Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Gyári érték ha jól tudom max 0.7l/1000km nem nem írtam el egyezer kilométerenként.

Az enyém városban 0,5l/1000km-t megeszi. országúton töredékét. Ezt már én sem tartom jónak, de ha azt nézem, hogy már kb 70ekm-t hajtottam bele így és semmi baj sincs csak a gyertyákat kell sűrűbben (60helyett20ekm-enként) cserélnem akkor örülök, hogy nem adtam ki korábban százezreket egy motorgenerálra.

A gyári érték max. 1 liter 10 ezer kilóméteren, tehát ez még anná is rosszabb.

..nem kommentálom, de ezt már sokszor olvastam itt!!! Én csak a fórumon olvasottakból kiindulva irtam amit irtam. :)

Természetesen itt az 1,6 16V motorról volt/van szó!

Link to comment
Megosztás:

Így utánolvasva tényleg nem annyira egyértelmű, Olajcserekor 4L kanna, amiből marad 0,5L + vettem egy 5L-est, amiből maradt 1L tehát, eltünt 4,5L olaj 6e km-eren. Ezt nem nevezném túl jónak! :)

így már oké, csak azt nem írtad, hogy plusz egy kanna olaj volt még :) így már tényleg sok.

A gyári érték max. 1 liter 10 ezer kilóméteren, tehát ez még anná is rosszabb.

tévedés.

Link to comment
Megosztás:

A gyári érték max. 1 liter 10 ezer kilóméteren, tehát ez még anná is rosszabb.

nem tudom, honnan veszel ilyen baromságokat... ez nem a gyári megadot, hanem az amit egy nznek kb meg lehet enni, 1-1,5 liter

amit Brezs ír az a gyári megadott.

..nem kommentálom, de ezt már sokszor olvastam itt!!! Én csak a fórumon olvasottakból kiindulva irtam amit irtam. :)

Természetesen itt az 1,6 16V motorról volt/van szó!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ha nem lenne akkora szemét a gyár, nyugodtan vállalnia kéne akár az 1dl/1000 km-es értéket is. Ehhez persze kellene egy olyan elektronika ami tárolja a motorhasználat előzményeit. Szükséges lenne, mivel biztos lenne olyan ember, aki be akarja bizonyítani, hogy lehet itt akár 1l-nél is több olajat is megetetni a kocsival 1000km-ként állandó 6000-es fordulaton...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ha nem lenne akkora szemét a gyár, nyugodtan vállalnia kéne akár az 1dl/1000 km-es értéket is. Ehhez persze kellene egy olyan elektronika ami tárolja a motorhasználat előzményeit. Szükséges lenne, mivel biztos lenne olyan ember, aki be akarja bizonyítani, hogy lehet itt akár 1l-nél is több olajat is megetetni a kocsival 1000km-ként állandó 6000-es fordulaton...

Ez olyan biztonsági ráhagyás, ha beesik reklmálni a paraszt, egyen mivel elkenni a száját. :) :)

Link to comment
Megosztás:

hát de csak jobb 6xyz áron megvenni az 5 lityit, mint 8200ért nem? :)

De ezt telefonon rendelem, és másnapra nekem ide hozzák a hozzám legközelebbi autósboltbaaaaa! (5 km.) Nem kell érte autókáznom 20-100 km-t és másokat megkéregetni, meg randevúúúzgatni az autópálya melletti parkolóban.... :) !

Link to comment
Megosztás:

De ezt telefonon rendelem, és másnapra nekem ide hozzák a hozzám legközelebbi autósboltbaaaaa! (5 km.) Nem kell érte autókáznom 20-100 km-t és másokat megkéregetni, meg randevúúúzgatni az autópálya melletti parkolóban.... :) !

persze persze a kényelemért is meg kell fizetni :)

de azért ennyire nem bonyolult a helyzet :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kevés km-t megyek az autóval, így hát nekem 1 év alatt sincs meg a 10 ekm, szóval rám az évenkénti olajcsere vonatkozik. Kérdésem az, hogy ősszel vagy tavasszal érdemes olajat cserélni? Én logikusnak az őszt tartanám, mert sztem télre fontosabb a nagy hidegben a friss olaj, mert sztem télen nagyobb szüksége van rá a motornak, mint nyáron. Kiváncsi lennék a ti véleményetekre!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kevés km-t megyek az autóval, így hát nekem 1 év alatt sincs meg a 10 ekm, szóval rám az évenkénti olajcsere vonatkozik. Kérdésem az, hogy ősszel vagy tavasszal érdemes olajat cserélni? Én logikusnak az őszt tartanám, mert sztem télre fontosabb a nagy hidegben a friss olaj, mert sztem télen nagyobb szüksége van rá a motornak, mint nyáron. Kiváncsi lennék a ti véleményetekre!

Hát én tuti tavasszal cserélném, hogy a télen kicsapódott párától és trutyitól teli olajat leengedjem és a nyári melegben legyen az új. Persze az őszi cserére is lehetne elméleteket gyártani. Csak halkan jegyzem meg, hogy én azért 2 évig is benne merném hagyni az olajat ha nem fut le a 10ekm addig. De 2év után mindenképpen csere.

Link to comment
Megosztás:

Hát én tuti tavasszal cserélném, hogy a télen kicsapódott párától és trutyitól teli olajat leengedjem és a nyári melegben legyen az új. Persze az őszi cserére is lehetne elméleteket gyártani. Csak halkan jegyzem meg, hogy én azért 2 évig is benne merném hagyni az olajat ha nem fut le a 10ekm addig. De 2év után mindenképpen csere.

hát ez az, mindenki mást mond és mindenkinek igaza van :) Én meg 6 ekm után majdnem lecseréltem most ősszel a finom meta olajat, csak kicsit meg vagyok ijedve, mert még most is majdnem olyan szinű az olaj,mint mikor beletöltöttem, pedig azt írtátok,h lebegtetnie kellene a szennyződéseket, vagy nincs benne szennyződés!? Egyébként metabond speed 10w-40 van benne + Gold adalék

Link to comment
Megosztás:

Hát én tuti tavasszal cserélném, hogy a télen kicsapódott párától és trutyitól teli olajat leengedjem és a nyári melegben legyen az új. Persze az őszi cserére is lehetne elméleteket gyártani. Csak halkan jegyzem meg, hogy én azért 2 évig is benne merném hagyni az olajat ha nem fut le a 10ekm addig. De 2év után mindenképpen csere.

hát ez az, mindenki mást mond és mindenkinek igaza van :) Én meg 6 ekm után majdnem lecseréltem most ősszel a finom meta olajat, csak kicsit meg vagyok ijedve, mert még most is majdnem olyan szinű az olaj,mint mikor beletöltöttem, pedig azt írtátok,h lebegtetnie kellene a szennyződéseket, vagy nincs benne szennyződés!? Egyébként metabond speed 10w-40 van benne + Gold adalék

adalékkal bennehagyhatod ... gondolom nem kell két év a 10hez azért :)

Link to comment
Megosztás:

:) Annyira biztos ne legyél benne! Van még egy újonnan vásárolt 97-es Corsa a családban és 45 ekm van benne! :) :D

az igen

na most vagy van még egy 3. kocsi is :lol:

vagy nagyon közel van hozzátok minden

vagy sokat bicajoztok

vagy ..

:lol:

azért 12év alatt 45ezer km az igenmegkímélt motor... elvileg.

pazarlás az olajcsere, de ilyen intervallumoknál már ténylegnem a kme kell nézni, hanem az eltelt időt...

ilyenkor megérné fulszintetikus olajat venni .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.