Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Tisztelt Fórumozók!

Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy 1.2 -Astra g autómban a fűtéskapcsoló harmadik és negyedik

fokozatban erős morgó,búgó hangot ad.Ez a jelenség nem rég kezdődött.

Gondolom a fűtőventillátor motorja adja ki ezt a hangot.

A kérdésem az lenne hogy jól sejtem e a hibát és javítható e vagy mindenképp csere?(ha ez a hiba!)

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy a klímának hány fokos levegőt kell befújnia az utastérbe és kinek hány fokos??
Ahogy olvasgatom itt- ott általában 5-7 fokost írnak.
A történetem abból adódik hogy feltöltettem a rendszert aztán 35 fokban tűző napon 2-3 fokozaton 3-5 pernél 6 fokos levegőt fújt.
Kompresszort kellett cserélnem ezután máshol töltötték fel de ma néztem 35 fokban 2-3 fokozaton 3-5 perc és 11-12 fokos levegőt fúj...
Éreztem én h nem olyan mint kéne..
Hozzáteszem vadonat új kompresszort kapott és szárítószűrőt...
Lehet nem megfelelő a töltése? (olvastam ez is lehet az oka)
X20XEV Bár a motorkód nemigazán lényeg.

Válaszotokat előre is köszi..

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy a klímának hány fokos levegőt kell befújnia az utastérbe és kinek hány fokos??

Ahogy olvasgatom itt- ott általában 5-7 fokost írnak.

A történetem abból adódik hogy feltöltettem a rendszert aztán 35 fokban tűző napon 2-3 fokozaton 3-5 pernél 6 fokos levegőt fújt.

Kompresszort kellett cserélnem ezután máshol töltötték fel de ma néztem 35 fokban 2-3 fokozaton 3-5 perc és 11-12 fokos levegőt fúj...

Éreztem én h nem olyan mint kéne..

Hozzáteszem vadonat új kompresszort kapott és szárítószűrőt...

Lehet nem megfelelő a töltése? (olvastam ez is lehet az oka)

X20XEV Bár a motorkód nemigazán lényeg.

Válaszotokat előre is köszi..

Probald ki ugy, hogy belso levego keringtetes 1 es fokozat. Akkor talan lesz 5 7 fok kozott. En igy mertem 5,5 ot. Normalis hasznalat mellett,ahogy BARKI hasznalna, ~~10 fok a normalis.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég tönkrement a klímám. Egyik napról a másikra, gondolom valahol elszökött a gáz, kilyukadt.

Van esetleg az astráknak valami gyenge pontjuk, típushibájuk, ahol a hibakeresést érdemes elkezdeni?

Köszi

Mágnestekercs.

Elöbb nézd meg bekapcsol-e. Ettől több infó kell.

Kompresszor indul-e. Ventilátor indul-e.

Vagy csak keveset hűt?

Ha nem tekercs, akkor lehet kompresszor tömszelence, szemből nézve klímahűtő jobb felső része.

Ez után már a hűtő elrohadása, vagy fizikai sérülése jöhet.

Persze évjárat függvényében lehet hűtőmodul is vagy ECU is.

Szóval nézd meg mi történik a motortérben ha bekapcsolod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy a klímának hány fokos levegőt kell befújnia az utastérbe és kinek hány fokos??

Ahogy olvasgatom itt- ott általában 5-7 fokost írnak.

A történetem abból adódik hogy feltöltettem a rendszert aztán 35 fokban tűző napon 2-3 fokozaton 3-5 pernél 6 fokos levegőt fújt.

Kompresszort kellett cserélnem ezután máshol töltötték fel de ma néztem 35 fokban 2-3 fokozaton 3-5 perc és 11-12 fokos levegőt fúj...

Éreztem én h nem olyan mint kéne..

Hozzáteszem vadonat új kompresszort kapott és szárítószűrőt...

Lehet nem megfelelő a töltése? (olvastam ez is lehet az oka)

X20XEV Bár a motorkód nemigazán lényeg.

Válaszotokat előre is köszi..

Nekem is 5.5 C fokos levegőt fúj a középső rostélyon.A belső levegő keringetést soha nem használom.Azt csak a klímás nyomkodja mikor pucolja a rendszert:)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A napokban jártam Vácon, a Deákvári főúton,a kedvenc klímásomnál. ( Klímás Karcsi csak így hívom ). :D

Azt kell, hogy mondjam sokadjára is nagyon korrekt, tapasztalt, precíz és rutinos róka.

