Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Akkor azt már nem nagyon tudná felhasználni, mert koszolódna. :) (esetleg ha átszűri utána, vagy teljesen letakarítja az olajteknőt B) )

Minek ehhez akna? :D

Inkább a víztől félnék... :) De ha nincs baj a motorral, nem melegszik, meg hasonlók, akkor sima túltöltésről van szó... :)

Hogy értedazt hogy nem melegszik??Melegszik normálisan 90 fokig,állás alatt 94-ig,itt kapcsol a venti,és megy szépen vissza...

Ez így kóser? :(

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék

99' évjáratú caravanomból (X14nz) 1200Km-után a nívópálca max jelölésétől 2 rovátkányi olaj fogyott.

Most BP visco 3000motorolaj(10W40) van benne elötte GM-gyári volt...

A Gm-esnél vettem észre először hogy fogyogat az olaj,ezután fogtam lecseréltem a viscora..és most ez van,szerintetek ez mennyire súlyos olajfogyás?

Illetve szerintetek mit nézzek meg még?

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék

99' évjáratú caravanomból (X14nz) 1200Km-után a nívópálca max jelölésétől 2 rovátkányi olaj fogyott.

Most BP visco 3000motorolaj(10W40) van benne elötte GM-gyári volt...

A Gm-esnél vettem észre először hogy fogyogat az olaj,ezután fogtam lecseréltem a viscora..és most ez van,szerintetek ez mennyire súlyos olajfogyás?

Illetve szerintetek mit nézzek meg még?

Köszi a válaszokat.

Olajfogyasztási adatok (gyári adatok)

0,075 L /100 Km azaz 0,75 L /1000 Km.

Nem vészes az szerintem... Nem lehet, hogy valahol elcseperészget? Nézd körbe a motorblokkon, lehet csak valahol, valamelyik szimeringnél "elkönnyezgeti". :)

Az olajtól is sok függ.

Nekem pl a Tesco-s olajat iszonyatosan szereti B) (1x ment bele, még az elején, azóta sem, és nem is fog...) De a Valvolnie Max life-ból nemigazán kéri az utántöltést a 10.000 alatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék

99' évjáratú caravanomból (X14nz) 1200Km-után a nívópálca max jelölésétől 2 rovátkányi olaj fogyott.

Most BP visco 3000motorolaj(10W40) van benne elötte GM-gyári volt...

A Gm-esnél vettem észre először hogy fogyogat az olaj,ezután fogtam lecseréltem a viscora..és most ez van,szerintetek ez mennyire súlyos olajfogyás?

Illetve szerintetek mit nézzek meg még?

Köszi a válaszokat.

Elsőre ijesztő lehet, de ez még nem komoly, annak ellenére, hogy ez a motor nem igazán olajevő.

Állandó jelleggel produkálja ezt az adatot, vagy csak néha?

Én ezügyben kipróbálnék pl. Q8, vagy Valvoline 10w-40 -et a következő cserekor.

Link to comment
Megosztás:

Elsőre ijesztő lehet, de ez még nem komoly, annak ellenére, hogy ez a motor nem igazán olajevő.

Állandó jelleggel produkálja ezt az adatot, vagy csak néha?

Én ezügyben kipróbálnék pl. Q8, vagy Valvoline 10w-40 -et a következő cserekor.

Köszönöm a válaszokat!

Két éve van nálam az autó volt vagy 5 olajcserém a mostani olajom BP visco 3000 az azelötti Gyári GM-olaj volt,a GM es olaj használata közben kezdtem tapasztalni az olajfogyást, előtte cserétől cseréig egy cseppet sem kellett utántölteni az olajnak!

Én személyszerint a GM-es olaj rossz minőségére gondolok, lehet hogy ez a baj okozója.

Itt egy helyi szerelő castrol magnatec-et javasolt hátha azzal megszűnik a fogyás...

Úgy gondoltam kijárom a Bp olajat meglátom hogy átlagba mennyit eszik a motor..és így lesz viszonyítási alapom a castrolnál a következő csereciklusban.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Két éve van nálam az autó volt vagy 5 olajcserém a mostani olajom BP visco 3000 az azelötti Gyári GM-olaj volt,a GM es olaj használata közben kezdtem tapasztalni az olajfogyást, előtte cserétől cseréig egy cseppet sem kellett utántölteni az olajnak!

Én személyszerint a GM-es olaj rossz minőségére gondolok, lehet hogy ez a baj okozója.

Itt egy helyi szerelő castrol magnatec-et javasolt hátha azzal megszűnik a fogyás...

Úgy gondoltam kijárom a Bp olajat meglátom hogy átlagba mennyit eszik a motor..és így lesz viszonyítási alapom a castrolnál a következő csereciklusban.

A Castrol olajról vannak rossz vélemények (nekem is volt vagy 1500km-t a kocsiban, aztán meguntam, hogy harkályt játszik a motor, és lecseréltem Metabondra), valszeg hamisítják.

Link to comment
Megosztás:

Az www.autoteka2000.hu-val van valakinek tapasztalata közületek? GM olaj elég olcsó itt! És a többi márka is elég jó áron van. Remélem nem hamisított. Merjek venni onnan olajat?

