Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

második napja autó nélkül vagyok :lol:

karoszériás most szenved az autómmal,eladás előtt pár dolgot lefestünk,kihegesztünk,helyreteszünk.egész pofásan rendbelesz hozva.kiváncsi leszek mennyire nehéz eladni eg ilyen autót manapság,de biztos,hogy nagyon..... :lol:

tegnap megnéztem egy 1,5td isuzus 93-as B corsa-t,átis nézettük szerelővel.túlhúztáka szelepfedelet rajta eccer,és megpattant a sarka.nemtudom ki mennyire tippelne,de 60ezer forintba kerül.....egy vacak szelepfedél....utángyárott nincs persze :( ,bontottba pedig nemtudom mennyire lehetne ilyet találni...szokásos B corsa betegsége pedig ennek is megvan,nyúlványok megrohadva....ezzel még nemis lenne gond.de vicc,hogy egy szelepfedél miatt nemvehetek meg egy autót :D :D

meg persze jobblenne kicsit fiatalabb,de a 640ezres ára egy egész új sony cd-lejáccóval nagyon csábító.friss műszaki van rajta,szerelőm szerint még látta is a vizsgabiztost,mert rendben van műszakilag ;)

nemtudom milesz...

Link to comment
Megosztás:

93-as ótó...

630 ezer fórint???

akko inkább hozattad volna rendbe az corsa a-t...sokkal szebb szerintem mint a b corsa isuzu motoros szerintem nem annyira jó ...hát kevés pénz..nem tul jó autót kapsz érte...

az én autóm ha jól kalkulálok összesen 6 kilóba lesz...kerekekkel..festéssel..lakatosmunkával...szal mindennel..és legalább látom hogy mi volt a hibája....

remélem mostmár minden rendben lesz vele....

Link to comment
Megosztás:

nekem mindig is jobban teccett a B corsa,már ha ilyet szabad mondani egy A corsa fórumban ;)

egyértelmű is,hogy a kasznija jobb,mint A-nak.enyémen nincs mit mentegetni,mert már olyan...ha lett volna értelme,akkor mentettem volna.mikor a sportfutóművem beakartuk rakni,felemeltük,és észrevettük,hogy a jobb hátsó felfüggesztés megfáradt....ez pár nappal később beis szakadt...egy ilyen autón én már nemlátom értelmét a mentegetésnek,meglehet csinálni,megis csináltatom a külső dolgokat,és ha az alját is akaraj avlaki,akkor az a következő tulaj lesz.én a felfüggesztést csináltattam meg rajta.

pár évet biztos elmegy,de nekem az autó a hobbim is,mint itt sokaknak,és a tudattal nemtok eggyüttlenni,hogy haldoklik :?

valaki megveszi,akkor tudok venni egy fiatalabb td corsa-t.ahogy néztem,97környékit.

Link to comment
Megosztás:

kipattant ma az isteni szikra az agyamból..

ki kellene cserélni az összes vizcsövet a ótóba...igen ám de nem szeretnék fekete csöveket ..

hanem piros szinü gumicsőre gondoltam...esetleg tud segiteni valaki??

honnan tudnék szeválni különféle átmérőjüt???

Sok tuningkatalógusban (sajna általában külföldön) lehet látni speckó festéket ami direkt gumicsőre (közelebbről: vízcsőre) van kifejlesztve, nem árt neki a hőmérséklet sem. Sztem inkább ilyesmivel kéne próbálkoznod, nem hinném hogy találsz az autódnak megfelelő formájú és színű vízcsöveket. Merugye az nem jó egyszerű csőből, mert némelyiknek változik az átmérője, speckó formája van, vagy elágazások vannak benne. Ezt nem hinném hogy érdemes lenne összebarkácsolni.

Link to comment
Megosztás:

kipattant ma az isteni szikra az agyamból..

ki kellene cserélni az összes vizcsövet a ótóba...igen ám de nem szeretnék fekete csöveket ..

hanem piros szinü gumicsőre gondoltam...esetleg tud segiteni valaki??

honnan tudnék szeválni különféle átmérőjüt???

Egy SAMCO nevű cég gyárt szilikon meg gumicsöveket sárga, kék, piros meg mittoménmilyen szinekben. Elérhetőséget nem tudok rájuk, de nem olcsóak az bizti.

Link to comment
Megosztás:

kipattant ma az isteni szikra az agyamból..

ki kellene cserélni az összes vizcsövet a ótóba...igen ám de nem szeretnék fekete csöveket ..

hanem piros szinü gumicsőre gondoltam...esetleg tud segiteni valaki??

honnan tudnék szeválni különféle átmérőjüt???

Amerikai autósok szoktak fémhálót ráhúzni a vízcsövekre. Abból több színben találhatsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.