Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Na most reggel megpróbáltam elindítani...de semmi...kis bíztatás kell neki, kis pörgetés, aztán szépen tartja a hideg fordulatot, de gázpedál nélkül semmire nem hajlandó...

Alapjáraton kell állítani?

Az alapjáratotaz alapjárati léptető motor állítja, nem tudsz belenyúlni.

Nekem is ki kéne pucolnom/pucoltatnom az egész folytószelepházat, alapjárati mocit, egr szelepet. Ahol bemegy a gázbovden forgó tengelye valami szurokszerű fekete anyag jelent meg. Ki tudja milyen dzsuva lehet odabent. Amúgy is néha rángat/torpan az autó. Lenne valakinek valamilyen fényképes, szöveges leírás a műveletről, hasonló mint a múltkori gyújtáselosztó tömítéscseréjéről?

Bár más tollával ékeskedek, talán nem haragszik meg érte, végülis publikus oldal. Kösz Karcsi! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne! <_<

Abban kérném a segítségeteket, ötleteteket, hogy:

Szeretném végre bekötni a régi autómból kivett erősítőt és szubcsövet. Namost ahhoz közvetlenül az aksiról biztivel hátra kéne vinnem az erősítőhöz a 12 V-ot.

Hogyan tudnék a legegyszerűbben, bontások nélkül az utastérbe hozni előlről egy viszonylag vastagkábelt. Kerestem én helyet de nemigazán találtam hogyan lehetne a motortérből átbújtatni egy kábelt.

Előre is köszi a segítséget!

balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne! <_<

Abban kérném a segítségeteket, ötleteteket, hogy:

Szeretném végre bekötni a régi autómból kivett erősítőt és szubcsövet. Namost ahhoz közvetlenül az aksiról biztivel hátra kéne vinnem az erősítőhöz a 12 V-ot.

Hogyan tudnék a legegyszerűbben, bontások nélkül az utastérbe hozni előlről egy viszonylag vastagkábelt. Kerestem én helyet de nemigazán találtam hogyan lehetne a motortérből átbújtatni egy kábelt.

Előre is köszi a segítséget!

balázs

Én az eredeti kábelköteg helyén hoztam be a vastag vezetéket! Igaz, át kellett lyukasztanom a gumitömítést, de simán át lehet vinni! Nem sok idő, de szivatós egy kicsit! Bentről nehéz hozzáférni! A kormány alá kell bújni! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne! <_<

Abban kérném a segítségeteket, ötleteteket, hogy:

Szeretném végre bekötni a régi autómból kivett erősítőt és szubcsövet. Namost ahhoz közvetlenül az aksiról biztivel hátra kéne vinnem az erősítőhöz a 12 V-ot.

Hogyan tudnék a legegyszerűbben, bontások nélkül az utastérbe hozni előlről egy viszonylag vastagkábelt. Kerestem én helyet de nemigazán találtam hogyan lehetne a motortérből átbújtatni egy kábelt.

Előre is köszi a segítséget!

balázs

Nem tudom mennyire vastag kábelre gondolsz, de a motorteret nyitó bowden mellett is van némi hely. :)

Link to comment
Megosztás:

Én az eredeti kábelköteg helyén hoztam be a vastag vezetéket! Igaz, át kellett lyukasztanom a gumitömítést, de simán át lehet vinni! Nem sok idő, de szivatós egy kicsit! Bentről nehéz hozzáférni! A kormány alá kell bújni! :)

Csatlakoznom kell Laleekirály véleményéhez.

Én is ugyanott vezetttem be és végig vittem a küszöbben a tyúkbelet...plussz beépítettem a vezérlő kábelba egy kis kapcsolót, h letudjam tiltani a szubládát, ha olyan utasaim vannak... :)

Más:

A generátorszíj vagy feszítő vagy a főtengelytárcsa vagy mindhárom olyan keservesen nyikorog... <_<

Valamit csösznöm kellene vele...csa lassan kifogyok az ötletekből...már vagy két hónapja ezzel nyűglődök...

Link to comment
Megosztás:

Apropó, generátorszij!

