Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Nem tartom ugyan magam szakértőnek, de azért válaszolok. Én lefalaznám, akkor tutira hosszú életű lesz. Ha nem akarod, akkor időnként szedd szét, és takarítsd ki.

Nekem mióta megvan a gép, azóta nem működik, de semmiféle rendellenességet nem tapasztaltam, a motor szépen megy, jól indul. Egyszer szétszedtem az EGR-t, de áll mint a szög, szerintem ezer éve így van. A hibakód eleinte zavart, de mindent meg lehet szokni idővel. Én biztos nem veszek 67-ezerért, csak azért hogy ne világítson a sárga lámpa...

Kösz a segítséget, vásárlás előtt megpróbálom kipucolni, hátha megoldja.

Link to comment
Megosztás:

Én le nem zárnám az tuti! Nekem kb egy évig levolt! Aztán rángatás ugyan úgy megmaradt,sőt egy év után ugymond befulladt a motor!Pedig direkt rendeltem egr lezáró lemezt a netről!Ha gondolod szívesen neked adom,mert megvan,de én mégegyszer be nem teszem!Épp elég munka volt utána minden járatot kipucolni,mert a sokminden lerakódott!

Persze ez az én véleményem!Most jutottam el oda hogy veszek inkább!Egyébként ismerős álltal unixból 29-ért tudok huzzájutni a Hella márkájúhoz,Delphi pár ezerrel drágább! Ez nem ajánlattétel volt,csak mondtam! :)

Amúgy mindenkinek thx a válaszokat,megerősítettetek,hogy EGR! :) ;)

Link to comment
Megosztás:

...legalábbis addig amíg nálad van az autó. Csak nehogy úgy járj ha majd el akarod adni hogy jön egy vevő aki képben van és lealkuszik hetvenezret a világító lámpa miatt...

Ha leveszem a sarut az akksiról, egy darabig nem jelez. Én is így vettem... :blush:

De különben nem tervezem már az eladását, rendbe lesz rakva rajta minden. Jövő hónapban főtengelyszimmering+kuplung,

utána kap egy állítható magasságú futóművet, új első lámpákat, fóliát stb. Ja, meg klímajavítás is lesz. Ezek után meg hülyeség lenne eladni. Jövőre chiptuningoltatni is szeretném, akkor meg alighanem leprogramoztatom az EGR-t.

Link to comment
Megosztás:

Én le nem zárnám az tuti! Nekem kb egy évig levolt! Aztán rángatás ugyan úgy megmaradt,sőt egy év után ugymond befulladt a motor!Pedig direkt rendeltem egr lezáró lemezt a netről!Ha gondolod szívesen neked adom,mert megvan,de én mégegyszer be nem teszem!Épp elég munka volt utána minden járatot kipucolni,mert a sokminden lerakódott!

Persze ez az én véleményem!Most jutottam el oda hogy veszek inkább!Egyébként ismerős álltal unixból 29-ért tudok huzzájutni a Hella márkájúhoz,Delphi pár ezerrel drágább! Ez nem ajánlattétel volt,csak mondtam! :)

Amúgy mindenkinek thx a válaszokat,megerősítettetek,hogy EGR! :) ;)

Persze, ahogy gondolod. Kicsit foglalkozni kell vele, akkor valószínűleg nem lesz gond vele. Az enyémhez sajnos nincs ilyen árban EGR.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A Z16XE motoros 152ekm-t futott autómmal a következő a problémám: amikor kb. 25km után jövök be az m3 bevezetőn akkor elkezd rángatni 80-nál 5ösben és ha kuplungolok akkor azt látom hogy már le is fulladt a motor. Újra indítani csak gázadással tudom egyébként nem indul be. Ha beindítom és megyek vele 2 km-t a szerelőig akkor már semmi baja :)

Semmi hibakódot nem ír, gyerta és benzinszűrő csere volt de nem változott a probléma, 1,5 éve volt cserélve az EGR szelep és nem szutyok benzin van benne.

Erre van tippetek a Molotov-koktélon kívül?

