Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hali!C14SE astrámba castrol magnatec 5w-40 olaj mehet szerintetek most 10w-40 van benne de mivel egy kicsit se eszi szeretnék bele minnél jobb olajat.

Miért gondolod, hogy az jobb olaj a te autódnak?

Gyárilag az kell bele amit most használsz.

Próbáld meg ha nem vagy elégedett a mostanival, és majd belátod, hogy nem vagy okosabb a gyári mérnököknél.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere előtt vagyok ..

A mai nap folyamán engedtem le az olajat, de hogy is mondjam ... az 1.6 16V kissé csipegeti az olajat, mert jó ha 1.5 litert engedtem le.

Mondták hogy használjak motorolaj adalékot, és most szeretnék jobb minőségű olajat is, mert elvileg nem kapja be annyira mint az olcsót, de viszont nem tudom eldönteni milyen olajat öntsek bele .. castrol vagy mit javasoltok? vagy felesleges megvennem a drága oljat mert ezt is ugyanúgy becsípi?!

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere előtt vagyok ..

A mai nap folyamán engedtem le az olajat, de hogy is mondjam ... az 1.6 16V kissé csipegeti az olajat, mert jó ha 1.5 litert engedtem le.

Mondták hogy használjak motorolaj adalékot, és most szeretnék jobb minőségű olajat is, mert elvileg nem kapja be annyira mint az olcsót, de viszont nem tudom eldönteni milyen olajat öntsek bele .. castrol vagy mit javasoltok? vagy felesleges megvennem a drága oljat mert ezt is ugyanúgy becsípi?!

Metabond, Elf, Q8, Valvoline. Opelt nem ajánlom ssaját taapsztalatom alapján, valamint castrolt sem. Adalék ártani nem használ.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere előtt vagyok ..

A mai nap folyamán engedtem le az olajat, de hogy is mondjam ... az 1.6 16V kissé csipegeti az olajat, mert jó ha 1.5 litert engedtem le.

Mondták hogy használjak motorolaj adalékot, és most szeretnék jobb minőségű olajat is, mert elvileg nem kapja be annyira mint az olcsót, de viszont nem tudom eldönteni milyen olajat öntsek bele .. castrol vagy mit javasoltok? vagy felesleges megvennem a drága oljat mert ezt is ugyanúgy becsípi?!

Azért nem ártana néha utánatölteni. Kevés az a 1.5 liter. Ha eszi az olajat, gyakrabban kell megnézni. A jobb olajat is enni fogja, és ha nem figyeled, az is tönkrevágja a motorod. Tudod, az a vékony kis fém pálcika, a motor oldalában. <_<

Link to comment
Megosztás:

Azért nem ártana néha utánatölteni. Kevés az a 1.5 liter. Ha eszi az olajat, gyakrabban kell megnézni. A jobb olajat is enni fogja, és ha nem figyeled, az is tönkrevágja a motorod. Tudod, az a vékony kis fém pálcika, a motor oldalában. <_<

2 havonta töltök utána 1 litert, de ismét megvillant az olajlámpa és meguntam ... mondom csinálok egy teljes olajcserét olajadalékkal kiegészítve ... nem a másfél literen van a hangsúly okoska .. hanem hogy segít e a problémámom az olajadalék(mert nekem azt mondták hogy segít) és hogy érdemes e drágább olajat beleönteni vagy jó neki a GM is mert a drágábbat is bekapja ..

Link to comment
Megosztás:

2 havonta töltök utána 1 litert, de ismét megvillant az olajlámpa és meguntam ... mondom csinálok egy teljes olajcserét olajadalékkal kiegészítve ... nem a másfél literen van a hangsúly okoska .. hanem hogy segít e a problémámom az olajadalék(mert nekem azt mondták hogy segít) és hogy érdemes e drágább olajat beleönteni vagy jó neki a GM is mert a drágábbat is bekapja ..

Ami nincs, azt a csoda adalék sem fogja megoldani, ha eszi, hát eszi.

Ettől még mehet bele jobb minőségű olaj, nem kell rögtön teszkós olajat tenni bele.

Ettől függetlenül ha csak 1.5 lityó jött le belőle, kiváncsi lettem volna rá "okoska", hogy milyen sűrűn ellenőrzöd a szintet és milyen "szép" hangja lehetett a mocinak, imádják a tőkék az olaj nélküli üzemmódot. :goofy:

Aztán persze az opel a szar autó, mert eszi az olajat és állandóan költeni kell rá... <_<

Link to comment
Megosztás:

2 havonta töltök utána 1 litert, de ismét megvillant az olajlámpa és meguntam ... mondom csinálok egy teljes olajcserét olajadalékkal kiegészítve ... nem a másfél literen van a hangsúly okoska .. hanem hogy segít e a problémámom az olajadalék(mert nekem azt mondták hogy segít) és hogy érdemes e drágább olajat beleönteni vagy jó neki a GM is mert a drágábbat is bekapja ..

Figyú! Idejössz tanácsért aztán pimaszkodsz? Hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

Figyú! Idejössz tanácsért aztán pimaszkodsz? Hogy van ez?

Nincs nekem senkivel sem bajom, normálisan kérdeztem ..... de ahogy hozzám szólnak, úgy szólok vissza.

"Tudod, az a vékony kis fém pálcika, a motor oldalában." akkor ki is kezdte?!

