Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én csak diszkréten halgatok, de én is Q8-al járok már 3000 km óta..

Pécsen a Szakal-metal kirendeltségén vettem.

Nekem eddig se fogyasztott olajat az autó, és most se. :huh:

Jó olaj, olcsó olaj :lol:

Ha ez segít valakinek, akkor a www.formula3000.hu -n nagyon kedvező áron kaphatók Q8 termékek, bár nem tudom máshol pontosan mennyi.

Pl.: Q8 Advanced 10W-40, 4L 3.850,- Ft.

http://www.formula3000.hu/shop/product_inf...products_id=179

Jó éjszakát!

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy páran jó -azaz nem rossz- véleménnyel vagytok a Q8 10W-40 Advanced olajjal. Én ismerőseimmel együtt a fent említett beszerzési helyről rendeltünk. A többiek használják. Kérdeztem tőlük mi a tapasztalat. Hát mi lenne, semmi. Funkcionál és nem fogy. Nagyon jó áron van, ennél már csak a teszkós olcsóbb. Még 3 ezer km és cserélem. Ha beválik, áttérek a Durablend-ről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Milyen olajat érdemes tenni egy 1,7TDS(Isuzu) Astrába?Most vettem az autót,s szeretném lecserélni benne az olajat+szűrőt!Gyári Opel olajat,vagy inkább valami "márkát"?10w40-est,vagy valami mást?Gyári olajszűrőt,vagy az mindegy?Én a másik autómban 6000km-enként cserélem az olajat.Ezeknél az autóknál mennyi a csere intervallum?Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Milyen olajat érdemes tenni egy 1,7TDS(Isuzu) Astrába?Most vettem az autót,s szeretném lecserélni benne az olajat+szűrőt!Gyári Opel olajat,vagy inkább valami "márkát"?10w40-est,vagy valami mást?Gyári olajszűrőt,vagy az mindegy?Én a másik autómban 6000km-enként cserélem az olajat.Ezeknél az autóknál mennyi a csere intervallum?Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

8000Km-ként elég cserélni,valami jóféle 10w40 legyen.Semmi képpen ne a gyári olajat,nem valami jó.

Elvileg vannak a TD-hez kifejezetten turbóshoz gyárott olajak,bár nem tudom ez mennyire marketingfogás.

Liqui Moly,Metabond

Persze összes szűrő csere:

-levegő

-pollen

-olaj

-üzemanyag(télen a dízelnél kiemelt fontosságú,parafin dermedés miatt)

Vigyázz majd az olajszűrővel,elég ratyi helyen van az isuzuban,nehezen fogsz majd hozzáférni,jó nagy rongyot készíts majd kézhez.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!S olajszűrőből mit érdemes?Te ismered a Metabond olajat?

Olajszűrőből jó az olcsó is,nekem a német dízelre aszem 600Ft.

A metabondot használjuk itt páran,rosszat nem tudok róla mondani.

Üaszűrőt mindeképpen cserélj,ha nem ismered az autó előéletét,nehogy a nagy hidegben megvicceljen.

Link to comment
Megosztás:

Olajszűrőből jó az olcsó is,nekem a német dízelre aszem 600Ft.

A metabondot használjuk itt páran,rosszat nem tudok róla mondani.

Üaszűrőt mindeképpen cserélj,ha nem ismered az autó előéletét,nehogy a nagy hidegben megvicceljen.

Hál' Istennek utol tudtam érni az autó volt tulaját,ugyhogy kicsit utána tudtam járni az autó előéletének!Ritka jó állapotban van az autó(ha a piacot nézem),tényleg vigyázott rá a srác!Augusztusban volt kicserélve minden(olaj+szűrő,gázolajszűrő,lev.szűrő),s azóta nem sokat ment vele!De én azért gondolkozom,hogy mégis lecserélem a "cuccokat".

Link to comment
Megosztás:

Hál' Istennek utol tudtam érni az autó volt tulaját,ugyhogy kicsit utána tudtam járni az autó előéletének!Ritka jó állapotban van az autó(ha a piacot nézem),tényleg vigyázott rá a srác!Augusztusban volt kicserélve minden(olaj+szűrő,gázolajszűrő,lev.szűrő),s azóta nem sokat ment vele!De én azért gondolkozom,hogy mégis lecserélem a "cuccokat".

Érdemes megnézni,de ha tényleg cserélte akkor nem lehet gáz.

Tegyél fel képeket majd róla,mocitérről és a külsőről is,ha gondolod.

Üdvözlünk a klubban! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Érdemes megnézni,de ha tényleg cserélte akkor nem lehet gáz.

Tegyél fel képeket majd róla,mocitérről és a külsőről is,ha gondolod.

Üdvözlünk a klubban! :lol:

Köszönöm szépen!Eddig csak nézelődtem,olvasgattam,de azt hiszem itt tényleg jó társaság van,s ezért regisztráltam!Na meg persze,idővel szeretném építgetni a kicsikét!Majd teszek fől képeket később,ha tiszta lesz az autó! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen!Eddig csak nézelődtem,olvasgattam,de azt hiszem itt tényleg jó társaság van,s ezért regisztráltam!Na meg persze,idővel szeretném építgetni a kicsikét!Majd teszek fől képeket később,ha tiszta lesz az autó! :huh:

Ok ok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

opel16v,

Kipróbálnám a Metabond SPEED 10W40-et, de hol rendeljem? Március környékén lenne aktuális, addig nem szeretnék alábújni az autónak. Még egy kérdés, mivel láttam van vmilyen érdekeltséged Kaposváron, el tudnád hozni vagy túl sok ez egyszerre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Milyen olajat érdemes tenni egy 1,7TDS(Isuzu) Astrába?Most vettem az autót,s szeretném lecserélni benne az olajat+szűrőt!Gyári Opel olajat,vagy inkább valami "márkát"?10w40-est,vagy valami mást?Gyári olajszűrőt,vagy az mindegy?Én a másik autómban 6000km-enként cserélem az olajat.Ezeknél az autóknál mennyi a csere intervallum?Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

Johnny-nak igaza van, lehetőleg ne a gyári olaj legyen.

