hibát (nem tudott :) ). De ha hagyományos gyújtása van, akkor gyanúsítható még a gyújtásmodul is, ami a trafó alatt van, annak a lemezéhez rögzítve. Annak is van csatija, ami lehet KH-s, ill. maga a modul is, ha öregszik, csinálhat ilyet. Írta, hogy nehezen indul, és indulás után benyaszag van a kocsi mögött. Sztem ez gyújtáshiba, üzemanyagot a szag alapján kap a motor.

Link to comment
Megosztás:

Ooks, meglesz...

Namármost, ez a gyújtás izé mizé, hol is kell ennek állítódnia, és mi is állítja ezt tulajdonképpen?

Hátha télleg az, bár én is ezt a táblát találtam, amiben a 42 kód, ezt a sebességjeladós dolgot mondja......

THX

Üdv Handbrake!

Nézd meg a motorszámod első 5 karakterét, és az autó gyártási évét, mert az hogy 92' 1,6i kevés, az lehet C16NZ vagy C16SE.

Utánna megtalálod itt

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...lt_codes.htm#gm

milyen hibakódok tatoznak az ECU -dhoz.

Szurkolok!! :)

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a motorszámod első 5 karakterét, és az autó gyártási évét, mert az hogy 92' 1,6i kevés, az lehet C16NZ vagy C16SE.

Utánna megtalálod itt

Ez a lista elég hiányos, ugyanis a multec-ből sokkal több fajta volt, az itt említett motortípusoknál

is, valamint évjáratok között is volt sok eltérés (pl 96 után a multecek is a simtec kódokat adják). :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

1.6-os Astra Caravan ominózus hol nem indul, hol indul téma.

Jeladót kicseréltük, hiba elöjött ismét. Segített megint az ÚJ jeladóról a kábel lehúz, indít, leállít, kábel visszadug, indít és megy lépéssorozat.

Ha valóban attól indul be, hogy lehúzza (és nem véletlen) akkor ez azt is jelentheti, hogy a motorvezérlő végtelen ellenállást, vagyis nagyon hideg motort érzékel, és ezért bedúsít rendesen. Vagy lehet, hogy pont akkor lesz megfelelő a keverék, mert valami mástól egyébként szegény. Esetleg gyengélkedő AC-től. :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Látom sikerült mindenkinek az érdeklődését felkelteni. :)

Hal jeladót a gyújtásnál, már cseréltünk, gyújtótrafót is.

Tegnap a kompit is kibontottuk a helyéről, a csatikat megpuccoltuk, és próbáltunk ezt azt méregetni, nagyjából eltérést nem tapasztaltunk Autodata-hoz képest.

Érdekes, hogy hibakód kivillogtatásnál az AC többször is nyom. Gondoltam már az AC-ra én s, azért egy 15 éves autóban lehet szar már..... de elég drága ahogy hallottam.

c16nz a motorkód első fele.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nézz bontóban ugyanolyan órát mint a tied. 5-8e Ft körül szokott menni egy komplett

óracsoport. Abból külön is átrakható a sebességmérő óra része, ha azonos gyártmány (kétféle van).

Üdv!

Nekem is valszeg az óra csere lesz a megoldás, de én ennél sokkal barátságtalanabb árakat hallottam.

Esetleg néhany címet, telszámot, tudtok ajánlani ahol ennyiért nem vernek át, ja és monjuk Fejér-megyéhez

közel.

Esetleg valakinek elfekvőbe ilyen óracsoport, valami más hiba miatt kiszerelve?

Link to comment
Megosztás:

Ez a lista elég hiányos, ugyanis a multec-ből sokkal több fajta volt, az itt említett motortípusoknál

is, valamint évjáratok között is volt sok eltérés (pl 96 után a multecek is a simtec kódokat adják). :)

Üdv opel16v!

Úgy látom Te otthon vagy ezekben az ECU dolgokban.Öszinte elismerésem!

Ha felteszem ide az én ECU-m adatait, megtudod mondani pontosan milyen hibakódok tartoznak hozzá, v hogy hol találom ezt a listát meg?

Hátha ezzel én is közelebb kerülök a problémám megoldásához, meg hát kitudja mikor lesz ezekre még szükségem.

Előre is kösssssz!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Még új vagyok a fórumon és lehet hogy nem olvastam még el mindakétszázötvenezer vagy tudom is én mennyi hozzászólást, úgyhogy bocs ha már máshol szerepel a kérdésemre válasz!