FPepe, vagy végülis bárki más aki tudja, milyen kell az enyémre? Azt mi szerint kell kérni, hossz vagy van tipusszám? Az enyém nem szervós, meg semmi egyéb... Bebiztositok egyet cseredarabnak, mert mintha már kezdene elöregedni, nehogy szakadjon és nem lesz mivel közlekednem és ne út közben kelljen keresgélnem meg imátkoznom, hogy találjak...mivel ezek itt felénk mindent csak rendelésre hoznak...hogy csesszék meg! Igaz, nem csúszik, nem rojtos, de öregecske lehet már. Mióta nálam van nem cseréltem és előttem meg ki tudja ki és mikor cserélte.

Szia Brezsó!

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&amp...x?IGCB|11|2|0|6

Neked szerintem a 925mm hosszú kell, mert nekem az ment fel és nekem sincs semmi szíj hosszító ketyere benne! <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia Brezsó!

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&amp...x?IGCB|11|2|0|6

Neked szerintem a 925mm hosszú kell, mert nekem az ment fel és nekem sincs semmi szíj hosszító ketyere benne! <_<

Ha nincs szervód, akkor a legrövidebb kell. Ha van szervód, akkor van egy görgő a vezérlésre szerelve. Általában ha nincs szervó, akkor ügye ékszíjas, úgyhogy más választás nagyon nincs szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Én minden ilyen jellegű infót a delparts.hu szoktam megnézni. Webáruház... évjárat... típus... motorkód és már jön is az alkatrész családfa fotóval, mérettel...

Azért nem teljesen. Néztem én is új hosszbordás szíjat, de vagy klímás és szervó nélkülire van, vagy szervós, klíma nélkülire találtam csak szíjt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát ez már komolyan vicces...

Kicseréltem az alapjárati motort...de a lámpa ugyan úgy kivillan...de csak alapjáraton...hosszabb menet után...néha ugyan úgy túráztatja...bár csak ritkábban mint a régi...

Nem lehet az hogy "bepisál" az injektorfejem?

Mert gondoltam rá hogy ami van pluszba kitakarítom és felrakatom hátha...

Link to comment
Megosztás:

Hát ez már komolyan vicces...

Kicseréltem az alapjárati motort...de a lámpa ugyan úgy kivillan...de csak alapjáraton...hosszabb menet után...néha ugyan úgy túráztatja...bár csak ritkábban mint a régi...

Nem lehet az hogy "bepisál" az injektorfejem?

Mert gondoltam rá hogy ami van pluszba kitakarítom és felrakatom hátha...

Ezek szerint az alapjáratit azért dobja ki hibának,mert szar az alapjárat,de nem az alapjárati motor miatt. <_<

Más kódot nem dob?

Nekem a sebességjeladó hibája miatt mindíg leállt az autó,de mellé kidobta hibának az alapjárati motort is.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint az alapjáratit azért dobja ki hibának,mert szar az alapjárat,de nem az alapjárati motor miatt. :)

Más kódot nem dob?

Nekem a sebességjeladó hibája miatt mindíg leállt az autó,de mellé kidobta hibának az alapjárati motort is.

Csak a 35-öst (alapjárati vezérlőszelep)...semmi mást <_<

Link to comment
Megosztás:

Tanulságképpen annak akinek van hűtővízszint ellenőrje:

A 17 éves kocsimon egyre gyakrabban kezdett bejönni a hűtővíz hiba (a BC-n). Néha elmúlt magától, néha csak újraindításra múlt el, néha csak az úszós kapcsoló szárának a tisztogatása után, aztán már folyton jelzett.

Kivettem az úszót és próbáltam kézzel mozgatva, és jól működött. Rátöltöttem hűtőfolyadékot, hogy hátha kevés volt, de továbbra se volt jó beszerelve.

Néztem nem akad-e az úszó, nem akadt, szinte lötyögött. Néztem a vezetékét, nincs-e megtörve és talán amiatt bizonytalan a kontaktus. Nem volt hibás.