Ha megengedsz egy tanácsot, olyan 10W-40 olajat válassz, aminek az ACEA B3 mellett megvan a B4 is, mert ez fokozattabban ellenáll a korom által a motorolajban előidézett problémáknak.

Olajszűrőből én a márkásabbakat támogatom: Hengst, Mahle, Purflux, Mann stb.

Gratulálok a kocsihoz, és üdvözöllek az Astrások körében! :huh:

Link to comment
Megosztás:

opel16v,

Kipróbálnám a Metabond SPEED 10W40-et, de hol rendeljem? Március környékén lenne aktuális, addig nem szeretnék alábújni az autónak. Még egy kérdés, mivel láttam van vmilyen érdekeltséged Kaposváron, el tudnád hozni vagy túl sok ez egyszerre?

Szia!

Igen, havonta járok le Kaposvárra hétvégén. Ha jó előre szólsz, mikor kell pontosabban, akkor

viszek majd le neked. Gondolom az 5L-es kanna érdekel, az 7450Ft jelen állás szerint.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most olvastam ezt a vitát a 10W-s meg 15W-s olajakról. Most teljesen el is bizonytalanodtam, mert nekem eddig többen azt mondták, hogy nem baj, hogy Valvoline 15W-40-es olajat töltöttem a 160000km-es C16NZ F Astra-ba. Most meg olvasom, hogy azt kb itt senki nem ajánlja. Most akkor mi az igazság? Amúgy olajfogyasztásomról anynit tudok beszámolni, mikor megvettem a kocsit lecseréltem a komplett olajat, beletettem a gyárilag előírt(most megnem mondom mennyi volt) litert, azóta mentem a kocsival kb 5000 km-t közben folyamatosan öntöttem utána az olajat, mert azért fogyott, és most 5000km után öntöttem ki teljesen a megmaradt 5 literes kannából az utolsó cseppet a motorba, hogy megfelelő legyen a szint. Sokat eszik? Lecseréljem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most olvastam ezt a vitát a 10W-s meg 15W-s olajakról. Most teljesen el is bizonytalanodtam, mert nekem eddig többen azt mondták, hogy nem baj, hogy Valvoline 15W-40-es olajat töltöttem a 160000km-es C16NZ F Astra-ba. Most meg olvasom, hogy azt kb itt senki nem ajánlja. Most akkor mi az igazság? Amúgy olajfogyasztásomról anynit tudok beszámolni, mikor megvettem a kocsit lecseréltem a komplett olajat, beletettem a gyárilag előírt(most megnem mondom mennyi volt) litert, azóta mentem a kocsival kb 5000 km-t közben folyamatosan öntöttem utána az olajat, mert azért fogyott, és most 5000km után öntöttem ki teljesen a megmaradt 5 literes kannából az utolsó cseppet a motorba, hogy megfelelő legyen a szint. Sokat eszik? Lecseréljem?

Az enyémbe (135000 km-es) ugyanannyi megy mint a tiédbe, és nekem a csereperiódus alatt (10000 km) nem kell utántölteni semmit, sztem sok az olajfogyi. Nem folyik esetleg vhol? (pl. főteng. szomeringek, vez. teng szimmering)

Ui. a 15W40-essel nem tettél jót a motornak, lehet az nyomta ki a szimeringeket.

Link to comment
Megosztás:

Hát megmondom őszintén, nemlátok sehol olajfolyást, legalábbis drasztikusat nem, földre nem cseppen az biztos soha, egyedül picit az elosztó alatt szivárog, de minimálisan. Nekem azt mondták, hogy mivel ennyi km van a kocsimban, ezért nem gond bele a 15W-40. Mondjuk ezt még nyár végén ősz elején mondták, télen nem tudom mennyit ártok vele, ha ártok egyáltalán.

Az enyémbe (135000 km-es) ugyanannyi megy mint a tiédbe, és nekem a csereperiódus alatt (10000 km) nem kell utántölteni semmit, sztem sok az olajfogyi. Nem folyik esetleg vhol? (pl. főteng. szomeringek, vez. teng szimmering)

Ui. a 15W40-essel nem tettél jót a motornak, lehet az nyomta ki a szimeringeket.

Link to comment
Megosztás:

Hát megmondom őszintén, nemlátok sehol olajfolyást, legalábbis drasztikusat nem, földre nem cseppen az biztos soha, egyedül picit az elosztó alatt szivárog, de minimálisan. Nekem azt mondták, hogy mivel ennyi km van a kocsimban, ezért nem gond bele a 15W-40. Mondjuk ezt még nyár végén ősz elején mondták, télen nem tudom mennyit ártok vele, ha ártok egyáltalán.

Az akkor is sok bele, de kérdezdd meg Gabit (opel16v) is, ő biztosat mond majd.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.