Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sztok, megint ehhez a kérdéshez nem tud véletlen valaki valami okosságot írni a problémámra. Kb. már 2 hónapja nem tudom (nem merem) hasznáni a klímát pedig a gyerek miatt ha hosszabbútra megyünk kéne valami. Elöre is köszönöm

Ez lehet egy kontakt hiba is amitől világít. Ha megy a venti mikor klímázol és rendesen hideg levegőt fúj akkor ne foglalkozzál a lámpával. Ha van időd akkor vidd el valamelyik helyi márkaszervizbe egy hibakódolvasásra. Ott megmondják mi miatt világít. Lényeg hogy magas vízhőfokra induljon a venti meg ha klímázol akkor is menjen. Ebbe a melegbe ha jó a gáz mennyisége akkor kb 10-15 mp után mindenképpen indulni kell. Ha ez megtörténik akkor simán klímázhatsz. De mihamarabb nézesd meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, úgy néz ki, a majd' 10 éves autómban mostanra ernyedt el a klíma. Az érdekes az, hogy féloldalasan: bal oldalt egész hideget fúj, középen langyos, jobb oldalt meg szinte kinti hőmérséklet. Ezt produkálhatja simán a gáz elillanása? Zugló környékén tudtok korrekt árú, megbízható klímást? Mert bár van sok belőlük, jobb lenne, ha olyanhoz mennék, akit már kipróbált itt vki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, úgy néz ki, a majd' 10 éves autómban mostanra ernyedt el a klíma. Az érdekes az, hogy féloldalasan: bal oldalt egész hideget fúj, középen langyos, jobb oldalt meg szinte kinti hőmérséklet. Ezt produkálhatja simán a gáz elillanása? Zugló környékén tudtok korrekt árú, megbízható klímást? Mert bár van sok belőlük, jobb lenne, ha olyanhoz mennék, akit már kipróbált itt vki...

Felső állásba állítva a középső befúvóknál 30 fokos külső hőmérséklet mellet külső levegőre állítva 6-7 fok az normális. Ami jóval e felett van az már nem jó. Középsőnél mérj ott a mérvadó. Amúgy kedves Dsteel ha 10 éves autódba sosem volt még töltetve a klíma akkor ott már simán lehet hogy kevés a gáz. Elvileg 5-10% között vesztenek hűtőközeget évente, ami szerintem irreálisan sok de ezt sok autós szaklap és szerelő is megerősíti. Gáztöltést nem feltétlenül kell autóklímással végeztetni. Bár ha mindenképpen grammra akarjátok töltetni akkor csak az jöhet szóba. Igaz mi mérleggel töltöttük úgy hogy elötte lefejtettük sima hűtős lefejtővel. Szóval ha van épületklímás haver akinek van csatija kocsikhoz akkor simán meg tudja csinálni. Lényeg hogy értsen hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Felső állásba...

Ok, akkor ott mérem, azt érzem, hogy nem hűt eléggé, meg az is OK, hogy normális a gázvesztés. Mindenképp szerelővel csináltatnám, nincs klímás ismerős, szóval, ha tud valaki a közelben ilyen helyet, ne tartsa magában :)

Link to comment
Megosztás:

Ok, akkor ott mérem, azt érzem, hogy nem hűt eléggé, meg az is OK, hogy normális a gázvesztés. Mindenképp szerelővel csináltatnám, nincs klímás ismerős, szóval, ha tud valaki a közelben ilyen helyet, ne tartsa magában :)

Én egyszer régebben töltettem akkor a moha bához vittem, nekem valaki ezt ajánlotta.

http://autoklima.mbit.hu

Nem tudom neked mennyire esik útba, de korrekt volt és tényleg ért hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Szia _Robi_!

Kipiszkáltam a szemetet, kitakarítottam a pollen szürő házát. A kérdésem az, hogy ki tudom-e valahogy probálni hogy elfolyik-e a víz? Vagy csak ha járatom a klímát? Ebben a melegben mennyi ideig kellene járnia, hogy follyon a kondenzvíz?

