Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Típushiba, hogy melegen néha a motor nem pöccre indul el újra. 1-2-t köhög mire beröffen. A XEP motorkódnál biztosan ez van. Az elején meglepődtem rajta, de a NET-en és itt is többen írták, hogy emiatt ne aggódjak. Lehet, hogy nálad is ez van. Az is megerősített, hogy a párommal egyforma autónk van és nála is ugyanez van.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, bluemirage írta:

Típushiba, hogy melegen néha a motor nem pöccre indul el újra. 1-2-t köhög mire beröffen. A XEP motorkódnál biztosan ez van. Az elején meglepődtem rajta, de a NET-en és itt is többen írták, hogy emiatt ne aggódjak. Lehet, hogy nálad is ez van. Az is megerősített, hogy a párommal egyforma autónk van és nála is ugyanez van.

Áá köszi, mondjuk ez Z16SE.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!Volna egy kérésem mindenki felé!!Van egy 2001 Zafira 74Kw 101Ps benzin-gáz (LPG)Z16XE motorral!Úgy kezdödött hogy az Ac pumpa elromlott kicseréltük és utánna minden jel adót is de reggel tekerni kel és csak a 4-5 kulcs után hajlandó elindulni,viszont utánna ha áll is akár3-4 órát pöcre indul !ha már 5-6 órát áll akkor tekerni kell mind reggel!És nem tudjuk hogy mi a baj!A üzemanyag ellátással lehet valami de például az injektor közös nyomocsönél a szelepnél ha be nyomóm ott a benzin,de már mertük is a csatlakozonnál ott is jó 3,8 bár voltLassan belebolondulok és nem tudjuk hol keressük a hibát!!Talán valaki tud segiteni akar itt akar a magán e-mail cimemen :karolypop@gmail.com!!Köszi elöre is !!

Link to comment
Megosztás:

22 órája, karolypop írta:

Sziasztok!!Volna egy kérésem mindenki felé!!Van egy 2001 Zafira 74Kw 101Ps benzin-gáz (LPG)Z16XE motorral!Úgy kezdödött hogy az Ac pumpa elromlott kicseréltük és utánna minden jel adót is de reggel tekerni kel és csak a 4-5 kulcs után hajlandó elindulni,viszont utánna ha áll is akár3-4 órát pöcre indul !ha már 5-6 órát áll akkor tekerni kell mind reggel!És nem tudjuk hogy mi a baj!A üzemanyag ellátással lehet valami de például az injektor közös nyomocsönél a szelepnél ha be nyomóm ott a benzin,de már mertük is a csatlakozonnál ott is jó 3,8 bár voltLassan belebolondulok és nem tudjuk hol keressük a hibát!!Talán valaki tud segiteni akar itt akar a magán e-mail cimemen :karolypop@gmail.com!!Köszi elöre is !!

Ha pumpa csere után jött elő, azt mondanám az új  nem tartja meg a nyomást , mértétek indítás előtt is a nyomást vagy csak utána? Akkor kellene amikor sokat áll, és még tekertetés előtt mérni egyet.

Link to comment
Megosztás:

A közös nyomó csö ellöt 3,8 bár értéket mertem.De érdekességként ha hideg inditóval befujok akkor pöcre indul!A nyomás merve a pumpa csere után!Lehet hogy nagyon lassan engedi vissza a pumpa ?reggelre nincs nyomás de ha a gyujtást rá adom akkor rögtön van,és megis tekerni kell!Nem tudom lehet hogy hengerfejes?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, karolypop írta:

A közös nyomó csö ellöt 3,8 bár értéket mertem.De érdekességként ha hideg inditóval befujok akkor pöcre indul!A nyomás merve a pumpa csere után!Lehet hogy nagyon lassan engedi vissza a pumpa ?reggelre nincs nyomás de ha a gyujtást rá adom akkor rögtön van,és megis tekerni kell!Nem tudom lehet hogy hengerfejes?

 

Szerintem gyújtás oldalon kellene körülnézni. Gyertyákat ellenőriztétek már?

Látom írtad, hogy jeladók is lettek cserélve, megkérdezhetem miért kellett cserélni azokat?

Üzemanyagszivattyút mi is cseréltünk, de az amikor már csak 1-1,5 bar nyomást tudott előállítani, az autó akkor is szinte egyből elindult, csak ugye a nagyon kis mennyiségű üzemanyag miatt lefulladt.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, karolypop írta:

A közös nyomó csö ellöt 3,8 bár értéket mertem.De érdekességként ha hideg inditóval befujok akkor pöcre indul!A nyomás merve a pumpa csere után!Lehet hogy nagyon lassan engedi vissza a pumpa ?reggelre nincs nyomás de ha a gyujtást rá adom akkor rögtön van,és megis tekerni kell!Nem tudom lehet hogy hengerfejes?

 

Most vettem észre, hogy írtad a hidegindítós rásegítést, hogy az segít. Ebben az esetben azt mondanám, hogy nem dúsítja eléggé a keveréket hidegen.

Valamelyik jeladó vagy alapjárati motor lesz a hibás. Hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, karolypop írta:

A közös nyomó csö ellöt 3,8 bár értéket mertem.De érdekességként ha hideg inditóval befujok akkor pöcre indul!A nyomás merve a pumpa csere után!Lehet hogy nagyon lassan engedi vissza a pumpa ?reggelre nincs nyomás de ha a gyujtást rá adom akkor rögtön van,és megis tekerni kell!Nem tudom lehet hogy hengerfejes?

