Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

53 perce, Janó32 írta:

A habbal tényleg nagyon óvatosan... Konkrétan vállalkozások élnek meg abból, hogy a habból kicsapódó folyadékok által okozott kárt hozzák rendbe. Az illesztéseknél ez a folyadék utat talál, befolyik a fejegységbe, klímavezérlő elektronikába, komfort elektronikába, becsepeg relékhez és elektronikai boxokba (és sorolhatnám), megmarja és jönnek a komoly hibák és drága javítások. (Láttam már E Mercedes navigációs fejegységét emiatt kipurcanni, nem volt javítható, bontott mint a fehér holló, 600k az új egység ára, tulaj mosolya nem volt őszinte...) 

Én csak alulra fújom a pollenszűrőhöz.Aztán majd meg is bombázom:) Nincs benne büdös,semmi szaga nincs.Nem sokat használom.Talán ha 4 -szer bekapcsolom egy évben,ha messzebb megyek.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎27‎. at 10:44, peacetrang írta:

Nálam is. Közben kaptam egy tippet, hogy lehet, hogy kevés a gáz, úgyhogy majd meglátogatok egy klímást, nézzen rá.

Nem ütöm, nem vágom, de az enyém is sír, fordulattal arányosan.

Neked már sikerült megoldani?

Link to comment
Megosztás:

A klímakifolyóba a küllő bedugdozását nem ajánlom!

Kicsit beljebb tolódik, azt a hőcserélőnek haller van!

Kikell venni azt a két csavart ami tartja a kifolyót (ezek bazi hosszúak, lehet kulcsozni) és kijön az egész, így prímán ki lehet pucolni!

Egyébként ott a videón az a szerencsétlen Lengyel csóka miért nem vette le az egész pollenszűrő ajtót?

Pár patent tartja, és akkor a pollenszűrőt kivéve táncolni lehet ott bent a hőcserélőnél, és teljesen ki lehet takarítani!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem, mert du. indulnánk vidékre (kb. 900km) és reggel rakoncátlankodott a jószág!

Amikor haza értem, gyújtást levettem, a hűtőnél a ventilátor elindult, gyújtást ráadtam leállt, de a vízhőmérő meg se moccant. Többször próbáltam, eredmény ua.

Levettem az akksiról a sarut, akkor leáll a venti.

Saru vissza, nem megy hurrá! Beindítom, járatom pár percet vízhőfok meg sem moccan autó üzemmeleg közeli (alkarral tesztelve :blush:) gyújtás le venti indul.

Z16XEP 2005 hibakód nincs hűtővíz tele

Ha valakinek van ötlete-tapasztalata megoldással kapcsolatban köszönettel várom.

Módosítva : Bmájki
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem, mert du. indulnánk vidékre (kb. 900km) és reggel rakoncátlankodott a jószág!

Amikor haza értem, gyújtást levettem, a hűtőnél a ventilátor elindult, gyújtást ráadtam leállt, de a vízhőmérő meg se moccant. Többször próbáltam, eredmény ua.

Levettem az akksiról a sarut, akkor leáll a venti.

Saru vissza, nem megy hurrá! Beindítom, járatom pár percet vízhőfok meg sem moccan autó üzemmeleg közeli (alkarral tesztelve :blush:) gyújtás le venti indul.

Z16XEP 2005 hibakód nincs hűtővíz tele

Ha valakinek van ötlete-tapasztalata megoldással kapcsolatban köszönettel várom.

Vizhofokjelado kuka, elsokorben, tovabba a ventivezerlo modulon a kabeleket mozgasd meg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kölyök írta:

Vizhofokjelado kuka, elsokorben, tovabba a ventivezerlo modulon a kabeleket mozgasd meg

Köszi a gyors reagálást. :) 

A jeladót merre találom, mert az AGR szelep környékén 2 érzékelőt is látok. A modult merre találom.

Ha nem válaszolok, akkor sajna megint nem leszek net közelben

Módosítva : Bmájki
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Bmájki írta:

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem, mert du. indulnánk vidékre (kb. 900km) és reggel rakoncátlankodott a jószág!

Amikor haza értem, gyújtást levettem, a hűtőnél a ventilátor elindult, gyújtást ráadtam leállt, de a vízhőmérő meg se moccant. Többször próbáltam, eredmény ua.

