Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

8 perce, tuskes írta:

Megérkezett: http://kephost.com/images/2017/11/28/IMG_0607.jpg 

Azon agyaltam, hogy tegnap estefelé mikor megpróbáltam leszedni ellenőrzésre a nyomásszabályzót, spriccelt alóla a benzin. Pedig még délelött indítóztam utoljára. Tehát annak jónak kell lennie. Ez kizárva. Befecskendező szelep tömítése, szintén kizárva, azt is ellenőriztem tegnap. Maradt a befecskendező szelep, és a motorvezérlő. Utóbbiról semmit sem tudok, de szerintem az más jeleket is adna. Legalábbis bízok benne. Addig kerestem tegnap éjjel, hogy rátaláltam erre a teljesen komplett cuccra. 5000-ért!!!! még ki is hozta az ember házhoz. Holnap kicserélem a befecskendezőt reggel, és bízom benne, meg is oldódott a dolog.

Mindettől függetlenül, ha valakinek van javaslata, ötlete, szívesen veszem azt!

Köszönöm!

Ui. Az indítást tegnap úgy próbáltam, hogy egyszerűen a befecskendező csatiját húztam le, hogy ne kapjon anyagot. Másrészről, indult volna minden összeszerelés után, csak annyira gyorsan belefulladt a frissen betolt benzinbe, hogy nem volt ereje rendesen beindulni. 

Ha pont ugyanolyan, akkor szerintem egy kis takarítás után tedd át  az egészet, és ha megjavul, akkor lehet egyenként átpakolászni a dolgokat. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ha pont ugyanolyan, akkor szerintem egy kis takarítás után tedd át  az egészet, és ha megjavul, akkor lehet egyenként átpakolászni a dolgokat. 

Gondoltam arra is, de elvetettem az ötletet, mert rohangálhatok megint injektortalp tömítésért féktisztítóért. De lehet az lesz, hogy nem csak kicsit takarítom le, hanem alaposan, és úgy ahogy van, véglegesre berakom a frisset, nem az alkatrészeket pakolgatva. Így ha a hiba a befecskendezővel volt, még össze is tudom hasonlítani, van-e egyéb más változás a működésében. Egyébként igen, ugyanolyan, csak G Astrába hirdetett volt, ugyanez a motorkód.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tuskes írta:

Gondoltam arra is, de elvetettem az ötletet, mert rohangálhatok megint injektortalp tömítésért féktisztítóért. De lehet az lesz, hogy nem csak kicsit takarítom le, hanem alaposan, és úgy ahogy van, véglegesre berakom a frisset, nem az alkatrészeket pakolgatva. Így ha a hiba a befecskendezővel volt, még össze is tudom hasonlítani, van-e egyéb más változás a működésében. Egyébként igen, ugyanolyan, csak G Astrába hirdetett volt, ugyanez a motorkód.

Igen, az első G-ben volt ilyen motor.

Link to comment
Megosztás:

Most egy kicsit aggódok. Az történt, hogy ma áttettem a befecskendező szelepet próbára. Az autó viszont így sem indult. IGAZ! az akku már nem bírta a sok tekerést, ( előző napok ) így az most töltőn van. Lényeg, hogy azért forgatni tudta, de nem indult. Annyit csináltam még, hogy a frissen vett injektor befecskendezőjéről, lecseréltem az alsó, kisebb szűrőt, mert az el volt repedve. http://kephost.com/images/2017/11/29/435487-20120109-JL5VFk.jpg Átnéztem mindent. A nyomásszabályzó membránja is ép, és korábban írtam, hogy tartja a nyomást. Kiszedtem az alapjáratit, tökéletesen tiszta. Igazából ezzel minden teljesen rendben van. 

Szívesen vennék segítséget, hogy ha esetleg ezzel nem oldódik meg a probléma, merrefelé keressek? Akkor holnapom egy részében tudnám csinálni az autót.

Egyenlőre abban bízok, hogy a gyenge akku miatt nem indul, mert itt minden más hibalehetőséget kizártam. Hibás motorvezérlőnek milyen jelei vannak? 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tuskes írta:

Most egy kicsit aggódok. Az történt, hogy ma áttettem a befecskendező szelepet próbára. Az autó viszont így sem indult. IGAZ! az akku már nem bírta a sok tekerést, ( előző napok ) így az most töltőn van. Lényeg, hogy azért forgatni tudta, de nem indult. Annyit csináltam még, hogy a frissen vett injektor befecskendezőjéről, lecseréltem az alsó, kisebb szűrőt, mert az el volt repedve. http://kephost.com/images/2017/11/29/435487-20120109-JL5VFk.jpg Átnéztem mindent. A nyomásszabályzó membránja is ép, és korábban írtam, hogy tartja a nyomást. Kiszedtem az alapjáratit, tökéletesen tiszta. Igazából ezzel minden teljesen rendben van. 

