Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Szevasztok!

Nekem egy Astra GSI 16v van!

Tegnap úton voltam vele, majd 20 km után hátul a kipuffogóból fehér gőz, füst motorerő elmegy, leállít, féreáll.

Szeretnék ötleteket, szerintem hengerfej, csak az a kérdése, hogy gátszakadás, vagy tömítés.

Azért nem nézetem még meg, mert majd jövőre az év elején lessz lóvé rá szegénykémre.

Szívesen várom az ötleteket, volt e már valakivel ilyen, valamint mennyire számíthatok Ft. ban.:rolleyes:

Köszi előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nekem egy Astra GSI 16v van!

Tegnap úton voltam vele, majd 20 km után hátul a kipuffogóból fehér gőz, füst motorerő elmegy, leállít, féreáll.

Szeretnék ötleteket, szerintem hengerfej, csak az a kérdése, hogy gátszakadás, vagy tömítés.

Azért nem nézetem még meg, mert majd jövőre az év elején lessz lóvé rá szegénykémre.

Szívesen várom az ötleteket, volt e már valakivel ilyen, valamint mennyire számíthatok Ft. ban.:rolleyes:

Köszi előre is!!!

Hogy gátas, vagy csak a tömítés szállt el, azt akkor tudod meg, ha leszedted a hf-t. Ebként sztem is hf-es lett. Az ára változó lehet. Attól függ mit csinálsz még vele együtt. Célszerű ilyenkor vezérlést cserélni, ha nem sok van belőle hátra (vez szíj, feszítő-, vezetőgörgők, vízszivattyú). A hf-et felújítattni ( szelepek becsiszolása, szimeringek cseréje, esetleg hidrotőkék cseréje, ha csattognak....stb). Ezekhez még hozzájön a hf töm, szelepdekli töm, hf csavarok...stb.

Link to comment
Megosztás:

Hogy gátas, vagy csak a tömítés szállt el, azt akkor tudod meg, ha leszedted a hf-t. Ebként sztem is hf-es lett. Az ára változó lehet. Attól függ mit csinálsz még vele együtt. Célszerű ilyenkor vezérlést cserélni, ha nem sok van belőle hátra (vez szíj, feszítő-, vezetőgörgők, vízszivattyú). A hf-et felújítattni ( szelepek becsiszolása, szimeringek cseréje, esetleg hidrotőkék cseréje, ha csattognak....stb). Ezekhez még hozzájön a hf töm, szelepdekli töm, hf csavarok...stb.

okok hidrotőkéket cserélem szerintem, de a vezérlésbe kb 2000 km van és fél év az nem cserés.

Remélem csak tömítés lessz a baj!!!

Link to comment
Megosztás:

alvázszám szerint az enyém is 96-os csak a forgalmiba van 95írva. Tudtommal az első tulaj újonnan ausztriában vette 95 decemberében és itthon helyeztette forgalomba.

lehet 95 decemberében már 96-os alvázszámmal gurult ki a gyárból az autó.

Hali.

Az én vasam is 95/december.

Elsö nyilvántartásba vétel idöpontja:95.dec.12.

Link to comment
Megosztás:

Remélem csak tömítés lessz a baj!!!

ha csak az a baj, akkor is el kell vinni gépműhelybe a hf-et síkolni, de érdemes akkor már felújítást is kérni

rá... egy ilyen hf felújítása 25 körül alakul a Szurominál pl, ebben benne van az anyag is, kivéve a hidrotőkéket,

ha kell. Ilyenkor becsiszolják a szelepeket, bemarrják a szelepfészkeket, síkolnak, szelepszárszimmeringet

cserélnek, és ami fontos ennél a hf-nél: átmossák az olajjáratokat és a tőkéket, nyomáspróbázzák az egészet.

Lehet kiderül hogy az olajjárat is át van szakadva a vízbe...

Ja, és új hf csavarok is illőek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ha csak az a baj, akkor is el kell vinni gépműhelybe a hf-et síkolni, de érdemes akkor már felújítást is kérni

rá... egy ilyen hf felújítása 25 körül alakul a Szurominál pl, ebben benne van az anyag is, kivéve a hidrotőkéket,

ha kell. Ilyenkor becsiszolják a szelepeket, bemarrják a szelepfészkeket, síkolnak, szelepszárszimmeringet

cserélnek, és ami fontos ennél a hf-nél: átmossák az olajjáratokat és a tőkéket, nyomáspróbázzák az egészet.