Levettem az akksiról a sarut, akkor leáll a venti.

Saru vissza, nem megy hurrá! Beindítom, járatom pár percet vízhőfok meg sem moccan autó üzemmeleg közeli (alkarral tesztelve :blush:) gyújtás le venti indul.

Z16XEP 2005 hibakód nincs hűtővíz tele

Ha valakinek van ötlete-tapasztalata megoldással kapcsolatban köszönettel várom.

Valószínűleg a jeladó lesz, mert nemrég amikor cseréltem a csőcsonkot lehúztam a kábelt a jeladóról, közben ráadtam a gyújtást is, ezután nekem is ezt csinálta, mivel bizonytalan vagy nem létező hőfok jeladás esetén inkább bekapcsolja a ventilátort, nehogy felforrjon a víz. Miután töröltem OP-COM-mal a hibakódot helyreállt a rend.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

A klímagáz szökik az autómból, de olyan szinten, hogy egy hétvége alatt elment mind a 700gramm. 

A szerelő azt mondta, hogy a tengely mellett engedi a gázt. Elmondása szerint nem igazán érdemes javíttatni, mert hogy vagy sikerül a javítás vagy nem.

Tényleg így van? 

Köszönöm a segítséget,

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kisMikola írta:

Sziasztok, 

A klímagáz szökik az autómból, de olyan szinten, hogy egy hétvége alatt elment mind a 700gramm. 

A szerelő azt mondta, hogy a tengely mellett engedi a gázt. Elmondása szerint nem igazán érdemes javíttatni, mert hogy vagy sikerül a javítás vagy nem.

Tényleg így van? 

Köszönöm a segítséget,

Hulyeseg. Ahhoz , h megmondja mekkora a baj, darabokra kell szedni a kompresszort. Anelkul tomszelence hibara erdemes gondolni. Nekem ezt 35-ert csinaltak toltessel, ozonos tisztitassal egyutt. Nekem 1 masodperc alatt engedte el a gazt. Volt hangja! :)

Keress masik klimast. Ez valoszinuleg csak tolteni tud. Massal nem akar/tud foglalkozni. Sok ilyen van...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A klíma problémám megoldódott, kicsit hiányos volt benne a gáz. Feltöltötték, beindul, viszont a ventilátorom nem úgy muzsikál, ahogy kellene neki. Olyan, mint ha nem lennének fokozatok, mert mikor elindítom a klímát, a venti nem indul, és kb 25 bar felett kapcsol be, Mondta a srác, hogy álló helyben ne is klímázzak. Illetve ami furcsa, hogy szerintem nem fúj hideget csak olyan hűvös levegőt. Tudomásom szerint 4-5 fokos levegőt kellene fújni, de ez sokkal melegebb. 30 fokban négyesen megy és nem kellemes a hőmérséklet az autóban. Mi okozhatja ezt? Lehet összefüggés a ventivel? Ki tudom mérni valahogy a ventilátor ellenállást és a nyomáskapcsolót?

Előre is köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

A klíma problémám megoldódott, kicsit hiányos volt benne a gáz. Feltöltötték, beindul, viszont a ventilátorom nem úgy muzsikál, ahogy kellene neki. Olyan, mint ha nem lennének fokozatok, mert mikor elindítom a klímát, a venti nem indul, és kb 25 bar felett kapcsol be, Mondta a srác, hogy álló helyben ne is klímázzak. Illetve ami furcsa, hogy szerintem nem fúj hideget csak olyan hűvös levegőt. Tudomásom szerint 4-5 fokos levegőt kellene fújni, de ez sokkal melegebb. 30 fokban négyesen megy és nem kellemes a hőmérséklet az autóban. Mi okozhatja ezt? Lehet összefüggés a ventivel? Ki tudom mérni valahogy a ventilátor ellenállást és a nyomáskapcsolót?

Előre is köszi. G.

Neked is azt tudom javasolni, hogy gáztöltő ember helyett keress egy klímást, aki megmondja mi a baj, és meg is oldja!

Ha egy klímát 2-3 évente tölteni kell, akkor az rossz! Meg kell csináltatni nem pedig töltögetni!

Ha azt mondja álló helyben ne klímázz, akkor kérdi vissza a pénzt amit ott hagytál!
ELM327-el meg lehet nézni melyik fokozatnak kellene mennie, és megy-e. OP-COM-al le lehet tesztelni klímától függetlenül a fokozatokat!
Az ellenállás vagy szakadt vagy rövidzár kb. Műszerrel tudod megnézni, hogy az autó akarja-e indítani!

