Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én egyszer használtam "5 perces" motormosó adalékot, mert a GM 10W40-es olaj 6000 km alatt szinte belekokszosodott a motoromba.

Akkor lecseréltem GM 5W40-es szintetikusra, ami már nem égett meg. Viszont most ami benne van, ELF 10W40-es sem kokszosodik.

De a mosóadalék után sem kezdte el felfalni vagy kihányni az olajat.

Igaz, hogy csak 160.000 km van az autóban... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
http://www.xado-germany.de/engine_3.swf

http://www.ripca.hu/termekeink/xado/hogyanmukodikSziasztok!

Sokat olvastam itt, hogy ki milyen olajat is használ, eléggé vegyes a kép. Szeretnék kapni egy átfogó képet, kinek milyen tapasztalatai vannak.

Motor: X14NZ, 213 ezer kilométerrel,2002-es évjárat. Eddig kezdetben gyári GM, majd (most már évek óta) Castrol Magnatec 10W40 olajat használok. Szerencsére ezt nem csipegeti, és jól is megy az autó, viszont a hidrotőkéim elég hangosan csattognak, különösen indítás után.

Olvastam, hogy másnak is volt ilyen gondja.

Következő cserére kinézett olajak:

Valvoline Maxlife 10W40

ELF Competition ST 10W40

Metabond Spees 10W40

Mivel én is sokat törődöm az autómmal (10-12e km/csere MAX), és szeretném ha még évekig jól szolgálna, kíváncsi lennék a véleményetekre, ki, miért, milyet rak bele ezek közül, illetve mi az, amit még ajánlani tudtok, hogy próbáljam ki, esetleges rossz tapasztalatok a fent említett olajakkal stb...

Nagyon szépen köszönöm!

Én is ebben a cípőben jártam. Nagyon sokat olvastam utána

Van egy Orosz csoda VitaFlush olajcsere előtt 2X 250 ml beleöntöttem amivel elmentem úgy 600 km max: 1000km lehet. Ez teljesen átmossa a motort, olaj járatok, hidrotőke stb. Utána jöhet a olaj és olajszűrő csere 10w-40 olaj és láss csodát a kopogás megszünt a motor alapjáraton is szépen jár. Most kezdtem el a kúrát is a motoron . Pont ma nyomtam bele a 2. tubus Xado gélt amiből még 1 hátra van úgy 150km múlva :)

Link to comment
Megosztás:

Én is ebben a cípőben jártam. Nagyon sokat olvastam utána Van egy Orosz csoda VitaFlush olajcsere előtt 2X 250 ml beleöntöttem amivel elmentem úgy 600 km max: 1000km lehet. Ez teljesen átmossa a motort, olaj járatok, hidrotőke stb. Utána jöhet a olaj És olajszűrő csere 10w-40 olaj És láss csodát a kopogás megszünt a motor alapjáraton is szÉpen jár. Most kezdtem el a kúrát is a motoron . Pont ma nyomtam bele a 2. tubus Xado gÉlt amiből mÉg 1 hátra van úgy 150km múlva :)

Szia!

Te melyik fajta VitaFlush-t vetted? A kis tubusosat, vagy amelyik olyan csomagolásban van mint az energiaital? A másik kérdésem, hogy hol vetted és mennyiért? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szeretném kérdezni a népet,hogy milyen olajat rakjak bele (x16sz),mert közeleg a csere ideje.

Olyan problémám van jelenleg a motorommal,hogy indítás után 1percig szépen jár,aztán dízeles csapágyhangú lesz az alapjárat,fordulatra elmúlik,majd eléri az üzemi hőfokot és megint szép csendben van alapjáraton is,szinte csak a kipufogót hallani.

Tehát kb. 40fok és 80fok közötti olajhőmérsékletnél van hangja alapjáraton és az a kérdés,hogy akkor milyen hidegoldali viszkozitás felé lenne érdemes elmozdulni.

A.5w-40

B.15w-40

C. Maradjon 10w-40,rakhatok bele akármit nem fogja meghatni.

(a motor nagygenerál: gyűrűzés,csapágysorcsere után csinálja,szét volt borítva egy csapszegen sem a régi csapágyakon főtengelyen nem volt látványos durva maródás,kopás)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megkapta a motor az ELF 10W40 olajat(eddig GM volt benne), mellé mahle levegő-, pollen-, olajszűrőt és 4db új GM gyertyát.

Mentem vele ~500km-t és ma reggel indításnál furcsa ciripelő hangot adott a motortérből, majd 1km-nyi megtett út után már nem hallottam.

Vajon tisztít az új olaj vagy inkább nem tetszik neki?

