Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én is Opel olajat töltöttem bele, annak ellenére, hogy itt nem javasolják, dehát ez volt a helyi autósboltban akciósan ötezer-egykétszáz forintért az 5L-es kiszerelés....

Nálunk az Opel gyári olaj az 5L - 3000ft ...

Vajh miért ? :lol:

Asszem most Q8 megy bele Nekem ...

Link to comment
Megosztás:

Sokan szidjuk, de tény és való, hogy némely mocitipusok nem tolerálják az Opelolaj minőségét.Ilyen az 1.6 16V-m is.6e. alatt elhasználódott+megevett belőle 1.5L-t, ami sok.A Valvoline 10W-40-ből az előírás szerint fogyott.

De viszont a 8V-s cartársak nem panaszkodnak rá.Szal ahány verda és moci, annyi tapasztalat.Ez van.ÉN NEM venném meg, magamnak.Még akciósan sem. :wink:

Jelentem az 1.7 dr motoros diesel asztra sem szereti.

Baromi hamar elkormolja, aztán NO kenés!

Nekem a ROWE jött be. ROWE 10W40 GTS

Eddig próbáltam: Mol, Shell, GM Opel,

hali,

Link to comment
Megosztás:

Ez az az Opel olaj amire mondjátok mostanság nem túl jó minőségű ?

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=56855409

Ennyi pénzért sem éri meg ?

Amennyiben csak ennyi pénzed van rá, természetesen megéri, de én nem javasolnám, mivel nem ad megfelelő kenést és hamar "elfárad".

Egyébként a GM-nek nincs finomítója, így ő is veszi az olajat, csak átcimkézi.

Ha jól tudom, Total olaj van a palackban :lol:

Én azt javaslom, hogy próbáld ki a ROWE olajat, nem fogsz benne csalóni.

Szerintem nagyon jó.

www.rowe.hu itt nézelődhetsz.

Amennyiben drágább olajat akarsz, akkor a Liqui-Moly, vagy Castroll, esetleg Mobil1.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lenne nálam is az esedékes olaj csere.

Mi a véleményetek a Valvoline motorolajról :?:

Nem probléma, hogy eddig mindig opel gyárit használtam :?:

Nem lesz gond a váltásból :?:

Problémának abszolút nem nevezném a váltást.

A valvoline olaj szerintem középkategóriás. Én még sosem használtam, de nagyon rosszat sem hallottam ez idáig róla.

Azt fogod észre venni, hogy jobban megy a autód és nagyobb terhelésnél is megmarad a paci a motorháztető alatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Problémának abszolút nem nevezném a váltást.

A valvoline olaj szerintem középkategóriás. Én még sosem használtam, de nagyon rosszat sem hallottam ez idáig róla.

Azt fogod észre venni, hogy jobban megy a autód és nagyobb terhelésnél is megmarad a paci a motorháztető alatt. :lol:

Köszönöm, és melyik tipust ajánlod :?:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, és melyik tipust ajánlod :?:

Én elfogult vagyok, így ROWE 10W40 GTs olajat ajánlanám.

Az én autómba ez van: HIGHTEC FORMULA GTS SAE 10W-40 HC Egyébként mivel nem ismerem sem a kocsidat (motor), sem a kocsi minennapi igénybevételét, így nehezen tudok nyíilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Miután megvettem a kocsit fina excel 10W40-et kapott.(Bárdi auto)

Most 3ekm után megette a max és min közöttit azaz 1litert. Előtte mobil 5w-40 volt benne a papírok alapján.

Olaj nem sötétül, nem füstöl jól megy de mégis sok olajat eszik. Ja és csak 56ekm van a kocsiban tehát elvileg szétkopva sincs.

Szerintetek lehet hogy az olaj nem jó?

Az előző tulajt már nem tudom megkérdezni mennyire ette az 5W-40-et.

Bár ő biztosan jobban kímélte mint én.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Miután megvettem a kocsit fina excel 10W40-et kapott.(Bárdi auto)

Most 3ekm után megette a max és min közöttit azaz 1litert. Előtte mobil 5w-40 volt benne a papírok alapján.

Olaj nem sötétül, nem füstöl jól megy de mégis sok olajat eszik. Ja és csak 56ekm van a kocsiban tehát elvileg szétkopva sincs.

Szerintetek lehet hogy az olaj nem jó?

Az előző tulajt már nem tudom megkérdezni mennyire ette az 5W-40-et.

Bár ő biztosan jobban kímélte mint én.

Hali!

