Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én is nemsokára beledobom, már csak szűrő kell , oszt minden megvan.

Változás?

Bár még csak majd 300km van benne, de mintha nem "csörögne" annyira !! :) Bár ez lehet, hogy csak "elfogult" hallás eredménye :)

Amúgy indulásnál jellemzően +volt a hidrotőkés hang, most mintha kicsit csendesebb lenne :)

Az olajszűrőre nekem is azt mondta opel16v kolléga, hogy tökéletes a gyári GM, nem kell mást, esetleg drágábbat keresni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Bár még csak majd 300km van benne, de mintha nem "csörögne" annyira !! :) Bár ez lehet, hogy csak "elfogult" hallás eredménye :D

Amúgy indulásnál jellemzően +volt a hidrotőkés hang, most mintha kicsit csendesebb lenne :lol:

Az olajszűrőre nekem is azt mondta opel16v kolléga, hogy tökéletes a gyári GM, nem kell mást, esetleg drágábbat keresni hozzá.

Nekem pont fordított a hallásom mint neked :) Én mindent hangosabbnak hallok :lol: nekem is van tőkehang de csak hidegen és 1-2 szelepet hallani csak de kb 2-3 percíg szól csak én már cseréltem olajat és nem haluklt kicsitsem... De sztem nekem azok cserések lesznek.. Üzemmelegen meg mintha elemes lenne a kocsi semmi hang csak a fini duruzsolás :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont fordított a hallásom mint neked :) Én mindent hangosabbnak hallok :D nekem is van tőkehang de csak hidegen és 1-2 szelepet hallani csak de kb 2-3 percíg szól csak én már cseréltem olajat és nem haluklt kicsitsem... De sztem nekem azok cserések lesznek.. Üzemmelegen meg mintha elemes lenne a kocsi semmi hang csak a fini duruzsolás :)

Héé ! De én Metabond olajat tetteem ám belee !! :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

hm hm

miota jo a termosztát, mintha nem hallanám a hidrotőke hangját...

elképzelhető az, hogy eddig nem érte el az üzemi hőfokot, és azért koporászott???

most meg eléri, és igy el is hallgat?

Ha kicsit kopottabb akkor hangos jobbára hidegen,,, vagy volt valami kis tömöődésed és már nincs :)

De lehet hogy a termosztát miatt volt hamarabb melegedett a motor,, de ezt nem 100% álítom. Ha melegen nincs hangja akkor sztem nefoglalkozz vele..:)

Nekem is ezt tanácsolták és a hideg motor nem motro :D 90/93 fok azmár motor :)

Link to comment
Megosztás:

Ha kicsit kopottabb akkor hangos jobbára hidegen,,, vagy volt valami kis tömöődésed és már nincs :)

De lehet hogy a termosztát miatt volt hamarabb melegedett a motor,, de ezt nem 100% álítom. Ha melegen nincs hangja akkor sztem nefoglalkozz vele..:)

Nekem is ezt tanácsolták és a hideg motor nem motro :lol: 90/93 fok azmár motor :)

én is arra gyanakszom, hogy vagy kimosta a meleg miatt, vagy pedig egyszerűen a meleg tesz jot neki :D

Link to comment
Megosztás:

Azért szar lenne, ha a GM logós cucc olcsó húsnak bizonyulna... :)

Egyszerűen csak tömegtermék, ezért olcsó :D

:)

Hát igen, az bizony elég szar lenne, ha minden GM logós cucc szar lenne....

Ezért használ mindenki kiváló GM gyári olajat! :)

A GM önmagában nem márka, egy beszállító csinálja azt is.

Ezzel nem feltétlenül azt akarom mondani, hogy szar, hanem azt, hogy mint a GM olaj esetében bizony nem teljesen állandó a minősége. Merthát sokan használják elégedetten a GM olajat is, te mégsem teszed igaz?

A szervízben, ahova járok, kérdezés nélkül a Mahle megy a kocsikba, nem a gyári szűrő, ezt persze nem bizonyításképpen mondom, csak adalékként. Olajból sem a GM.......

Egy kollégámmal egyszer nem sajnálva a fáradtságot és a pénzt, hogy eldöntsünk egy vitát, szétszedtünk két vadiúj szűrőt. Egy No name-et és egy Purflux-ot. Hát hadd ne mondjam, hogy mi különbség látszott a szűrőbetétnek nemcsak az anyagán, hanem az elhelyezésén, és az alapba eresztésén is......A vitát én veszítettem el...... Előtte én is így gondoltam......

Azóta csak márkásat használok, és csak az általam említetteket, amik a prémiumkategóriát képviselik a szűrőknél.

Persze, nem merném állítani, hogy ezek használata hány ezer km-el hosszabítja meg a motor élettartamát a másikhoz képest, de hogy jobbak, az biztos.

Mindenki a pénztárcájának, lelkiismeretének,és a meggyőződésének megfelelőt használja.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem feltétlenül azt akarom mondani, hogy szar, hanem azt, hogy mint a GM olaj esetében bizony nem teljesen állandó a minősége.