Mindenhol. Ahol nem, ott átbacás van :D

Castrolból például úgyis vacakot kapsz, nem csak itt, hanem gyakorlatilag mindenhol. A GM-et nincs az az elvetemült aki elkezdeni hamisítani, nem az a kategória amit érdemes lenne, de ha nincsenek nagy igényeid az olajra, akkor beleteheted. (viszont nem sokkal drágábbért, sokkal-sokkal jobbat kapni) Kérdés hogy mennyit szeretnél vagy hajlandó olajra költeni B)

Link to comment
Megosztás:

Na, most jól megkavarodtam. Megint nézegethetem a rendes márkákat. Pedig a GM olaj Dexos2-s.

Vegyél ELF Competition olajat...a Metabond is abból van... :D

Én most az enyémbe azt raktam és gyönyörűség, amilyen csendben jár. B)

Viszont ugyanettől az olajtól apám C14NZ-je kicsit mintha zajosabb lenne...bár szerintem az övével amúgy is gondok lesznek. Tiszta sárga hab az olajsapka. Metabondtól is az volt...meg a gyertyái olyan kormosak, mint egy kéményseprő műszak után....

Link to comment
Megosztás:

Vegyél ELF Competition olajat...a Metabond is abból van... :D

Én most az enyémbe azt raktam és gyönyörűség, amilyen csendben jár. B)

Viszont ugyanettől az olajtól apám C14NZ-je kicsit mintha zajosabb lenne...bár szerintem az övével amúgy is gondok lesznek. Tiszta sárga hab az olajsapka. Metabondtól is az volt...meg a gyertyái olyan kormosak, mint egy kéményseprő műszak után....

A sok rövidtáv...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ti milyen motorolajat ajánlotok?Eddig 15W40 Valvoline Maxlife volt benne!Most is az van benne!De valami másra akarok áttérni!10W40-re az tuti!Csak nem tom milyen márkára!

Ez egy X16XEL motor!Csipegeti az olajat!Már motorolaj adalékot is raktam bele de ugyan ugy eszi!

Néztem a Metabond 10W40 Speed olajat,a OMW Bixxol Extra 10W40 olajat meg még a Valvoline 10W40 Maxlife olajat néztem!

De mondjatok valami jót!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:zozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ti milyen motorolajat ajánlotok?Eddig 15W40 Valvoline Maxlife volt benne!Most is az van benne!De valami másra akarok áttérni!10W40-re az tuti!Csak nem tom milyen márkára!

Ez egy X16XEL motor!Csipegeti az olajat!Már motorolaj adalékot is raktam bele de ugyan ugy eszi!

Néztem a Metabond 10W40 Speed olajat,a OMW Bixxol Extra 10W40 olajat meg még a Valvoline 10W40 Maxlife olajat néztem!

De mondjatok valami jót!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:zozo

Ha márkás az olaj, és minimum 10w40-es, akkor teljesen mindegy. Vannak itt, akik a GM-et nem ajánlják, és újabban ez a helyzet a Castrollal is - vannak, akik ezeket használják. Mindenki maga dönti el. Ettől nem fog kevésbé vagy jobban olajat fogyasztani. Sajnos ahhoz meg kell keresni a hiba okát, és ki kell javítani.

Viszont ebbe a motorba a 15w40... kihagyott a szívem egy ütemet azért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ti milyen motorolajat ajánlotok?Eddig 15W40 Valvoline Maxlife volt benne!Most is az van benne!De valami másra akarok áttérni!10W40-re az tuti!Csak nem tom milyen márkára!

Ez egy X16XEL motor!Csipegeti az olajat!Már motorolaj adalékot is raktam bele de ugyan ugy eszi!

Néztem a Metabond 10W40 Speed olajat,a OMW Bixxol Extra 10W40 olajat meg még a Valvoline 10W40 Maxlife olajat néztem!

De mondjatok valami jót!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:zozo

Amióta nálam van, ez megy bele!

De ha jól tudom a 16 szelepes alapból jobban szereti enni az olajat, nem? :D

Link to comment
Megosztás:

De ha jól tudom a 16 szelepes alapból jobban szereti enni az olajat, nem? :D

Én csak az X16XEL-ről hallottam ezt. Legalábbis nekem X14XE-m van, és van még jó pár ember itt, akinek ugyanilyen motorja van (pl. Alex0403), és egyikünknek sem fogyasztja az olajat. Viszont X16XEL-nél nem tudom egy kezemen megszámolni, hányszor hallottam ilyen problémáról.

Link to comment
Megosztás:

Én csak az X16XEL-ről hallottam ezt. Legalábbis nekem X14XE-m van, és van még jó pár ember itt, akinek ugyanilyen motorja van (pl. Alex0403), és egyikünknek sem fogyasztja az olajat. Viszont X16XEL-nél nem tudom egy kezemen megszámolni, hányszor hallottam ilyen problémáról.

Akkor elnézésedet kérem, én tudtam rosszul! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.