Az a gondom hogy az izomerővel hajtott ablakemelőm nagyon nyikorog, és be szeretném olajozni, csak nem sikerült lekapnom az ajtóról a borítást!

Tudna nekem valaki segíteni benne!? Mit, hol, hogy merre...

(az alsó 3 csavart megtaláltam meg egyet a kapaszkodó alatt... ja és láttam ilyen mindenféle kis csapokat amik tartják, na azokat nem akartam letörni... B) )

Ja és 98 szeptemberi Astra F-ről van szó, kemény 60 lóval az istállóban!!! :)

Kösz előre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Még új vagyok a fórumon és lehet hogy nem olvastam még el mindakétszázötvenezer vagy tudom is én mennyi hozzászólást, úgyhogy bocs ha már máshol szerepel a kérdésemre válasz!

Az a gondom hogy az izomerővel hajtott ablakemelőm nagyon nyikorog, és be szeretném olajozni, csak nem sikerült lekapnom az ajtóról a borítást!

Tudna nekem valaki segíteni benne!? Mit, hol, hogy merre...

(az alsó 3 csavart megtaláltam meg egyet a kapaszkodó alatt... ja és láttam ilyen mindenféle kis csapokat amik tartják, na azokat nem akartam letörni... :) )

Ja és 98 szeptemberi Astra F-ről van szó, kemény 60 lóval az istállóban!!! B)

Kösz előre is!

Szerintem azok a csapok simán csak patentok, lehúzod és kész, :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azok a csapok simán csak patentok, lehúzod és kész, :)

Az lehet!

Csak félek mert elég erősek!

Gondolod csak rántsam le?

És az ablaktekerő meg az ajtónyitó kilincs? Azoktól lejön?

Köszkösz!

oxyd

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én már többször leszedtem a kárpitot úgyhogy már rutinszerűen megy a dolog.A könyöktámasz alatt 2 csavarnak kell lennie és ha esetleg van elektromos tükröd akkor annak a kapcsolója alatt is van még csavar.Azt csak úgy tudod kicsavarni ha előbb kipattintod a kapcsolót a fészkéből, nyugi nem lesz semmi baja de azért ne egy vésővel ess neki.Az ablakemelőt egy zégergyűrű szerűség úgynevezett huzalkapocs tartja a tengelyén az kicsit macerás de ha kissé kifeszíted a tekerőt akkor látszik a kis kapocs és egy vékony de erős eszközzel /én bicikli küllőből barkácsoltam/ ki tudod húzni.

Itt vannak a csavarok és ez a kép mutatja hogy ha lenne speciális OPEL KM-317 es szerszámod akkor mit kellene tenned az emelővel.

A rögzítőbolhák amik még tarják a kárpitot engednek ha erősebben húzod őket és általában egy-kettő tuti törik is de sebaj mert a legtöbb autósboltban kapható pár forintért.Ajánlom vegyél előre belőle párat és akkor nem fox bosszankodni ha esetleg eltörik.Az első képen egyébbként azoknak is láccik a helye.Az ajtókilincs enged de amikor levenni készülsz a kárpitot segít ha úgy teszel mint amikor ki akarod nyitni és akkor könnyebb.

Sok sikert.

Ui. J a és ne olajozd hanem zsírozd az emelőt, mer az olaj előbb utóbb lecsöpög és kezdheted előlről.Kapni motorosboltba nem tul drága lánczsírzó spray-t van hozzá kis csövecske bárhová be lehet juttatni és ott is marad én azt használom de már régóta megvan és sok dologra jó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Találtam valamit az útszakaszjeladó kontaktus témához.

Leírom mert asszem elég érdekes, tanulságos.

Másik forumon is feltettem a kérdést, hátha kapok vmi értelmes tanácsot.

Nos "soldi3r" azt mondta nem az utfrekvencia jeladó a hibás, valahol máshol "akad el" a jel.

Átböngésztem a rendelkezésemre álló kapcsolási rajzokat, követve jel utját a vezérlőegység felé. Felfedeztem,

hogy a jeladóból elinduló piros-kék vezeték, ha van beépítve immobilaser akkor ebbe is be van kötve,

majd innen megy tovább az ECU-ba. Hanincs imo akkor egyenesen az ECU-ba megy.

