Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Köszike! Jah, a bal első ajtó az első nagyobb esőnél elkezdte ereszteni a rá ható vízcseppeket. Nem folyik, hanem csak csöpög. Zavaró, főleg azért mert Új. Nálatok volt hasonló? Egyéb problematika amiről érdemes tudnom?

Az enyémben most van 1100km, de eddig semmi említésre méltó hibát nem találtam.

Nem esik be semmi. Mostanában mintha valami zörögne a bal hátuljában, de még nem tudom, hogy mi.

Lehet, hogy a felfüggesztés, de lehet, hogy csak valami a csomagtartóban.

Még nem tudom, de rajta vagyok, hogy kiderítsem.

Egyébként milyen felszereltségű a tied? Enjoy? Cosmo? stb...

Hol vetted?

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben most van 1100km, de eddig semmi említésre méltó hibát nem találtam.

Nem esik be semmi. Mostanában mintha valami zörögne a bal hátuljában, de még nem tudom, hogy mi.

Lehet, hogy a felfüggesztés, de lehet, hogy csak valami a csomagtartóban.

Még nem tudom, de rajta vagyok, hogy kiderítsem.

Egyébként milyen felszereltségű a tied? Enjoy? Cosmo? stb...

Hol vetted?

Corsa Optima 1.3 cdti, elvileg enjoy alapokon nyugszik + amit rendeltem: digit klíma, projektoros lámpa, sötétített hátsó lámpa, első ködlámpák, motorvédő lemez, matt króm középkonzol, ezüst gyűrűk az órák körül, olvasólámpák. Nekem is zörög valami...de az csak a pótkanna, de ki fogom tekerni a nyakát....vagyis a betöltő csövét a nyakáról... :blink:

Az Opel Kövesdánnál vettem. 3.6MFt részletre, havi 34+12 casco. Félévre 20e kötelező.

Link to comment
Megosztás:

Az Opel Kövesdánnál vettem. 3.6MFt részletre, havi 34+12 casco. Félévre 20e kötelező.

úr isten :blink: :)

ennyi pénzt egy kisautóért???

a papám vett egy Astra Calssic II., 1,7 dizellel, szinte az összes rendelhető extrával 3,7 ért... ráadásul szedán is.

Link to comment
Megosztás:

Nagy esőben nekem is csepeg a sofőr ajtónál kb a felső rész közepén a víz :) ,probáltam már a gumin igazítani meg kezeltem is szilikonnal ami gumira is jó,de azóta is cseppen.Mondhatjuk,hogy az én Corsámba a vesztkósztkasztüm egy zuhanyzót épített be :blink: .És az egész csak 2.1 millába került. :)

Link to comment
Megosztás:

úr isten :blink: :)

ennyi pénzt egy kisautóért???

a papám vett egy Astra Calssic II., 1,7 dizellel, szinte az összes rendelhető extrával 3,7 ért... ráadásul szedán is.

Tudom, hogy lettek volna nagyobb autók is ennyi pénzért, de akkor is kis autót szerettünk volna. Amúgy meg azért ennyi, mert a 10% kezdőt is a törlesztéssel fizetem vissza. Tehát nem fizettem a kocsiért semmit és úgy hoztam el, csak az üzembehelyezést 70e Ft. Tehát az enyém is megállt 3.2-nél. Ha utánna számoltok annyi az ára egy 1.3 dízelnek. Mindig is szerettük a corsákat! Most végre megvettük. Remélem sokáig kitart majd mellettem. Nagy kocsit ráérek majd csak akkor venni, ha lesz családom. Az még szerény számolások szerint is 6 év. Akkor meg eladom a corsát 1.8-2-ért és jöhet egy nagyobb.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Pillanatnyi elmebajomban nem cd-s rádióval rendeltem meg az aotót, mondván hogy majd átrakom a saját sony cd-met. Viszont az igazság az, hogy megtetszett a középkonzol, és kár lenne megtörni a szépségét másik fejegységgel. Kérdésem annyi lenne, hogy nem-e tud nekem valaki ajánlani egy helyet, ahol lehet kapni cd-s rádijót. Lehetőleg matt króm színben.