Szívesen vennék segítséget, hogy ha esetleg ezzel nem oldódik meg a probléma, merrefelé keressek? Akkor holnapom egy részében tudnám csinálni az autót.

Egyenlőre abban bízok, hogy a gyenge akku miatt nem indul, mert itt minden más hibalehetőséget kizártam. Hibás motorvezérlőnek milyen jelei vannak? 

Ha az akkuban van annyi erő hogy lassan is, de meg tudja forgatni párszor a motort akkor ha más hiba nincs be szokott indulni. Igazából a nyomásszabályzónál nem is az a kérdés hogy tartja-e a nyomás, hanem ha hibás akkor lehet hogy túl nagy a nyomás és ezért nyom be sok benzint. Nem gyakori de volt már rá példa. Motorvezérlő, hát ezt passzolom, az sem hibásodik meg gyakran. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Ha az akkuban van annyi erő hogy lassan is, de meg tudja forgatni párszor a motort akkor ha más hiba nincs be szokott indulni. Igazából a nyomásszabályzónál nem is az a kérdés hogy tartja-e a nyomás, hanem ha hibás akkor lehet hogy túl nagy a nyomás és ezért nyom be sok benzint. Nem gyakori de volt már rá példa. Motorvezérlő, hát ezt passzolom, az sem hibásodik meg gyakran. 

Akkor kicseréljem szerinted a nyomásszabályzót is? Annyit csináltam csak vele, hogy a kupakját a rugóval leszedtem, de a membránt már nem szedtem ki. Nem mertem, negyogy elszakadjon. Ugye ha már nem benzines, megkeményedik kissé. Csak ki kell húzni? 

Link to comment
Megosztás:

Just now, tuskes írta:

Akkor kicseréljem szerinted a nyomásszabályzót is? Annyit csináltam csak vele, hogy a kupakját a rugóval leszedtem, de a membránt már nem szedtem ki. Nem mertem, negyogy elszakadjon. Ugye ha már nem benzines, megkeményedik kissé. Csak ki kell húzni? 

Úgy emlékszem igen, csak ki kell húzni, van neki valami gumi pereme az a tömítés. Hát egy próbát megér. Úgy emlékszem nekem könnyen kijött.

2705565-20171129-MLuHdh.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Úgy emlékszem igen, csak ki kell húzni, van neki valami gumi pereme az a tömítés. Hát egy próbát megér. Úgy emlékszem nekem könnyen kijött.

2705565-20171129-MLuHdh.jpg

Hát akkor AGR szelep le, nyomásszabályzó csere. Ha nincs egyéb javaslat bárkitől, akkor holnap dél körül már jelentem, mi sikerült. Addig az akku is feltöltve visszakerül.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, wookie írta:

A döglődő akku ami még éppen megforgatja a motort, az már pont kevés hozzá hogy ellássa a befecskendező meg a gyújtásrendszer igényeit is. 

Holnap kiderül az volt-e a baja. Próbaképp ráindítózok feltöltött akkuval, ha nem lesz jó, akkor nyomásszabályzó csere, plusz ugye gyertya tisztítás, és beömlő tisztítás. Bár utóbbiak már baromira mennek, az elmúlt napok után... :doze: 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, wookie írta:

A döglődő akku ami még éppen megforgatja a motort, az már pont kevés hozzá hogy ellássa a befecskendező meg a gyújtásrendszer igényeit is. 

Hát ha amúgy toppon van a rendszer van is még nyomás vagy éppen a pumpa még fel tudja termelni, és az első pár munkaütemben tud gyújtani akkor még elindul. Legalábbis nekem úgy szokott lenni, még a régi akkuval, hogy ha megforgatta el is indult. A kopott céges Tranzitnál volt olyan hogy ha nem forgatta elég gyorsan nem indult el akkora volt a veszteség, de az ugye diesel volt. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Hát ha amúgy toppon van a rendszer van is még nyomás vagy éppen a pumpa még fel tudja termelni, és az első pár munkaütemben tud gyújtani akkor még elindul. Legalábbis nekem úgy szokott lenni, még a régi akkuval, hogy ha megforgatta el is indult. A kopott céges Tranzitnál volt olyan hogy ha nem forgatta elég gyorsan nem indult el akkora volt a veszteség, de az ugye diesel volt. 

Hát, bízom benne hogy már toppon van a rendszer. Szerencsére szakad az eső, így elég macerás lenne nyomásszabályzót cserélgetni, ha esetleg még az is szükséges. Valaki nagyon nem akarja hogy autóba üljek... :hehe:

Szerk. 1.