Lehet kiderül hogy az olajjárat is át van szakadva a vízbe...

Ja, és új hf csavarok is illőek :)

Most biztos nagyon jól érzi magát, már kiegyezett volna egy pár forintos tömítéssel, most meg számolgathatja a 10 ezreket. :rolleyes: Természetesen igazad van, de nem sokan költenek rá ennyit, főleg így karácsony táján.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nem vagyok benne biztos,hogy az az, de anno amikor a hátsó lököst cseréltem, leszedtem a csomagtérben lévő burkolatot.

Köszi a segítséget. A képért külön köszönet.

Remélem jól látom, bal hátulját kell kibontanom? Egy tároló rekesz van nekem ott. Valószínű a mellett, mögött valahol keressem a csatlakozót?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget. A képért külön köszönet.

Remélem jól látom, bal hátulját kell kibontanom? Egy tároló rekesz van nekem ott. Valószínű a mellett, mögött valahol keressem a csatlakozót?

Nem, az a hátfal. Belül 4 db műanyaganya, és a fenti peremen asszem 6-8 csavar tartja.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Az én vasam is 95/december.

Elsö nyilvántartásba vétel idöpontja:95.dec.12.

Enyim alváz szerint 1996-os, forgalmiba is ez van. Hónapot nem tudok. Első nyílvántartás: 2004 jan 26 :)

De amúgy már nekem is ott az öt vezetékes AGR/EGR. :rolleyes:

Szerk: de legalább nagyon jó helyen van, szelpdekli mögött (szemből nézve) fent. (Ha jól tudom, hogy azaz :))

Link to comment
Megosztás:

Amúgy végleg behót a bal oldali záram. :rolleyes: Nem akad meg azon a helyen ahol szokott a kulcs, így nem tudja működtetni azt a mechanikát sem, amivel működésbe lép a kp-zár, szépen körbe tudom forgatni a kulcsot. Najó, azért érezni azt a "pöcköt" amin fennakadna, de annyira nem tud, hogy meg is tudja moccantani... Nézhetnek is a szomszédok, hogy jobboldalról nyitok, és megkerülöm a kocsit...

Zárolajozó segíthet ezen, vagy kapjam szét az ajtót? Bár ha nem lenne ilyen gány idő, akkor már szét lenne kapva...

Link to comment
Megosztás:

A kulcs/zár tulajdonképp egy fém szárat tol le illetve húz fel ami egy műanyag belefordítós akármibe van beakasztva ami a kp zár motort mozdítja fel-le -na neked valszeg az a műanyag van kikopva, azt kell cserélni tehát kárpitbontás. Bocs a szakszerűtlenségért de nem vagyok autószerelő.

Link to comment
Megosztás:

A kulcs/zár tulajdonképp egy fém szárat tol le illetve húz fel ami egy műanyag belefordítós akármibe van beakasztva ami a kp zár motort mozdítja fel-le -na neked valszeg az a műanyag van kikopva, azt kell cserélni tehát kárpitbontás. Bocs a szakszerűtlenségért de nem vagyok autószerelő.

Gondolom Opelboltban beszerezhető ez az alkatrész... csak miért pont a legszemetebb időben romlott el... bár addig nagy baj nincs, amíg a kp lezárja azt az oldalt. :)

Köszi amúgy. :) Úgyis kell bontani, érdekes nyikorgás hallatszik már onnan, mikor kicsit tekeredik a kasztni, meg mikor üvölt a mötál, akkor is zörög a gombnál valami. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ha csak az a baj, akkor is el kell vinni gépműhelybe a hf-et síkolni, de érdemes akkor már felújítást is kérni

rá... egy ilyen hf felújítása 25 körül alakul a Szurominál pl, ebben benne van az anyag is, kivéve a hidrotőkéket,

ha kell. Ilyenkor becsiszolják a szelepeket, bemarrják a szelepfészkeket, síkolnak, szelepszárszimmeringet

cserélnek, és ami fontos ennél a hf-nél: átmossák az olajjáratokat és a tőkéket, nyomáspróbázzák az egészet.

Lehet kiderül hogy az olajjárat is át van szakadva a vízbe...

Ja, és új hf csavarok is illőek :rolleyes:

Bocsi, azt szeretném még kérdezni, hogy ugye a gépet most leparkoltam úgy ahogy volt.

Lesz e valami baja, ha így marad 1 - 2 hónapig?

