Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Háttő, én speciel pont ilyen olajat (Mobil1) használok kb. 5e km óta, és eléggé vegyesek a tapasztalataim. Városi használat közben zabálja, míg pályás/közúti használat mellett kevésbé eszi (kevesebbet, mint a gyári 1000 km/7,5 dl). Igaz ez egy x16xel, és még csak ez az első olaj, amit én öntöttem bele, így nem tudom, hogy más olajat mennyire eszi.

Link to comment
Megosztás:

Háttő, én speciel pont ilyen olajat (Mobil1) használok kb. 5e km óta, és eléggé vegyesek a tapasztalataim. Városi használat közben zabálja, míg pályás/közúti használat mellett kevésbé eszi (kevesebbet, mint a gyári 1000 km/7,5 dl). Igaz ez egy x16xel, és még csak ez az első olaj, amit én öntöttem bele, így nem tudom, hogy más olajat mennyire eszi.

..én meg fényévekre vagyok a szakértéstől, de úgy gondolom, hogy nem az olaj hibája ha fogy a kocsiból - legyen szó bármilyen márkájú olajról.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

..én meg fényévekre vagyok a szakértéstől, de úgy gondolom, hogy nem az olaj hibája ha fogy a kocsiból - legyen szó bármilyen márkájú olajról.... :huh:

Egy kicsit felróható az olajnak is. Gondolj bele,h ugyan olyan motorkopottság melett a különböző tulajdonságú olajokból nem egyformán eszik. Minden motornak meg kell keresni a neki megfelőt, ami nála már bevált és csak indokolt esetben érdemes eltérni ettől. Sok motor igen kényes rá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit felróható az olajnak is. Gondolj bele,h ugyan olyan motorkopottság melett a különböző tulajdonságú olajokból nem egyformán eszik. Minden motornak meg kell keresni a neki megfelőt, ami nála már bevált és csak indokolt esetben érdemes eltérni ettől. Sok motor igen kényes rá. :huh:

Nekem a GM-et ette mint állat, 7000km alatt 1 litert. Most Castrol van benne és ha 1 deci hiányzik belőle, akkor is túlzok. Már benne van 2500km olajcsere óta. A másik, hogy ugyanolyan halk a motor, mint friss olajnál, ellentétben a GM-mel, amivel 500-1000km után már hangos volt a járása.

Link to comment
Megosztás:

Milyen igaz! :huh: És én is "becsapódtam", mert én is Mobil1-et használok!

Aha. Meg azt ahogy Móricka elképzelte. Beálltam a garázsba, rápillantottam a flakonra, simán Mobil. Nem Mobil1. A Mobil1 termékek 0W-s cuccok. Majd ha itt az ideje és ez elfogy (még van 1 liter belőle), kipróbálom a Castrol-t.

Link to comment
Megosztás:

Nem hallottam még róla. Mit írnak? Nem beszélni külföldiül. :huh:

Pedig a Motul egy igen régi olajtársaság. Én évek óta kizárólag az ő termékeiket használom.. Ez az olaj listaáron mint az összes motul ithhon horror,de egy ismerősöm 7000ft körül tud adni 4 litert... Én az 1,6szr-be az utóbbi három olajcsere alkalmával ilyet tettem vele. Legutóbb egy folyamatos 3000!!km-es gps szerint 140km/h út alkalmával nem evett olajat talán 1-2 decit..

Link to comment
Megosztás:

Pedig a Motul egy igen régi olajtársaság. Én évek óta kizárólag az ő termékeiket használom.. Ez az olaj listaáron mint az összes motul ithhon horror,de egy ismerősöm 7000ft körül tud adni 4 litert... Én az 1,6szr-be az utóbbi három olajcsere alkalmával ilyet tettem vele. Legutóbb egy folyamatos 3000!!km-es gps szerint 140km/h út alkalmával nem evett olajat talán 1-2 decit..

nem akarok vitát, de a Q8 ról is eztmesélted nem? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi, hogy szerintetek 100.000 Km körüli 1,3 CDTi motorba milyen olaj lenne a legjobb?

Előre is köszi a segítséget...

Valami 5W30-as, lehetőleg kimondottan dieseles olajat. Pl. Castrol Magnatec Diesel, vagy ami kimondottan ilyen motorokhoz készült: Metabond C3 LSX 5W30.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.