Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

De ők elvileg megnézték, és az EGR működik.

A leírásból ítélve elég jól megnézték a szelepeket.

Ha lezárja így, legalább ki tudja zárni, hogy az EGR okozza-e a hibát (a fulladást és az erőtlenséget).

Én valószínűbbnek tartom, hogy a csatlakozó, vagy a kábel kontaktos, és amiatt van kód. (ha már két szelep is ledobta a láncot)

És a hibajelenség meg mástól van... :)

Ezt magyarázom én is! Amíg meg nincs a hiba valódi oka, addig hiába fordítja ki az EGR-t!

Link to comment
Megosztás:

Ezt magyarázom én is! Amíg meg nincs a hiba valódi oka, addig hiába fordítja ki az EGR-t!

Köszi a segítséget. Kimérjük újra, talán megtaláljuk, bár többször is mértük és minden kábel elvileg jó.

Ha megtudom mi volt a baj, akkor jelzem :)

Link to comment
Megosztás:

De akkor is tudnám mozgatni az autocomon keresztül ? Ha kérem, h nyissa, akkor nyitja. De menet közben nem csinálja. Azt vettem még észre, hogy akkor rángat, mielőtt beírja az egr visszacsatolásos hibát. Amint beírja a hibát, a nagyobb rángások megszűnnek, csak nagyon lomha lesz az autó. Az egész 2000-2500-as fordulat felett hamar jelentkezik. Alatta 5-sben 60-nál is előjön, de olyankor addig rángat, amíg vissza nem kapcsolok és 2000 fölé nem megyek, hogy kiakadjon az egr. injektor tisztítót próbáltam, hátha amiatt rángat, de nem.

Link to comment
Megosztás:

De akkor is tudnám mozgatni az autocomon keresztül ? Ha kérem, h nyissa, akkor nyitja. De menet közben nem csinálja. Azt vettem még észre, hogy akkor rángat, mielőtt beírja az egr visszacsatolásos hibát. Amint beírja a hibát, a nagyobb rángások megszűnnek, csak nagyon lomha lesz az autó. Az egész 2000-2500-as fordulat felett hamar jelentkezik. Alatta 5-sben 60-nál is előjön, de olyankor addig rángat, amíg vissza nem kapcsolok és 2000 fölé nem megyek, hogy kiakadjon az egr. injektor tisztítót próbáltam, hátha amiatt rángat, de nem.

Falazzátok már le azt az EGR-t, hogy kizárjátok a hibáját.

http://www.opelforum.hu/topic/1985-agr-egr-szelep-tisztitasa-levakolasa/

Igaz más motor mint az enyém, nem tudom, ott figyeli-e az ECU az áramlást, vagy csak a szelep pozícióját.

Az enyém félrefordított EGR-el jól elvan, észre se veszi a vezérlés hogy nincs ott.

És kizártam azt, hogy az lenne a hiba oka.

De szerintem hibakód ide, vagy oda, ha lezárjátok, ki tudjátok zárni, hogy a nem megfelelő időben, mennyiségben stb. visszaáramoltatott pukigáz, okozza-e a hibádat.

Mivel ha lezárod, semmi visszaáramlás nem lesz.

Az ECU-nak állítólag azért kell egy kis idő, míg megtanul "tiszta" levegőn élni.

Tehát kell neki egy kb fél órás használat, míg korrigálja a befecskendezési stb. értékeket a tiszta (kipufogógáz által nem szennyezett) levegőhöz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Z14XE-nél, ha az EGR szoftveresen le lett programozva, akkor a csatlakozót lehúzhatom róla, vagy nem ajánlott?

Hidegindításnál sokkal simábban jár, ha nincs csatlakoztatva, de nem tudom, hogy okozhat e valami problémát, ha hosszabb távon így használom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Adott egy z14xe motorú G Astra. Olyat csinál, hogy nehezen indul.Hidegen, és melegen is. Ha beindulás után nem adok neki gázt, akkor mintha csak 2 vagy 3 henger menne. Gázra be áll az alapjárat, és szépen tartja is. Menet közben nincs gond vele. Ezek a hibák vannak benne.

0340 - Vezérműtengely-érzékelő helytelen jel
(00) - Nincs jelen
P0230 - Üzemanyagszivattyú relé feszültség alacsony
(04) - Nincs jelen
P0400 - Kipufogógáz visszavezető áramkör tartomány/működés (zárt szelep)
(0B) - Nincs jelen
P0400 - Kipufogógáz visszaáramlás túlzott
(0C) - Nincs jelen
P0400 - Kipufogógáz visszavezető áramkör tartomány/működés (nyitott szelep)
(0A) - Nincs jelen
Esetleg valakinek ötlet hogy mi lehet?
Link to comment
Megosztás:

A P0400 az az EGR hiba, nálam is volt és nekem is volt nehézségem az indításokkal (hidegen és melegen is néha). Mióta leprogramozták az EGR-t, azóta megszűnt ez a probléma.