A választ előre is köszönöm

Válaszoltam az általános témában.

Szürkeastra: Ha nagyon el van tömődve az bontós lesz eléggé, viszont ha csak a cső akkor egy hosszú dróttal ki tudod piszkálni. Ha bontós akkor ki kell bontani a hőcserélő körüli dolgokat. Behrhez volt szerencsém haver kombiában hát nem egy leányálom+nem 5 perces kategória.De már vki irta hogy az is lehet gond ha nem jól van benne a pollenszűrő és akkor kivezeti máshová a vizet. Nézd meg a szűrőt és ha hozzáér a hőcserélőhöz akkor azt igazítsd meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, úgy néz ki, a majd' 10 éves autómban mostanra ernyedt el a klíma. Az érdekes az, hogy féloldalasan: bal oldalt egész hideget fúj, középen langyos, jobb oldalt meg szinte kinti hőmérséklet. Ezt produkálhatja simán a gáz elillanása? Zugló környékén tudtok korrekt árú, megbízható klímást? Mert bár van sok belőlük, jobb lenne, ha olyanhoz mennék, akit már kipróbált itt vki...

Én javítgatom, tesztelgetem a klímámat egy ideje (olvass vissza), és most nálam ez van, mint nálad, azaz a bal oldal erősebben hűt. A rendszeremben most 600g helyett csak 300g van, mert 25 bar körül produkált a klímám magas nyomáson, igaz tűző napsütésben.

Ezzel a 300g-mal egyenlőre 16Bart nyom, fordulaton is szépen szabályoz, igaz nem fúj olyan hideget.

Még ezt fogom csinálni:

- Lemérem a Robi által írt elvárt hőmérsékleteket

- Illetve péntek (júl 6) nyomunk még hűtőközeget rendszerbe először 100g-ot, majd többet

Remélem nem megy megint 25Barra.

Robinak üzenem, hogy valószínűleg a kompresszornál is van nyomásszabályzó.

Link to comment
Megosztás:

Én javítgatom, tesztelgetem a klímámat egy ideje (olvass vissza), és most nálam ez van, mint nálad, azaz a bal oldal erősebben hűt. A rendszeremben most 600g helyett csak 300g van, mert 25 bar körül produkált a klímám magas nyomáson, igaz tűző napsütésben.

Ezzel a 300g-mal egyenlőre 16Bart nyom, fordulaton is szépen szabályoz, igaz nem fúj olyan hideget.

Ez jó hír, mert akkor valószínű csak után kell töltetnem, egyéb hibája nincs...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A tegnapi napon a nagy melegben azt vettem észre, hogy 2500-as fordulat felett egy egyre hangosabb búgó hang jön a motortérből, amikor megy a klíma és persze a motort is rendesen visszafogja. Üresben pörgetésnél is jelentkezik és a fordulat növekedésével egyre hangosabb. Amint a klímát kikapcsolom rögtön elhallgat, szóval gondolom a kompresszor. Ezen felül azt vettem észre, hogy amint a motor eléri az üzemi hőfokot és megy a klíma akkor bekapcsol a motorhűtést elősegítendő a ventilátor is (nekem ebből csak egy van, ezt csak azért írom, mert ha jól tudom akkor bizonyos konstrukciókban van +1 a klíma számára is, talán) viszont, ha kikapcsolom a klímát az is rögtön kikapcsol. Magával a hűtéssel nincsen gond, hideg levegőt fúj. Ma reggel melóba befelé jövet már nem produkálta a jelenséget. Gyönyörűen hűtött, semmi búgó hang. A két nap között

talán

annyi a különbség , hogy tegnap délután 37 fok volt, ma reggel meg csak 26-27 körül mocorgot. Nemrég volt töltve a klíma. Van esetleg valami ötlet? Tönkremehetett a kompresszor vagy esetleg az extrém meleg miatt megnőtt a rendszerben a nyomás és ez okoz ilyen jelenséget? Minden ötlet érdekel és előre is köszönöm.