Link to comment
Megosztás:

Szeretném kérdezni a népet,hogy milyen olajat rakjak bele (x16sz),mert közeleg a csere ideje.

Olyan problémám van jelenleg a motorommal,hogy indítás után 1percig szépen jár,aztán dízeles csapágyhangú lesz az alapjárat,fordulatra elmúlik,majd eléri az üzemi hőfokot és megint szép csendben van alapjáraton is,szinte csak a kipufogót hallani.

Tehát kb. 40fok és 80fok közötti olajhőmérsékletnél van hangja alapjáraton és az a kérdés,hogy akkor milyen hidegoldali viszkozitás felé lenne érdemes elmozdulni.

A.5w-40

B.15w-40

C. Maradjon 10w-40,rakhatok bele akármit nem fogja meghatni.

(a motor nagygenerál: gyűrűzés,csapágysorcsere után csinálja,szét volt borítva egy csapszegen sem a régi csapágyakon főtengelyen nem volt látványos durva maródás,kopás)

Szerintem ha nem eszi számottevően az olajat, akkor mehet bele 5W40-es nyugodtan, ha jobban eszegeti, akkor 10W40, de 15W40-et semmiképpen sem! Lehetőleg ne Castrol, vagy GM olajat tegyél bele, hanem pl Elf, Mobil, Metabond, Valvoline. Q8. Nekem is Castrol van most benne, de télen eléggé csattogtak vele a hidrotőkék, de még most is hidegindításnál 1-2 percig jelentkezik a csattogás, melegen viszont szép csendesen jár. Én következő olajcserekor lefogom cserélni 5W40-es Elfre. Majd kiderül azzal mit muzsikál.

Link to comment
Megosztás:

Én is ebben a cípőben jártam. Nagyon sokat olvastam utána

Van egy Orosz csoda VitaFlush olajcsere előtt 2X 250 ml beleöntöttem amivel elmentem úgy 600 km max: 1000km lehet. Ez teljesen átmossa a motort, olaj járatok, hidrotőke stb. Utána jöhet a olaj és olajszűrő csere 10w-40 olaj és láss csodát a kopogás megszünt a motor alapjáraton is szépen jár. Most kezdtem el a kúrát is a motoron . Pont ma nyomtam bele a 2. tubus Xado gélt amiből még 1 hátra van úgy 150km múlva :)

Kívánicsan várom majd a tapasztalataidat erről a Xado csodaszerről. Volt-e olajfogyasztás előtte, ha igen mennyi, illetve utánna.

Utánna olvasgattam, lényegében csak olyan szubjektív dolgokat írnak róla, amelyek "nem kézzel foghatóak".

Csökkenti a felületi súrlódást és növeli az élettartamot, Visszaadja a motor erejét, Csökkenti a káros anyag kibocsátást, Helyreállítja az alkatrészek eredeti alakját stb, ezek jól hangzanak, de senki sem tudja bizonyítani, hogy ez így van.

Én az objektív dolgokat hiányolom, amelyek pl a motor kopottságára utaló jeleket csökkentik, mérsékelik.

- csökkenti a gyűrűk illetve a hengerfal kopásaiból eredő olajfogyasztást,

- csökkenti a kartergázt, stb.

Mert ha igaz a mese, hogy felépíti a hengerfalat, akkor ezeknek csökkenniük kellene!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha nem eszi számottevően az olajat, akkor mehet bele 5W40-es nyugodtan, ha jobban eszegeti, akkor 10W40, de 15W40-et semmiképpen sem! Lehetőleg ne Castrol, vagy GM olajat tegyél bele, hanem pl Elf, Mobil, Metabond, Valvoline. Q8. Nekem is Castrol van most benne, de télen eléggé csattogtak vele a hidrotőkék, de még most is hidegindításnál 1-2 percig jelentkezik a csattogás, melegen viszont szép csendesen jár. Én következő olajcserekor lefogom cserélni 5W40-es Elfre. Majd kiderül azzal mit muzsikál.

Pont annyira eszi amennyire hígul 8000km megtétele után,tehát a szint ugyanott van. Az 5w40 elf-et néztem én is ki magamnak.

Link to comment
Megosztás:

Kívánicsan várom majd a tapasztalataidat erről a Xado csodaszerről. Volt-e olajfogyasztás előtte, ha igen mennyi, illetve utánna.

Utánna olvasgattam, lényegében csak olyan szubjektív dolgokat írnak róla, amelyek "nem kézzel foghatóak".