Emellett a másik két hibakód is okozhat problémát, de jobban jársz, ha egy szervizt kérdezel azokról. Nem biztos, hogy nálad az EGR kiütése teljesen megoldja a gondod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,6-os, benzines, Twinport Astra G Caravan II-őm van, 2004-es tipus. A problémám az lenne, hogy kb ezer kilométerenként eszik meg 1 liter olajat. Az előző tulaj tanácsára 10W-40 tipusú olajat töltök bele. Ez normális? Tapasztalta ezt már más is és okés vagy vigyem rögtön szervízbe? Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,6-os, benzines, Twinport Astra G Caravan II-őm van, 2004-es tipus. A problémám az lenne, hogy kb ezer kilométerenként eszik meg 1 liter olajat. Az előző tulaj tanácsára 10W-40 tipusú olajat töltök bele. Ez normális? Tapasztalta ezt már más is és okés vagy vigyem rögtön szervízbe? Köszi :)

2004-ben már volt Classic II (Z16XEP)? Ha valóban Twinport, akkor a 10w40 nagyon nem való bele... Az 1000km/1liter olaj már problémás lehet (bizonyos extrém üzemeltetés mellett normális is lehet), szelepszár szimering vagy lehúzógyűrű az első két tippem...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,6-os, benzines, Twinport Astra G Caravan II-őm van, 2004-es tipus. A problémám az lenne, hogy kb ezer kilométerenként eszik meg 1 liter olajat. Az előző tulaj tanácsára 10W-40 tipusú olajat töltök bele. Ez normális? Tapasztalta ezt már más is és okés vagy vigyem rögtön szervízbe? Köszi :)

A forgalmiban nézd meg a motorszámot. 2004-ből még nekem is gyanús, hogy nem Twinport... A Z14XEP és a Z16XEP a twinport motorok motorkódjai. Szerintem a te kocsidban még az előző szériás motor van ami legendásan eszi az olajat(csak olvasat nem tapasztalat)

Link to comment
Megosztás:

A forgalmiban nézd meg a motorszámot. 2004-ből még nekem is gyanús, hogy nem Twinport... A Z14XEP és a Z16XEP a twinport motorok motorkódjai. Szerintem a te kocsidban még az előző szériás motor van ami legendásan eszi az olajat(csak olvasat nem tapasztalat)

Z16XE, 128k km, Castrol Magnatec 5w40 C3, talán 1dl/2800km (eddig egyszer pótoltam, csak ennél az olajnál kellett, előtte 10w40-nél sosem, de ennyit csalhat hogy amikor ellenőrzöm akkor nem feltétlenül ua a helyszín, nem biztos hogy nem lejt a kocsi valamerre)...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,6-os, benzines, Twinport Astra G Caravan II-őm van, 2004-es tipus. A problémám az lenne, hogy kb ezer kilométerenként eszik meg 1 liter olajat. Az előző tulaj tanácsára 10W-40 tipusú olajat töltök bele. Ez normális? Tapasztalta ezt már más is és okés vagy vigyem rögtön szervízbe? Köszi :)

Helló!

Nekem úgy rémlik, hogy a szelepfedélben van egy olaj szellőztető és az szokott beszarni. Típushibája ha jól emlékszem a z16xep-nek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,4-es benzines Twinport Astra G Caravan-om van, Z14XEP motorral, 2004-es tipus.

2 éve vásároltam a kocsit 70e km volt benne, szervizkönyves, jó állapotban.

Most 82e km van benne, szóval nem használtam agyon :) Olajcserén kívül mást nem kapott. A problémám az, hogy tegnap ledobta az ékszíjat (hosszbordázati). A feszítő görgő az elég tropa, szerintem még nem volt cserélve.

A kérdésem csupán az lenne alkatrészügyileg, hogy találtam szíjfeszítő görgőből négyfélét az alábbi webhelyen: http://opel.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__opel__astra__astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12__23660/szijhajtas_1__hosszbordasszij_feszitoegyseg__hosszbordasszij_feszitoegyseg__mind?gyarto=Ina&rend_mezo=kedvar&keszlet_szures=minden&cikk_per_lap=10

árban párszáz forintos különbségek vannak köztük. mindegy lenne melyiket venném?

Mert az összes ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,4-es benzines Twinport Astra G Caravan-om van, Z14XEP motorral, 2004-es tipus.

2 éve vásároltam a kocsit 70e km volt benne, szervizkönyves, jó állapotban.

Most 82e km van benne, szóval nem használtam agyon :) Olajcserén kívül mást nem kapott. A problémám az, hogy tegnap ledobta az ékszíjat (hosszbordázati). A feszítő görgő az elég tropa, szerintem még nem volt cserélve.