Köszönettel,

Lajos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Z16XE motoros 152ekm-t futott autómmal a következő a problémám: amikor kb. 25km után jövök be az m3 bevezetőn akkor elkezd rángatni 80-nál 5ösben és ha kuplungolok akkor azt látom hogy már le is fulladt a motor. Újra indítani csak gázadással tudom egyébként nem indul be. Ha beindítom és megyek vele 2 km-t a szerelőig akkor már semmi baja :)

Semmi hibakódot nem ír, gyerta és benzinszűrő csere volt de nem változott a probléma, 1,5 éve volt cserélve az EGR szelep és nem szutyok benzin van benne.

Erre van tippetek a Molotov-koktélon kívül?

Köszönettel,

Lajos

Szia,

Szerintem EGR lesz megint, 100e km fölött már egyre több olajat eszik az én Z16XE motorom és az szépen bekormolja a az EGR szelepet. Én lefalaztam 16ezer km-el ezelött, no problem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Nekem is Z16XE motor van a kocsiban 2005-ös évjárat és gyárilag levan falazva az EGR szelep benne.Ezt ki döntötte el,hogy ki kell azt onnan venni?

Bizonyos évjárat után gyárilag lefalazták és leprogramozták az ECU-ról, ha jól tudom, az enyémbe még sajna benne van, 2001-es.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Év eleji probléma felvetésemet szeretném lezárni (hátha jól jön még valakinek).

Beszéltem néhány szerelővel tapogatózásképpen,h egyáltalán lenne-e ötlete,h mihez nyúljon, de vagy tanácstalanság ült ki az arcokon vagy pedig üzemanyagszivattyú csere jött 1.ötletként.

Végül egy szerelő azt mondta,h rá kellene mérni az agyára, mert akkor csinál ilyeneket ha kontakthibás vagy ha tönkement.

Lényeg a lényeg, a motorvezérlő nagy csatlakozóinak 2 érintkezőjén hiányzott a "+". Végig követve a vezetéket, (mert,h egy vezeték volt 2 lábra letéve) az akku tartó alatt lévő L alakú FIX! kábelcsatorna közepén el volt szakadva egy 0,5ös körüli piros vezeték. Sem rágás nyom, sem becsípődés...egyszerűen a kábelköteg közepén, egy szál drót elszakadva, mindkét vég teljes zöld oxidréteggel bevonva.

Ennyi volt a baja!!!!

Csak gondoltam leírom,h mielőtt a fél autót kicseréljük, mert ugye általában sajnos úgy van az "érthetetlen" problémáknál........

én például így jártam!

Köszönöm

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! X16XEL kódú astrám a múlt héten pihenőben volt szabadég alatt. Vasárnap megpróbáltam (volna) beindítani, de olyan szinten volt az aksi lemerülve(3hónapos),h a központit nem nyitotta ki. Kivettem, feltöltöttem, tegnap reggel visszaraktam és engem is meglepve épphogy megforgatta a motort, az már járt is. Bejöttem vele dolgozni, viszont délbe indítottam volna és a következő történt: 1.hűtőventillátor elindult, 2.a motor nem ! Forgatni forgat, de még elkapni sem próbálja!!, mint ami szó szerint nem kap üzemanyagot. Tank félig, shell95-tel. Ha a kulcsot kiveszem kb1perc múlva leáll a ventillátor vagy ha újra gyújtást adok.
Akusarukat és környékét átnéztem, próbáltam a másik kulcsot hátha..., de semmi. Előéletről annyit érdemes tudni,h már az előző gazdájánál is csinált olyan (nálam van 4 éve),h ha gyújtás adáskor nem várom meg még elalszik minden aminek el kell, akkor hajlamos elindítani a hűtőventillátort és csak újraindításra hajlandó abbhagyni. Más problémát azonban sohasem okozott, amikor kell akkor elindul rendesen.
Volt már valakinek hasonló esete, vagy van valami ötlet esetleg?!
Elnézést a kisregényért, de ha már látatlanban "várok" véleményt akkor amennyire lehet érthető legyen.

Előre is köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Év eleji probléma felvetésemet szeretném lezárni (hátha jól jön még valakinek).

Beszéltem néhány szerelővel tapogatózásképpen,h egyáltalán lenne-e ötlete,h mihez nyúljon, de vagy tanácstalanság ült ki az arcokon vagy pedig üzemanyagszivattyú csere jött 1.ötletként.

Végül egy szerelő azt mondta,h rá kellene mérni az agyára, mert akkor csinál ilyeneket ha kontakthibás vagy ha tönkement.

