Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

hali

Újként kérdeznék pár dolgot :)

tudom, hogy sokmindenre már lehet hogy válaszolt vki de 78 oldalnyi cucc van már fent is ami baromi sok, s remélem, hogy a rendszeres fórumozok közül vki tud értelmes választ adni.

1.6 16V X16XEL astra g-be milyen márkájú motorolaj lenne a legjobb? nem eszi nagyon az olajat, most 13eKm lett belerakva, és ez alatt kb 3-4decit ha utána kellett önteni, s van benne 196eKm, most olajcserére vinném s érdekelne hogy hasonló motornál másnak mi vált be?

Egérszelep folyamatos kérdés, mivel elromlott le kellett vakolni, de ugye ezen motor sajátos cucca h nem lehet a progibol kiiratni, ezért hiába van levakolva időnként kidobja a motort hibára, olyanokat fél füllel hallottam hogy itt meg ott ki tudnák szedni a programból teljesen, de konkrétan, hogy hol senki sem tudott segíteni hogy pl. menj el abba a városba ott meg keresd meg őt majd ő segít, ilyesmiben tudna-e vki segíteni?

Uccsó kérdés, tudom, hogy kezdek sok lenni :) mint iram nincs baj a motorral úgy ámblokk, de érezhető hogy nyomatékból lehetne több is mit kéne átnézetni benne, s cserélni ami miatt esetleg kevesebb lehet már az ereje? mondom, baj nincs vele legalábbis olyan baj amiről már tudnék...

(Első autóként egyértelmű hogy nem vok vmi tapasztalt ezekben, csak szeretném ha még bírná egy pár évig)

Robbb

Link to comment
Megosztás:

10w40 tökéletes ebbe a motorba. idáig is ez volt benne?

De jó lehet az 5w30 is... igazából mindkettő jóóóóóó

A www.autochip.eu weboldalon iktatták ki az én AGR szelepemet , ő biztosan meg fogja tudni csinálni.

Ő tud erőt is varázsolni ebbe a motorba :)

10W40-en volt benne, csak mondom márkát tekintve mi lehet a jobb, néztem a weboldalt de nálam csak külföldi nyelven jön be. nekik van magyarországi telephelye is? vagy külföldre ki kell menni?

vagy nem erre gondoltál? http://www.autochip.hu/

Link to comment
Megosztás:

10W40-en volt benne, csak mondom márkát tekintve mi lehet a jobb, néztem a weboldalt de nálam csak külföldi nyelven jön be. nekik van magyarországi telephelye is? vagy külföldre ki kell menni?

vagy nem erre gondoltál? http://www.autochip.hu/

hoppppp, de

Minya Mihály: 06703338844

keresd nyugodtan, nagyon rendes srác, asszem 30E Ft az

AGR programozéás

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Segítséget szeretnék kérni. Aki már találkozott ilyen problémával, az kérem írjon.

Probléma: 1.6 XEL típusú motor a harmadik termosztátcsere után sem képes a vizet üzemi hőfokra melegíteni. Alapjáraton állóhelyzetben eléri a 90 °C-ot, de ahogy elindulok, a menetszél visszahűti akár 40 °C-ra is, félig letakart hűtővel. Autópályán folyamatos 130 km/h-nál 4 utassal sem melegszik 40-50 °C közé.

Mi lehet a gond?

A válaszokat előre is köszönöm.

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Annyira fontos neked leprogramozni?

Bár nem vagyunk egyformák,de engem nem zavart ha néha bevillant!

Nem tudom, én sem adnék érte 30e-t, a töredékéből meg lehet szépen oldani.

Különben érdekes, hogy néhányan említik, hogy bevillan időnként, ha le van zárva, nekem sohasem villant be emiatt. Ha jól működik, nem szabad bevillanni. Persze, ha szorult egy kicsit és úgy lett lezárva, akkor lehet sárgalámpa.

Link to comment
Megosztás:

hali

Újként kérdeznék pár dolgot :)

tudom, hogy sokmindenre már lehet hogy válaszolt vki de 78 oldalnyi cucc van már fent is ami baromi sok, s remélem, hogy a rendszeres fórumozok közül vki tud értelmes választ adni.

