Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Olvastam itt történeteket hogy a frissen cserélt szíj elszakadt párezer km után. 
Az én automban 7500 km -rel ezelőtt volt cserélve a szíj. Continental szíj van rajta, még a matricája is megvan. 
Lehet olyan h szarul teszik fel, vagy valamiért hamarabb ledarálódik?

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Gabber írta:

Olvastam itt történeteket hogy a frissen cserélt szíj elszakadt párezer km után. 
Az én automban 7500 km -rel ezelőtt volt cserélve a szíj. Continental szíj van rajta, még a matricája is megvan. 
Lehet olyan h szarul teszik fel, vagy valamiért hamarabb ledarálódik?

 

Nekem már volt olyan hogy lecseréltem a szíjat és pár ezer kilométer után megette.

Nagy szerencsém volt hogy nem szakadt el de nem sok hiányzott neki.

Amúgy nálam az adagoló volt a ludas,lógott a tengelye.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

13 órája, sakál írta:

Nekem már volt olyan hogy lecseréltem a szíjat és pár ezer kilométer után megette.

Nagy szerencsém volt hogy nem szakadt el de nem sok hiányzott neki.

Amúgy nálam az adagoló volt a ludas,lógott a tengelye.

 

Az szép... valahol be kéne kukkantanom hogy mi a helyzet a szíjammal. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Gabber írta:

Olvastam itt történeteket hogy a frissen cserélt szíj elszakadt párezer km után. 
Az én automban 7500 km -rel ezelőtt volt cserélve a szíj. Continental szíj van rajta, még a matricája is megvan. 
Lehet olyan h szarul teszik fel, vagy valamiért hamarabb ledarálódik?

 

Én pont igy jártam. Komplett csere után kb 7000km mentem mikor elfogyott a szíj. Az adagoló tengelye lógott, majd szép lassan elfogyott a szíj, kb fél cm széles volt mikor leugrott végleg!

17 órája, sakál írta:

Amúgy ma kiderült hogy az adagolómon meghalt a vákum dob.Ez az ami ha bemelegszik a motor visszább veszi az alapjáratott.

Ki is tudnám cserélni csak az a gond hogy majd 40 ezerért találtam a neten.

Esetleg erre valaki tud olcsóbb megoldást?

Hát nekem itt ajánlotta anno valaki erre a megoldásra a lada vákomdobját, hogy azt is fel lehet "faragni" és csak pár ezer ft!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

30 perce, free0228 írta:

Én pont igy jártam. Komplett csere után kb 7000km mentem mikor elfogyott a szíj. Az adagoló tengelye lógott, majd szép lassan elfogyott a szíj, kb fél cm széles volt mikor leugrott végleg!

Hát nekem itt ajánlotta anno valaki erre a megoldásra a lada vákomdobját, hogy azt is fel lehet "faragni" és csak pár ezer ft!

SAM_8631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1350 forintért vettem egy valóban ladához való vákum dobot és jó lett!

A boltban megnézték mennyi lenne a gyári és 137ezret mondtak rá!!!!Még a boltos sem értette,kérdezte is hogy miből van az aranyból?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Gabber írta:

Csináltam egy videót a reggeli nyiszegésről. 

A hang egyértelműen a vezérműszíj-házból jön.
 


 

Le kell venni a felső burkolatot meg kell nézni a szíjat. Van olyan hogy pölö lóg az adagoló, és kifelé tereli a szíjat, az hozzáér a burkolathoz és szépen reszeli.

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na inkább a főtengely ékszíjtárcsára gyanakszom a hang miatt. Ha az adagoló tengelye lóg, akkor elvileg folynia kéne a gázolajnak is belőle nem? De ez az első dízelem, annyira nem értek hozzá.

A főtengely tárcsája valamiért össze vissza kacsázik, csináltam róla videót is. A csavarok jól meg vannak húzva. Ezt hogy lehet helyrehozni?
 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, Gabber írta:

Na inkább a főtengely ékszíjtárcsára gyanakszom a hang miatt. Ha az adagoló tengelye lóg, akkor elvileg folynia kéne a gázolajnak is belőle nem? De ez az első dízelem, annyira nem értek hozzá.

A főtengely tárcsája valamiért össze vissza kacsázik, csináltam róla videót is. A csavarok jól meg vannak húzva. Ezt hogy lehet helyrehozni?
 