Csökkenti a felületi súrlódást és növeli az élettartamot, Visszaadja a motor erejét, Csökkenti a káros anyag kibocsátást, Helyreállítja az alkatrészek eredeti alakját stb, ezek jól hangzanak, de senki sem tudja bizonyítani, hogy ez így van.

Én az objektív dolgokat hiányolom, amelyek pl a motor kopottságára utaló jeleket csökkentik, mérsékelik.

- csökkenti a gyűrűk illetve a hengerfal kopásaiból eredő olajfogyasztást,

- csökkenti a kartergázt, stb.

Mert ha igaz a mese, hogy felépíti a hengerfalat, akkor ezeknek csökkenniük kellene!

Én megjártam egy pár ilyen csodaszerrel és azt kell mondjam,hogy felesleges pénzszórás.

Röviden: Beleteszed,kicsit tényleg csendesebb lesz,de pár ekm után ez is elmúlik mind a teflonos Slick mind a csodapolimeres qurvadrága metabond gold esetében.

Volt hogy próbáltam szar szelepszár-szimmeringek orvoslására,kicsit jobb lett,pont annyira amikor lemosod és megtankolod,kiporszívózod és érezhetően jobban megy az autó. Aztán kopott gyűrűket még ennyire sem hatja meg,egykedvűen megeszik a drága löttyöt az olajjal együtt. :goofy:

Szerelő haverhoz hoztak volna a szomszéd utcából egy meghalt olajpumpás bigulit,amiben benne volt a metabond adalék,gondolták sima ügy,mert ugye a szlogen szerint több ekm-t is elmegy olaj nélkül a metabonddal kezelt motor,na itt nem jött össze,mert csak a sarokig jutott. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megkapta a motor az ELF 10W40 olajat(eddig GM volt benne), mellé mahle levegő-, pollen-, olajszűrőt és 4db új GM gyertyát.

Mentem vele ~500km-t és ma reggel indításnál furcsa ciripelő hangot adott a motortérből, majd 1km-nyi megtett út után már nem hallottam.

Vajon tisztít az új olaj vagy inkább nem tetszik neki?

Ciripelni a tőkék szoktak,azokkal meg az a helyzet,hogy a tőfoknyi furatokon keresztül nem fogja semmilyen olaj kiszedni a bennük százezerkm(ek) alatt összegyűlt olajtrutymót. Nyolcszelepeseket szét lehet szedni,kimosni,friss olajjal feltölteni és akkor csendben lesznek,16V-ket nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Én megjártam egy pár ilyen csodaszerrel és azt kell mondjam,hogy felesleges pénzszórás.

Röviden: Beleteszed,kicsit tényleg csendesebb lesz,de pár ekm után ez is elmúlik mind a teflonos Slick mind a csodapolimeres qurvadrága metabond gold esetében.

Volt hogy próbáltam szar szelepszár-szimmeringek orvoslására,kicsit jobb lett,pont annyira amikor lemosod és megtankolod,kiporszívózod és érezhetően jobban megy az autó. Aztán kopott gyűrűket még ennyire sem hatja meg,egykedvűen megeszik a drága löttyöt az olajjal együtt. :goofy:

Szerelő haverhoz hoztak volna a szomszéd utcából egy meghalt olajpumpás bigulit,amiben benne volt a metabond adalék,gondolták sima ügy,mert ugye a szlogen szerint több ekm-t is elmegy olaj nélkül a metabonddal kezelt motor,na itt nem jött össze,mert csak a sarokig jutott. :D

Nekem is ugyanez a gyanum.

Éppen ezért konrét kézzel fogható dolgokat nem írnak róla, csak "lózungokat", amelyek jól hangzanak.

Link to comment
Megosztás:

Én megjártam egy pár ilyen csodaszerrel és azt kell mondjam,hogy felesleges pénzszórás.

Röviden: Beleteszed,kicsit tényleg csendesebb lesz,de pár ekm után ez is elmúlik mind a teflonos Slick mind a csodapolimeres qurvadrága metabond gold esetében.

Volt hogy próbáltam szar szelepszár-szimmeringek orvoslására,kicsit jobb lett,pont annyira amikor lemosod és megtankolod,kiporszívózod és érezhetően jobban megy az autó. Aztán kopott gyűrűket még ennyire sem hatja meg,egykedvűen megeszik a drága löttyöt az olajjal együtt. :goofy:

Szerelő haverhoz hoztak volna a szomszéd utcából egy meghalt olajpumpás bigulit,amiben benne volt a metabond adalék,gondolták sima ügy,mert ugye a szlogen szerint több ekm-t is elmegy olaj nélkül a metabonddal kezelt motor,na itt nem jött össze,mert csak a sarokig jutott. :D