1.6 16V X16XEL astra g-be milyen márkájú motorolaj lenne a legjobb? nem eszi nagyon az olajat, most 13eKm lett belerakva, és ez alatt kb 3-4decit ha utána kellett önteni, s van benne 196eKm, most olajcserére vinném s érdekelne hogy hasonló motornál másnak mi vált be?

Egérszelep folyamatos kérdés, mivel elromlott le kellett vakolni, de ugye ezen motor sajátos cucca h nem lehet a progibol kiiratni, ezért hiába van levakolva időnként kidobja a motort hibára, olyanokat fél füllel hallottam hogy itt meg ott ki tudnák szedni a programból teljesen, de konkrétan, hogy hol senki sem tudott segíteni hogy pl. menj el abba a városba ott meg keresd meg őt majd ő segít, ilyesmiben tudna-e vki segíteni?

Robbb

Hívd fel Wesszt! Jobb árat fog mondani a leprogramozásra, és a többi problémára is tudhat megoldást!

http://wesziautoszerviz.5mp.eu/web.php?a=wesziautoszerviz

Link to comment
Megosztás:

Igen engem zavar, mert ugye mint irtam rossz, volt tisztitva de már gyenge a szelep része, és ugye mivel feldobja a motort, így ha meg vmi baja lesz tényleg a motornak akkor meg majd nem fogom tudni eldönteni, mert most oké, hogy amiatt dobja ki de..értitek? ettől parázom csak..

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, én sem adnék érte 30e-t, a töredékéből meg lehet szépen oldani.

Különben érdekes, hogy néhányan említik, hogy bevillan időnként, ha le van zárva, nekem sohasem villant be emiatt. Ha jól működik, nem szabad bevillanni. Persze, ha szorult egy kicsit és úgy lett lezárva, akkor lehet sárgalámpa.

Én is kitisztítottam, lefalaztam, egyszer sem MIL-ezett, pedig már lassan egy éve így használom.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Segítséget szeretnék kérni. Aki már találkozott ilyen problémával, az kérem írjon.

Probléma: 1.6 XEL típusú motor a harmadik termosztátcsere után sem képes a vizet üzemi hőfokra melegíteni. Alapjáraton állóhelyzetben eléri a 90 °C-ot, de ahogy elindulok, a menetszél visszahűti akár 40 °C-ra is, félig letakart hűtővel. Autópályán folyamatos 130 km/h-nál 4 utassal sem melegszik 40-50 °C közé.

Mi lehet a gond?

A válaszokat előre is köszönöm.

Zsolti

Pedig ez termosztátgyanús akkor is. :(

Link to comment
Megosztás:

Csak azért gondoltam mert nekem a Z14XE-t leprogramozta, így nekem nincs semmi lekötésem, meg levakolásom. Gondoltam ha enyémen tudott szoftvert cserélni akkor másikon is lehet....

azt azért tudta megcsinálni,mert volt rá gyári AGR leprogramozó program. a Z16XE re is volt 2003 utáni autókhoz. 2004 től AGR se volt.

De az X es motorokra nincs gyári program, azt csak olyan tudja megcsinálni, aki tud gyári programot módositani.... azt nekem a Csippptuningos csinálta, ugy hogy fogta ésátirta a programot AGR nélkülire, de manuálisan, azaz Ő módositotta kézzel....

Link to comment
Megosztás:

azt azért tudta megcsinálni,mert volt rá gyári AGR leprogramozó program. a Z16XE re is volt 2003 utáni autókhoz. 2004 től AGR se volt.

De az X es motorokra nincs gyári program, azt csak olyan tudja megcsinálni, aki tud gyári programot módositani.... azt nekem a Csippptuningos csinálta, ugy hogy fogta ésátirta a programot AGR nélkülire, de manuálisan, azaz Ő módositotta kézzel....

Ehhez már tényleg abszolút nem értek. Annyi biztos, hogy nekem azt mondta tech2-vel letörli a gyári szoftvert, és rátölt egy arab szoftvert, mert azokban az országokban nincs agr....