Mai esemény-eredmény. Beraktam a feltöltött akkut, és még tegnap este a por-száraz injektort. Indítás, kicsit beröffent, majd le is állt. Egy menedékem maradt még, zotya javallatára nyomásszabályzó csere. Nem volt különösebb gond, 10 perc, plusz a beömlött benzin kiitatása, gyertyák ki, takarít, gyertya nélkül önindító, gyertyák vissza. Elindult. Egy jó 10-15 np.-ig vert a víz, kellett játszanom vele, hogy ne fulladjon le, de végül kidolgozta az összes trutyit. Ma már ótókámmal jártam délután, hibamentesen. Holnap még újra gyertyatakarítás, és ennyi remélhetőleg. Bár azt egyáltalán nem értem, hogy ez az abszolút mechanikus membrán a nyomásszabályzóban, hogy a viharban tud tönkremenni? :confused: Szemmel láthatóan, semmi különbség nem volt a kettő között, és nincs rajta mi tönkremenjen. 

Lényeg hogy rendbejött! Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, ötleteit!!!!

Módosítva : tuskes
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kacs írta:

Hát ez izgalmas story volt és jó, hogy jó a vége! :-)

Nekem inkább kellemetlen, a munkámhoz nagyon kell az autó, így kiesett 3 napom. De jó, tényleg hogy megoldódott.

1 óra, Gergőőő írta:

A rugóerőben sincs különbség ami a membránt nyomja? 

Nem tudom, a membrán kivételével, minden ugyanaz lett visszarakva. Foggggalmam sincs mi változhatott, de változott. :-)

Szerk.: Valószínű, a korábbi vákumcső szakadás, a tankszellőztetőé volt, ami nem oldotta meg a helyzetet. Még a map szenzort cseréltem, de nem az volt a baj. Lényegében mindegy, maradt egy befecskendező szelepem, map szenzorom, alapjárati mocim, stb. gyáriban, ajándékba. Ha árában nézzük, igencsak jól jártam, ha kellemetlenségben, akkor nem annyira. :-)

 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Nyilván, akit érintett a hiba, annak kellemetlenség, de "izgalmas" alatt azt értettem, ahogy ment az ötletelés és a lehetséges hibák kizárása, majd a  végén a hiba megoldása. 

Egyébként nem lehet, hogy a membrán állaga változott meg? Puhább/keményebb lett és azért nem működött megfelelően?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, kacs írta:

Nyilván, akit érintett a hiba, annak kellemetlenség, de "izgalmas" alatt azt értettem, ahogy ment az ötletelés és a lehetséges hibák kizárása, majd a  végén a hiba megoldása. 

Egyébként nem lehet, hogy a membrán állaga változott meg? Puhább/keményebb lett és azért nem működött megfelelően?

Hát, én megmondom őszintén, próbáltam összehasonlítani, de semmi külömbséget nem éreztem, sem puhaságban, sem állásban. Még az sem, hogy mögé szorult volna valami kis szemét, ami esetleg elzáhatta volna a membrán rendes zárását. Mindezt úgy, hogy a nyomást mindvégig, hosszú órák múltán is megtartotta..... Igen értem mire gondolsz. Hál. istennek erről szól a fórum, hogy lehetőség szerint megpróbálunlk segíteni másoknak, különböző ötletekkel, tippekkel. Itt igazán jó emberek gyűltek össze!!!

Ui. Ha valakinek hasonló gondja van, akkor helyszíni cserélgetésre, próbára szívesen segítek Pesten, vagy kicsit délebbre is.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Lehet hogy nem volt semmi baja, csak valami gané benzint tankoltál és egyszerűen felakadt. 

Hát ez a membrán a visszafolyó ágban van odáig átt kell mennie a benzinnek jópár szűrőn, de ettől persze még lehet. Kismocinál jártam úgy hogy rozsdás volt a tank, és hiába építettem be plusz szűrőt, a finom rozsdapor átment rajta a karbiban lerakódott, aztán amikor elérte a fúvókát megállt. Sajna a vázzal egybe van építve a tank így ez a móka nem játszik pedig gondoltam rá:

 

A szomszédok biztos örülnek egy szép csendes nyári estén.:-)

Link to comment
Megosztás:

