Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

De nem azt írtad, hogy parafával raktad össze?

Most parafa van rajta az előzőre nem emlákszem, de nem akarok tovább próbálkozni amúgy is nagyon szar alatta fetrengeni a kipufcső is útban van, mire bejátszom lehúzom a fele pasztát a csavarok meg potyognak a nyakamba. Úgyis kijön a moci, fejreállítom, feragasztom. Nameg a csavarokhoz menetrögzítő, mert a fele fellazult.

Link to comment
Megosztás:

Most parafa van rajta az előzőre nem emlákszem, de nem akarok tovább próbálkozni amúgy is nagyon szar alatta fetrengeni a kipufcső is útban van, mire bejátszom lehúzom a fele pasztát a csavarok meg potyognak a nyakamba. Úgyis kijön a moci, fejreállítom, feragasztom. Nameg a csavarokhoz menetrögzítő, mert a fele fellazult.

Igazad is van, ha kint a moci, akkor könnyebb bíbelődni vele. :P

Nekem nem csepeg le a földre, csak látszik, hogy van ott pici olaj, épp elég, hogy a por rátapadjon. :P

Akkor szerinted jobb ha nem bántom addig, amíg ki nem szedem a mocit? Úgyis gumibakokat akarok cserélni, meg a kuplungot is cserélni akarom komplett, lehet akkor már megcsináljuk ezt is. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazad is van, ha kint a moci, akkor könnyebb bíbelődni vele. :P

Nekem nem csepeg le a földre, csak látszik, hogy van ott pici olaj, épp elég, hogy a por rátapadjon. :P

Akkor szerinted jobb ha nem bántom addig, amíg ki nem szedem a mocit? Úgyis gumibakokat akarok cserélni, meg a kuplungot is cserélni akarom komplett, lehet akkor már megcsináljuk ezt is. :D

Hát biztos meg lehet csinálni a helyén is főleg aknából két ember, de aláfekve nagy szívás volt egy kézzel tartani a teknőt a másikkal tekergetni a csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Mert már a második van rajta mindegyiket pasztáztam és mégis szivárog, és már tele van a tököm vele... :D

Amikor vettem az enyémet 6 éve, nekem is szivárgott a parafa is, meg utána a gumi is. Pedig a teknő nem volt deformálódott. Akkor olvastam az Opel kisokosban, hogy pasztázni kell, mert az illesztéseknél a tömítés nem tud jól illeszkedni. Szerelő cserélte, de láttam is, hogy milyen nagy lépcső van a blokk illesztésénél.

Én kismotor blokkokat újítok fel, és csak pasztával tömítem az alumíniumot az alumíniumon. Vékonyan hordom fel és semmi csöpögés nincs!

A kocsim is azóta száraz alulról, mióta a szerelőnek utasításba adtam.....

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem az enyémet 6 éve, nekem is szivárgott a parafa is, meg utána a gumi is. Pedig a teknő nem volt deformálódott. Akkor olvastam az Opel kisokosban, hogy pasztázni kell, mert az illesztéseknél a tömítés nem tud jól illeszkedni. Szerelő cserélte, de láttam is, hogy milyen nagy lépcső van a blokk illesztésénél.

Én kismotor blokkokat újítok fel, és csak pasztával tömítem az alumíniumot az alumíniumon. Vékonyan hordom fel és semmi csöpögés nincs!

A kocsim is azóta száraz alulról, mióta a szerelőnek utasításba adtam.....

Azt mondjátok, egyszerűen pasztával tegyük fel? nem is kell másik tömítést tenni?

Gondolom előtte alaposan zsírtalanítani kell a felületeket, ami elég nehéz...

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok, egyszerűen pasztával tegyük fel? nem is kell másik tömítést tenni?

Gondolom előtte alaposan zsírtalanítani kell a felületeket, ami elég nehéz...

Nem kell túlzásba vinni [nem kell féktisztítózni], elég csak benzines ronggyal letörölni. Nekem van tömítés is.