További kellemes napot :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A tegnapi napon a nagy melegben azt vettem észre, hogy 2500-as fordulat felett egy egyre hangosabb búgó hang jön a motortérből, amikor megy a klíma és persze a motort is rendesen visszafogja. Üresben pörgetésnél is jelentkezik és a fordulat növekedésével egyre hangosabb. Amint a klímát kikapcsolom rögtön elhallgat, szóval gondolom a kompresszor. Ezen felül azt vettem észre, hogy amint a motor eléri az üzemi hőfokot és megy a klíma akkor bekapcsol a motorhűtést elősegítendő a ventilátor is (nekem ebből csak egy van, ezt csak azért írom, mert ha jól tudom akkor bizonyos konstrukciókban van +1 a klíma számára is, talán) viszont, ha kikapcsolom a klímát az is rögtön kikapcsol. Magával a hűtéssel nincsen gond, hideg levegőt fúj. Ma reggel melóba befelé jövet már nem produkálta a jelenséget. Gyönyörűen hűtött, semmi búgó hang. A két nap között

talán

annyi a különbség , hogy tegnap délután 37 fok volt, ma reggel meg csak 26-27 körül mocorgot. Nemrég volt töltve a klíma. Van esetleg valami ötlet? Tönkremehetett a kompresszor vagy esetleg az extrém meleg miatt megnőtt a rendszerben a nyomás és ez okoz ilyen jelenséget? Minden ötlet érdekel és előre is köszönöm.

További kellemes napot :)

Ez engem is érdekelne, mert pont tegnap néztem én is hogy olyan a hangja amikor bekapcsolom a klímát, mintha egy lentkerekes autó lenne. A ventillátor nekem is ugyanúgy felpörög.Én is megijedtem egy kicsit, de úgy látszik ez normális dolog.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó hír, mert akkor valószínű csak után kell töltetnem, egyéb hibája nincs...

Teszteltem a klímát megint:

Körülmények: 300g gáz a rendszerben a 600g helyett, 33.5°C külső hőmérséklet, légcsatornák felső állásba, külső levegőnél

Mért értékek:

- Bal fúvókánál 10°C

- Középső felsőnél 15°C

- Középső alsónál 20°C

- Jobnál 25°C

- Bal és job ülés között 15°C

Menet közben külső 35-40°C-nál sajnos még izzad az ember homloka, tehát harmatos.

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne, mert pont tegnap néztem én is hogy olyan a hangja amikor bekapcsolom a klímát, mintha egy lentkerekes autó lenne. A ventillátor nekem is ugyanúgy felpörög.Én is megijedtem egy kicsit, de úgy látszik ez normális dolog.

A Delphi klímának sajnos ilyen a hangja, általában ~30 fok felett kezdődik, alatta nem mindig.

Nekem két hűtőm van és szintén megvan ez a búgó, fordulatszámtól függő hang.

Link to comment
Megosztás:

A Delphi klímának sajnos ilyen a hangja, általában ~30 fok felett kezdődik, alatta nem mindig.

Nekem két hűtőm van és szintén megvan ez a búgó, fordulatszámtól függő hang.

Köszi a választ :), ez mindenképpen jó hírnek számít, mert írtam még tegnap erről a problémáról egy másik klímás fórumra és az volt a válasz reggelre, hogy valszeg tönkrement a kompresszorom ... nekem ez a válasz jobban tetszik :), de akkor ez normális, hogy ennyire búgjon és szabályosan nehezebben pörög fel a motor és ejti vissza a fordulatot?! Reggel a fenti leíráshoz képest olyan könnyen pörgött a motor klímával, hogy az valami hihetetlen ... Lassan ez a 3. nyaram az autóval és eddig még nem tapasztaltam ilyet, az is tény, hogy ennyire meleg nyarunk nem is tudom mikor volt ... előző években is volt meleg, de ez talán még azokon is túltesz :S

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ és sajnos ez a hiba az autónál, itt mi a teendő??, Tegnap visszamentem azt mondták kitörölték a hibakódot belöle és valószínüleg klíma vezérlő automatika csere, ami 100.000 magyar forint körül van. Lehetségessek ezek?? Köszi. :stare:

igen

Vidd el másik szakihoz...

