Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Redi!

"én asszem belerakom a 15w40-et mert elegem van a csattogásból"

Tippppikus... Rakjad csak, de ne csodálkozz, hogy utána nemsokára teljes motorgenerál ugrik

be a hidrotőkék cseréje helyett. ;)

nem ugy gondoltam, hogy belelocsom oszt' kalács... :)

de most nem szivesen vállanék be egy ilyet....2-3 hónapot birjon már ki

jaaa és amióta megvan az autó nem mentem vele 6000km-t :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem 10W40 Valvoline Durablend volt és az ősszel átcseréltem 15W40 Valvoline MaxiLife-ra, hogy a kopogásomat megszüntesse...lévén vastagabb olaj. Nem szüntette meg... de azért rosszat nem tudok tudok mondani róla. A következő azthiszem 10W40 Castrol GTX3 Magnatec lesz... csak azért mert a reklám szerint olyan teflonos izé is van benne. Igaz drágább is... . Én a Metabondot nem tudom kipróbálni, mert a garantált beszálító (Opel16v) messze van.

Tud valaki valamit erről a teflonos adalékról? Érdemes lenne esetleg külön tenni belé? Nálunk Duralube néven forgalmazzák, kb. 4000 Ft. Vagy csak reklám az egész?

Link to comment
Megosztás:

Metabondot lehet rendelni postán is,csak a postaköltséget kell megfizetni és lehet még olcsóbb lesz úgy is ,mint a Castrol :P ...de ha Neked teflonos kell :)

Amúgy nem reklámnak szánom,de nekem is az van benne kb 2hete(speed 10w40) és azóta úgynézem kevesebb lesz a fogyasztásom...ez még nem biztos,majd tankolásnál derül ki,de ha jelentős különbség lesz beszámolok róla :D ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

István!

Nem mondom 100%-ra, de a Castrolnál GTX3-as jelzéssel csak 15W40 jött ki... Viszont láttam

már hamisított Castrolt GTX3 10W40 jelzéssel... :)

Nálunk tele vannak a boltok a Castrol GTX3 10W40 Magnatec-el....gondolom, ha ennyi van talán mégsem hamis. De a Metabondnak is kell legyen itteni képviselete. Reklámot láttam...

Tom:

Egy adag annyi, ez adalék.... azt nem tudom, ha ér valamit vagy csak a reklám nagy.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk tele vannak a boltok a Castrol GTX3 10W40 Magnatec-el....gondolom, ha ennyi van talán mégsem hamis. De a Metabondnak is kell legyen itteni képviselete. Reklámot láttam...

Tom:

Egy adag annyi, ez adalék.... azt nem tudom, ha ér valamit vagy csak a reklám nagy.

Á bocsi béna voltam, tényleg.

Sajnos ezt az adalékos dolgot nem nagyon vágom. :)

Link to comment
Megosztás:

Na, most már biztos hogy nem létezik "legális" GTX3 Magnatec, főleg nem 10W40-ben. ;)

Szal nyugodtan az arcára kenheted az összes kereskedőnek, mert hamisítvány. ;)

Itt van a 2005-ös palettája a Castrolnak, jelenleg is ezek futnak csak:

http://www.castrol.com/liveassets/bp_inter..._castrol_de.pdf

Fogok irni egy mailt az itteni képviseletnek...megkérdem akkor hogy is van ;) :P ;)

Ha rákérdezek a google-ben akkor mégis talál GTX3 Magnatec 10W40-et...akkor hogy is van?... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Köszömöm, sikerült mackosajt közbenjárásával szerezni helyben oilt, bele is tankoltuk és eszméletlen mennyire csendes lett, pedig csak 9 ezret mentem az előzővel mégis úgy tűnik csereperiódusba futott. Ebben az irdatlan -18 fokban reggel olyan csendben indult hogy rosszul lettem, pedig úgy le volt fagyva, hogy 15 perc járás után még igencsak óvatosan kellett sebességbe tenni mert full le volt fagyva a váltó, de csendesen járt.

Icconyat ez a metabond, csak kicsit kevesebbet fut mint a többi de csodákra képes.

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Köszömöm, sikerült mackosajt közbenjárásával szerezni helyben oilt, bele is tankoltuk és eszméletlen mennyire csendes lett, pedig csak 9 ezret mentem az előzővel mégis úgy tűnik csereperiódusba futott. Ebben az irdatlan -18 fokban reggel olyan csendben indult hogy rosszul lettem, pedig úgy le volt fagyva, hogy 15 perc járás után még igencsak óvatosan kellett sebességbe tenni mert full le volt fagyva a váltó, de csendesen járt.

Icconyat ez a metabond, csak kicsit kevesebbet fut mint a többi de csodákra képes.

Ezt majd én is megjátszom május környékén :)

Link to comment
Megosztás:

"Icconyat ez a metabond, csak kicsit kevesebbet fut mint a többi de csodákra képes."

Abban egyetértünk, hogy nagyon jó, de miért futna kevesebbet? Nekem a második meglepetést

pont az okozta, hogy a terv szerinti olajcsere idejében a versenyautón nem kellett leengedni az

olajat, mert teljesen fullos állapotban volt. :D Így az egész szezont végigversenyeztem egy

olajcserével (de az is már csak az utsó két versenyre). :)

Egyébként az általam javasolt olajcsere periódus 10e km, annak már erősen a végén jártál,

időszerű volt a csere. ;)

Ja, van a váltóolajhoz egy Metabond GT nevű adalék, ami észrevehetően javítja a hidegben

a váltó kezelhetőségét. ;) 5040.- az ára, omiban bevált, Astrába is fogom most tenni Metabond

váltóolajjal együtt. :P

Link to comment
Megosztás:

Gábor!

Úgy néztem az árlistán, hogy olcsóbb (és talán jobb) megoldás, ha nem adalék megy a váltóolajba, hanem vesz az ember 2liter GL5 olajat bele. Ez is jobb hidegen, mint az Opel gyári olaj, vagy ezt a ficsört csak az adalék tudja? :)

A másik: próbáltad már azt a karceltávolítót? Milyen hatékony? :D

Link to comment
Megosztás:

"Icconyat ez a metabond, csak kicsit kevesebbet fut mint a többi de csodákra képes."

Abban egyetértünk, hogy nagyon jó, de miért futna kevesebbet? Nekem a második meglepetést

pont az okozta, hogy a terv szerinti olajcsere idejében a versenyautón nem kellett leengedni az

olajat, mert teljesen fullos állapotban volt. :D Így az egész szezont végigversenyeztem egy

olajcserével (de az is már csak az utsó két versenyre). :)

Egyébként az általam javasolt olajcsere periódus 10e km, annak már erősen a végén jártál,

időszerű volt a csere. ;)

Ja, van a váltóolajhoz egy Metabond GT nevű adalék, ami észrevehetően javítja a hidegben

a váltó kezelhetőségét. ;) 5040.- az ára, omiban bevált, Astrába is fogom most tenni Metabond

váltóolajjal együtt. :P

No ezt a váltóadalékot lehet kiprószálom, ha tényleg olyan jó mint a mociolaj, akkor tuti beválik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.