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszi, a biztonság kedvéért kap még egy tömítést is azért. :D

De a nyomatékkal meghúzást ne felejtsd el!!!

10 Nm-rel kell meghúzni!

Ha nem pont ennyi, gondolom nem gáz, csak egyforma legyen és akkor nem lesz az, hogy egyik helyen kinyomja a tömítést, míg a másik helyen nem... :P

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem az enyémet 6 éve, nekem is szivárgott a parafa is, meg utána a gumi is. Pedig a teknő nem volt deformálódott. Akkor olvastam az Opel kisokosban, hogy pasztázni kell, mert az illesztéseknél a tömítés nem tud jól illeszkedni. Szerelő cserélte, de láttam is, hogy milyen nagy lépcső van a blokk illesztésénél.

Én kismotor blokkokat újítok fel, és csak pasztával tömítem az alumíniumot az alumíniumon. Vékonyan hordom fel és semmi csöpögés nincs!

A kocsim is azóta száraz alulról, mióta a szerelőnek utasításba adtam.....

Na hát akkor ez is csak pasztázva lesz. :D

De a nyomatékkal meghúzást ne felejtsd el!!!

10 Nm-rel kell meghúzni!

Ha nem pont ennyi, gondolom nem gáz, csak egyforma legyen és akkor nem lesz az, hogy egyik helyen kinyomja a tömítést, míg a másik helyen nem... :P

Ezért vettem alukarikás tömítést, hogy ne lehessen túlhúzni...de mégis ereszt.

Link to comment
Megosztás:

Sok mindent kipróbálva azt mondom: RFM! :D (Read Fuckin' Manual)

Volt nekem mindenféle kencével kenve a karter, csakis a gyári ajánlott Victor Reinz pasztával nem csöppen.

Ott van a nagykönyvbem az is hova és mennyit kell kenni.

http://suzuki-czesci.pl/userdata/gfx/6f3ea...ea982db7569.jpg

Jó anyag, nekem is ezzel van felrakva a szelepfedél tömítés is, meg a karter is.

Link to comment
Megosztás:

C16NZ-be milyen olajat javasoltok?

Valvoline MaxLife 10W40 vagy Castrol Magnatec 10W40 jó lehet?

Esetleg ár/érték viszonylatban találni jobbat?

Gyári GM olaj?

Egyébként az Astra F-be hány liter olaj kell (4l-es kiszerelés gondolom elég egy cseréhez)?

A gm-e tfelejtsd el hacsak nem opel szervízes 200l-es hordóból van. Az 5l kannában újrahasznosított szemét van.

Valvo és castrol is jó csak ne legyen hamisítvány (ez castrolnál kritikus mostanában)

Én a metabond 10W40-et használom már jóideje és nagyon meg vagyok elégedve vele.

4l elég a cseréhez (talán 3,5l megy bele)

Link to comment
Megosztás:

C16NZ-be milyen olajat javasoltok?

Valvoline MaxLife 10W40 vagy Castrol Magnatec 10W40 jó lehet?

Esetleg ár/érték viszonylatban találni jobbat?

Gyári GM olaj?

Egyébként az Astra F-be hány liter olaj kell (4l-es kiszerelés gondolom elég egy cseréhez)?

Én a metabond speed 10W40-est ajánlom. Nekem az bejött, és másoknak is bejött nagyon. 3.5 liter kell bele, tehát a 4 literes elég. A gyári GM-et semmiképpen se.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg az ELF 10W40 Competition olajat!

Nekem bevált és nem drága. :D

Én is a Metabondra szavazok, nekem is az van benne (meg megy is bele a hétvégén megint), de az ELF se lehet rossz, elvileg az a Metabond alapanyaga.

Castrollal múltkor befürödtem, hamis lehetett, mert csörömpölt tőle a motor igen csúnyán, de legalább nem volt akkora veszteség, mert ingyen kaptam :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.