De nézd meg, hogy ilyen-e a hibád: http://www.opelforum...860#entry896802

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A tegnapi napon a nagy melegben azt vettem észre, hogy 2500-as fordulat felett egy egyre hangosabb búgó hang jön a motortérből, amikor megy a klíma és persze a motort is rendesen visszafogja. Üresben pörgetésnél is jelentkezik és a fordulat növekedésével egyre hangosabb. Amint a klímát kikapcsolom rögtön elhallgat, szóval gondolom a kompresszor. Ezen felül azt vettem észre, hogy amint a motor eléri az üzemi hőfokot és megy a klíma akkor bekapcsol a motorhűtést elősegítendő a ventilátor is (nekem ebből csak egy van, ezt csak azért írom, mert ha jól tudom akkor bizonyos konstrukciókban van +1 a klíma számára is, talán) viszont, ha kikapcsolom a klímát az is rögtön kikapcsol. Magával a hűtéssel nincsen gond, hideg levegőt fúj. Ma reggel melóba befelé jövet már nem produkálta a jelenséget. Gyönyörűen hűtött, semmi búgó hang. A két nap között

talán

annyi a különbség , hogy tegnap délután 37 fok volt, ma reggel meg csak 26-27 körül mocorgot. Nemrég volt töltve a klíma. Van esetleg valami ötlet? Tönkremehetett a kompresszor vagy esetleg az extrém meleg miatt megnőtt a rendszerben a nyomás és ez okoz ilyen jelenséget? Minden ötlet érdekel és előre is köszönöm.

További kellemes napot :)

Sajnos ez ilyen! Nekem is ugyanez a tapasztalatom! 30 fok felett kiábrándító hangja van.

Link to comment
Megosztás:

http://www.nyugatiau...324_171349.html

egyébként 10 körül lehet kapni, de inkább a nyomásérzékelő csatlakozó szokott kontakt hibás lenni....

Köszi még 1x megnézem és kicseréletetem azt is, remélem akkor így már jól fog müködni, ha nem akkor jövök megint. Szép napot, jó hűsölést. :icon1: Telefonálgattam bontokba, 4.-5. helyen azt a felvillágosítást kapttam, hogy ha nem gyári hanem utángyártott hütőt (klíma vagy víz) szereltek be akkor ez a visszajelző lámpa mindig kifog gyulladni mert mások a paraméterei (feszültség felvétel stb..)mint az eredeti alkatrészeknek. Akkor ez is lehet hiba??? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megkérdezem tőletek is, hátha valaki találkozott ezzel a problémával az astrájában.

A klímát (vagy hátsó ablakfűtést, vagy belső keringtetést) amikor bekapcsolom, akkor csak bizonyos ventilátor fokozatok mellett hajlandó működni. Ami nem is lenne nagy baj, csak épp ez a fokozat mindig változik és ebből kifolyólag folyton kikapcsol működés közben. Tehát jelenleg úgy klímázom a kocsiban, hogy folyton figyelnem kell mikor kapcsol ki magától és akkor át kell kapcsolnom egy másik ventilátor fokozatra, amelyiken épp hajlandó működni. Már kezd idegesíteni. :(

Van valakinek tippje mi lehet a probléma forrása?

üdv.

Link to comment
Megosztás:

A szellőztető rendszer BEHR, vagy DELPHI?

Az utóbbi hajlamos a csatlakozónál összeégni...

Delphi rendszerű tudtommal. És ez az összeégés okoz ilyen furcsa működési problémát? És ezt az összeégést milyen csatlakozónál kell keresni, mert akkor a hétvégén utána nézek ennek az eshetőségnek.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.