A rádióhoz, ha nem gyári lesz bent, kell egy extra előlapot keríteni (kb2eFt) ami a dupla magas hely felesleges részét kitakarja. Bár szívások lehetnek bőven vele(nekem volt).

Vagy kell egy megfelelő gyári rádiót szerezni. (azok viszon újonnan horro árban vannak)

Disel szervizeléséhez meg annyit hogy akkor mindeképp kel vinni amikor ki van írva a szervizkönyvben, illetve egyet párezer km után azt mondják nem árt.

Link to comment
Megosztás:

A rádióhoz, ha nem gyári lesz bent, kell egy extra előlapot keríteni (kb2eFt) ami a dupla magas hely felesleges részét kitakarja. Bár szívások lehetnek bőven vele(nekem volt).

Vagy kell egy megfelelő gyári rádiót szerezni. (azok viszon újonnan horro árban vannak)

Disel szervizeléséhez meg annyit hogy akkor mindeképp kel vinni amikor ki van írva a szervizkönyvben, illetve egyet párezer km után azt mondják nem árt.

Tudom, hogy horror árban megy, épp ezért szeretnék bontottat, vagy használtat, vagy félig használtat...stb... :blink: Ami már ócsóbb. Szervízes ismerős mondta, hogy 3000-nél még nem annyira koszos az olaj vigyem 10-nél. Okés, eldöntöttem 5000-nél fogom vinni! :)

Link to comment
Megosztás:

Háát igen! Egy kicsi Astra H! :)

http://www.a5.hu/cikkek/1/13410.shtml

Hali,

Bocsi, de nekem nem tetszik.

Úgy mutat, mintha egy 206-os Peugeotot + egy Astra H-t összecsaptak volna. :blink:

A hátulja meg kifejezetten csúnyácska.

A C-s szerintem sokkal szebb, főleg sötétített hátsó lámpákkal + módosított elsőkkel.

De azért az az 1.6-os turbós moci a maga 190LE körüli teljesítményével gyilkos lehet... :)

A.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jónak tünik a gép.

Szerintem sem olyan gáz az!! Főleg a nyitott! :blink: :)

Igaz nekem a Pögó 307 -tel sincs kinézetre semmi bajom!

Szerintem ez a kocsi akkor már inkább a 307 -re hasonlít jobban, nem annyira a 206 -ra... delehet, hogy csak rosszul látok... :)

Link to comment
Megosztás:

az uj matiz a Spark meg kacsint. :blink:

ezek a GM ék már csak ilyenek.

a sparkba már ránézésre félek... ca. mint a smart....(de abban biztos vagyok hogy kiszállok egyben... míg a saprkkal ebben nem vagyok olyan biztos......)

viszont ha vmit fejlesztettek benne a matizhoz képest (pl. a csapnivaló váltóját) akkor egész jó kis kocsi lehet...

bár akkor se kéne :)

Link to comment
Megosztás:

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Szervízmentes Boldog Új Évet mindenkinek!

(Most dolgozom 2005-ben utoljára, és bár régóta nem szóltam hozzá-nem volt mit-, regisztrálásom óta minden nap elolvastam, mi újság... )

Helló,

Én is ugyanezt kívánom mindenkinek!

Üdv. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Szervízmentes Boldog Új Évet mindenkinek!

(Most dolgozom 2005-ben utoljára, és bár régóta nem szóltam hozzá-nem volt mit-, regisztrálásom óta minden nap elolvastam, mi újság... )

Akkor énis mindenkinek ugyanezt :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

BUÉK mindenkinek! :blink:

2006 második napján elővettem kis autómat, belepattanatam és meglepődtem, hogy a valós 1-2 fok helyett a külső hőmérő 18 (!) fokot jelzett ki. Hol van ez a hőmérő az autóban? Mit érdemes megnéznem otthon? Vagy inkább nézzek be a szervízbe?

A hőmérő egész eddig normálisan működött, de most mintha 10-15 fokkal többbet mutatna, mint a valós érték. Valamilyen érték biztosan jön vissza a hőmérőtől, mert a mért hőmérséklet változik, de nem felel meg a valóságnak.

Gyújtáskapcsoló ki/be "varázslat" nem segít. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.