 

Annyira én sem értek a dieselhez a cégesen volt lógó adagoló, de nem folyt belőle a gázolaj. A tengelynél a tárcsa elég vékony talán 2 miliméter és van kiképzés a főtengely szijkeréken ahová pontosan passzolnia kell. Ha meghúzás közben innen elmozdul ( vagy később)és úgy van rátépve a csavar tud kacsázni. 2186095-20160402-7ihPMQ.jpg

2186100-20160402-xVzGx5.jpg

Ez itt konkrétan benzines de a felfogatás tudtommal ugyanaz.

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

35 perce, Gabber írta:

Na inkább a főtengely ékszíjtárcsára gyanakszom a hang miatt. Ha az adagoló tengelye lóg, akkor elvileg folynia kéne a gázolajnak is belőle nem? De ez az első dízelem, annyira nem értek hozzá.

A főtengely tárcsája valamiért össze vissza kacsázik, csináltam róla videót is. A csavarok jól meg vannak húzva. Ezt hogy lehet helyrehozni?
 

 

Szia,

nem kéne azon a szíjon feszíteni? Szerintem nagyon laza.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gabber írta:

Na inkább a főtengely ékszíjtárcsára gyanakszom a hang miatt. Ha az adagoló tengelye lóg, akkor elvileg folynia kéne a gázolajnak is belőle nem? De ez az első dízelem, annyira nem értek hozzá.

A főtengely tárcsája valamiért össze vissza kacsázik, csináltam róla videót is. A csavarok jól meg vannak húzva. Ezt hogy lehet helyrehozni?
 

 

Nekem sem folyt a gázolaj  a tengely lógásából adódóan,  csak levezette a szíjat! De a videón nézve, elég laza az ékszíjad, ez is produkálhatja a hangot!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 03. at 16:55, Gabber írta:

Annyira kacsázik a főtengely ékszíjtárcsa hogy ha jobban meghúzzuk, hamarabb lezabálja az ékszíjat. Min. 1,5 cm -es kilengésű "nyolcas" van benne. Szétszedjük megnézzük mi a fenétől kacsázik... 

 

Amúgy elég jó hangja van a gépnek, nem csattog, de nagyon is simának tűnik, olyan porlasztó hibára utaló ez a nagyon sima járás vagy előtöltés. Csak egy észrevétel részemről.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jaja, hát valami van mert nagyon füstöl. De csak szép sorjában oldom meg a gondokat; az első az ékszíjtárcsa lesz, de valami horror összeget mondtak rá. 
Nem tudtok egy jó webshopot ahol olcsóbb?

A másik meg a vezérlés lesz amit meg kell néznem, és a kerékcsapágy(csere).

Utána jöhet az adagoló/porlasztó, mert jól indul, jól fogyaszt, jól megy, de füstöl.

Köszi!  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Gabber írta:

Jaja, hát valami van mert nagyon füstöl. De csak szép sorjában oldom meg a gondokat; az első az ékszíjtárcsa lesz, de valami horror összeget mondtak rá. 
Nem tudtok egy jó webshopot ahol olcsóbb?

A másik meg a vezérlés lesz amit meg kell néznem, és a kerékcsapágy(csere).

Utána jöhet az adagoló/porlasztó, mert jól indul, jól fogyaszt, jól megy, de füstöl.

Köszi!  

Hát vegyél bontottat, ezek nem nagyon tudnak elromlani, mert ugye csak egy tárcsa. De előtte én azért lelazítanám a csavart és megnézném miért üt, lehet csak rosszul rakták fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 01. at 21:37, sakál írta:

Nekem már volt olyan hogy lecseréltem a szíjat és pár ezer kilométer után megette.

Nagy szerencsém volt hogy nem szakadt el de nem sok hiányzott neki.

Amúgy nálam az adagoló volt a ludas,lógott a tengelye.

Megnéztük a vezérműszíjat, tökéletes állapotban van. Ha lóg az adagoló tengelye, gondolom látszódna valami a szíjon, nem tudja csak úgy leugrasztani/leterelni, nem?
Sanszos hogy a generátorszíj nyiszog, nem a vezérlés:)

Más: csöpög az olaj egy kicsit a motorból. De nem felül, hanem valahol alul.Olajkartel tömítés szokott ereszteni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Gabber írta:

Megnéztük a vezérműszíjat, tökéletes állapotban van. Ha lóg az adagoló tengelye, gondolom látszódna valami a szíjon, nem tudja csak úgy leugrasztani/leterelni, nem?
Sanszos hogy a generátorszíj nyiszog, nem a vezérlés:)

Más: csöpög az olaj egy kicsit a motorból. De nem felül, hanem valahol alul.Olajkartel tömítés szokott ereszteni?