Na most nézzűk, gyakorlatilag ez hogy néz ki?

Ez a valóságban úgy van megoldva, hogy gyujtáskapcsolóig, a hengerzár felöli oldalon,

ki van vezetve a műszerfalból 7db kábel, melyek közül 2 db az a bizonyos piros-kék, a többi most nem lényeges.

Ez a 7 kábel egy 7 pin-es lengőcsatlakozóval végződik, amibe ha van imo akkor az ide csatlakozik be.

( persze az eredeti GM imo)

Ha viszont nincs imo akkor a lengő csatlakozóba 1 "vakdugó" van bedugva, amiben viszont a két piros-kék vezeték

pin-jei át vannak hidalva, tehát ha kilazul a vakdugó, vagy a pin-ek az ajzatból, akkor megszűnik a híd,

nincs kapcsolat a jeladó és az ECU között.

A 2 vezetékeket a lengőcsati előtt elvágtam, megblankoltam, csokival összekötöttem.

Lehet, hogy brutálisnak tűnik a megoldásom, de asszem célra vezető, kíváncsi vagyok most lesz-e hibajelzésem.

Így néz ki most: http://www.keptar.net/images/9914IMAG0018.JPG

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Pénteken este szétszedtük a Kompit, kábelcsatlakozásokat megpucoltuk, kontaktspray....

Összerak, pöc röff, simán jó. Aztán Tegnap reggel indítás után folyamatosan világító check engine lámpa. :)

Megnézem majd ezt az immós dolgot, bár asszem fateréba nincs, de majd megnézem azért. THX az ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Ha viszont nincs imo akkor a lengő csatlakozóba 1 "vakdugó" van bedugva, amiben viszont a két piros-kék vezeték

pin-jei át vannak hidalva, tehát ha kilazul a vakdugó, vagy a pin-ek az ajzatból, akkor megszűnik a híd,

nincs kapcsolat a jeladó és az ECU között.

A 2 vezetékeket a lengőcsati előtt elvágtam, megblankoltam, csokival összekötöttem.

Lehet, hogy brutálisnak tűnik a megoldásom, de asszem célra vezető, kíváncsi vagyok most lesz-e hibajelzésem.

Üdv!

Tegnap teszteltem a gépet.

Délelőtt autózgattam a városban 30km-t, kapóra jött dolgom volt, semmi gond nem történt.

Aztán délután elindultam és 4km után hibajelzés, kivillogtattam: 24; útszakaszjeladó, nics impulzus. B)

Ma tettem 1 nagy elhatározást elkunyeráltam a haveromtól az ő komplett műszercsoportját, miután kikotyogta véletlenül, hogy az övében is W 1102 kmóra van.Nem volt egy szerű "tárgyalás", szerencsére segítettem már én is sokszor rajta, s gondolta most itt az alkalom hogy törlesszen, így belement.

Szóval most 2 napig kölcsön órával "szaladgálok".

Most aztán nagyon kíváncsi vagyok lesz-e hibajelzésem!

Egyébként az útszakaszjeladó piros-kék vezetéke az imo-n kívül elmeyg még a RÁDIÓ-ba, és a TÖBB FUNKCIÓS KIJELZŐ-be is, legalábbis a kapcsolási rajz szerint. :)

Link to comment
Megosztás:

nincs is abban semmi hiba, mert a rádióba azért megy, hogy az olyan készülék, ami képes rá, az a sebesség növelésekor kicsit ráad a hangerőre, a kijelző meg ki tudja írni azt hiszem 55 km/h-ig a sebességet, ha mind a 2 gombot egyszerre, sokáig nyomják. Persze csak 1 értéket ír, nem frissíti.

Link to comment
Megosztás:

nincs is abban semmi hiba, mert a rádióba azért megy, hogy az olyan készülék, ami képes rá, az a sebesség növelésekor kicsit ráad a hangerőre, a kijelző meg ki tudja írni azt hiszem 55 km/h-ig a sebességet, ha mind a 2 gombot egyszerre, sokáig nyomják. Persze csak 1 értéket ír, nem frissíti.

Üdv!

Legalább most már ezt is tudjuk, kösssz!

Olyan nem fordulhat elő, hogy e kettő kőzül valamelyik "belekever" a jel továbbításba?

Gondolom azt pl lecsökkenti v "elszívja" annyira a jelet, hogy az ECU-ba nem jut el?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.