Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Feltéve, hogy átmegy...nekem rosszak a tapasztalataim...

Én elvittem, hogy jó az autó aztán kicseréltük a fél fékrendszert...pedig rendes volt a srác aki vizsgáztatta...

Második vizsga előtt elmentem beméretni a felújított féket :lol: (volt benne kb. ezer km koptatás, hogy fogjon ahogy kell)

Aztán a mérés után inkább megkentem a második vizsgát biztos ami biztos...de, ha elsőre megkenem olcsóbban kijövök...

Kényes téma :sowwy:

Fékkel kormánnyal nem játszunk!

Legalább az legyen jó!

Link to comment
Megosztás:

Fékkel kormánnyal nem játszunk!

Legalább az legyen jó!

Nagy igazság! De még a gumival sem, meg a lámpákkal sem, mega biztonsági övvel sem, mega ....... sem! Piszkosul utálom, ha valaki umbuldás autóval közlekedik!!! Elsősorban az 5 unokámat féltem egy ilyen baromtól aki a trágya autójával balesetet okozhat egy vétlen közlekedő társának! Nem arra értem aki véletlenül elfelejti, hogy éppen 2 napja lejárt a műszakija, hanem arra aki tudatosan követi azt el. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Nagy igazság! De még a gumival sem, meg a lámpákkal sem, mega biztonsági övvel sem, mega ....... sem! Piszkosul utálom, ha valaki umbuldás autóval közlekedik!!! Elsősorban az 5 unokámat féltem egy ilyen baromtól aki a trágya autójával balesetet okozhat egy vétlen közlekedő társának! Nem arra értem aki véletlenül elfelejti, hogy éppen 2 napja lejárt a műszakija, hanem arra aki tudatosan követi azt el. :sowwy:

Apám mindig azt mondta: szétlehet rohadva az alja,belseje lehet kaka,de a kormány és a fék mindig legyen jó! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16 SZR F Astrám (2000) van. Az az egyik gondom, hogy a kuplung -és a gázpedál is nyikorog már egészen kis lenyomásra is.

Az ülés nyikorgását már megszoktam de ezt nem akarom. Nektek is nyikorog a gázpedál már ksi lenyomásra is?

Mi lehet az oka? Mit tegyek?

A másik: bal első futómű felől tegnap elkezdedődött egy rendellenes zaj : ropogást hallok folyamatosan.

Lengéscsillapító csere már volt. Mi okozhatja ezt a zajt, ezt a ropogó hangot?

Egyenes, sima úton is hallom , ha egy kis útegyenetlenségre hajtok akkor még durvább...

köszi mindenkinek .. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16 SZR F Astrám (2000) van. Az az egyik gondom, hogy a kuplung -és a gázpedál is nyikorog már egészen kis lenyomásra is.

Az ülés nyikorgását már megszoktam de ezt nem akarom. Nektek is nyikorog a gázpedál már ksi lenyomásra is?

Mi lehet az oka? Mit tegyek?

A másik: bal első futómű felől tegnap elkezdedődött egy rendellenes zaj : ropogást hallok folyamatosan.

Lengéscsillapító csere már volt. Mi okozhatja ezt a zajt, ezt a ropogó hangot?

Egyenes, sima úton is hallom , ha egy kis útegyenetlenségre hajtok akkor még durvább...

köszi mindenkinek .. :lol:

Hali!

Nyikorgásra szerintem jó a WD40,vagy ilyesmi. Nekem a kuplung nyikorog, mióta bowdent cseréltem benne, akkor kellett volna picit megfújni :sowwy: . Amúgy valaki az ülés nyikorgását is így oldotta meg :lol: .

Ha kormányzás közben hallod a ropogást, az lehet toronycsapágy. Nekem annyira szét volt menve,hogy elcsavarta már a toronyszilentet is... A féltengely is kanyarodás közben szokott kopogni. Egyenes úton talán valami szilent zajonghat, de majd a hozzáértők megmondják :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Melyiket?

Főtengely?

Vezérműtengely?

ABS?

:sowwy:

Ami miatt nehezen indulhat az autó (indítómotor egyből forog, és forgat, gyertyák OK, pár másodperc mulva indul csak a motor. hidegen mint a doxa óra, csak 10 fok fölött csinálja). A lambda szondát és hall jeladót irta valaki, mint lehetséges hibaok, de hogy melyiket? Biztos nem az ABS-ét.

Link to comment
Megosztás:

Ami miatt nehezen indulhat az autó (indítómotor egyből forog, és forgat, gyertyák OK, pár másodperc mulva indul csak a motor. hidegen mint a doxa óra, csak 10 fok fölött csinálja). A lambda szondát és hall jeladót irta valaki, mint lehetséges hibaok, de hogy melyiket? Biztos nem az ABS-ét.

Nekem pont fordítva van, hidegen kell jóval többet tekertetni. Arra gondoltam, teszek egy olyan visszacsapószelepet a benyacsőbe, amilyet a dieselbe szoktak, hátha azért indul nehezebben, mert visszamegy a benya a tankba, és lelevegősödik a cső.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont fordítva van, hidegen kell jóval többet tekertetni. Arra gondoltam, teszek egy olyan visszacsapószelepet a benyacsőbe, amilyet a dieselbe szoktak, hátha azért indul nehezebben, mert visszamegy a benya a tankba, és lelevegősödik a cső.

Ha kipróbálod és működik, akkor én is megjátszom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont fordítva van, hidegen kell jóval többet tekertetni. Arra gondoltam, teszek egy olyan visszacsapószelepet a benyacsőbe, amilyet a dieselbe szoktak, hátha azért indul nehezebben, mert visszamegy a benya a tankba, és lelevegősödik a cső.

De nektek indításkor az AC nem termel nyomást? :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Még szerencse,hogy ma belekukkantottam a motortérbe:

ékszíj

Kellemes vasárnap délutáni elfoglaltság volt kicserélni,mert a szervó miatt a motortartó bakon is át kellett fűzni. :sowwy:

Én is múlt héten cseréltettem a laposszíjat + feszítőt. Szerelőm szerint a motortartó még nem volt megbontva, így valószínű 150 ezer lehetett benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.