Kiballagtam az autóhoz gondoltam, kiszívom fecskendővel a kevert ablakmosót a tartályból és csak télit öntök bele amig nem késő. Már késő volt. Az a pompás ötletem támadt hogy hölégfúvóval kimelegítem a belefagyott folyadékot és úgy szívom ki. Ez működött is , de közben a tratály szája eldeformálódott és nem pattant rá a fedele. ja meg a mosómotor sem indult el. Ekkor már kiszereltem az egészet, bevittem a pincébe, kivettem a mosómotort, szétszedtem kitakarítottam, összeraktam. Nézegettem hogy mi a cart tudnák kezdeni a tartállyal, de aztán rájöttem hogy egyrészt nem tudom úgy megcsinálni hogy rendesen zárjon, másrészt van belőle még egy. Összeraktam az egészet, de a folyadékot még most sem nyomja, gyanítom a csövek vagy a spicni is befagyott, de azt nem kezdtem el melegíteni, mert nincs belőlük tartalék. Majd kiolvadnak.

2707307-20171202-zoMsUV.jpg

Link to comment
Megosztás:

20 órája, wookie írta:

Lehet hogy nem volt semmi baja, csak valami gané benzint tankoltál és egyszerűen felakadt. 

Nem. A benzinre is érzékeny vagyok. Az autón nem spórolok, igaz nem feltételenül a leg-drágább cuccokat veszem, de sz óccccsóóót messze elkerülöm. 

Csak a kagylós kút, most volt a " baleset " elött egyetlen alkalommal omv. Persze lehet nem függ össze....... 

18 órája, zotya975 írta:

Hát ez a membrán a visszafolyó ágban van odáig átt kell mennie a benzinnek jópár szűrőn, de ettől persze még lehet. Kismocinál jártam úgy hogy rozsdás volt a tank, és hiába építettem be plusz szűrőt, a finom rozsdapor átment rajta a karbiban lerakódott, aztán amikor elérte a fúvókát megállt. Sajna a vázzal egybe van építve a tank így ez a móka nem játszik pedig gondoltam rá:

Az viszont tény, hogy eléggé kifogyott már a benzinem mire kútig jutottam, de erre volt már példa többször. Ez mondjuk akkor lenne érdekes, ha régebbi tankom lenne, és az aljából szívta volna a szemetet is. Viszont a tankom szinte új. Így ez kizárva.  

Link to comment
Megosztás:

Just now, tuskes írta:

Nem. A benzinre is érzékeny vagyok. Az autón nem spórolok, igaz nem feltételenül a leg-drágább cuccokat veszem, de sz óccccsóóót messze elkerülöm. 

Csak a kagylós kút, most volt a " baleset " elött egyetlen alkalommal omv. Persze lehet nem függ össze....... 

Az viszont tény, hogy eléggé kifogyott már a benzinem mire kútig jutottam, de erre volt már példa többször. Ez mondjuk akkor lenne érdekes, ha régebbi tankom lenne, és az aljából szívta volna a szemetet is. Viszont a tankom szinte új. Így ez kizárva.  

Meg ugye amúgy is mindíg a tank aljából szívja így igazából mindegy mennyi benzin van benne.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tuskes írta:

Igen, csak akkor max koncentráltabb lehet a szemét mennyisége. 

Van ott egy dobozka a pumpa alatt a visszafolyó ág azt tölti, amikor kivettem a pumpát először volt ott némi kosz, de nem sok. Az előszűrő kiszedi a nagyját a kerék előtti meg a többit, normál esetben nem szabadna semminek előrejönnie az injektorhoz. Persze ki tudja milyen az autó előélete például valamikor régen szűrő cserekor mennyire vigyáztak a tisztaságra. Én egy 8-as csavart szoktam beletekerni a benzincsőbe ha valamiért bontani kell, itt fent középen látszik:

2707357-20171202-K58Tkn.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Kiballagtam az autóhoz gondoltam, kiszívom fecskendővel a kevert ablakmosót a tartályból és csak télit öntök bele amig nem késő. Már késő volt. Az a pompás ötletem támadt hogy hölégfúvóval kimelegítem a belefagyott folyadékot és úgy szívom ki. Ez működött is , de közben a tratály szája eldeformálódott és nem pattant rá a fedele. ja meg a mosómotor sem indult el. Ekkor már kiszereltem az egészet, bevittem a pincébe, kivettem a mosómotort, szétszedtem kitakarítottam, összeraktam. Nézegettem hogy mi a cart tudnák kezdeni a tartállyal, de aztán rájöttem hogy egyrészt nem tudom úgy megcsinálni hogy rendesen zárjon, másrészt van belőle még egy. Összeraktam az egészet, de a folyadékot még most sem nyomja, gyanítom a csövek vagy a spicni is befagyott, de azt nem kezdtem el melegíteni, mert nincs belőlük tartalék. Majd kiolvadnak.

 

Ezt úgy szoktuk hogy öntünk bele forró vizet. :D 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.