Most egy sima ellenőrzés volt, semmi extra. Megmérte a töltetet, nyomáspróba, egy két alap jótanács stb. így Görögország előtt. :icon10:

Aki igazi jó szakit akar, bátran forduljon hozzá.

220 km-ről továbbra is hozzá járok.

:hiya:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Olyan problémám lenne, hogy opel astra G-nél (2002 Y17DT) a digitális klímát bárhova állítom csak lábra fúj és a két szélső befújón nagyon gyengén jön a hideg levegő!

Valaki találkozott már hasonló problémával? Hogyan kezdjek neki a megcsinálásának, miket érdemes ellenőrizni stb stb minden lehetőség, ötlet érdekel!

Válaszaitokat előre köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A napokban jártam Vácon, a Deákvári főúton,a kedvenc klímásomnál. ( Klímás Karcsi csak így hívom ). :D

Azt kell, hogy mondjam sokadjára is nagyon korrekt, tapasztalt, precíz és rutinos róka.

Most egy sima ellenőrzés volt, semmi extra. Megmérte a töltetet, nyomáspróba, egy két alap jótanács stb. így Görögország előtt. :icon10:

Aki igazi jó szakit akar, bátran forduljon hozzá.

220 km-ről továbbra is hozzá járok.

:hiya:

Szia!

Milyen jo tanacsokkal latott el? :) Okosodjunk mi is!

Link to comment
Megosztás:

Eldugult a vízelvezető csöved. A pollenszűrő házának az alján van.

Kesztyűtartó ki, pollenszűrő ki, alapos porszívózás. Plusz aknáról a tűzfal vonalánál látható a cső, esetleg vékony dróttal kitudod piszkálni belőle a koszt /vagy kompresszorral megnyomatni/.

A művelet sikerét pedig úgy tudod ellenőrizni, hogy egy kis vizet öntesz a pollenszűrőházba és annak alul szépen kikell folynia. :)

Sziasztok!

Új vagyok itt, de ez velem is kifogott. Ugyanez a tünet, hétvégén szétkaptam utas oldalon is illetve aknából a kifolyót is kivettem, kifújtam, takarítottam mostam. Haloványan csöpögött ki a víz. Tegnap vizsgán volt az autó, szerelőnél kompresszoral is jól belefújtunk tűzfal oldalról, de továbbra is az utastérbe is jut a kondenzvízből - a műszerfal legalján a váltó rudazat környékén folyik azon a ponton ahol a kifolyó van beletekerve azzal a két szép döbbenetesen hosszú csavarral.

Picit kezdem feladni a dolgot, hiszen mindenhol azt olvastam hogy csak ki kell takarítani ami szerintem elég alaposan megtörtént, ennek ellenére az utastérbe folyik. Tudtok javasolni klímaszerelőt aki specifikusan ismeri az opel klímákat? Esetleg a fórumról van valaki?

Nem riadok vissza a szereléstől, de nem ugranék neki vakon szétkapni az egész műszerfalat :)

Módosítva : Flame
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A napokban jártam Vácon, a Deákvári főúton,a kedvenc klímásomnál. ( Klímás Karcsi csak így hívom ). :D

Azt kell, hogy mondjam sokadjára is nagyon korrekt, tapasztalt, precíz és rutinos róka.

Most egy sima ellenőrzés volt, semmi extra. Megmérte a töltetet, nyomáspróba, egy két alap jótanács stb. így Görögország előtt. :icon10:

Aki igazi jó szakit akar, bátran forduljon hozzá.

220 km-ről továbbra is hozzá járok.

:hiya:

Szia,

Engem érdekelne a szerelő száma, és elérhetősége.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! egy kis segítség kellene klíma javításhoz.

Van egy opel asztra G Caravánom.

Voltam ma a Klímásnál és nem tudják meg tölteni a rendszert, mert kb 1 óra alatt el engedte a nyomást. És a Klíma kuplung csúszik.

Mi a teendőm ilyen esetben? Esetleg hol kezdjem a hiba keresését?

Ha van olyan akinek volt ilyen gond vagy hiba és tudna segíteni, akkor ne tartsa magába.

Viszont ha privátban küld egy telefonszámot akkor fel is tudnám hívni.