Ez az 56 e km nekem kissé gyanús!

milyen asztra ez? F?

A fina olaj egy olasz olaj, szerintem nem jó, egyik barátom is beszívta vele. Aztán jött az Alco, ami elvileg egy német olaj, tehát jónak kéne lennie, de az sem jött be. nagyon fogyott és hamar "elégett".

Igazából nekem kicsit gyanús, hogy min/max között 1 liter...

Te max-ig töltötted?

Félig kell (Min/max.) és akkor elvileg tuti, igaz nem a Fina olajjal.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ez az 56 e km nekem kissé gyanús!

milyen asztra ez? F?

A fina olaj egy olasz olaj, szerintem nem jó, egyik barátom is beszívta vele. Aztán jött az Alco, ami elvileg egy német olaj, tehát jónak kéne lennie, de az sem jött be. nagyon fogyott és hamar "elégett".

Igazából nekem kicsit gyanús, hogy min/max között 1 liter...

Te max-ig töltötted?

Félig kell (Min/max.) és akkor elvileg tuti, igaz nem a Fina olajjal.

Én max ig töltöttem úgy szoktam. Szerinted úgy nem jó?

Az autó 95-decemberi F astra. Egy külföldinek volt a nyári mo.-i autója. Ez még telet sem látott. télen felbakolva garázsban állt. A motoron még a gyári sárga védőlakk is megvan és sem a pedálok, kormány kárpit nincs megkopva így valósnak mondható a km állás. ami negatívum, hogy valószínű sosem hajtották igazán meg. Rövidutas nagypapás autó lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Az abszolult nem jó!!!!!

min/max közepéig kell tölteni. Ellenkező esetben a főtengelyszemeringed bánhatja és aztán meg az olaj.

apropó... biztos, hogy eszi az olajat? Nem lehet, hogy már kinyomta a szimeringet és alatta csöpög el?

Nézz rá a vezérlés felöli oldalra, aztán jelezd, hogy mi a helyzet.....

Elmondanad pontosabban, hogy miert is nyomhatja ki a szimeringet ha a max-ig toltod? Szerintem azert van a max jel, hogy addig toltsd, oszt idonkent ellenorzod, es ha a szint kozelit a min fele, akkor utantoltesz. Nem hangzik logikusan az, hogy csak felig kell tolteni a min es a max kozott. Eddig meg senkitol nem hallottam ezt :?:

Link to comment
Megosztás:

"fekosz írta:

Az abszolult nem jó!!!!!

min/max közepéig kell tölteni. Ellenkező esetben a főtengelyszemeringed bánhatja és aztán meg az olaj.

apropó... biztos, hogy eszi az olajat? Nem lehet, hogy már kinyomta a szimeringet és alatta csöpög el?

Nézz rá a vezérlés felöli oldalra, aztán jelezd, hogy mi a helyzet.....

Elmondanad pontosabban, hogy miert is nyomhatja ki a szimeringet ha a max-ig toltod? Szerintem azert van a max jel, hogy addig toltsd, oszt idonkent ellenorzod, es ha a szint kozelit a min fele, akkor utantoltesz. Nem hangzik logikusan az, hogy csak felig kell tolteni a min es a max kozott. Eddig meg senkitol nem hallottam ezt "

Pedig ez így igaz! Nem szabad Max jelig tölteni. Az optimális a kettő között van. Muszáj Max jelet is karcolni nehogy túltöltsd. De az nem azt jelenti, hogy addig kell mindig tölteni. Azért nyomhatja ki a szimeringet tudtommal, mert üzem közben megnövekszik a karterban a nyomás és az olaj ha sok van belőle természetszerüleg megszökik ahol a legkönnyebb, mivel ő nem összenyomható.

Furcsállom, hogy még nem hallottál erről hisz ez ősidők óta így van.

Kis motoroknál nem jelentős de, figyelembe kell venned a hőtágulást is.

Ez egy Desiro motorkocsinál annyit jelent, hogy hidegen alig éri el a pálca az olajat, melegen viszont a két szint közé esik a szint. Amikor bejöttek az országba a járművek én is meglepődtem ezen a nagy eltérésen. De a gyár képviselői megnyugtattak, hogy ez üzemszerü.

Többek között ezért sem szerencsés Max jelig tölteni...

Link to comment
Megosztás:

Na alánéztem. Semmi olajfolyás. A váltónál van egy nagyon pici de a motoron főleg a vezérlés oldalon semmi.

Na most akkor hol és miért eszi az olajat?

Ha nagyon kopott lenne a motor akkor erőtlen, nehezen induló, kartergázosnak kellene lennie de nem ilyen.