 

Az üzemanyagszivattyúnál van egy benzinálló üzemanyagcső. Ez szokott elöregedni és produkál előbb ilyen hibajelenséget, utóbb pedig már be sem indul az autó. Nem tudom, hogy szivattyú cserekor csak a szivattyút cserélték vagy cserélve lett e az egész ház is. Fontos. hogy a cső kívül-belül benzinálló legyen, mert folyamatosan benne áll az üzemanyagban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Az a problémám, hogy néha az 1,4 Ecotec motorral szerelt autóm nem megy eléggé. Úgy vettem észre, ez inkább üzem melegen jelentkezik. Szelepkopogás szerű hangja is van, amire azt mondta a szerelő, hogy szerinte ez nem szelep, hanem sokkal inkább injektor, ami persze rögtön megmagyarázná, hogy esetenként nem húz rendesen, kissé "rángatva" gyorsul alacsony fokozaton (ez magasabb fokozaton kevésbé tűnik fel).

Ez könnyen lehet valóban injektor hiba?

Előfordulhat, hogy mikor erőlködik az autó és nehezen gyorsít a rossz injektor miatt, akkor kissé jobban melegszik a motor ettől? A hűtőrendszer elvileg hibátlan...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hol lehet felújíttatni a szívósort? Sajnos beleköltözött egy csörgőkígyó. Olyan hangja van, mintha túl nagy lenne a szelephézag, de nem az a baja. A hang a szívósor felől jön, nem a szelepfedéltől. Valószínűleg a twinport szelepnél van a gond. Olaj van benne elég. Z16XEP

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Bmájki írta:

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hol lehet felújíttatni a szívósort? Sajnos beleköltözött egy csörgőkígyó. Olyan hangja van, mintha túl nagy lenne a szelephézag, de nem az a baja. A hang a szívósor felől jön, nem a szelepfedéltől. Valószínűleg a twinport szelepnél van a gond. Olaj van benne elég. Z16XEP

Kedves Bmájki!

http://www.szivosor.hu/kapcsolat/

Személyes tapasztalatom nem volt Tábori Zoltánnal, de telefonban korrekt hozzáállású embernek tűnt. Kb. 1,5 éve beszéltem vele telefonon, akkor előre megbeszélve akár szombaton is vállalta volna a felújított szívósor beszerelését.

Végül azért nem cseréltem le a szívósoromat, mert teljesítményben és fogyasztásban nem volt és most sincs változás, illetve csak néha "zörög".

Szerintem először bizonyosodj meg arról, hogy a szívósorral van baj.

Üdvözlettel,
Drazsé

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎10‎.‎13‎. at 21:59, Drazsé írta:

Kedves Bmájki!

http://www.szivosor.hu/kapcsolat/

Személyes tapasztalatom nem volt Tábori Zoltánnal, de telefonban korrekt hozzáállású embernek tűnt. Kb. 1,5 éve beszéltem vele telefonon, akkor előre megbeszélve akár szombaton is vállalta volna a felújított szívósor beszerelését.

Végül azért nem cseréltem le a szívósoromat, mert teljesítményben és fogyasztásban nem volt és most sincs változás, illetve csak néha "zörög".

Szerintem először bizonyosodj meg arról, hogy a szívósorral van baj.

Üdvözlettel,
Drazsé

Köszi Drazsé!

Sajna nekem kb. 3 hét alatt eljutott odáig, hogy az első km alatt csend van, de utána folyamatosan csörög, a rádiót sem hallom tőle. A fogyasztás is megugrott és nem csak a hideg miatt. Ráadásul alacsonyabb fordulatról gyorsítva (kb.2.000/perc) nem akar menni. Pl: másodikban 20km/h-nál. A csörgés határozottan onnan jön.

Üdv: Miki

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Bmájki írta:

Sziasztok!

Ha leveszem az olajbeöntő sapkát járó motorral, akkor megemelkedik az alapjárat. Ennek így kell működni vagy valami gond lehet?

Köszi

A kartergázt megetetik a motorral, a pillangószelep alá van bekötve az egyik cső. Zárt pillangószelepnél alapjáraton az alapjárati léptető motor ad megkerülő levegőt, illetve a vékony csövön kap némi kartergázt.  Nem sokat ha nem kopott a motor, ha leveszed a kupakot levegőt adsz a motornak, plusz ha ezen a motoron van MAP szenzor akkor nyomásváltozás is lehet a pillangószelepnél, ami szintén beleszól az alapjáratba. Szerintem normális. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

A kartergázt megetetik a motorral, a pillangószelep alá van bekötve az egyik cső. Zárt pillangószelepnél alapjáraton az alapjárati léptető motor ad megkerülő levegőt, illetve a vékony csövön kap némi kartergázt.  Nem sokat ha nem kopott a motor, ha leveszed a kupakot levegőt adsz a motornak, plusz ha ezen a motoron van MAP szenzor akkor nyomásváltozás is lehet a pillangószelepnél, ami szintén beleszól az alapjáratba. Szerintem normális. 

Köszi. A motor Z16XEP. Én csak egy kartergáz csövet találok. :blink:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia! Ha visszatekered, kb egy perc múlva, nem akar fulladni?

 

 

Szia! Nem vettem észre, hogy fulladna

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.