Köszönöm a segítségeket Üdv Laci.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! egy kis segítség kellene klíma javításhoz.

Van egy opel asztra G Caravánom.

Voltam ma a Klímásnál és nem tudják meg tölteni a rendszert, mert kb 1 óra alatt el engedte a nyomást. És a Klíma kuplung csúszik.

Mi a teendőm ilyen esetben? Esetleg hol kezdjem a hiba keresését?

Ha van olyan akinek volt ilyen gond vagy hiba és tudna segíteni, akkor ne tartsa magába.

Viszont ha privátban küld egy telefonszámot akkor fel is tudnám hívni.

Köszönöm a segítségeket Üdv Laci.

Első körön felejtsd el azt a klímást akinél jártál, majd keress egy olyat aki meg tudja keresni a szivárgás helyét.

Rengeteg elérhetőséget adtak már ebben a topicban. Tudsz válogatni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem: egyik napról a másik napra nem hűt a klíma.

Ma voltam klímatöltősnél, 250g volt csak benne, fel lett töltve 600-ra a gyári értékre.

De pofára is estem, nem megy most sem a klíma. Ez gáz, viszont mindenképp fel kellett töltetni, mert 250-től már akár nem is tud elindulni a klíma...

Az kizárva, hogy kevés a gáz.

Az amper elmegy a klímakompresszorig, azzal sincs gond.

A mágnestekercsre gyanakszom, mivel nem húz be, hiába kapcsolom be a klímát, a tárcsa közepe nem forog.

Gondolom én, a mágnestekercs lehet rossz. De ahogy itt utána olvasgattam, azt írtátok, a tekercs maga nem szokott elromlani, nem szakad meg, hanem inkább a tekercsben található bizti adja meg magát.

Jól logikázom ?

Ha valóban ez a gond jó eséllyel, a bizti házilagos cseréjével megoldható a probléma ?

Mit kell látnom egy rossz biztin, hogyan állapítom meg, hogy az a rossz ?

Magához a cseréhez remélem a gázt nem kell leengedni...

Mennyire macera a csere ?

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata ?

A bizti, ami esetleg tönkrement benne, mekkora, mit a pontos paramétere, hogy előre meg tudjam venni, szétszedés előtt ?

Hol kapok ilyet ?

-Köszi a segítséget előre is !

B

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, de ez velem is kifogott. Ugyanez a tünet, hétvégén szétkaptam utas oldalon is illetve aknából a kifolyót is kivettem, kifújtam, takarítottam mostam. Haloványan csöpögött ki a víz. Tegnap vizsgán volt az autó, szerelőnél kompresszoral is jól belefújtunk tűzfal oldalról, de továbbra is az utastérbe is jut a kondenzvízből - a műszerfal legalján a váltó rudazat környékén folyik azon a ponton ahol a kifolyó van beletekerve azzal a két szép döbbenetesen hosszú csavarral.

Picit kezdem feladni a dolgot, hiszen mindenhol azt olvastam hogy csak ki kell takarítani ami szerintem elég alaposan megtörtént, ennek ellenére az utastérbe folyik. Tudtok javasolni klímaszerelőt aki specifikusan ismeri az opel klímákat? Esetleg a fórumról van valaki?

Nem riadok vissza a szereléstől, de nem ugranék neki vakon szétkapni az egész műszerfalat :)

Nekem dettó ugyanez van :(

beleöntök kis vizet, akkor folyik alul is a kivezetőn, meg a kocsiban is belül

Link to comment
Megosztás:

Feltöltettem a klímát Opel szervízben.Nem ereszt sehol, minden rendben van vele, kivéve azt hogy nem hideget fúj, hanem inkább hűvös levegőt.

Kérdésem az lenne, hogy mi van akkor ha több gázt tetetek bele mint az előírt mennyiség?

Akkor hidegebb lenne?

Link to comment
Megosztás:

Feltöltettem a klímát Opel szervízben.Nem ereszt sehol, minden rendben van vele, kivéve azt hogy nem hideget fúj, hanem inkább hűvös levegőt.

Kérdésem az lenne, hogy mi van akkor ha több gázt tetetek bele mint az előírt mennyiség?

Akkor hidegebb lenne?

ELM kütyüvel meg tudod nézni, hogy hány gramm van a rendszerben, ill. a nyomás értéket is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.