Aztán gondoltam, hogy ha szárazon kézzel mozgatva jó, akkor vízbe merülve talán azért nem működik, mert a mágneses hatás a vízben kevésbé érvényesül, ha a mágnes már "elfáradt".

Ezért egy külön befőttes üvegben próbáltam ellenőrizni a működését, és akkor láttam meg, hogy az úszó megemelkedik ugyan, de nem eléggé.

Amikor először találkoztam ezzel az úszós kapcsolóval, megállapítottam, hogy ez egy bomba biztos műszaki megoldás, mert az úszó nem egy hagyományos üreges test, hanem egy valamilyen kemény műanyag habból készült gyűrű, amiben a mágnesgyűrű van elhelyezve. Tehát nem tud "kilukadni". A mágnes pedig egy reed relét kapcsol a szárában.

Most kiderült, hogy ki nem lukadhat ugyan, de az úszóképességét elvesztheti 17 év után!!!!!!

Ezután a megoldás már kézenfekvő volt, egy vékony szivacsgyűrűt rögzítettem az úszóra kábelkötegelővel. Ez besegít az úszó emelésébe.

Tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Tanulságképpen annak akinek van hűtővízszint ellenőrje:

A 17 éves kocsimon egyre gyakrabban kezdett bejönni a hűtővíz hiba (a BC-n). Néha elmúlt magától, néha csak újraindításra múlt el, néha csak az úszós kapcsoló szárának a tisztogatása után, aztán már folyton jelzett.

Kivettem az úszót és próbáltam kézzel mozgatva, és jól működött. Rátöltöttem hűtőfolyadékot, hogy hátha kevés volt, de továbbra se volt jó beszerelve.

Néztem nem akad-e az úszó, nem akadt, szinte lötyögött. Néztem a vezetékét, nincs-e megtörve és talán amiatt bizonytalan a kontaktus. Nem volt hibás.

Aztán gondoltam, hogy ha szárazon kézzel mozgatva jó, akkor vízbe merülve talán azért nem működik, mert a mágneses hatás a vízben kevésbé érvényesül, ha a mágnes már "elfáradt".

Ezért egy külön befőttes üvegben próbáltam ellenőrizni a működését, és akkor láttam meg, hogy az úszó megemelkedik ugyan, de nem eléggé.

Amikor először találkoztam ezzel az úszós kapcsolóval, megállapítottam, hogy ez egy bomba biztos műszaki megoldás, mert az úszó nem egy hagyományos üreges test, hanem egy valamilyen kemény műanyag habból készült gyűrű, amiben a mágnesgyűrű van elhelyezve. Tehát nem tud "kilukadni". A mágnes pedig egy reed relét kapcsol a szárában.

Most kiderült, hogy ki nem lukadhat ugyan, de az úszóképességét elvesztheti 17 év után!!!!!!

Ezután a megoldás már kézenfekvő volt, egy vékony szivacsgyűrűt rögzítettem az úszóra kábelkötegelővel. Ez besegít az úszó emelésébe.

Tökéletesen működik.

Köszönjük a leírást, ez tipikusan az a probléma amire azt mondják, hogy.: Ki a rosseb gondolt volna rá., hogy az a baja?!". <_< :) Mint nekem amikor kijött a visszatérő cső az AC-dobozából, és fulladozott a motor. Kiváncsi lettem volna szakszervízben mikör jöttek volna rá. Meg a tiedre is. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak h tudd:

35 Alapjárati fordulatszám szabályzás / fojtószelep-szögjeladó.

Legalábbis nekem egy progi ezt írja ki a 35-ös kódra...

És az mi? <_< Okozhat ilyet? Nem értek ám hozzá...csak azt irtam le ami a listán szerepel a 35 mellett...

De nekem olyat is mondtak hogy lehet valahol levegőt szív ahol nem kéne...

Link to comment
Megosztás:

És az mi? <_< Okozhat ilyet? Nem értek ám hozzá...csak azt irtam le ami a listán szerepel a 35 mellett...

De nekem olyat is mondtak hogy lehet valahol levegőt szív ahol nem kéne...

