Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Na akkor a kövi olajcserénél kipróbálom.. Lehet ezt kapni Autósboltban vagy Paks-hoz közel valahol? Mert ezt nemtudom.. Megmondom őszintént nem is halottam a Nevét még... :huh:

elvétve van autosboltokba is.

pesten van bolt, ahol hozzá lehet jutni, esetleg Gabival egyeztess, ő közelebb van hozzád, vagy más opelos kollégákkal, mert én Borsodbol messze vagyok.

de megoldható :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a Prolongról? A reklámjából ítélve,akár a légszűrőt is megspórolhatjuk. :huh: :lol:

Sőt a hűtőviz is felesleges. :) :)

Nem lehet rossz súrlódáscsökkentő az sem, csak nagyon nem találták el a reklámját. Ez a TV shopos extrém túlzásokba

eső marketing inkább ellenszenvet szít a normális emberek körében.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet rossz súrlódáscsökkentő az sem, csak nagyon nem találták el a reklámját. Ez a TV shopos extrém túlzásokba

eső marketing inkább ellenszenvet szít a normális emberek körében.

Én is így gondolom. Elég agresszív reklámja van.

Link to comment
Megosztás:

Én is így gondolom. Elég agresszív reklámja van.

Na igen a reklám eléggé extrém hogy teleöntik a szelepeket betonnal meg mindenfélével,egyébként pár barátom kipróbálta aztmondták szerintük nem rossz érezhető pár dolog,csak nemtudom a közvélemény mitmond? Ti mitszóltok 1 szer kilehet próbálni mert az ára viszont sztem 2dl 10000 ért elég hororrisztikus! :huh:

Link to comment
Megosztás:

ugylátom ebből nem lett szerencsére vita :huh:

Gabi:

az aki nekünk a beszállítónk, volt már pár oktatáson, és ott votl már szó többeközt a prolongrol.

ugyan az szinte mint a metabond, csak ezt a kiba sok reklámot valahol meg kell téríteni, na és azért kerül annyiba amennyibe.

:lol:

többeközt én is metabondot használok, lassan 10 éve vagyok kapcsolatan vele, igaz volt benne megszakítás.

Link to comment
Megosztás:

ugylátom ebből nem lett szerencsére vita :huh:

ugyan az szinte mint a metabond, csak a sok reklámot valahol meg kell téríteni, na és azért kerül annyiba amennyibe.

:lol:

Jómagam egyáltalán nem szeretnék vitát kezdeményezni erről itt a fórumon, mert korábban már leírtam a véleményemet. Egyszer már megpróbáltam alaposan utánajárni az adalék témának, és akkor egyértelműen kiderült, hogy a Prolong és a Metabond terméke az adalékok között nem ugyanolyan besorolású. A Metabondnak ráadásul több terméke is van, és azok sem ugyanabba az adalék kategóriába tartoznak. Pontosan tudom, hogy mindig mindenkit a minőség érdekel, és az, hogy melyik márka a jó, de nem erről beszélek, hanem arról, hogy ezeket az adalékokat nemcsak minőség, hanem besorolás szempontjából sem szabad egy kalap alá venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, olaj csere előtt állok ( meriva 1.7 cdti, 60 000 km), és azt olvastam, hogy a gyári gm olaj nem éppen a legjobb minőségű!!

Milyet ajánlanátok, és persze milyen típusút? 10w40 vagy valami mást?

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, olaj csere előtt állok ( meriva 1.7 cdti, 60 000 km), és azt olvastam, hogy a gyári gm olaj nem éppen a legjobb minőségű!!

Milyet ajánlanátok, és persze milyen típusút? 10w40 vagy valami mást?

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Metabond C3 LSX 5W30 :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, olaj csere előtt állok ( meriva 1.7 cdti, 60 000 km), és azt olvastam, hogy a gyári gm olaj nem éppen a legjobb minőségű!!

Milyet ajánlanátok, és persze milyen típusút? 10w40 vagy valami mást?

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Elsősorban GM-LL-B-025 minőségű 5W-30 olajat használj. Ha ennek nem is felel meg, az ACEA B4 minősítést mindenképpen teljesítse. A márka tekintetében csak példákat mondanék: Fuchs, Addinol, Liqui-Moly, Castrol, Elf, stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.