Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

azokat kellene lelövöldözni akik hamisítják.Namármost eleve szart senki sem hamisít.Vagyis van rá esélyem,hogy belenyultam az eredeti GM olajba?Van . :rolleyes:

Ha kannásat vagy még kisebb kiszerelésűt raktál bele, azzal nem sok esélyt látok... ugyanis ez nem hamisítva

van, mint azt sokan gondolják. Egyszerűen a GM külsős partnerre bízta ezen olaj beszerzését és csomagolását,

és számomra is érthetetlen módon ellenőrzés nélkül engedélyezi az árusítását.

Csak akkor van esélyed jó minőségű GM 10W40-es olajra, ha azt egy sárga Totalos hordóból adták <_<

Link to comment
Megosztás:

hát..

sokat nem hallottam még a Gm es olajokrol, de haver is gm et használt eddig de mostlecserélte, és az mondta hogy a gm től jobb amire cserélte, és azse vlt nagy minőségi olaj az is ien beszerzett volt:D

Bocs,de te elszoktad olvasni az írásod mielőtt postolod a fórumra? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát ha naon ráérek akkor el ja de most siettem, de ez még most olvasható is:Dmajd megprobálok jobban odafigyelni, és a kimaradó szóközöket meg betűket egy bill cserével orvosolni:D

am a felcserélt betűkért meg sorry, de egy ideje elég gyakori nálam:D

rem ezenkivül nincs más baj:)

hello

Link to comment
Megosztás:

hát ha naon ráérek akkor el ja de most siettem, de ez még most olvasható is:Dmajd megprobálok jobban odafigyelni, és a kimaradó szóközöket meg betűket egy bill cserével orvosolni:D

am a felcserélt betűkért meg sorry, de egy ideje elég gyakori nálam:D

rem ezenkivül nincs más baj:)

hello

Olyan, hogy naon, ien, rem, bill meg am nem valószínű, hogy megtalálhatóak a magyar értelmező kéziszótárban. :rolleyes:

Persze ki lehet találni, hogy mit akar jelenteni, de normálisan is lehetne írni. Nagyon jól használható a hozzászólás előnézete gomb. <_<

Link to comment
Megosztás:

hogy visszakanyarodjunk az olajokhoz.....

Azt írjátok nincs rögtön érezhető jó hatása az adaléknak. Bevallom a motornál én sem tapasztalatam hirtelen vagy nagymértékű változást viszont alőző off (lada) autómnál volt.

1. ilyen volt amikor a hátsó hídba öntöttem. A ladánál köztudottan rossz hatásfokú és menet közben iszonytosan melegedő a difi. Hoszabb út után meg sem lehetett érinteni olyan forró volt. Na az adalékolás után csak kellemesen langyos volt. Szóval ott tényleg volt surlódáscsökkentés és nem is kicsi.

2. szintén a ladánál. motorgenerál után mindenki mondta, hogy hajlamos lesz melegedni a motort sokan fel is forralták a nyári melegben generál után stb. Persze ettöl tartva rögtön megkapta az olajba az adalékot. Ettöl aztán teljesen normálisan tudtam használni az autót bejáratás alatt is még 35 fokban araszolva sem forralta soha a vizet.

3. ez a tapasztalat már nem autós kategória. A kerti rotakapa csigahajtásába is tettem adalékolt olajat és hasonló volt a hatás mint a lada hátsó hídnál

Opelnél talán csak a gyengébb motorfékből lehet észrevenni hogy beletettem. Meg persze remélem a hosszú élettartamot :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Astra G1.2 16V járgánnyal gurulok. Lassan esedékes lesz az éves szervíz. Kb 10-12 ezret megy a járgány évente. Milyen oil-t töltsek bele? 5W40 v 10W40? A gyári Opel olaj mehet v valami mással próbálkozzak inkább? Az előző szervíznél 10W40 Opel ment bele. Abból nem evett meg semmit. (Legalábbis a nívópálcán nem lehet észrevenni a fogyást.) Igaz, políran járok vele, néha egy kicsit megpörgeten országúton, hogy ne kokszolódjon el.

Tud valaki valami okosat mondani a kérdéseimre?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Rég jártam erre. :rolleyes:

Olajcsere előtt állunk és szeretnénk magunk intézni.

A kérdésem az lenne, hogy:

1. Az X14XE motorba pontosan mennyi olaj kell? Nem találtam a Kezelési Kézikönyvben.

2. Van-e vm csíziója a műveletnek, vm, amire érdemes odafigyelni? Vagy csak "szimpla" olajcseréről beszélünk?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3,5L elvileg a mennyiség. Olajszűrőt is cserélj! Buktató

nem igazán van, melegen kell leengedni az olajat.

Köszi! Valamelyik hétvégén meg is ejtem a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

10W40 szerintem, főleg ha már túl van a 80-100e km-en.

És szokásomhoz híven ajánlom a Metabond Speed típusú olajat. Jók még a Mobil1, esetleg Valvoline is, ami kb

hasonló árkategória.

Hali.

És a Castrol Magnatec 10w40?

Most erre szeretném lecserélni a Valvolin Topgard-ot

Link to comment
Megosztás:

Dizilbe használ valaki metabond oilt? Kiváncsi lennék rá.

Az enyémben az van B)

Amióta Metabondot használok a fogyasztásom 20%-kal csökkent, a teljesítmény ugyanennyivel nőtt. Elég csak 20ezrenként cserélni, még ilyenkor is szép sárga színű, bár egy kicsit már kezd sötétedni, de ebben az állapotában pont ideális halsütésre. :)

Komolyra fordítva a szót, én meg vagyok vele elégedve, változást nem tapasztaltam a Castrol TXT-hez és a Valvoline Durablendhez képest, bár szerintem normál használat mellett nem is lehet. Hacsak nem valami gagyi olaj után töltöd be. Ha versenykörülmények között jól teljesít (a Gabi elvileg teszteli, és nála bevált), akkor hétköznapi használatban sem lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben az van :omg:

Amióta Metabondot használok a fogyasztásom 20%-kal csökkent, a teljesítmény ugyanennyivel nőtt. Elég csak 20ezrenként cserélni, még ilyenkor is szép sárga színű, bár egy kicsit már kezd sötétedni, de ebben az állapotában pont ideális halsütésre. B)

Komolyra fordítva a szót, én meg vagyok vele elégedve, változást nem tapasztaltam a Castrol TXT-hez és a Valvoline Durablendhez képest, bár szerintem normál használat mellett nem is lehet. Hacsak nem valami gagyi olaj után töltöd be. Ha versenykörülmények között jól teljesít (a Gabi elvileg teszteli, és nála bevált), akkor hétköznapi használatban sem lehet rossz.

Csak ismételni tudnám az elöttem szólókat. Beleöntöttem, bennemaradt, .... :) azóta benne van.

Apropó most lesz aktuális a csere. Majd ideében jelzem a területi képkiselő Úrnak. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak ismételni tudnám az elöttem szólókat. Beleöntöttem, bennemaradt, .... :) azóta benne van.

Apropó most lesz aktuális a csere. Majd ideében jelzem a területi képkiselő Úrnak. B)

Én sokat agyaltam,hogy milyen olajat a traktorba,de ha belegondolok,hogy ez a motor az 1.6D leszármazottja,azt pedig ugye nem a mai olajokhoz tervezték,már nem is kell annyit agyalni.Egy jobb 15w40-es ásványi olaj már elég neki,nem kell ezt túlspirázni szerintem!Legalábbis az 1.7D esetében!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.