Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

F15-ben is 1.6L a feltöltés :huh:

Biztos vagy ebben? Nem okoskodni akarok, mert X16XEL-lel még nem volt dolgom, de F15-re 1,8 litert írnak három helyen is a szerelési kézikönyvek. Ha én tévednék, akkor mindenkitől elnézést, de nem fejből szedtem az adatokat, hanem utánanéztem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a bal oldali féltengelynél lévő csavar a szintjelző. Ősszel szedtem szét az F13-as váltómat, és valóban olyan 1,6 körüli olaj ment bele, és akkor jelent meg a szint a féltengely melletti csavarnál. Amúgy az nem is lehetne leengedő, ugyanis jóval a differenciál mű teknő fölött van. Leegedni tényleg csak a teknő levételével lehet.

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy ebben? Nem okoskodni akarok, mert X16XEL-lel még nem volt dolgom, de F15-re 1,8 litert írnak három helyen is a szerelési kézikönyvek. Ha én tévednék, akkor mindenkitől elnézést, de nem fejből szedtem az adatokat, hanem utánanéztem.

mm-re ugyanaz a háza, mint a F13-nak. :huh:

meg a belseje is... különbség csak az anyagminőségben van, az egyik csapágyban,

és a végáttételben, ugyanis F15-nél nem cserélhető a kiskerék.

Szerintem elírás, és az F16-ba kell 1.8L :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem egy kolléga azt mondta hogy a dizels astrába ő addig töltötte, mig ki nem csordult a szntjelző lukon az olaj.

nem most csinálák, szoval azóta ki kellett volna hogy nyomja a szimeringeket nem???

lyuk alatt két cm ugye??

mert neki valszeg F16 van, és abban addig kell :huh:

Link to comment
Megosztás:

nekem egy kolléga azt mondta hogy a dizels astrába ő addig töltötte, mig ki nem csordult a szntjelző lukon az olaj.

nem most csinálák, szoval azóta ki kellett volna hogy nyomja a szimeringeket nem???

lyuk alatt két cm ugye??

Ha picivel több megy bele az nem gáz,ha túl sok,úgyis kiköpi a szuszogónál!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy kicsi segítség kellene:

1.7 Turbo diesel német motoros 96-os évjáratú F Astránk van itthon, viszont, mostmár így a 310.000 km után a váltó eléggé kezdi elhagyni magát, ma már az ötödiket sem volt hajlandó kapcsolni, két nappal ezelőtt, még lassú finom váltásoknál ez is működött, de egyébként a 2-3 is hasonló.

Ki tudn megmondani, hogy mi a váltó típus kódja, hogy hogy keressek ilyet, esetleg mibe építettek még ilyet

illetve, ha valaki tudna egy bontott tényleg jó állapotút, az érdekelne elfogadható áron.

segítségeteket előre is köszi, üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy kicsi segítség kellene:

1.7 Turbo diesel német motoros 96-os évjáratú F Astránk van itthon, viszont, mostmár így a 310.000 km után a váltó eléggé kezdi elhagyni magát, ma már az ötödiket sem volt hajlandó kapcsolni, két nappal ezelőtt, még lassú finom váltásoknál ez is működött, de egyébként a 2-3 is hasonló.

Ki tudn megmondani, hogy mi a váltó típus kódja, hogy hogy keressek ilyet, esetleg mibe építettek még ilyet

illetve, ha valaki tudna egy bontott tényleg jó állapotút, az érdekelne elfogadható áron.

segítségeteket előre is köszi, üdv!

A váltó tetején látszik a tipusa. Lehet F 13, F 15, F 17.

De itt tájékozódhatsz.

Link to comment
Megosztás:

és F16 nem lehet?? az oldal tetején pont erről beszéltünk gabival, vagyis dizel váltóról...

Először én is gondoltam rá, de a fennt nevezett oldalon annál a motorkódnál nem említi, ami ugye X17DTL, a leírás alapján.

Amúgy nekem a dizil Kadetten az volt, mondjuk csak 4 gangos volt.

Link to comment
Megosztás:

Erre gyanakszom én is, nekünk a Caravanon egy ideig nem volt 5. mielőtt a rudazaton állítottam volna, azóta jó.

Erőteljes használat mellet, a váltóból kijövő tengely és a többi alkatrész összekapcsolásánál levő alumínium stift is meg szokta tréfálni a szegény gyanútlan Opelest.

Link to comment
Megosztás:

jah hogy ez is függ a motorkodtol, erről semmit se tudtam :huh:

Tanulmányozd a Hening által javasolt kiváló német weboldal Getriebe menüpontját! Az oldalt egy Tobias Hartmann nevű lipcsei férfi szerkeszti, de alapos munkája ellenére sem vállal felelősséget az adatokért. Apró hibák, elírások, tévedések (nem sűrűn) előfordulhatnak.

Link to comment
Megosztás:

Max kicseréled M6-os csavarra és önzáró anyára!

M8 :lol:

Ahogy a többi cartárs is írta először érdemesebb a rudazatot rendbe tenni. Lehet kapni rudazat javító készletet, amiben minden forgó alkatrészhez találsz cseredarabot, meg van benne egy rudazat is. Az ára 7-8 ezer ft.

Ez csak a Level1 :huh: Ugyanis ez még közel sem minden forgó alkatrész cseréje.

Level2: van egy "fordítómechanika" a tűzfalból kijövő rudtól a váltókulisszáig. na az is szét szokott kopni, cseréje sokkal

nagyobb változást hoz, mint az említett stift csere (persze az is fontos). Csak marha drága :)

Link to comment
Megosztás:

M8 :lol:

Ez csak a Level1 :huh: Ugyanis ez még közel sem minden forgó alkatrész cseréje.

Level2: van egy "fordítómechanika" a tűzfalból kijövő rudtól a váltókulisszáig. na az is szét szokott kopni, cseréje sokkal

nagyobb változást hoz, mint az említett stift csere (persze az is fontos). Csak marha drága :)

Arra gondoltam Gabi :) .

A stifről már más csevegett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.