Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Kb fél éve van ez a jó kis Valvoline 104W40 a gépemben és most látok ismét némi olajkicsapódást a betöltősapkán, igaz piszok sokat megy rövideket (a héten le lett állítva mert nincs benne benya :) ), meg minden 4 hétben van egy 4napos 2*27 km járatás- asszony vezet :3 férfi retteg, annyira nem. De eléggé kínozza a kocsimat.

Kénytelen leszek egy jobb olajat beletöltenem váltáskor, mert ez ...kaki. Még az 5W30 is jobb volt, mint ez: hamarabb melegedett, igaz kicsit fogyogatott.

Jah és elérjük a bűvös 200.000 km-et.

Nem a Valvolineal van ott a gond, hanem az üzemmóddal!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.

Olyat halottam hogy az olajat 10.000km vagy 1év és cserélni kell!? A km az tiszta, de az az 1év ez új. Ha 1év alatt nincs meg a 10.000km akkor is cserélni kell olajat? Erről tud valaki valamit? Ez nekem új ha így van!

Javasolt cserélni. 1 év alatt akkor is veszt a kenőképességéből, ha nincs meg a 10 ezer km.

Persze ezt nem kell napra pontosan betartani, ha másfél év alatt van meg a 10 ezer, akkor meg lehet várni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most fina 10w40van benne 5olajcserét mentem vele nagyon jó olaj alig fogyott belöle ahoz képest hogy pár helyen engednek a tömitések áprillis körül lesz a következö csere akkor texaco fog bele menni remélem az is ilyen jó lesz egyik ismerösöm olaj eladásal foglalkozik ö dicséri az eurolt finát + a texacot is :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem most fina 10w40van benne 5olajcserét mentem vele nagyon jó olaj alig fogyott belöle ahoz képest hogy pár helyen engednek a tömitések áprillis körül lesz a következö csere akkor texaco fog bele menni remélem az is ilyen jó lesz egyik ismerösöm olaj eladásal foglalkozik ö dicséri az eurolt finát + a texacot is :D

Hali.

Milyen motorban van ez az olaj?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Valakinek van tapasztalata a castrol magnatec 10w-40-es olajjal? Eddig GM Opel 10W 40-et kapott, de lehet váltok.

Tipp, tanács esetleg?

Az utóbbi időben már többen váltottak castrolRÓL, velem együtt... Abban az árban van még sok márka, szerintem nézz valami mást :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valakinek van tapasztalata a castrol magnatec 10w-40-es olajjal? Eddig GM Opel 10W 40-et kapott, de lehet váltok.

Tipp, tanács esetleg?

Sziasztok!Én 7 éve használom a Castrol Magnatec 10W-40-et,nekem semmi bajom nem volt ezzel az olajjal.Elötte GM Opel olajat használtam kezdetek óta,de a végén már eléggé silány minőségű volt a GM olaj.A motorom C14SE 95 májusi,222653 km van a motorban jelenleg.
Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi időben már többen váltottak castrolRÓL, velem együtt... Abban az árban van még sok márka, szerintem nézz valami mást :rolleyes:

Az az igazság hogy ehhez a Castrol Magnatec 10w40-hez most jó árban tudnék hozzájutni ( 6000Ft/4l).

Esetleg ilyen árban tudsz jobbat ajánlani?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság hogy ehhez a Castrol Magnatec 10w40-hez most jó árban tudnék hozzájutni ( 6000Ft/4l).

Esetleg ilyen árban tudsz jobbat ajánlani?

Köszi.

Ez olyan jó? :rolleyes: Egy jó ideje nem néztem már castrolt, de emlékeim szerint amikor még vettem, akkor is ennyibe került :blush: Nézz körbe Valvoline, Repsol, Q8, Metabond, Mobil vonalon. Nekem mostanában a Mobil S2000-et kapja, és ezt is olyan 6-6500 körül veszem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na jóóvan, akkor most akkor ki önt milyen flakonba mit? Kezdem elveszteni a fonalat. :D Mondjuk mindegy, tudom, hogy milyen kannában van az, ami nekem kell, az nem érdekel, hogy ki teszi bele :lol:

A lényeg az, hogy tudjuk, van közöttünk aki tudja! :w00t:

Link to comment
Megosztás:

Hali!C14SE astrámba castrol magnatec 5w-40 olaj mehet szerintetek most 10w-40 van benne de mivel egy kicsit se eszi szeretnék bele minnél jobb olajat.

A legjobb olaj, az új olaj. :icon10:

Sosem foglalkoztam vele, mi van a dobozra irva. 10W40 uj, 10 ezrenként és ennyi. Nem kell ezt túl misztfikálni.

Link to comment
Megosztás:

v@terán 7150 plusz posta, küld az eladó 1db "német minőségű"?? pollenszűrőt, 1db "német minőségű"?? levegőszűrőt, 1db GM gyári olajszűrőt és 5l gyári GM 10W40-es motorolajat.

Ez jó vagy rossz?

Kb. 3 havonta cserélek olajat de gőzöm sincs mennyiért szoktam venni az unXban. (Azthiszem minden MANN és hozzájuk GM olajat szoktam kapni)

Link to comment
Megosztás:

v@terán 7150 plusz posta, küld az eladó 1db "német minőségű"?? pollenszűrőt, 1db "német minőségű"?? levegőszűrőt, 1db GM gyári olajszűrőt és 5l gyári GM 10W40-es motorolajat.

Ez jó vagy rossz?

Kb. 3 havonta cserélek olajat de gőzöm sincs mennyiért szoktam venni az unXban. (Azthiszem minden MANN és hozzájuk GM olajat szoktam kapni)

Én innen szoktam olajat, szűrőt rendelni:http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__TOP+OPEL+alkatr%C3%A9szek__Szerviz+szettek__Olajcsere

Link to comment
Megosztás:

v@terán 7150 plusz posta, küld az eladó 1db "német minőségű"?? pollenszűrőt, 1db "német minőségű"?? levegőszűrőt, 1db GM gyári olajszűrőt és 5l gyári GM 10W40-es motorolajat.

Ez jó vagy rossz?

Kb. 3 havonta cserélek olajat de gőzöm sincs mennyiért szoktam venni az unXban. (Azthiszem minden MANN és hozzájuk GM olajat szoktam kapni)

Elég jó, csak nehogy valami hamisítvány legyen :)

Már irreálisan alacsony az ár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.