Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Tudom első a Metabond és Valvoline és én sem töltök bele legközelebb mást de gondoltam megkérdezem: Mik a vélemeények, tapasztalatok Shell és Mobil esetleg Mol olajokkal.

Természetesen 10W-40 ben gondolkodva.

Mobil-1-et kapott a gépem, míg a cégautóm volt, a Schiller ezt használta. Felvette a koszt szépen, nem habosodott, semmi bajom nem volt vele, igaz, ritka mód kímélem a járgányt.

De a Metabond adalékkal jobb. :(

Link to comment
Megosztás:

Nos, nem igazán volna időm arra, hogy végig nézzem a topicot, valyon aral olajokról mit írtatok, ha szóba került egyáltalán.

Ezért kérdem, hogy nektek mi a véleményetek az

Aral BlueTronic félszintetikus, valszeg 10-40-es olajról. Szeptember elején, kb. 800 km-e volt beleöntve. Igaz közben volt egy kis problem, amit itt nem részletezek( másik topicban már írtam róla). Szóval 1.6 16V Ecotec X16XEL.

Korábban sem volt étvágya, most meg remélem "teljesen elmegy"...tudom, ecotec....

Nos, ti használtatok már ilyen olajat?

A szerelőm adta ezt, (hivatalos merci szervíz, minden gépbe szinte csak aralt töltenek....).

Link to comment
Megosztás:

En is ezt vettem mert nemetorszagban volt csomagolva es a szervizben is azt mondtak, hogy jo (nem tolluk vettem). Kesobb egy ismerosom mondta, hogy nem volt megelegedve melegben az Aral minosegevel (off auto).

Egyelore nem latok kulonosebb elvaltozast az olajon (habar en nem vagyok szakerto) de lehet, hogy jovore kiprobalok egy masik olajat is.

Link to comment
Megosztás:

Shell olaj jó, de drága az "átlagosan jó" minőségéhez képest.

Mobil1 is jó olaj, bár csak hallomásból mondom, saját tapasztalatom nincs.

Mol olaj szar, egyszer volt olyanom, megfogadtam hogy többet nem lesz.

Aral-t használtam a kölcsönzős gépekhez (aggregátor pl), aztán váltottam a Metabondra. Markánsan nagy a különbség, úgyhogy nem lehet valami jó az Aral sem...

Saját vélemény. :(

Link to comment
Megosztás:

Lehet volt már kérdés:

Valvoline TopGard 10W-40

Valvoline Durablend 10W-40

Mi a különbség a kettő között?

Az ég világon semmi :( Csak a nevük. Legalábbis én úgytudom, hogy ugyan az, csak van ahol TopGardként, van ahol Durablendként árulják. Én TopGard néven vettem a tacskóban. Persze lehet, hogy tévedek, de én így hallottam. Viszont most nézem PDF-ben mindkettőnek az adatlapját, és minden adat totál megegyezik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Egy 165 000-et futott C14 NZ-nél szerintetek mennyire fontos az 1 éves olajcsere betartása ha csak 4000 km-et futott egy év alatt?

Opel 10W40 van benne, jellemzően rövid utakra használja a feleségem.

Az Opel-olaj miatt én is lecserélném, de ha komolyabb olaj lenne benne, akkor még nem (bevarrtzsebű opeles :oops: ). Nem igazán hiszem el, hogy egy év alatt annyit veszítene a viszkozításából az olaj, ilyen kevés futott km mellett, főleg női vezetővel (gondolom nem egy versenyző hölgyről van szó). Persze nem azt mondom, hogy megvárnám a 15000km-t, de fél évvel még megtoldanám a cserét. (Igaz, ez esetben negatívum még a rövidtávú használat)

Ki cseréli le a kocsiján a gumit 3-4 évenként (a gumifüstölőket leszámítva), amikor csak 20-30ezer km-t ment vele? Pedig a gumi is öregszik, ott sem csak a mintázat mélységét kell figyelembe venni! (Én többek között ezért nem veszek használt gumit, mert ki tudja, hogy már hány éves, hiába van még 5mm-es mintázat!)

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a viszkozítása a lényeg. Vizet is vesz fel, ez több szempontból sem előnyös, valamint a benzinnel is higul, ami főleg rövid távű használatnál lényeges, és muszáj hamarabb cserélni!

Továbbá a szavatossági idő nem hülyeség az olajon, utána kicsapódnak belőle az adalékanyagok!

(pont ez a lényege a long life olajoknak, vagyis nem lehet velük több km-ert menni, csak hosszabb ideig tartja meg a minőségi jellemzőit, de ez sem sokkal több idő...)

Link to comment
Megosztás:

(Én többek között ezért nem veszek használt gumit, mert ki tudja, hogy már hány éves, hiába van még 5mm-es mintázat!)

Hát a mintázatból azért lehet következetni hogy mennyire új a cucc (pl. Sava S3 idei minta...).

Meg asszem a gyártási év is fel van tüntetve rajtuk. :wink:

Link to comment
Megosztás:

(pont ez a lényege a long life olajoknak, vagyis nem lehet velük több km-ert menni, csak hosszabb ideig tartja meg a minőségi jellemzőit, de ez sem sokkal több idő...)

Egy ismerősőm most vett új G astrát 1.4twinport. Annál már ugye ez a longlife olaj és szűrő kell bele. Neki pont fordítva mondták azaz: elmehet vele 30eKm-t egy olajcserével de egy év után mindenképpen cserélni kell ha megvan a 30e ha nem.

Link to comment
Megosztás:

Marketingduma...

Az olaj csereperiódusa 10-15e km. Megnézheted bármelyik olajgyártó ajánlását, és utána beinthetsz az autógyárak ajánlásainak. :P

Azoknak úgyis csak az a fontos, hogy menjen el 100000-et az autód, utána nem érdekli őket hogy generálos a motor...

Link to comment
Megosztás:

Marketingduma...

Az olaj csereperiódusa 10-15e km. Megnézheted bármelyik olajgyártó ajánlását, és utána beinthetsz az autógyárak ajánlásainak. :P

Azoknak úgyis csak az a fontos, hogy menjen el 100000-et az autód, utána nem érdekli őket hogy generálos a motor...

Akkor szerinted ez a 30ekm-es csereintervallum csak mókusvakítás? Ez már csak azért is érdekel mert szüleim off renault thalicskájára is annyit mondanak az első kivételével.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.