Jó napot mindenkinek!Való igaz az,hogy pénzkidobás kölönféle olajadalék használata.amikor a szer hatása elmúlik,általában rosszabb lesz mint előtte volt.Ha egy motor kopott,azt már csak ideiglenesen lehet csodaszerrel kezelni.Mindíg időben olajcsere,egy jó minőségű olajra,és hidegen nem kinyomni a motor szemét.
Link to comment
Megosztás:

Mivel nekem 1 éve lett felújítva a motor így nagyon gondolkodom abban, hogy a metabond 10W40 mellé kap egy kis csodapolimeres adalékot. Mert ugye mind a négy dugó ki lett cserélve, új gyűrűsor, új hajtókarcsapágysor és hasonló finomságok. Gyakorlatilag csak a blokk és a szelepfedél az eredeti valamint a hengerfej esett át egy felújításon. Így úgy gondolom, hogy nekem jelenleg nem kopott a motorom, így nem tesz csodát, mert amúgy is szépen jár a motor.

Érdemes vagy nem érdemes? Az biztos, hogy amíg nálam lesz a kocsi, csak minőségi metabond olajat fog kapni.

Link to comment
Megosztás:

Mivel nekem 1 éve lett felújítva a motor így nagyon gondolkodom abban, hogy a metabond 10W40 mellé kap egy kis csodapolimeres adalékot. Mert ugye mind a négy dugó ki lett cserélve, új gyűrűsor, új hajtókarcsapágysor és hasonló finomságok. Gyakorlatilag csak a blokk és a szelepfedél az eredeti valamint a hengerfej esett át egy felújításon. Így úgy gondolom, hogy nekem jelenleg nem kopott a motorom, így nem tesz csodát, mert amúgy is szépen jár a motor.

Érdemes vagy nem érdemes? Az biztos, hogy amíg nálam lesz a kocsi, csak minőségi metabond olajat fog kapni.

Hy daykiller!Az a motor most nagyon jó állapotban van,nehogy beleöntsél akámi olajadalékot is.
Link to comment
Megosztás:

Mivel nekem 1 éve lett felújítva a motor így nagyon gondolkodom abban, hogy a metabond 10W40 mellé kap egy kis csodapolimeres adalékot. Mert ugye mind a négy dugó ki lett cserélve, új gyűrűsor, új hajtókarcsapágysor és hasonló finomságok. Gyakorlatilag csak a blokk és a szelepfedél az eredeti valamint a hengerfej esett át egy felújításon. Így úgy gondolom, hogy nekem jelenleg nem kopott a motorom, így nem tesz csodát, mert amúgy is szépen jár a motor.

Érdemes vagy nem érdemes? Az biztos, hogy amíg nálam lesz a kocsi, csak minőségi metabond olajat fog kapni.

Olyan mint a szenteltvíz. Nem is árt,de nem is használ.

Am a metabond olaj az nem elf metabond címkével? Én is metát raktam másik autómba,csak jó lenne tudni,hogy akkor bíbelődjek a beszerzésével legközelebb vagy vegyem le a polcról az elf-et?

Link to comment
Megosztás:

Olyan mint a szenteltvíz. Nem is árt,de nem is használ.

Am a metabond olaj az nem elf metabond címkével? Én is metát raktam másik autómba,csak jó lenne tudni,hogy akkor bíbelődjek a beszerzésével legközelebb vagy vegyem le a polcról az elf-et?

Ezt mantec-től kérdezd, Ő keni-vágja ezeket a dolgokat. ;)

Bár mintha valahol már írta volna, hogy nem így van. :rolleyes:

Nekem azóta kérdéses a Metabond, mióta azt látom rajt, hogy Romániában csomagolják. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ezt mantec-től kérdezd, Ő keni-vágja ezeket a dolgokat. ;)

Bár mintha valahol már írta volna, hogy nem így van. :rolleyes:

Nekem azóta kérdéses a Metabond, mióta azt látom rajt, hogy Romániában csomagolják. :huh:

Az enyémet nem. Már 6 éve használom (100 ezer km) és tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Ezt mantec-től kérdezd, Ő keni-vágja ezeket a dolgokat. ;)

Bár mintha valahol már írta volna, hogy nem így van. :rolleyes:

Nekem azóta kérdéses a Metabond, mióta azt látom rajt, hogy Romániában csomagolják. :huh:

Szerintem ettől még a megszokott minőségnek kell lennie.Most kipróbálom a Shell olaját,akciósan lehet venni a Shell Magyországi hivatalos honlapjáról.Én a Shell Helix HX7 10W-40-et vettem,ez teljes szintetikus olaj,annak ellenére,hogy 10W40-es.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.