Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok megoldottam ma az olajdekni tömítés-cseét, olajcserével együtt, 6500 km-nél, mert egyrészt városban használom rövid utakra, másrész meg tiszta takony volt a deknim.

Előtte valvoline volt benne, most Metabond speed ment bele, és teljesen új erőre kapott a gép.

Sajna a kipufcsonk-egycsöves leömlő között szét kellet szedni(visszafelé tűzgyűrű-csere), meg a katalizátor mögötti két gumibakot is ki kellet akasztanom, hogy az egész renszdszer lejjebb lógjon, hogy az olajdekni kibukjon.

Szivesen megnéztem volna a katalizátorom állapotát is, de a felismerhetelenségig elrohadt csavarokat nem forszíroztam, mert a héten a vízpumpa cserénél leműtöttem már 1-2 elrohadt csavart, aztán fúrá+menetfúrás. A hétre már elfogyott a türelmem.

Karesz

Link to comment
Megosztás:

Tegnap nézegettük Coupe autóján, de nem találtuk az arra szánt helyén.

Majd még ő megnézi az olajszűrőnél hogy van-e adapter, ha alá tud menni az autónak. :blink:

Na ugye! nem vok én annyira lámer B) ez az adapter micsoda? onnan menne a hütöbe?

Link to comment
Megosztás:

Na ugye! nem vok én annyira lámer :blink: ez az adapter micsoda? onnan menne a hütöbe?

Igen,azt mondta a Gabi hogy ha az olajszűrő mellett van egy adapter amiből egy cső megy a hűtő felé akkor kell hogy legyen benne olajhűtő.Ha nem megy ilyen cső akkor valószínű hogy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Igen,azt mondta a Gabi hogy ha az olajszűrő mellett van egy adapter amiből egy cső megy a hűtő felé akkor kell hogy legyen benne olajhűtő.Ha nem megy ilyen cső akkor valószínű hogy nincs.

Háát nekem nem rémlik.. de majd megnézem jól ha lesz rá alkalmam.. nekem nagyon gyanús.. de ha kihagyták, vajon miért? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Olcsó húsnak híg a leve :blink:

Valvoline,Metabond én e kettő közzül választanék B)

Attól hogy én olcsón szerzem még nem biztos hogy amúgy olcsó is.:)Mindenesetre utánanéztem és nagyjából megegyeznek a paraméterei a metabond speed-el,viszont az agip sint2000 full szintetikus,a metabond speed "csak" félszintetikus.Vagy rosszul tudom?Akkor most melyik jobb?

Link to comment
Megosztás:

Háát nekem nem rémlik.. de majd megnézem jól ha lesz rá alkalmam.. nekem nagyon gyanús.. de ha kihagyták, vajon miért? :blink:

Elképzelhető hogy itt a klímával lesz valami trükk, mert az enyében sem látom az olajhűtőt, pedig abban biztosan van/volt.

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy én olcsón szerzem még nem biztos hogy amúgy olcsó is.:)Mindenesetre utánanéztem és nagyjából megegyeznek a paraméterei a metabond speed-el,viszont az agip sint2000 full szintetikus,a metabond speed "csak" félszintetikus.Vagy rosszul tudom?Akkor most melyik jobb?

Az Opel 10W40 olajra is azok az adatok vannak írva, ami a Metabondra, mégis inkább belehugyozok a motorba,

minthogy azt belerakjam. B)

Amúgy meg mindegyik 10W40 részszintetikus, csak nem mindegyikre írják rá ezt az infót maradéktalanul. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető hogy itt a klímával lesz valami trükk, mert az enyében sem látom az olajhűtőt, pedig abban biztosan van/volt.

tényleg lesz itt valami összefüggés a klimával

Laci4, coupe, Tom mind3 klimás és olajhűtő nélküli, enyémben nincs klima ( :blink: B) ) de van hűtő

Link to comment
Megosztás:

tényleg lesz itt valami összefüggés a klimával

Laci4, coupe, Tom mind3 klimás és olajhűtő nélküli, enyémben nincs klima ( B) :D ) de van hűtő

Az Ákos szerelője azt mondta, hogy látott az enyémben olajhűtőt, de nem mondja biztosra. Délutén megnézem, mégha szét is kell felxelni hozzá a kocsit. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem nekem megvan az olajhűtőm. Úgyhogy mostantól nem lesz a fordulat 7000 alatt. :D :D

Nah és neked hova van eldugva.. és ugye tuti olajhütő.. olyan mint a régi GSi-ken? nem csak egy csőhurok...?

ui: 7000? izé.. nincs tiltásod? bár mintha rémlene ilyesmi.. de csak óvatosan azzal.. huztam én haza egy calit széthullott motorral, ami szintén elég sokat pörgött.. rövid ideig :blink: B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a legelső hűtő előtt van menetirány szerinti bal oldalon. A lenti kivágásnál lehet látni és csak szemből.

Nincs tiltás sajnos, de nem szándékszom addig forgatni, jobban örülnék neki, ha még 3 év múlva is menne ez a moci. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Olyan nincs hogy nincs. :D

7000 körül kell hogy tiltson. Egyébként 7200-nél kezdenek a hidrotőkék végrendeletet írni,

8000-nél már a szeleprugók is kán-kán-oznak. B)

Nincs benne szoftveres tiltás.

Gyárilag 6800nál tilt egyébként. De ez itt már off. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a legelső hűtő előtt van menetirány szerinti bal oldalon. A lenti kivágásnál lehet látni és csak szemből.

Nincs tiltás sajnos, de nem szándékszom addig forgatni, jobban örülnék neki, ha még 3 év múlva is menne ez a moci. :blink:

Asszem kb. az a default.. ha nem lesz trutyi odalent, lehet lemegyek ma..megnézem..

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. nálam is kb ennyi szokott elfogyni, vagy vmivel kevesebb.. álltalában az 5lityóból maradék megy bele...

Viszont ami mókás, egyre jobban úgy érzem, ebből kispórolták már az olajhűtőt B) nekem 4 liter elég a szintre töltéshez.. no meg nem is látom sehol a hütöt.. le kellene ezt már nyomoznom vhogy :D

Laci ne keresd az olajhűtőt mert nekem sincs.Legalábbis még soha nem bukkantunk a nyomára.

És valószínüleg ez magyarázza azt is hogy a katalógusokban megadott 4,5l olaj betöltése után,nekem állandóan a max jelzés felett volt a szint.

De hogy olajról is essék szó,nekem a Speed nagyon bevált,semmi hidrotőke hang meg ilyesmi,bár megjegyzem ez eddig csak a gyanus eredetű Castrol RS-nél jött elő.A lényeg hogy most néma. :blink:

Meg 1 kérdés.

Kb 1300km-ert mentem a Speed-el eddig.Rakhatok még ezekután bele valami Meta adalékot?

És ha igen milyet?

Link to comment
Megosztás:

Rakhatsz bele bármikor, azért is ajánlják az olajcserénél, mert akkor fejti ki a leghosszabb ideig

a hatását... GOLD vagy C típusú adalékot ajánlok neked. Nézd meg a honlapomon a leírásukat,

és döntsd el melyik a szimpibb. :blink:

Nekem a Gold jobban tetszik. B)

Megkérdezem a haveromat aki az olajat is szerezte igen jó áron,hogy ez mennyibe fájna.

De lehet hogy csak hónap végén fog belekerülni.

Köszi Gabi! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.