Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Futóműállítás nem sok (max 4-5000), de előtte érdemes ellenőriztetni a talpasokat, kormányösszekötőket... Mióta cserélte őket, azóta szépen tartja az úton magát :)

Olyan műhelybe nem is szabad menni ahol nem azzal kezdik a futómű állítást, hogy ellenőrzik a futóművet! Sajnos vannak kontárok akik meg sem nézik a futó állapotát csak állítanak.

de ez inkább a futómű témánál kellene kitárgyalni

Ha már sok lett rajta tekerve és kopott a kuplung akkor inkább csere.

Ácsi! Ha a kuplung kopik akkor felfele jön a pedál és inkább engedni és nem húzni kell a bowdenen. Ha húzni kell akkor vagy a kinyomószerkezet vagy a bowden járja a végét.

nos, kimente, húztam azon a csavaron (ez a váltórudazat egyébként?) és sokkal jobb lett, de lehet még kell rajta holnap húznom, nem igazán lehet hozzáférni.

De eléggé könnyen ment a húzás, elég sokat tudtam rajta tekerni csak simán az ujjammal is, aztán persze kellett a fogó is. Jól ki lehet nyúlva...

Ha ilyen sokat kellett ráhúzni akkor gyanús, hogy nyúlik azaz szakadnak a szálak a bowdenben. Én a helyedben már betennék egy tartalékot a csomagrartóba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amióta megjártam, nekem is ott figyel egy vadiúj a pótkerék köré tekerve. :lol:

Azért olyan gyakran nem szakad ha most cserélted nem mostanában fog elszakadni. Nekem a gyári van benne 14év és 130ekm után is. Ja és ennek 70%-a Bp szóval sok taposást kibírt már. Bár lehet a használatban nem romlik úgy mintha valaki nem használja és berozsdásodik :)

Link to comment
Megosztás:

Azért olyan gyakran nem szakad ha most cserélted nem mostanában fog elszakadni. Nekem a gyári van benne 14év és 130ekm után is. Ja és ennek 70%-a Bp szóval sok taposást kibírt már. Bár lehet a használatban nem romlik úgy mintha valaki nem használja és berozsdásodik :lol:

Nem is tudom, amit vettem 3000-ért, azt nem láttam valami hej de szupernek... biztos ami biztos, nem akarok meglepetést, egy új marad a csomitartóban tartaléknak! :)

Mellesleg az enyém is gyári volt (nem tudom az előző gazdi cserélt-e már, lehet bontóból lett cserélve 230.000-nél szakadt el)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este olyan problémával szembesültem, hogy amikor benyomom a kuplungot akkor olyan iszonyatosan hangos zörgő, csörgő hangot ad, hogy az nemigaz. Álló helyzetben is produkálja, de menet közben, amikor váltok akkor sokkal hangosabb és erőteljesebb a zaj. Az tény és való, hogy a váltómból, folyik az olaj egy csöppet, de ha kevés benne az olaj, akkor visító hangot ad.

'92 C14NZ (átalakítva SE-re) F10-es váltó.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este olyan problémával szembesültem, hogy amikor benyomom a kuplungot akkor olyan iszonyatosan hangos zörgő, csörgő hangot ad, hogy az nemigaz. Álló helyzetben is produkálja, de menet közben, amikor váltok akkor sokkal hangosabb és erőteljesebb a zaj. Az tény és való, hogy a váltómból, folyik az olaj egy csöppet, de ha kevés benne az olaj, akkor visító hangot ad.

'92 C14NZ (átalakítva SE-re) F10-es váltó.

Köszi

Kinyomáskor terhelődik a kinyomócsapágy nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Szokatlan problémával állok szembenn, de talán ti tudtok segíteni.

Nemrég cseréltem motort az astrába (c16nz). A donorba müködött mert kiprobáltam, majd szétszedtem, vezérlés, tömítések, feszítők..stb. cseréltem.

A sebváltoba pedig kinyomó csapágy lett cserélve.

Összeraktam és arra lettem figyelmes hogy hideg motornál rángat.

A rángatás nem a motortól ered, az pörög rendesenn.

Mikor a kuplungot engedem ki (finomann) akkor csinálja, de úgy, hogy lehull minden díszlet az autóroll.

Ha beteszem sebességbe és egyből kiengedem a kuplungot akkor csak egyet ránt.(úgy mint bármelyik másik autónál ha gyorsabban vesszük le a kuplungról a lábunkat).

Indulásnál csinálja, ha eggyesbe vagyok, de ha felteszem kettősbe akkor is megmozgat.

A kuplungtárcsa ok volt.

Ha a motor bemelegedik akkor minden tökéletes.

Látott már valaki ilyent??

