Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Én arra gondoltam, hogy elgázosított gépet vegyél. Az injektoros gáz esetén egy plusz computert építenek be, de a pontos működését nem ismerem, hogy mit ver át. Nem mondom azt hogy ugyan olyan mint a benzines, de sztem megéri azt a kevés plusz kiadást, odafigyelést.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is x20xev van az Omegában...

Kiiktatni az ECOTEC dolgokat? Ez alatt mit értesz?

A gyári kipufftorok helyére a C20XE-ről ismert 4-2-1 leömlő, ezálltal a secunderlevegő kompresszor feleslegessé válik, elég csak széthúzni a csatiját.

Az AGR szelepről lehúzni a vezérlővákumcsövet, és ledugózni.Ezálltal az AGR is ki van iktatva a rendszerből.Le is lehet zárni, de ott akkor le is kell szedni...Ez sztem 1Xűbb! :huh:

Kezdetnek sztem ennyi.Még nyomozok, hogy mi van, ami lebutítja ezt az amúgy tehetséges motort! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A gyári kipufftorok helyére a C20XE-ről ismert 4-2-1 leömlő, ezálltal a secunderlevegő kompresszor feleslegessé válik, elég csak széthúzni a csatiját.

Az AGR szelepről lehúzni a vezérlővákumcsövet, és ledugózni.Ezálltal az AGR is ki van iktatva a rendszerből.Le is lehet zárni, de ott akkor le is kell szedni...Ez sztem 1Xűbb! :huh:

Kezdetnek sztem ennyi.Még nyomozok, hogy mi van, ami lebutítja ezt az amúgy tehetséges motort! :lol:

Ahha... Lehet hogy hülye kérdés, de ez mit eredményez? Fogyasztás, teljesítmény, dinamika, stb...

Azt értem, hogy ez a kipuffsor könyebb oblítést eredményez, meg nincs kipuffgáz visszaáramlás, de pl az AGR miben játszik szerepet?

Link to comment
Megosztás:

Sztem a többi omi is el tud szédülni, csaka fehéren gyorsabban észre venni a barna rozsdafoltokat. Benzin-gázosban nem gondolgodsz? A gáznak literje most 180 ft körül van, igaz kicsit drágábbak is a gázos Omik.

Nem kizáró ok a gáz, de 8V legyen.

Szóba került egy 2 lufis, 2000 évj. X16SZR Caravan Astra Family ABS-sel...

Már csak a fronthajtás okozta félelmemet kell legyőzni :huh: :lol: :)

(A Omega, BMW E30/318, Hiace és Micsu_L300 után...)

Link to comment
Megosztás:

Nem kizáró ok a gáz, de 8V legyen.

Szóba került egy 2 lufis, 2000 évj. X16SZR Caravan Astra Family ABS-sel...

Már csak a fronthajtás okozta félelmemet kell legyőzni :huh: :lol: :)

(A Omega, BMW E30/318, Hiace és Micsu_L300 után...)

Ne csinálj butaságot! Az x16szr egy nagyon megbízható motor, de a 75LE az illúzióromboló. Többet fogsz 4.seb.fokozat-ba menni, mint 5.-be.

Az első hajtásnak is vannak előnyei!

Link to comment
Megosztás:

Sztem a többi omi is el tud szédülni, csaka fehéren gyorsabban észre venni a barna rozsdafoltokat. Benzin-gázosban nem gondolgodsz? A gáznak literje most 180 ft körül van, igaz kicsit drágábbak is a gázos Omik.

Valahol olvastam jó pár évvel ezelőtt, hogy a fehér színű autók nagy része afrikai meg hasonló területekre exportra készül, mert ott a fehér színnek vitathatatlan előnyei vannak a nagy hőség miatt, és éppen ezért a rozsda ellen sem védik annyira. Ez mondjuk egy francia furgonról szólt, nem tudom, más gyáraknál is hasonló-e a helyzet...

Link to comment
Megosztás:

Nem kizáró ok a gáz, de 8V legyen.

Szóba került egy 2 lufis, 2000 évj. X16SZR Caravan Astra Family ABS-sel...

Már csak a fronthajtás okozta félelmemet kell legyőzni :) :D ;)

(A Omega, BMW E30/318, Hiace és Micsu_L300 után...)

Ilyen előélet után egy B Vectra Caravan kell Diesel :lol:

itt az enyém :huh:

A fronthajtás nem rossz dolog, főleg mostanság a nagy havazások idején jött jól.

Nekem is volt Hiace-m és bizony télen nagy beton tuskó volt a raktérben mert egy parkolóból kiálláshoz is 2-3 ember kellett.

My Vectra :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudod te mi a jó! :huh:

Úgy is van! :)

Húztam ki én is a hóból havert, F Astra Caravanjával a Bakonyban az Omegával.

Az igaz, hogy november elején a téli gumi felrakásával együtt mindig bekerült a BMW és az Omega csomagtartóba is 1-2 zsák cement vagy homok :lol:

A Hiace-ben most is bent van 100kg útszóró só (dupla haszon).

SZVSZ a hátsó hajtás nemcsak örömteli, de JOBB is télen. Ha ésszel nyomod a gázt, teljesen kiszámítható a viselkedése. Az igaz, hogy könnyebben megindul oldalra a hátulja gázadásra, de ha elveszed a gázt egy picit, a motorfék által lassuló hátsó kerekek a kormányzás irányába azonnal befordítják a kocsit. (mintha egy erős mágnes húzná be, nagyon jó és megnyugtató érzés :) ). Könnyebben megindul a segge, de könnyebb (és lehet!) korrigálni.

Nyilván ha valamelyik hajtási mód egyértelműen jobb lenne a másiknál, már régen kiszorította volna a másikat. Valószínűleg a hátsóhajtás műszakilag (is) jobb, de rutinosabb vezetőt igényel (nagyobb utazóautók, versenyautók, teherautók), a frontos jóindulatú, barátságosabb, hétköznapi használatra "valóbb" (városi autók, középkategória stb.).

Na ezért nem zárkózom el az Astra elől.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen előélet után egy B Vectra Caravan kell Diesel :lol:

itt az enyém :huh:

A fronthajtás nem rossz dolog, főleg mostanság a nagy havazások idején jött jól.

Nekem is volt Hiace-m és bizony télen nagy beton tuskó volt a raktérben mert egy parkolóból kiálláshoz is 2-3 ember kellett.

My Vectra :)

Jó gumival, min.100kg rakománnyal a hátsó tengely felett kezes bárány a Hiace.

Tényleg szép a Vectrád :) , de ennél olcsóbb autóban gondolkodom. Meg nem kell dízel, mert keveset fog menni, a Hiace-szel járok, csak az 3 személyes és májusra várjuk a 2. gyerkőcöt, ezért kell egy másik autó is.

Link to comment
Megosztás:

Ne csinálj butaságot! Az x16szr egy nagyon megbízható motor, de a 75LE az illúzióromboló. Többet fogsz 4.seb.fokozat-ba menni, mint 5.-be.

Az első hajtásnak is vannak előnyei!

Jártam én is kb. 8-10 éve céges 1.4-es Astra Caravan-nal (nem tudom milyen motorral). Igaz, nem vót izompacsirta, de új autó volt és ha a fél életedet nem az autópályán töltöd, egészen használható, megbízható járgány. Meg az 5-6 literes fogyasztásnak is vannak előnyei. Gyorsan hozzáteszem a 20SE motoros Omega is nagyon kedvező volt, 7-8l-ből lehetett autózni.

Úgy tudom az X16SZR a rendőr Astra motor. Igaz ez?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.