Egy kollégámmal egyszer nem sajnálva a fáradtságot és a pénzt, hogy eldöntsünk egy vitát, szétszedtünk két vadiúj szűrőt. Egy No name-et és egy Purflux-ot. Hát hadd ne mondjam, hogy mi különbség látszott a szűrőbetétnek nemcsak az anyagán, hanem az elhelyezésén, és az alapba eresztésén is......A vitát én veszítettem el...... Előtte én is így gondoltam......

Teljes mértékben elhiszem, amit írsz, de az objektivitás érdekében előtte meg kellene vizsgálni egy GM márkájú olajszűrőt is, mert úgy tűnik, mintha Te most tapasztalat nélkül kritizálnád a gyári terméket. Még azt is elhiszem, hogy az olajszűrőnél esetleg válogatja a GM a beszállítóit. Ám az is tény ugyanakkor, hogy csak a GM logó termékre való ráütéséhez külön minőségellenőrzési folyamaton kell az alkatrészeknek keresztülmenniük. Éppen emiatt van az, hogy a GM logós termékek között sokszor lényegesen kevesebb a selejt, mint a beszállító identikus termékénél. Jó példa erre a papírbetétes szűrők esete (légszűrő, pollenszűrő); a márkaszervizes szerelők állítják, hogy ezeknél a gyár nagyon jól kiszűri a selejtes termékeket (pl. nem jó a ragasztás). Ez persze nem garantálja a kiváló minőséget, az olaj pedig esetében kétségkívül igazad van.

Link to comment
Megosztás:

Az olaj esetében igazat adok, bár furcsa hogy csak a 10W40-es esetében vannak rossz tapasztalatok.

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy "jó" hamisítványok is keringenek a piacon. Ilyen olajat én sem használnék.

Más az eset azonban az alkatrészekkel, amik a fentebb említett szigorú minőségellenőrzésen mennek át,

mielőtt megkapják a GM dobozt, és a hologramos logót. Ezért én meg szoktam bízni bennük, és még soha

nem is csalódtam eredeti GM logós alkatrészben :)

Link to comment
Megosztás:

Jól van, azért látom nagyjából egyetértünk mindhárman! :)

Ma volt gyertyacsere, Bosch-ok jöttek ki, GM logóval a hátukon :)

Igen, én is jobbára a 10W-40-ről hallottam ezt azt, de az az igazság egyébként, hogy senkivel nem találkoztam, akinek tönkretette volna a motorját, és mindíg kiderült, hogy valami egyéb dolog áll a háttérben. (pl. alacsony olajszint)

Na mondjuk nekem az, hogy nem tudom mi van benne, épp elég ahhoz, hogy ne használjam, még akkor sem, ha adott esetben egyébként jó minőségű. Szeretem tudni, mi micsoda.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt használom ha nagy ritkán tűzhely közelébe kerülök :)

Most lehet, hogy leparasztoztok, de én nem szeretem az étolajjal készült ételeket.

Kőolajszármazékok azok is.... :)

Ráadásul, mint kezd újra kiderülni, a zsír egészségesebb is, csak a megfelelő módon és mennyiségben kell használni.

Ami az étolajban van, azok a vegyszerek nem embernek valók.

Link to comment
Megosztás:

Most lehet, hogy leparasztoztok, de én nem szeretem az étolajjal készült ételeket.

Kőolajszármazékok azok is.... :)

Ráadásul, mint kezd újra kiderülni, a zsír egészségesebb is, csak a megfelelő módon és mennyiségben kell használni.

Ami az étolajban van, azok a vegyszerek nem embernek valók.

Nálunk is kivan tíltva a konyhából az olaj :D Csak is sajátkészítésú házi sertés zsír az olajat öntsék amibe akarják :) egyébként akármilyen minőségi is a sült cuccnak akkor sincs olyan íze olajjal mint zsírral :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is kivan tíltva a konyhából az olaj :D Csak is sajátkészítésú házi sertés zsír az olajat öntsék amibe akarják :) egyébként akármilyen minőségi is a sült cuccnak akkor sincs olyan íze olajjal mint zsírral :lol: :)

Ez így van! Az íze is más zsírral.

Nálunk sincs olajozás, bár amennyit én otthon vagyok....

Az étolaj üzemenyagnak viszont jó lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

Volna egy OffTopic kérdésem, de csak ha nem röhögtök ki!

Egy haverom, gőzmozdony kenőolajat keres. Kb. 1 lityi. kellene neki

Gőzmodellhez kellene. Állítólag már csak nosztalgiagözösökhöz szállítanak. (még)

Ha minden igaz, ez olyasmi olaj, amit a gőz nem, vagy csak kicsit old.

Ha valakinek van ismerettsége dobjon már egy privit!

(Nekem kicsit gyanús, hogy nem megy-e a postám a fórumon. Legalább le lenne tesztelve!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.