Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Igen, ez egy 1.7DR Astra 93-as, 225eKm-el, és most lett 2000km ezelött gyűrűzve. Csak azért kérdezem ezt az olajat, mert Agipot hoznak ingyen, a Penzzoil-t meg olcsón meg tudom venni! Mindkettő 15W-40-es.

Hát igen, nem gondoltam, hogy ennyire idős az autó. (A dízeleket nem ismerem, meglátszik, hogy az F Astra 1.7D topikot sosem látogatom.) Utánanéztem a motorkódnak, látom, hogy ez nem az ISUZU motoros, amelyet többek között azért is dícsérnek sokan, mert nem eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

neki nem annyira,(puszit kap a forgalmazótól) de ha tőlem na nekem már inkább :P

csak messze laksz, és rámegy a postára az egész :S

Én Borsodban lakom, Miskolc környékén.

aki errefelé lakik, annak tudok segiteni a metabondos olalyokkal kapcsolatban, de elég kevesen laknak közzülletek itt sajnos :(

Link to comment
Megosztás:

neki nem annyira,(puszit kap a forgalmazótól) de ha tőlem na nekem már inkább :cry:

csak messze laksz, és rámegy a postára az egész :S

Én Borsodban lakom, Miskolc környékén.

aki errefelé lakik, annak tudok segiteni a metabondos olalyokkal kapcsolatban, de elég kevesen laknak közzülletek itt sajnos :P

Majdnem minden héten járok oda... :( város ahol lakx?

Link to comment
Megosztás:

ohóó nahát :(

igen pontosan

és mi kellene neked??

csak azért kérdezem, mert egy két nap nekem is kell, hogy beszerezzem az árukat.

most is van itthon ez az pontosan: 10/40 es speed, neked az kell, meg van benzin és olaj adalék is

üdv

pübe tel szám csere, illetve a továbbiak, ne terheljük a topikot :P

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem a motorkódnak, látom, hogy ez nem az ISUZU motoros, amelyet többek között azért is dícsérnek sokan, mert nem eszi az olajat.

Több tévhit kering az opelekbe épített dízelekről és úgylátom te is a többséget erősíted.

Az opel dízelek(16D,17YD,17DR,X17DTL és még sorolhatnám) ha megkapják a törődést,tehát 8000Km-ként olaj és szűrők cseréje és a gazdájuk hidegen nem kínozza őket,legalább az első termosztátnyitásig vár a "pörgetéssel",akkor a "világból kimennek".

Az olajat kb ugyanannyira eszik,mint bármelyik bengás társaik,sőt.Nekem hordós agip TD 15w40-es olajjal 4000km alatt kb 2 deci fogyott el,pedig a mociban 170Ekm van már és elég sok rövidtáv van benne.

A hangjuk hidegen változó,erőssen adagolófüggő,a CAV adagolós kisebb előtöltéssel dolgozik,ergo halkabb járású,de sokkal kényesebb,mint a bosch.

A hidegen indulás problémája jobban előjön az opel dízelnél,de ha önindító,akksi,gyertyák,testkábelek rendbe vannak szedve,gond nem lehet.

Az isuzu dízel mocijai(1.5D,1.5TD,1.7D,1.7TD) nagyon jó motorok,ezt mindenki elismeri.Nagyon kényesek a "hidegkínzás"-ra,rögtön HF problémával ajándékoznak meg,ha nem bánsz vele jól.Másrészt piszok drága hozzá bármi is,ha bele kell nyúlni.

TD mocikba csakis 10w40,esetleg ha már nagyon "kivanalelke",akkor 15w40-es TD olaj,de a szívókba 100Ekm felett csakis ásványi 15w40 ajánlott.Amikor ezek a mocik(16D) kifejlesztése kerültek,leginkább ásványi olajak voltak még csak a piacon,szal bőven jó nekik a 15w40-es jóminőségű olaj,persze nem teszkós szutyok.