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Szokatlan problémával állok szembenn, de talán ti tudtok segíteni.

Nemrég cseréltem motort az astrába (c16nz). A donorba müködött mert kiprobáltam, majd szétszedtem, vezérlés, tömítések, feszítők..stb. cseréltem.

A sebváltoba pedig kinyomó csapágy lett cserélve.

Összeraktam és arra lettem figyelmes hogy hideg motornál rángat.

A rángatás nem a motortól ered, az pörög rendesenn.

Mikor a kuplungot engedem ki (finomann) akkor csinálja, de úgy, hogy lehull minden díszlet az autóroll.

Ha beteszem sebességbe és egyből kiengedem a kuplungot akkor csak egyet ránt.(úgy mint bármelyik másik autónál ha gyorsabban vesszük le a kuplungról a lábunkat).

Indulásnál csinálja, ha eggyesbe vagyok, de ha felteszem kettősbe akkor is megmozgat.

A kuplungtárcsa ok volt.

Ha a motor bemelegedik akkor minden tökéletes.

Látott már valaki ilyent??

Esetleg valamelyik motor vagy váltótartóbak?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Szokatlan problémával állok szembenn, de talán ti tudtok segíteni.

Nemrég cseréltem motort az astrába (c16nz). A donorba müködött mert kiprobáltam, majd szétszedtem, vezérlés, tömítések, feszítők..stb. cseréltem.

A sebváltoba pedig kinyomó csapágy lett cserélve.

Összeraktam és arra lettem figyelmes hogy hideg motornál rángat.

A rángatás nem a motortól ered, az pörög rendesenn.

Mikor a kuplungot engedem ki (finomann) akkor csinálja, de úgy, hogy lehull minden díszlet az autóroll.

Ha beteszem sebességbe és egyből kiengedem a kuplungot akkor csak egyet ránt.(úgy mint bármelyik másik autónál ha gyorsabban vesszük le a kuplungról a lábunkat).

Indulásnál csinálja, ha eggyesbe vagyok, de ha felteszem kettősbe akkor is megmozgat.

A kuplungtárcsa ok volt.

Ha a motor bemelegedik akkor minden tökéletes.

Látott már valaki ilyent??

Szerintem ennek 3 oka lehet lenkerék nem tudom lett -e szabályozva ? Tárcsába a rugók nem gyengék-e és a kinyomószerkezet állapota

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennek 3 oka lehet lenkerék nem tudom lett -e szabályozva ? Tárcsába a rugók nem gyengék-e és a kinyomószerkezet állapota

A rugók nem gyengék, a tárcsa nem kopott, a kinyomócsapágy új és a lenkerék szabályozásról még nem halottam, és még mindig marad a bizonytalanságom, hogy miért csak hideg motorral csinálja(kb. 10 percig)

Link to comment
Megosztás:

A rugók nem gyengék, a tárcsa nem kopott, a kinyomócsapágy új és a lenkerék szabályozásról még nem halottam, és még mindig marad a bizonytalanságom, hogy miért csak hideg motorral csinálja(kb. 10 percig)

Nekem csinált ilyet amikor (állítólag) egy sz.r szimering miatt időnként olajos lett a kuplungtárcsa. Amikor az olajos részhez ért akkor megcsúszott, aztán hirtelen megtapadt (itt rántott) és egy egész idegbajos remegés érzése lett. Aztán szépen fokozatosan leégett róla és akkor jó volt, de egy hosszabb állás után megint kezdődött elölről. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Szokatlan problémával állok szembenn, de talán ti tudtok segíteni.

Nemrég cseréltem motort az astrába (c16nz). A donorba müködött mert kiprobáltam, majd szétszedtem, vezérlés, tömítések, feszítők..stb. cseréltem.

A sebváltoba pedig kinyomó csapágy lett cserélve.

Összeraktam és arra lettem figyelmes hogy hideg motornál rángat.

A rángatás nem a motortól ered, az pörög rendesenn.

Mikor a kuplungot engedem ki (finomann) akkor csinálja, de úgy, hogy lehull minden díszlet az autóroll.

Ha beteszem sebességbe és egyből kiengedem a kuplungot akkor csak egyet ránt.(úgy mint bármelyik másik autónál ha gyorsabban vesszük le a kuplungról a lábunkat).

Indulásnál csinálja, ha eggyesbe vagyok, de ha felteszem kettősbe akkor is megmozgat.

A kuplungtárcsa ok volt.

Ha a motor bemelegedik akkor minden tökéletes.

Látott már valaki ilyent??

Ilyen nekem is van, de nem tudom mi lehet a gond. Az első két három elindulásnál csinálja, szinte remeg az egész autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.