Lényeg a lényeg, a motorvezérlő nagy csatlakozóinak 2 érintkezőjén hiányzott a "+". Végig követve a vezetéket, (mert,h egy vezeték volt 2 lábra letéve) az akku tartó alatt lévő L alakú FIX! kábelcsatorna közepén el volt szakadva egy 0,5ös körüli piros vezeték. Sem rágás nyom, sem becsípődés...egyszerűen a kábelköteg közepén, egy szál drót elszakadva, mindkét vég teljes zöld oxidréteggel bevonva.

Ennyi volt a baja!!!!

Csak gondoltam leírom,h mielőtt a fél autót kicseréljük, mert ugye általában sajnos úgy van az "érthetetlen" problémáknál........

én például így jártam!

Köszönöm

Köszönjük hogy megosztottad, a hasonló problémákkal valóban rengeteget lehet görcsölni! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Eloszor is udvozlok mindenkit!

A kovetkezo gondom van,Angliaban elek itt vettem egy opel astrat 1,6-t.Kivalo allapotban van,de elojott a motor visszajelzo vilagitas,a nagy hiru angol szervizben kiolvastak egr,es kopogas visszajelzo.Egr kicserelve a masikra azt mondtak horribilis osszeg es csak szakszerviz.Megjott a meleg ido es a legritkabban eg a visszajelzo,es olyankor rosszabbul megy az auto.Leaalitom varok kicsit ujra inditom elalszik,es minden jol mukodik.Telen vegig egett es gyengen ment.A vizem normalis ertekeket mutat csak az a furcsa,hogy amikor uzemmeleg es leallitom par perc mulva a mutato a nullarol indul,ami valoszinutlen mert forro a viz es par perc mulva mutat uzemi hofokot.Lehet kicsi bonyolultna tunik ha nem tiszta szivesen valaszolok,megkonnyitene a helyzetemet ha valakinek lenne valami otlete.Koszonom elore is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tapasztalatotokra lenne szükségem. Egy 2006-os Opel Astra G 1.6 -os autóm van. X16XEP. ha 50-60 km/h-s sebességgel megyek akkor rángat az autó. Olyan mintha sok volna neki a sebesség fokozat. Ha gyorsítok, akkor nem rángat, rendesen megy. Ha folyamatosan megyek 100 km/h-val, akkor is megy rendesen. 1x bedobta a hibakódot, ami kiolvasáskor azt írta, hogy mind a 4 hengerben gyújtáskimaradás van. Vettem rá szerelő javaslatára egy trafó hidat, kicserélve semmi nem változott. Így azt visszavittem az üzletbe. Ki lettek cserélve a gyertyák, de semmi változás. Azt mondja a szerelőm, hogy az AGR szelep fog behalni attól lehet ez, de ez 70.000. ft körül van, javaslata szerint egyenlőre még ne költsek rá. Járt már így valaki? Mi lehet még a gond? Köszi, ha válaszoltok! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tapasztalatotokra lenne szükségem. Egy 2006-os Opel Astra G 1.6 -os autóm van. X16XEP. ha 50-60 km/h-s sebességgel megyek akkor rángat az autó. Olyan mintha sok volna neki a sebesség fokozat. Ha gyorsítok, akkor nem rángat, rendesen megy. Ha folyamatosan megyek 100 km/h-val, akkor is megy rendesen.

Csak azt nem írtad, hogy melyik fokozatban rángat. Ha ötödik, akkor ne csodálkozz. Max harmadikban legyen, én így használom a sajátomat. Tankolj be prémium benzinből és lőjjél vele hosszabb távot. 4-5 ezres fordulaton 100 km-t gurulj és pörgesd a motort a továbbiakban is, szereti. Ha ezeket megcsináltad gyere vissza és mesélj. Ha ezres fordulaton közlekedsz (mert "spórolsz"), akkor hidd el hamarosan sokkal nagyobb bajaid lesznek, mint a rángatás :D.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tapasztalatotokra lenne szükségem. Egy 2006-os Opel Astra G 1.6 -os autóm van. X16XEP. ha 50-60 km/h-s sebességgel megyek akkor rángat az autó. Olyan mintha sok volna neki a sebesség fokozat. Ha gyorsítok, akkor nem rángat, rendesen megy. Ha folyamatosan megyek 100 km/h-val, akkor is megy rendesen. 1x bedobta a hibakódot, ami kiolvasáskor azt írta, hogy mind a 4 hengerben gyújtáskimaradás van. Vettem rá szerelő javaslatára egy trafó hidat, kicserélve semmi nem változott. Így azt visszavittem az üzletbe. Ki lettek cserélve a gyertyák, de semmi változás. Azt mondja a szerelőm, hogy az AGR szelep fog behalni attól lehet ez, de ez 70.000. ft körül van, javaslata szerint egyenlőre még ne költsek rá. Járt már így valaki? Mi lehet még a gond? Köszi, ha válaszoltok! :)

