Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

15 ezres intervallumot tényleg csak akkor javaslok, ha nagy a futásteljesítménye az autónak, azaz évi legalább 30e km-t megy.

Egyébként ajánlott a 10e km-kénti csere. Ha megfelelő minőségű olajjal van használva, nincs szükség semmilyen mosásra,

öblítésre.

Link to comment
Megosztás:

ezt azért nem jelenteném igy ki, mert láttam már olyan olajat, ami csak ugy lecsorgott a fémről, mintha ott se lett volna,szerintem itt van a minőségek közti különbség egyik része..

A tisztító hatásról van szó.......

Most nem arról beszélgetünk, hogy melyiknek milyen a kenőképessége

Link to comment
Megosztás:

én se mostam még át, de lehet legközleebb átmosom.

azért 6 év alatt rakodhat le ez meg az benne :huh:

Nem olyan idős az a gép, hogy mosogatni kelljen.......Elég neki a motorolaj csere.Ha bármilyen motormosó adalékkal, v. esetleg gázolajjal átmosod, sanszos hogy olyan dolgot is felold amit nem kellene, aztán az az olyandolog meg esetleg eltömíti a főtengelyolajzó furatot, aztán jöhet a zsebbenyúlás.

Persze mindenki úgy, és azt csinál a verdájával amit akar, de én is azok közé tartozom, akik nem támogatják a motormosó adalék dolgot.Intézze ezt a motorolaj......

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly vittem átnézetni a gépet műszaki előtt, és pont aktuálissá vált az olajcsere is..

Ott lapult az új olaj hátul, vele együtt a szűrő is.

kaptam az alkalmon, és megcsináltattam az olajcserét is, de rábeszéltek arra a mosóra.

Szóval, bele azt az öblítőt a régi olajba, 15 perc járatás, majd olajleeresztés.

Utána rátöltés az új olajat.

Én abszolut semmi különbséget nem éreztem. Lehet megúsztam ?

De azóta se öblögetek..

Csak most Szilveszterkor.:-)

Buék nektek.:-)

Link to comment
Megosztás:

Szóval, bele azt az öblítőt a régi olajba, 15 perc járatás, majd olajleeresztés.

Utána rátöltés az új olajat.

Én abszolut semmi különbséget nem éreztem. Lehet megúsztam ?

Az csak később jön elő, hogy mennyit ártottál ezzel.

Persze lehet hogy csak párezer km-el rövidítetted meg a motorod életét, ami nem is tűnik soknak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az csak később jön elő, hogy mennyit ártottál ezzel.

Persze lehet hogy csak párezer km-el rövidítetted meg a motorod életét, ami nem is tűnik soknak. :huh:

akkor ezekszerint mindenképpen rossz hatással van a mocinak... akkor metajóskáék mé terjesztik bolondok azok??

Link to comment
Megosztás:

akkor ezekszerint mindenképpen rossz hatással van a mocinak... akkor metajóskáék mé terjesztik bolondok azok??

Hát azért sok eset előfordult már, amikor az átmosás sokat segített.....

Ha valami gondot okoz, az igazából csak a véletlen műve lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ha valami gondot okoz, az igazából csak a véletlen műve lehet.

Akkor pl mutathatnál példát, és használj mindig ilyet minden olajcserénél :huh:

Én már használtam ilyet, van tapasztalatom, és tudom miért nem használnám

soha egy használatban levő jó motornál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor pl mutathatnál példát, és használj mindig ilyet minden olajcserénél :huh:

Én már használtam ilyet, van tapasztalatom, és tudom miért nem használnám

soha egy használatban levő jó motornál :lol:

Rengeteg olyan esetről tudok, amikor az olajsár, feketeiszap feloldását követően, majd a motort átöblítve az új olajat beletéve megoldódótt valamilyen probléma, pl. hidrotőkék (sok esetben a tőkék is hibátlanok, és hiába cserélik, nem annak van baja).

A szennyeződést nem feltétlenül rögökben oldja, hanem teljesen feloldja, így ha valaki használta, az nem azt jelenti, hogy akkor már el is tömődött egy olajjárat, és többezer km-el rövidült meg a motor élettartama. Ez is lehetséges ugyan, de elég szélsőséges.

Egy németországi ismerősöm egy BMW szervízben dolgozik, és minden egyes olajcsere előtt használnak motormosó folyadékot, még az első cserés gépeknél is.

Az olajcsere után annyira minimális mennyiség marad a motorban az adalékból, hogy annak élettartam-csökkentő hatását kimutatni lehetetlen. Ha jobban belegondolsz, a régi olajból is egy tetemes mennyiség, 0,5 liter vagy akár több is bennt maradhat, amennyiben nem úgy szívják le.

Én nem használok motormosót, sem Metabondot sem pedig egyebet, de ez nem jelenti azt, hogy akkor másnak sem szabad.

Ha valaki úgy dönt, hogy átöblíti kicsit a mocit, lelke rajta. Szeretném, ha tisztán látnának ezügyben az érdeklődők, mert mindjárt csak a lehetséges katasztrófákat soroljátok fel.

Link to comment
Megosztás:

érv ellenérv esete.

:huh:

én is mondtam, hogy nem egy ismerősöm öblögeti a mocit, és nem halt meg egyikőjüké sem.....

scaniárol hallottam odakint szervizelés során azt is átmosták, igaz egy gyengébb olajjal nem mosóval...

a hidrotőkém nekem is csörög kcisit valameik, és 6 éves kocsinak nem kellene, de ugyan olyan kocsit hallottam, és ugyan ugy csörgött, mint a miénk, F classic 1.4nz, szoval tipus jellemzője lehet...

nekem szerintem kopás lehet a dologban, mert előző cserénél át let mosva egy olcsobb olajjal, ami sűrűbb is volt, és a tőkék el is hallgattak, szoval dugulás igy kizárva, mert a szűrűbb olaj ha eljutott oda, akor a vékonynak simán el kellene jutni.

mosós öblítésről szerintem végképp leteszek, mert elngedi igy is a dekliknél, és ha nem lesz időm kicserélni, akkor az mégjobban fogja...

ja igen

alol kibeszéltük, hogy parafa+ paszta és felöl a szelpdeklinél???

Link to comment
Megosztás:

érv ellenérv esete.

:huh:

én is mondtam, hogy nem egy ismerősöm öblögeti a mocit, és nem halt meg egyikőjüké sem.....

scaniárol hallottam odakint szervizelés során azt is átmosták, igaz egy gyengébb olajjal nem mosóval...

a hidrotőkém nekem is csörög kcisit valameik, és 6 éves kocsinak nem kellene, de ugyan olyan kocsit hallottam, és ugyan ugy csörgött, mint a miénk, F classic 1.4nz, szoval tipus jellemzője lehet...

nekem szerintem kopás lehet a dologban, mert előző cserénél át let mosva egy olcsobb olajjal, ami sűrűbb is volt, és a tőkék el is hallgattak, szoval dugulás igy kizárva, mert a szűrűbb olaj ha eljutott oda, akor a vékonynak simán el kellene jutni.

mosós öblítésről szerintem végképp leteszek, mert elngedi igy is a dekliknél, és ha nem lesz időm kicserélni, akkor az mégjobban fogja...

ja igen

alol kibeszéltük, hogy parafa+ paszta és felöl a szelpdeklinél???

Ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.