Szóval keress egy klímást, aki a gázszökés okát is megnézni, és utána, hogy mi mért nem megy!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, huggybear írta:

Azt mondta az ember, hogy mivel van benne 1 bar nyomás, így nem ereszt a rendszer, mert ha engedne, akkor 0 lenne. Szerinte azért szökött el a gáz, mert a tömítések kiszáradtak, mivel rég volt használva a klíma. Ez így akkor baromság? G.

Az eresztés lehet olyan is, hogy eldurran. És olyan is, hogy 5-10 év alatt lecsökken a nyomás. Ahogy öregszik minden tömítés, a gázszökés elérhet olyan szintet is, hogy 1-2 évente tölteni kell. Ezt kell nyomáspróbával kideríteni, hogy hol, milyen mértékben ereszt. Az évente utántöltés nem olcsó megoldás. Viszont ha már kiszáradtak a tömítések, akkor nem lesznek újra nedvesek. Tehát ha elszökött a gázod, akkor valamit tuti cserélni kellene. Feltéve, ha nem most töltöttél az autó életében. Mert akkor lehet semmi gond, és 6 évig jó lesz! De első körben a folyamatos nyomásvizsgálat lenne célravezető. Pl havonta nézd meg a gáznyomást a hőmérséklethez képest. Ebből láthatod, ha ereszt.

A klíma pedig álló helyben a legfontosabb! Arra való, hogy hűtsön!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

A klíma problémám megoldódott, kicsit hiányos volt benne a gáz. Feltöltötték, beindul, viszont a ventilátorom nem úgy muzsikál, ahogy kellene neki. Olyan, mint ha nem lennének fokozatok, mert mikor elindítom a klímát, a venti nem indul, és kb 25 bar felett kapcsol be, Mondta a srác, hogy álló helyben ne is klímázzak. Illetve ami furcsa, hogy szerintem nem fúj hideget csak olyan hűvös levegőt. Tudomásom szerint 4-5 fokos levegőt kellene fújni, de ez sokkal melegebb. 30 fokban négyesen megy és nem kellemes a hőmérséklet az autóban. Mi okozhatja ezt? Lehet összefüggés a ventivel? Ki tudom mérni valahogy a ventilátor ellenállást és a nyomáskapcsolót?

Előre is köszi. G.

Nem is olyan regen irtam le hogy mi volt az enyemmel, keress vissza

(szaritoszurod fos)

Menet kozben sem fuj be normalis hofoku levegot?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, huggybear írta:

Menet közben kicsit hidegebb, de csak kellemesen hűvös, nem hideg. G.

Amikor bekapcsolod a klimat es megy, nem hallassz szorcsogest a muszerfal mogott mondjuk par percenkent? A nem eleg huvos miatt keves gazra gondolok, a menet kozbe huvosebb levego pedig azt bizonyitja hogy a gaz lehutesevel van baj. A keson kapcsolo venti lehet nyomaskapcsolo vagy eldugult szaritoszuro is

Link to comment
Megosztás:

22 órája, huggybear írta:

Menet közben kicsit hidegebb, de csak kellemesen hűvös, nem hideg. G.

Nálam ugyanez volt,mert nem ment a venti folyamatosan mivel az elötét ellenállás rossz volt

Ki lett cserélve,megy a venti folyamatosan klima bekapcs után,a befújt levegö hömérséklete is sokkal hidegebb lett.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csicsó írta:

Nálam ugyanez volt,mert nem ment a venti folyamatosan mivel az elötét ellenállás rossz volt

Ki lett cserélve,megy a venti folyamatosan klima bekapcs után,a befújt levegö hömérséklete is sokkal hidegebb lett.

Ez ennél összetettebb dolog. Klíma bekapcsolás után csak a belső keringető 1-es fokozatának kell folyamatosan mennie. A hűtőnek nem. Persze attól függ hány ventis a rendszer. Hűtés modulos-e vagy sem. És persze hány fok van kint. Tehát attól, hogy nem megy valami folyamatosan, attól még lehet az hibátlan rendszer!

Bár lehet korábban a részletek is leíródtak, csak nem figyeltem....:confused:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.