Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Helló!

Egy kis információ szeretnék kérni tőletek!

Van nekem egy '92es 1,6i Astrám és éppen kuplung csere előtt állok!

Ennek mekkora az átmérője? Milyet vegyek (márka)?

Illetve milyen olajat vegyek bele?

Leszerelésről pár jótanácsotok van-e?

Nekem azt mondta a szerelőbácsi hogy ez az a féle váltó amihez nem szükséges leszedni, csak szét kell húzni!

Válaszotokat előre is köszi!

Az átmérő a motor tipusától függ, ezt a boltban ahol veszed a szettet tudni fogják. A márkája lehet Luk, Sachs.

Mibe akarsz olajat venni? Motor? Váltó?

A szerelésről, ha még nem csináltál ilyent, akkor inkább bízd egy olyanra aki ért hozzá.

Valóban a tiédnél még nem kell leszedni a váltót, csak a kuplung alatti burkolatot, meg a váltó kerék felőli deklijét kell leszedni, és ki húzni a nyelestengelyt. Aztán lehet lebontani a régi tengelykapcsolót.

ui. Csak teljes szettet érdemes venni, a későbbi boszúságok elkerülése végett.

Link to comment
Megosztás:

Az átmérő a motor tipusától függ, ezt a boltban ahol veszed a szettet tudni fogják. A márkája lehet Luk, Sachs.

Mibe akarsz olajat venni? Motor? Váltó?

A szerelésről, ha még nem csináltál ilyent, akkor inkább bízd egy olyanra aki ért hozzá.

Valóban a tiédnél még nem kell leszedni a váltót, csak a kuplung alatti burkolatot, meg a váltó kerék felőli deklijét kell leszedni, és ki húzni a nyelestengelyt. Aztán lehet lebontani a régi tengelykapcsolót.

ui. Csak teljes szettet érdemes venni, a későbbi boszúságok elkerülése végett.

Hening kollégának köszönöm a segitséget! :lol:

Már csak az lenne a kérdésem hogy olajat milyet és mennyit tegyek a váltóba?

Link to comment
Megosztás:

Szeretnek benne a rugók hamar sz@rrá menni, aztán kezdődik megint a csörömpölés és egyszer csak sehova. Több valakitől is hallottam.

Szeretem az ilyen "valaki mesélte,aki mástól hallotta és az látta valahol" történeteket. :lol:

Ezeket főleg olyanok találják ki,akinek a keze életükben nem volt olajos!

Azért a LUK nem no name gyártó és Dezsőben el fog sokáig futni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Mostanában van olyan, hogy ha rükvercet akarok tenni, akkor 2-3 kuplungolás után tudom csak berakni, akkor is nagyot kattan. De van mikor kapásból bemegy, szó nélkül, de akkor is kattan egy nagyot. Kasztnin érezni kb. A másik, hogy néha az egyest is nehezen veszi be, valamint kettesből hármasba is van hogy elsőre nem megy be. Váltóolajcsere? Bár kuplungot nem ártana cserélni. Tavaly nyáron állították. Utolsó állítás volt, azt mondták még 15e km-t kibír, azóta van benne 35e km. Meg már nagyon fent fog, de még nem csúszott meg.

Jameg még annyit, hogy a váltómű eléggé olajos kívülről.

Olvastam valahol arról is, hogy ha lötyög a váltókar, akkor kopott a váltó. Hogyan lehet megnézni hogy lötyög? Sebességben menetközben oldalra mozgatva vagy előre-hátra?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Mostanában van olyan, hogy ha rükvercet akarok tenni, akkor 2-3 kuplungolás után tudom csak berakni, akkor is nagyot kattan. De van mikor kapásból bemegy, szó nélkül, de akkor is kattan egy nagyot. Kasztnin érezni kb. A másik, hogy néha az egyest is nehezen veszi be, valamint kettesből hármasba is van hogy elsőre nem megy be. Váltóolajcsere? Bár kuplungot nem ártana cserélni. Tavaly nyáron állították. Utolsó állítás volt, azt mondták még 15e km-t kibír, azóta van benne 35e km. Meg már nagyon fent fog, de még nem csúszott meg.

Jameg még annyit, hogy a váltómű eléggé olajos kívülről.

Olvastam valahol arról is, hogy ha lötyög a váltókar, akkor kopott a váltó. Hogyan lehet megnézni hogy lötyög? Sebességben menetközben oldalra mozgatva vagy előre-hátra?

Meg kell mozgatni. Ha úgy mozog az eleje, hogy a végén nem mozog semmi, akkor rossz. Magyarul, ha van holtjátéka rossz. Lehet orvosolni különbözőképpen, a topikban sokszor volt szó róla. Ha olajos és a váltóból jön, akkor meg kellene nézni mi van még benne és mennyi. Szükség esetén pótolni és megkeresni hol ereszt.

Kuplungot meg cseréltesd ki.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell mozgatni. Ha úgy mozog az eleje, hogy a végén nem mozog semmi, akkor rossz. Magyarul, ha van holtjátéka rossz. Lehet orvosolni különbözőképpen, a topikban sokszor volt szó róla. Ha olajos és a váltóból jön, akkor meg kellene nézni mi van még benne és mennyi. Szükség esetén pótolni és megkeresni hol ereszt.

Kuplungot meg cseréltesd ki.

Ha úgy mozog az eleje, hogy a végén nem mozog semmi

ezt most én nem értem..-...

nekem is eléggé mozog a váltókarom, mikor jó és mikor nem?

Link to comment
Megosztás:

ezt most én nem értem..-...

nekem is eléggé mozog a váltókarom, mikor jó és mikor nem?

Hát arra gondol, hogyha megmozgatot a váltókart a vezetőfülkéből, és közben vki figyeli a motortérben a váltóba bemenő bizbaszt, akkor tapasztal-é mozgást. Szerintem. Ha szupermen vagy röntgenlátással , akkor csinálhatod egyedül is! :lol:

Amugy a rükvercnél megszokott dolog a duplakuplung a fogaskerekek szembenállása miatt, ezt a kez. ut. is leirja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

... Bár kuplungot nem ártana cserélni. Tavaly nyáron állították. Utolsó állítás volt, azt mondták még 15e km-t kibír, azóta van benne 35e km. Meg már nagyon fent fog, de még nem csúszott meg...

A kuplung kétféle módon mondhatja be az unalmast, egyrészt hogy csúszni kezd, másrészt meg lehet az a jelenség hogy nem veszi már a fokozatokat, csak gázfröccsre, vagy úgy sem. Azt mondják aki normálisan használja a kuplungot, annál történik ez az utóbbi. Szóval ne várd meg amíg csúszni kezd, mert már tuti hogy lejárt az életciklusa, nálad valószínűleg a második eset áll fenn, jobb ha kicserélteted, mert a váltód láthatja a kárát.

Link to comment
Megosztás:

Ne vitatkozz a Mesterrel! :lol: :lol:

Tudom hogy mennyinek kell lennie,

de egy betű sincs rajta, hogy mennyi, meg milyen=>

80W90, ha ez megnyugtat

aggaszt nehogy valami bólé minőségűt beletöltsünk...

Tömítés, az hol a fenében kapható a váltókarterhez?

Több helyen kérdeztem, de többen is az OPEL szervízre mutogattak.

Olyan ára is lesz, hogy inkább kiöntöm az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.