Az meg gondolom nem jellemző erre a motorra, hogy szelepszárszimeringes lenne.

Lehet egyszerűen az olaj szar ennyire?

Link to comment
Megosztás:

En nem vagyok mernok/fizikus, nem ertek a motrokhoz, olajokhoz, de meg mindig nem ertek egyet veletek az olaj-szimering kerdesben.

Nyugalmi helyzetben az olaj az olajteknoben talalhato (es elfer). Mikor beinditod a motrot, akkor az olajpompa kezdi felszivni az olajat, tehat mar az olajteknoben kevesebb lesz az olaj. Mikor felmelegszik 80-90 fokra, akkor sem tagulhat ki annyira az olaj, hogy nyomas keletkezzen (ebbol az okbol) az olajteknoben. Kb. 3,5-4 liter olaj van egy motorban, tehat nincs olyan nagy tagulasi lehetoseg.

Valaki megnezte, hogy mennyi a kulombseg a szintjelzo palcan hideg es meleg motornal? Nekem most kb. a felenel van az olaj, szemre nem tudok kulombseget megallapitani a hideg es a meleg ellenorzes kozott.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem lehet probléma a max-ig töltésből (józan paraszti ésszel). Szerintem: Amennyivel tágul az olaj annyit kb fel is vesz az olaj rendszer miután elindul a motor és az olajszivattyú feltölti. Arról nem is beszélve, hogy a karterban nem alakulhat ki emiatt túlnyomás hiszen az szellőzik a kartergáz kivezetésen a szívócsonkba. Amitől nyomás lehet az csakis a túl sok kartergáz. Ha ez olyan sok hogy a szivócsonkba kivezetésen a motor nem bírja megenni. Más autónál már volt ilyen problémám, hogy olyan sok volt a kartergáz, hogy tényleg a tömítéseken nyomott ki olajat és néha a nívópálcát is megemelte :lol: .

Amit viszont a kezelési könyvben olvastam, hogy melegen kell az olajszintet ellenőrizni. Ezt én csak annyival egészíteném ki, hogy ne közvetlen a megállás után mert akkor még az olaj egy része nem csorgott vissza a hengerfejből. Szerintem 2-5percet érdemes várni.

Sok benzinkutas csinálja, hogy az autópályán beguruló autónál rögtön olajszintet néz mutatja kevés majd jó pénzért rátölt. Aztán később egy kis állás után megnézi az ember és max felett mert visszafolyt a hengerfejből is az oil.

Ha hülyeséget írtam akkor cáfoljatok.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem lehet probléma a max-ig töltésből (józan paraszti ésszel). Szerintem: Amennyivel tágul az olaj annyit kb fel is vesz az olaj rendszer miután elindul a motor és az olajszivattyú feltölti. Arról nem is beszélve, hogy a karterban nem alakulhat ki emiatt túlnyomás hiszen az szellőzik a kartergáz kivezetésen a szívócsonkba. Amitől nyomás lehet az csakis a túl sok kartergáz. Ha ez olyan sok hogy a szivócsonkba kivezetésen a motor nem bírja megenni. Más autónál már volt ilyen problémám, hogy olyan sok volt a kartergáz, hogy tényleg a tömítéseken nyomott ki olajat és néha a nívópálcát is megemelte :lol: .

Amit viszont a kezelési könyvben olvastam, hogy melegen kell az olajszintet ellenőrizni. Ezt én csak annyival egészíteném ki, hogy ne közvetlen a megállás után mert akkor még az olaj egy része nem csorgott vissza a hengerfejből. Szerintem 2-5percet érdemes várni.

Sok benzinkutas csinálja, hogy az autópályán beguruló autónál rögtön olajszintet néz mutatja kevés majd jó pénzért rátölt. Aztán később egy kis állás után megnézi az ember és max felett mert visszafolyt a hengerfejből is az oil.

Ha hülyeséget írtam akkor cáfoljatok.

Egyetertek veled. En megallas utan legalabb 15-20 percet szoktam hagyni, es csak azutan ellenorzom az olajszintet.

Link to comment
Megosztás:

Én meg bevallom hideg motoron szoktam megnézni.. kkor tuti le van csorogva 8)

Viszont néha megnézem meleg motoron is, hogy nehogy vmi gikszer legyen. de álltalában ha hidegen maxig van, akkor melegen kb. félig(max-min között)

Hát ez érdekes! :shock:

Nálad mit jelent a melegen? Rögtön leállítás utánt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.