És ezt valóban láttam is ahogy a tech2 törölt, majd feltölt. Pörögtek a százalékok. Aztán hogy valójában mi történt....

Link to comment
Megosztás:

Ehhez már tényleg abszolút nem értek. Annyi biztos, hogy nekem azt mondta tech2-vel letörli a gyári szoftvert, és rátölt egy arab szoftvert, mert azokban az országokban nincs agr....

És ezt valóban láttam is ahogy a tech2 törölt, majd feltölt. Pörögtek a százalékok. Aztán hogy valójában mi történt....

ennyi :)

gyári szftver ment a tiedre :)

arab??? török nem?

Link to comment
Megosztás:

Én is arra gondolnék... milyen márkájú a termosztát? Én már sokfélét próbáltam, de a Wahler-en kívül mindben csalódnom kellett hosszabb távon...

Az első termosztát Opel Müller által ajánlott 5000 Ft-os német utángyártott volt, amit vissza is vettek, utána következett a Wahler 19.000-ért, és most a gyári Opel 23.000-ért van benne. Mindhárom termosztátnál ugyanaz a jelenség...

Link to comment
Megosztás:

Az első termosztát Opel Müller által ajánlott 5000 Ft-os német utángyártott volt, amit vissza is vettek, utána következett a Wahler 19.000-ért, és most a gyári Opel 23.000-ért van benne. Mindhárom termosztátnál ugyanaz a jelenség...

Idézet egy másik fórumról, ott ez volt a megoldás ugyanerre a problémára:

"Ma volt egy kis időm és nekiláttam a termosztát cserének. Az autóból a termosztátot 2db csavar oldásával, 2 vízcső leszerelésével, és 1elektromos csatlakozó oldásával lehet kiszerelni. Kiszerelése után kifolyt a fagyálló, amiből 2Literrel érdemes készülni.

Szükséges szerszámok: 10-es kis racsnis dugó kulcs, kombinált fogó, vízpumpa fogó, nagy csavarhúzó, csiszoló papír.

Miután kivettem a termosztátot, a házról letakarítottam a rárakodott fagyállóval keveredett vízkövet, a gumitömítést óvatosan megpucoltam, vigyázni kell rá mert ha elszakad nem lehet külön megvenni, akkor komplett termosztátot kell venni.

A termosztátnak van két oldalt egy-egy lemez fülecskéje ami a házba rögzíti.

Ezt a két fület kell lenyomni és óvatosan elfordítani, erre megfelelő egy nagy csavarhúzó felváltva lenyomjuk a széleket a rugó ellenében és forgatjuk közben.

A fülek ha kiakadnak akkor a rugó kinyomja a termosztátot a házból.

A termosztát tömítőlapja nekem be volt szorulva a házba ezért kicsit meg kellet húznom, hogy kijöjjön.

A termosztátházat és a termosztát tömítőlapját megnézve lehet látni pici kosz lerakodást, vagy apró rozsda foltokat, valószínűleg ezen a részen nem zárhatott be a termosztát ami a hibás működést eredményezte, picit megcsiszoltam finom csiszoló papírral a házat /P600-assal /.

A vásárolt termosztátházat és a benne levő termosztátot ugyan így szétszedtem.

Ugyan ezzel a csavarhúzós módszerrel visszanyomtam az új termosztát füleit és elfordítottam a régi házban

Majd visszaszereltem a termosztátházat a motorra, feltöltöttem a kiegyenlítő tartályt 2L fagyállóval és beindítottam a motort, kb. 2-3 perc járatás után elkezdett a vízhőfok melegedni. A termosztátházról kijövő vízcső már nem melegedett a motorral együtt hideg volt benne a víz, mivel az új termosztát nem engedett át meleg vizet rajta. Mikor a vízhőfok mutató elérte a 90 fokot a termosztát kinyitott és a vízhűtő és a vízcső elkezdet melegedni.

A vízhőfok mutatóm rég nem látott magasságokba kúszott.

A szükséges termosztát cikkszáma : 13 38 049-erről be lehet azonosítani, sőt ebből a nagyobb alkatrész forgalmazó cégek / Unix, Láng, Bárdi/ is tudják."

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.