50 Km/h-nál sem lenne szabad rángatnia még ötödikben sem (legalábbis nekem nem rángat). Ugyanezt csinálta nekem is, szerintem EGR szelep lesz. Nem muszáj újat venned, elég ha lezárod. Ha már döglődik az EGR-ed valószínűleg a ledugózás után fog dobni hibát miatta, de az autó nem fog rángatni. A világító check engine lámpával meg nem kell foglalkozni, nekem is állandóan világít az behalt EGR miatt, de hozzá lehet szokni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

50 Km/h-nál sem lenne szabad rángatnia még ötödikben sem (legalábbis nekem nem rángat). Ugyanezt csinálta nekem is, szerintem EGR szelep lesz. Nem muszáj újat venned, elég ha lezárod. Ha már döglődik az EGR-ed valószínűleg a ledugózás után fog dobni hibát miatta, de az autó nem fog rángatni. A világító check engine lámpával meg nem kell foglalkozni, nekem is állandóan világít az behalt EGR miatt, de hozzá lehet szokni...

Persze nem rángat.... De ha nyomsz neki egy kis gázt, akkor azt érezni, hogy nagyon nem szereti! Én motorféken szoktam használni ilyen kis tempónál, amikor gurulok otthon a településen, nem kell fékeznem. De eszembe nem jutna 5-ben 50-el menni. Még valaki azt mondja hogy 4-ben is sok, és igaza van akkor is éppen csak 2000-et forog. Én általában gyorsabban megyek mint 50, 55-re állok be, azt más jobban szereti.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Persze nem rángat.... De ha nyomsz neki egy kis gázt, akkor azt érezni, hogy nagyon nem szereti! Én motorféken szoktam használni ilyen kis tempónál, amikor gurulok otthon a településen, nem kell fékeznem. De eszembe nem jutna 5-ben 50-el menni. Még valaki azt mondja hogy 4-ben is sok, és igaza van akkor is éppen csak 2000-et forog. Én általában gyorsabban megyek mint 50, 55-re állok be, azt más jobban szereti.

Ez így igaz, de most nem is az volt a kérdés, hogy lakott területen melyik fokozatban érdemes menni, hanem arról, hogy 50-nél rángat-e az autó. De nem rángat, még gáz adásnál sem. Az más dolog, hogy szereti-e vagy nem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez így igaz, de most nem is az volt a kérdés, hogy lakott területen melyik fokozatban érdemes menni, hanem arról, hogy 50-nél rángat-e az autó. De nem rángat, még gáz adásnál sem. Az más dolog, hogy szereti-e vagy nem.

Mindegyik sebbeségben rángat. 4.-ben, és 5.-ben is. És ezt csak pár hete csinálja. Az autó 2 éve van nálam. Eddig nem csinált ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nézegettem a Csergő honlapját alkatrész ügyben és véletlenül a vezérlés csere akciónál kötöttem ki.

Megnéztem már a saját szekérhez való dolgokat is az excell táblában.

Csak a Z16XEP motorkódú autókat listáztam és nem világos teljesen amit a listában látok: http://img853.imageshack.us/img853/7533/tx7t.jpg

A G Astrában miért kell cserélni a vízpumpát és a többiben miért nem? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Motorvezerles lampa kigyullad,az auto gyengebben mukodik.Leallitom varok 2percet,elalszik es rendesen mukodik.Hiba kiolvasa kopogas jelzo modul problemat ir.Szerintetek letezik,egr ki lett cserelve.Mikor nem vilagit szepen megy,amikor eg elgyengul,de nem rangat.Orulnek ha valakinek lenne otlete.Koszonom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.