A kérdésemre kértem választ, de nagyobbrészt csak körbeírják a dolgot, nem is a kérdésre válaszolnak, de kritizálni az embert meg az okoskodás az megy 1-2 embernél.

Ha csak okoskodásra telik, akkor nem kell azért hozzászólni, hogy több legyen a profil alatti Hozzászólások száma.

Link to comment
Megosztás:

"Tudod, az a vékony kis fém pálcika, a motor oldalában." akkor ki is kezdte?!

Nézd, ha másfél liter olaj jött le belőle, akkor már felmerül az emberben a kérdés, hogy szándékosan nem foglalkozol -e vele... Nálunk is ketyeg egy x16xel, cégautó a szerencsétlen, olajat eszi, de azért addig, hogy az olajnyomás lámpája kigyulladjon, még a "szétrúgom mee' cégautó" felfogással sem szokott eljutni. Időnként használva van az a kis fém pálcika a motor oldalában, és ha kell neki, akkor kapja a Mobil S2000-et, ahogy szokta. Ha már a pálcán levő min.-szint alatt van az olaj, akkor már úgy kelepel, hogy olyan nincs hogy nem hallod meg... és akkor még mindig nem villan föl az olajnyomás jelző csak tempósabb körforgalomban. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nézd, ha másfél liter olaj jött le belőle, akkor már felmerül az emberben a kérdés, hogy szándékosan nem foglalkozol -e vele... Nálunk is ketyeg egy x16xel, cégautó a szerencsétlen, olajat eszi, de azért addig, hogy az olajnyomás lámpája kigyulladjon, még a "szétrúgom mee' cégautó" felfogással sem szokott eljutni. Időnként használva van az a kis fém pálcika a motor oldalában, és ha kell neki, akkor kapja a Mobil S2000-et, ahogy szokta. Ha már a pálcán levő min.-szint alatt van az olaj, akkor már úgy kelepel, hogy olyan nincs hogy nem hallod meg... és akkor még mindig nem villan föl az olajnyomás jelző csak tempósabb körforgalomban. :rolleyes:

Értem a mondanivalóját a dolognak, csak normálisan is ellehet mondani mint ahogy most te tetted.

Mindenki a 1.5 literrel van kiakadva, csak úgy saccra írtam ami lehet 2 liter is, de a lényeg a lényeg hogy megvillant a városban az egyik kanyarban.

Intenzív használat mellett havonta töltöttem utána 1-2 liter olajat. de akkor 2000km/hét simán megvolt egy hónapban.

Szeretem az autóm és foglalkozom is vele, de mivel én használom is, nem csak a faluban elkanyargok mint némelyik emberke itt .... nekem egy hónap alatt bekapja azt az olajmennyiséget, amivel ők egész évben elkanyarognak, és akkor elvannak csodálkozva hogy 2 liter jött le belőle, úristen .. én nem anyukát viszem a boltba, ez az autó minden héten oda-vissza megjárta Wurttemberg-et, ami nem 100 km ...

Mobil S2000?! utánaolvasok és meglátjuk, köszi

Link to comment
Megosztás:

2 havonta töltök utána 1 litert, de ismét megvillant az olajlámpa és meguntam ... mondom csinálok egy teljes olajcserét olajadalékkal kiegészítve ... nem a másfél literen van a hangsúly okoska .. hanem hogy segít e a problémámom az olajadalék(mert nekem azt mondták hogy segít) és hogy érdemes e drágább olajat beleönteni vagy jó neki a GM is mert a drágábbat is bekapja ..

Ezt nem írtad a kérdésedben "okoska", csak azt, hogy mennyi jött le olajcserénél. <_<

Elnézést kérek, ha megbántottam az érzékeny lelkedet. Poénnak szántam, sajnálom hogy ütött. :sneaky:

De mint előttem már írták, ha az olajlámpa kivillan, akkor már tényleg nem sok lehet benne. Ha ennyire eszi az olajat, nem nagyon tudsz már adalékkal sem csodát tenni. Nekem is volt X16Xel motorral Astrám, 15 ezrenként cseréltem olajat benne, és ezalatt max 1 litert kellet beleönteni. Kb. 200 ezer volt benne.

Lehet hogy csak a szelepszárnál engedi el, de ezt nem lehet igy megmondani. Ha meg neked azt mondták hogy az adalék segít, akkor önts bele.

Bocs, ha ismét nagyon okoskodó voltam. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Sokat olvastam itt, hogy ki milyen olajat is használ, eléggé vegyes a kép. Szeretnék kapni egy átfogó képet, kinek milyen tapasztalatai vannak.

Motor: X14NZ, 213 ezer kilométerrel,2002-es évjárat. Eddig kezdetben gyári GM, majd (most már évek óta) Castrol Magnatec 10W40 olajat használok. Szerencsére ezt nem csipegeti, és jól is megy az autó, viszont a hidrotőkéim elég hangosan csattognak, különösen indítás után.

Olvastam, hogy másnak is volt ilyen gondja.

Következő cserére kinézett olajak:

Valvoline Maxlife 10W40

ELF Competition ST 10W40

Metabond Spees 10W40

Mivel én is sokat törődöm az autómmal (10-12e km/csere MAX), és szeretném ha még évekig jól szolgálna, kíváncsi lennék a véleményetekre, ki, miért, milyet rak bele ezek közül, illetve mi az, amit még ajánlani tudtok, hogy próbáljam ki, esetleges rossz tapasztalatok a fent említett olajakkal stb...

Nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.