Ezt le tudod tesztelni, ha járó motonál óvatosan benzint ecsetelsz a necces helyekre. Ha felpörög a motor, akkor ott falsot szív. Persze a kipuffra ne kenjél. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt le tudod tesztelni, ha járó motonál óvatosan benzint ecsetelsz a necces helyekre. Ha felpörög a motor, akkor ott falsot szív. Persze a kipuffra ne kenjél. :)

Aha...okés...tiszta rendesek vagytok...de sajna én ilyenhez tényleg sík vagyok <_< ...jó egy két dolog van amit már megtalálok a motorháztető alatt :)

Link to comment
Megosztás:

Aha...okés...tiszta rendesek vagytok...de sajna én ilyenhez tényleg sík vagyok <_< ...jó egy két dolog van amit már megtalálok a motorháztető alatt :)

Gyere el pénteken megcsináljuk. Benzin van, ecset van, az égésplasztika meg ott van egy köpésre. :) Viccet félretéve tényleg ezt írják a hogyan csináldban, hoyg így kell keresni a repedéseket, tömítetlenségeket a szívóoldalon.

Link to comment
Megosztás:

Tanulságképpen annak akinek van hűtővízszint ellenőrje...

...Ezután a megoldás már kézenfekvő volt, egy vékony szivacsgyűrűt rögzítettem az úszóra kábelkötegelővel. Ez besegít az úszó emelésébe.

Tökéletesen működik.

Ezt én is beszívtam az előző autómnál. A megoldás hasonló volt. De arra ugye figyeltél, hogy hőálló legyen az a szivacs amit használtál? Gondolom nem szeretnéd, hogy a megolvadt szivacsdarabkákat a hűtőrendszer széthordja a mociban? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is beszívtam az előző autómnál. A megoldás hasonló volt. De arra ugye figyeltél, hogy hőálló legyen az a szivacs amit használtál? Gondolom nem szeretnéd, hogy a megolvadt szivacsdarabkákat a hűtőrendszer széthordja a mociban? <_<

110 fokig tutti jó....

Link to comment
Megosztás:

Köszönjük a leírást, ez tipikusan az a probléma amire azt mondják, hogy.: Ki a rosseb gondolt volna rá., hogy az a baja?!". <_< :) Mint nekem amikor kijött a visszatérő cső az AC-dobozából, és fulladozott a motor. Kiváncsi lettem volna szakszervízben mikör jöttek volna rá. Meg a tiedre is. :)

Ha rá is jönnek, csere újra! (Nem valószínű, hogy 15 ezer alatt lett volna az alkatrész ára, + meló....)

Link to comment
Megosztás:

Persze a kipuffra ne kenjél. <_<

Ezt nem értem miért féltek ettől. Valaki korábban is írta a tank tömítéssel kapcsolatban is hogy hú ráfolyt vagy majdnem ráfolyt a kipufogóra...

A kipufogó hője nagyon kevés ahhoz, hogy az begyulladhasson. Sőt! Anno wartburgnál a porlasztó alatt volt egy kis tálca amiből egy csövecske vezetett az első kipufogódobra. Ennek pedig az volt a lényege, hogy az esetleg túlfolyó benzin ne valahol összegyűljön hanem a kipufra csöpögve gyorsan elpárologjon és eltűnjön.

Igaz a katalizátor lehet jó meleg de szerintem az sem okozna gyulladást, robbanást.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem értem miért féltek ettől. Valaki korábban is írta a tank tömítéssel kapcsolatban is hogy hú ráfolyt vagy majdnem ráfolyt a kipufogóra...

A kipufogó hője nagyon kevés ahhoz, hogy az begyulladhasson. Sőt! Anno wartburgnál a porlasztó alatt volt egy kis tálca amiből egy csövecske vezetett az első kipufogódobra. Ennek pedig az volt a lényege, hogy az esetleg túlfolyó benzin ne valahol összegyűljön hanem a kipufra csöpögve gyorsan elpárologjon és eltűnjön.

Igaz a katalizátor lehet jó meleg de szerintem az sem okozna gyulladást, robbanást.

Hány fokos a kipufogó és hány fok az égéshez / égés beindulásához szükséges hőmérséklet? <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.