Link to comment
Megosztás:

...TD mocikba csakis 10w40,esetleg ha már nagyon "kivanalelke",akkor 15w40-es TD olaj,de a szívókba 100Ekm felett csakis ásványi 15w40 ajánlott.Amikor ezek a mocik(16D) kifejlesztése kerültek,leginkább ásványi olajak voltak még csak a piacon,szal bőven jó nekik a 15w40-es jóminőségű olaj,persze nem teszkós szutyok.

Ezt meg tudom erősíteni, a miénk (17DR) a 10W40-es olajat elég rendesen ette (~2000km-en 1L-t), azóta már 15W40-es Metabond van benne, ebből még fél liter se fogyott ~3000km alatt.

Link to comment
Megosztás:

hát azért a benzinesek nem eszik annyira, igaz nekünk 6 éves 70 ezer lesz benne lassan, de még nem töltögetünk uána, csak eccer olajcsere közt, de az is azért szerintem, mert a dekli csavarjánál csepegett, meg most már illene kicserélni a dekli tömítést ..

de haveromnak már 13 éves lassan és ő se papanszkodik, hogy sokat töltögetne utána.

és 100 nál már bőven több van benne

Link to comment
Megosztás:

hát azért a benzinesek nem eszik annyira, igaz nekünk 6 éves 70 ezer lesz benne lassan, de még nem töltögetünk uána, csak eccer olajcsere közt, de az is azért szerintem, mert a dekli csavarjánál csepegett, meg most már illene kicserélni a dekli tömítést ..

de haveromnak már 13 éves lassan és ő se papanszkodik, hogy sokat töltögetne utána.

és 100 nál már bőven több van benne

Mégegyszer mondom: ha jó gazdája volt! :(

Link to comment
Megosztás:

Hogyan is van ez? Ha tőled rendelem a Metabondot akkor az neked is jó?

Vagy csak félreolvastam?

Van benne igazság, vagyis a rendelések után bizonyos százalékban én is kapok olajat utána :(

Ha Pesten jársz, tudom neked intézni a dolgot én is. Van egy bolt a lágymányosi hídnál a budai

oldalon, rögtön a budafoki út mellett, ott tudod átvenni. Szólj ha kell, és hogy mi kell. :P

Link to comment
Megosztás:

hát azért a benzinesek nem eszik annyira, igaz nekünk 6 éves 70 ezer lesz benne lassan, de még nem töltögetünk uána, csak eccer olajcsere közt, de az is azért szerintem, mert a dekli csavarjánál csepegett, meg most már illene kicserélni a dekli tömítést ..

de haveromnak már 13 éves lassan és ő se papanszkodik, hogy sokat töltögetne utána.

és 100 nál már bőven több van benne

Ehhez csak csatlakozni tudok, az enyémben is 130 e fölött van már, és nem szoktam utána önteni. Mondjuk nem is 15 ezrenként cserélem az olajat, hanem 10 ezrenként. Johnny-nak is igaza van, miszerint a gondos gazdát meghálálja.

Link to comment
Megosztás:

Több tévhit kering az opelekbe épített dízelekről és úgylátom te is a többséget erősíted.

Johnny, köszönöm a részletes tájékoztatást. Ahogy fent is írtam, a dízelekről sajnos vajmi keveset tudok (a dízeles fórumot sem látogatom), esetemben tehát nem is annyira tévhitről, mint inkább nemtudásról van szó. Ennek egyébként az is az oka, hogy a három Opel Astra F (szerelési) kézikönyvemből kettő egyáltalán nem foglalkozik a dízeles motorokkal. Csak a magyar nyelven is megjelent, Hans-Rüdiger Etzold által írt Így csináld!-ban vannak információk a dízeles motorokkal kapcsolatban, ez a könyv viszont a 2001-es évjáratú, X14NZ Classicom szempontjából egyes pontokon elavultnak számít, ezért nem szoktam forgatni. (Ezeket most nem sorolom, mert nem lényegi dolgokról van szó.) A többi német nyelvű sorozatnál a dízeles Opel Astra F-ről külön kötetet jelentettek meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.