Mert mondtak olyat, hogy ne hagyjam így, mivel a víz okozhat problémát, ha áll benne, vagy úgyis mindegy, mivel felújítás lesz a hengerfejben?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, azt szeretném még kérdezni, hogy ugye a gépet most leparkoltam úgy ahogy volt.

Lesz e valami baja, ha így marad 1 - 2 hónapig?

Mert mondtak olyat, hogy ne hagyjam így, mivel a víz okozhat problémát, ha áll benne, vagy úgyis mindegy, mivel felújítás lesz a hengerfejben?

Köszi előre is!

Lehet hülyeséget mondok, de inkább akkor bakoltasd fel, nem jó ha a gumik 1-2 hónapig így vannak, ekkora súllyal... :rolleyes:

Amúgy baja nem lehet, mivel szét lesz borítva hengerfejig, sztem tökmindegy a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hülyeséget mondok, de inkább akkor bakoltasd fel, nem jó ha a gumik 1-2 hónapig így vannak, ekkora súllyal... :rolleyes:

Amúgy baja nem lehet, mivel szét lesz borítva hengerfejig, sztem tökmindegy a motornak.

Szerintem se árt ha fel van bakolva, csak vigyázz, hogy a talaj egyenletes legyen, ne csavarodjon meg a kasztni. Ha nem a rugókon áll nem tudja már kiegyenlíteni a talaj hepehupáit. Mondjuk én biztos nem bírnám csak úgy nézegetni 1-2 hónapig, legalább szétborítanám, megsasolni a tömítést. Ha látnám hogy az van szétmenve, legalább nyugodtabb lennék. :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Cserélt már valaki padlókárpitot? Csak eredetire vagy más szőnyegre is? Mennyire van előformázva az eredeti kárpit?

Hali.

Teljesen a helyére passzol ha gyárit teszel bele, mert olyan jól elö van formázva.

De teljesen ki kell pakolni hozzá az autó belsejét.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Teljesen a helyére passzol ha gyárit teszel bele, mert olyan jól elö van formázva.

De teljesen ki kell pakolni hozzá az autó belsejét.

Legszívesebben saját magam választanék hozzá szőnyeget, csak a formázások miatt aggódom, hogy sík szőnyeget bele lehet-e szépen szabni.

Egyébként vadi új eredeti/utángyártott szőnyeget lehet venni?

Link to comment
Megosztás:

Legszívesebben saját magam választanék hozzá szőnyeget, csak a formázások miatt aggódom, hogy sík szőnyeget bele lehet-e szépen szabni.

Egyébként vadi új eredeti/utángyártott szőnyeget lehet venni?

Hali.

Szerintem lehet kapni a Csergönél, de biztos nem olcsó.

Brobálkozz inkább bontókban.

Ha saját magad neki állsz sik szönyeggel, ne túl merev anyagot válassz, mert azzal nehezebb dolgod lesz.

Link to comment
Megosztás:

Legszívesebben saját magam választanék hozzá szőnyeget, csak a formázások miatt aggódom, hogy sík szőnyeget bele lehet-e szépen szabni.

Egyébként vadi új eredeti/utángyártott szőnyeget lehet venni?

Lehet kapni azt a padlófilcet, vmi nemszőtt textília, úgy néz ki mintha nemezelve lenne, azt kéne megpróbálni vizesen formázni. Forró vízbe beáztatni, és hagyni a kocsiban kiszáradni a helyén.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Pár hete már beszéltünk. Kéne 1 kis segítség. Ha neked is X14XE tipusod van akkor légyszi menet közben csinálj 1 kijelző tesztet, persze csak ha nem gond. Kiváncsi vagyok, hogy neked mit ir ki. Ha nem erőtlen a motor akkor csak 00KMH-t ir, de ha erőtlen akkor előszőr F12 majd F95 és utána jön a 00KMH. Nem tudom, hogy normális e a 00kmh mivel a másik autónk (1.6L8V caravan) kb. az aktuális sebességet irja. Valamelyik nap megmérem a jeledó ellenállását is csak még nem volt rá időm. Köszi.

Én is a gyújtókábeleket tudom javasolni, annyi kiegészítéssel, hogy ellenállást is kéne mérni rajtuk.

Illetve a termosztátházon levő kétvezetékes hőmérséklet jeladón kellene ellenállást mérni hidegen és melegen is. Írd be ide, mit mértél.

Ismerem, nekem is ilyen van :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.