Ha lóg az adagoló akkor kifelé tereli a szíjat a burkolat meg koptatja ennek látszania kéne a szíj külső oldalán. Igen a karter tömítés szokott ereszteni, csak ha már nagyon olajos lent a motor akkor nehéz behatárolni pontosan honnan jön az olaj. Jöhet a karter tömítéstől, vagy a főtengely valamelyik végétől a szimeringtől.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 08. at 13:40, zotya975 írta:

Ha lóg az adagoló akkor kifelé tereli a szíjat a burkolat meg koptatja ennek látszania kéne a szíj külső oldalán. Igen a karter tömítés szokott ereszteni, csak ha már nagyon olajos lent a motor akkor nehéz behatárolni pontosan honnan jön az olaj. Jöhet a karter tömítéstől, vagy a főtengely valamelyik végétől a szimeringtől.

Én elvinném egy motormosásra és akkor jobban látod mi a helyzet. szerelőm mondogatta a múltkor hogy félő hogy a hengerfej tömítésem égett át, holott csak a szelepfedél tömítésem és egy porlasztó ház volt tömítetlen, utóbbit majd a másik hárommal együtt cserélem ha már nem jó. Szíjak szűrő, minden karbantartási javítás után a motor tökéletes, könnyen indul.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megvolt a vásárlás utáni első olajcsere. Nagyon kellett már..  az olajleeresztő csavar alig volt betekerve, kiderült azért mert a karterbe valaki beleerőszakolta és túl lett tépve a menet. Így egy kis hőálló paszta és egész jól meg tudtuk húzni. De nem ez  lesz a végleges megoldás. 
MOL MSE 15w40 es ment bele, egyből szebb lett a hangja. Viszont a gyári 5,3 liter helyett 5.0 literrel már majdnem a maximumon van. 

Még észrevettem egy két apróságot a motornál.. az egyik hogy az EGR szelep ki lett iktatva, valamint hogy a generátoron hátul van egy takarólemez ami úgy csörömpöl mintha legalább  8 db kiszáradt nimfomániás konzervesdoboz gruppenszexelne egy rozsdás lavorban. Arra gondoltam hogy fogom ezt a lemezt, leveszem a generátorról és kidobom a *** ba. Van neki valami funkciója is a zörgésen kívül?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Gabber írta:

Megvolt a vásárlás utáni első olajcsere. Nagyon kellett már..  az olajleeresztő csavar alig volt betekerve, kiderült azért mert a karterbe valaki beleerőszakolta és túl lett tépve a menet. Így egy kis hőálló paszta és egész jól meg tudtuk húzni. De nem ez  lesz a végleges megoldás. 
MOL MSE 15w40 es ment bele, egyből szebb lett a hangja. Viszont a gyári 5,3 liter helyett 5.0 literrel már majdnem a maximumon van. 

Még észrevettem egy két apróságot a motornál.. az egyik hogy az EGR szelep ki lett iktatva, valamint hogy a generátoron hátul van egy takarólemez ami úgy csörömpöl mintha legalább  8 db kiszáradt nimfomániás konzervesdoboz gruppenszexelne egy rozsdás lavorban. Arra gondoltam hogy fogom ezt a lemezt, leveszem a generátorról és kidobom a *** ba. Van neki valami funkciója is a zörgésen kívül?

Szerintem csak a felcsapódó víz ellen véd valamennyire. Vagy esetleg azért hogy a motortérben matatáskor ne lehessen olyan könnyen letestelni a tápot, ugye ott ha jól tudom védelem nélküli. Nálam is a dieselen volt a benzinesen nem. De a diesel generátorról is levettem, itt hentereg valahol a pincében.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Gabber írta:

Levettem. De azt néztem a kipuffcsonk ott jön ki a motorból, nem lehet h az valami hővédő lemez? Bár ha a Tiéden sincs, akkor biztos nem gond.

Megszünt a csörömpölés hál istennek.

Nem hiszem hogy hővédő főleg benzinesnél a túlsó felén van a leömlő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.