A kérdésem csupán az lenne alkatrészügyileg, hogy találtam szíjfeszítő görgőből négyfélét az alábbi webhelyen: http://opel.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__opel__astra__astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12__23660/szijhajtas_1__hosszbordasszij_feszitoegyseg__hosszbordasszij_feszitoegyseg__mind?gyarto=Ina&rend_mezo=kedvar&keszlet_szures=minden&cikk_per_lap=10

árban párszáz forintos különbségek vannak köztük. mindegy lenne melyiket venném?

Mert az összes ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik.

Köszönöm a segítséget!

Üdv.

én gates vagy skf márkát vennék inkább.

és persze vennék egy continental szíjjat is hozzá.

bár szettet is lehet venni.

ezekkel tuti nem lesz gondod!

bár az ina is nagyon jó!!!

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1,4-es benzines Twinport Astra G Caravan-om van, Z14XEP motorral, 2004-es tipus.

2 éve vásároltam a kocsit 70e km volt benne, szervizkönyves, jó állapotban.

Most 82e km van benne, szóval nem használtam agyon :) Olajcserén kívül mást nem kapott. A problémám az, hogy tegnap ledobta az ékszíjat (hosszbordázati). A feszítő görgő az elég tropa, szerintem még nem volt cserélve.

A kérdésem csupán az lenne alkatrészügyileg, hogy találtam szíjfeszítő görgőből négyfélét az alábbi webhelyen: http://opel.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__opel__astra__astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12__23660/szijhajtas_1__hosszbordasszij_feszitoegyseg__hosszbordasszij_feszitoegyseg__mind?gyarto=Ina&rend_mezo=kedvar&keszlet_szures=minden&cikk_per_lap=10

árban párszáz forintos különbségek vannak köztük. mindegy lenne melyiket venném?

Mert az összes ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik.

Köszönöm a segítséget!

Én most cseréltettem hosszbordás szíjat. Cserekor mondták, hogy feszítőt sem ártana.

Én INA-t vettem. Made in GERMANY tehát ajánlott! https://cromax.hu/110000000-motor/110650000-vezerles-es-alkatreszei/110650553-hosszbordasekszij-feszito/142349-hosszbordasszij-feszito-astragh-98-corsabc-93-tigrab-04-

Szíjból vettem gyárit, és CONTITECH a gyári! Tehát Contitechet vegyél. https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120430000-szij/120430166-szij/7042-generatorszij-opel-agila-a-suzuki-wagon-r+

Üdv.

én gates vagy skf márkát vennék inkább.

és persze vennék egy continental szíjjat is hozzá.

bár szettet is lehet venni.

ezekkel tuti nem lesz gondod!

bár az ina is nagyon jó!!!

Az Z14XEP láncos vezérlésű! Mert a Z14XE vezérműszíját és készletet linkeltél be.

Jó a Z14XEP-be is igaz amit linkeltél, csak a csomagtartóba. :D

Link to comment
Megosztás:

"Az Z14XEP láncos vezérlésű! Mert a Z14XE vezérműszíját és készletet linkeltél be.

Jó a Z14XEP-be is igaz amit linkeltél, csak a csomagtartóba. :D"

Jájj:)))

Na mindegy, igazából én cseréltem a feszítőt meg a szíjat is, de,hogy ezt benézzem....:)

De most már mondja meg valaki, hogy milyen szíj is van benne?:))

Ezek szerint jót röhögtek rajtam a boltban miután kimentem amikor vezérmű szíjat kértem, bár legalább nem azt adták hanem ami kellett.....:)

Link to comment
Megosztás:

"Az Z14XEP láncos vezérlésű! Mert a Z14XE vezérműszíját és készletet linkeltél be.

Jó a Z14XEP-be is igaz amit linkeltél, csak a csomagtartóba. :D"

Jájj:)))

Na mindegy, igazából én cseréltem a feszítőt meg a szíjat is, de,hogy ezt benézzem.... :)

De most már mondja meg valaki, hogy milyen szíj is van benne? :))

Ezek szerint jót röhögtek rajtam a boltban miután kimentem amikor vezérmű szíjat kértem, bár legalább nem azt adták hanem ami kellett..... :)

Hosszbordás szíj a becsületes neve. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A vaslovam ASTRA G 2.0 Turbo (Benzines), ami igazából összesen 192 húsvér lónak megfelelő erővel húzna. De most épp köhögősek ezek a lovak. A szerelő arra gyanakszik, hogy trafó. A computer is egyértelmű gyújtáskimaradást ír.

Kérdésem: Tudtok-e valakit, akinek lehet bontottan ilyen gyújtótekercse?

Szeretném kipróbálni, hogy tényleg az-e a ludas? S persze ha az, akkor meg is venném!

Érvényes cikkszámok: BIC468, BIC468, ZS-K 4X1

Nagyon köszönöm válaszotok előre is.

Üdv:

Róbert

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.